Jump to content


Fotografije

Randonneurs Srbija - 23. Jul - 200km Sumadije


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
89 odgovora na ovu temu

#81 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 08 August 2011 - 12:44 PM

Kao treće,za moga druga "Karpa": moj sin je mali(10.god) ali ja bih za potencijalnu(sa potencijalom!) snajku(ej,i to ovakvu,bre,što je kadra stići i uteći i na strašnom mestu postojati)nosio ponude(pite,kolače,štrudle,vitamine...) iz Kragujevca u Topolu!

Nego jel pita neko nesto mladu i mladozenju ili cemo da ih privencamo po starim obicajima. Bez pitanja :mrgreen: :mrgreen: .
  • 0
.

#82 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 08 August 2011 - 05:09 PM

Ma nosio bih ja vitamine i pite, nego ne obratih pažnju na događaj, tek posle videh šta sam propustio! Da je trebalo, spakovali bi se i ja i đuvegija da izvozimo, da čuvamo na terenu. Al' koliko vidim, ume i sama da se čuva.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#83 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 08 August 2011 - 05:42 PM

Da je trebalo, spakovali bi se i ja i đuvegija da izvozimo, da čuvamo na terenu. Al' koliko vidim, ume i sama da se čuva.


Čuvajte je samo od kučića i Lovca na Jelene.
n:anim_08
  • 0
.

#84 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 09 August 2011 - 07:04 AM

Mile,mislio si lovca na Helene(lepe). Samo...i predatori postanu lovina.
  • 0

#85 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 13 August 2011 - 11:09 AM


Kao prvo mogao bi da popuniš te rupe na felnama. Npr. žicama! ;P Bar na zadnjem točku. Kol'ko se sećam - te felne su za više od 18 žica?


A ne nee [-X to bi bilo isuvise lako 8)

Inace problem nije sam broj zica, nego njihov kvalitet.
To su "obicne" nefirmirane zbice, i predvidjene sa pun broj zica, a ne za pola kolko ih ja imam.
Na Mavicu imam samo 16 (slovima: sesnajst) zica i na prednjem i na zadnjem, i nema nikakvih problema,
jer su zice debele i jake.
I do sada sam koristio takve "polovicno" u pletene tockove, i nisam imao problema. Nikad ni jedna puknuta zica.
Duduse do sada nisam imao 18 na velikom zadnjem tocku ;) Imao sam 24 na zadnjem, a na prednjem radijalno 18 i 16.
Ili 16/18 ali na malim tockovima od tricikla - jako ko zemlja.

Za sada sam dodao jos 3 zice radijalno :) posto je ocigledno problem u bocnoj cvrstoci, pa ce mo da vidimo kako ce to da prodje ;)


A kao drugo: http://www.unior.com... ... ace-1669-4
Konkretno iskustvo: radi :) Nije za svakodnevno korišćenje nego za "prvu pomoć" na putu.


Jaoj! Ziv bio i ozenio se! :mrgreen: Porucujem ODMAH
Pa nisam imao pojma da nesto tako komercijalno postoji !
Svi su uvek ensto kukali kako to ne sme tako, moze ram da se osteti i sta ja znam,
i sve sto sam vidjao su bili modifikovani postojeci kljucevi, bas tako u slucaju potrebe da imaju s cim na sred puta da oprave tocak,
a da to ne znaci nosenje teskog viljuskastog kljuca, kljuca za kasetu i kljuca sa lancem pride.
Doduse ja ne koristim kljuc sa lancem, nego Shimano kljuc za Hollowtec 2 patrone :) samo se zabode u zubcanike i drzi bolje od kljuca sa lancem :)


Pozzz
  • 0

#86 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 13 August 2011 - 11:50 AM

I ja sam gledao taj alatić, mogu da kažem da je vrh stvarčica!
Na prolećnim pripremama u Baru, mom sinu popusti matica na kaseti. Sad, poneo je sve delove koji bi mu potencijalno trebali, uključujući i rezervni lanac sa kopčom, ali ključ za kasetu nije, kao ni ostali vozači. Dobro je što je u Baru našao servis da mu to pritegnu, ali da je to bilo tamo gde nema servisa, teško bi rešio problem.
Ja sam već planirao da kontaktiram Unior i poručim nekoliko alatića, ako ti, Igore, budeš zvao, slobodno kaži da za ovamo naruče bar pet komada.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#87 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 13 August 2011 - 12:18 PM

Ako sam dobro ukapirao, taj alat se negde zaglavi na ramu da bi pedalom mogla navrtka da se odvije i zavije?

Unior ima predstavnistvo u Beogradu i salju delove pouzecem. Samo nemojte mnogo da se nadate, skupi su kao otrov.
Ovo npr. kosta oko 4300 din, sto je prava sreca jer prethodni zastareli model je kostao samo 9500 din:
http://www.unior.com... ... lni-1690-1
  • 0
.

#88 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 13 August 2011 - 12:56 PM

Da, ubaci se u zljebove na zavrtnju kasete, a onaj deo sto "strci" sa uglavi u drop out.
Tocak normalno sategnes iglom, i stisnes pedalu. Za zatesanje jednsotavno rukom tocak vrtis unazad.

To je kljucic, i sigurno ne kosta preko 1000 din koliko kosta bolji standardni kljuc za kasetu.

A taj alatic sto si pokazao, e to je nesto sasvim drugo - wheel dish tool, i to se ne kupuje za kucu,
nego za radionicu koja se bavi uplitanjem tocka od nule, i cena se formira upravo na toj bazi,
a manje na samoj ceni proizvodnje tog alata.
Sprava je krajnje jednostavna, i ako uzmes potpuno ispravan i centriran tocak, na osnovu njega mozes istu napraviti kod prvog masin-bravara.

Pozz
  • 0

#89 -mp-

-mp-
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 13 August 2011 - 12:58 PM

Svi su uvek ensto kukali kako to ne sme tako, moze ram da se osteti i sta ja znam,


Pa jedino što taj jezičak upire u dropout žestokom silom, a naravno da mu nisu ivice dovoljno zaobljene... ali to se lako sredi turpijom i još dodatno može da se ubaci između neko parčence drveta ili plastike da zaštiti dodatno. A i to je svakako alat za prvu pomoć i za situacije u kojima se par ogrebotina u dropoutu svakako isplati :)


Ako sam dobro ukapirao, taj alat se negde zaglavi na ramu da bi pedalom mogla navrtka da se odvije i zavije?


Da. Na osnovu toga gde su mu zupci možeš da zaključiš gde se stavlja :) Posle toga okretanjem pedala ili točka unazad odvrćeš ili zatežeš šraf kasete.


Unior ima predstavnistvo u Beogradu i salju delove pouzecem. Samo nemojte mnogo da se nadate, skupi su kao otrov.


Ko što rekoh: "Uvoznik je baš profi i hoće da naruče i takve sitnice ako već nemaju na lageru tako da u najgorem slučaju moraš da sačekaš par nedelja. Bilo je nešto oko 300din."


Inače, pošto je već tako jeftin - mogao bi Igore i meni da uzmeš jedan kad već ideš? Onaj savet: "...samo treba paziti da lepo nalege - da se ne iskrivi prilikom "aplikacije sile" kako ne bi stradali zupci..." sam dao iz ličnog iskustva, pa iako još uvek radi - bilo bi pametno da imam jedan 100% ispravan...
  • 0

#90 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 13 August 2011 - 05:34 PM

A taj alatic sto si pokazao, e to je nesto sasvim drugo - wheel dish tool, i to se ne kupuje za kucu,
nego za radionicu koja se bavi uplitanjem tocka od nule, i cena se formira upravo na toj bazi,
a manje na samoj ceni proizvodnje tog alata.
Sprava je krajnje jednostavna, i ako uzmes potpuno ispravan i centriran tocak, na osnovu njega mozes istu napraviti kod prvog masin-bravara.

Ma napravio sam ga od medijapana za celih 200 dinara, mrzi me jos da postavim mehanizam za kontrolu, mada moze i bez njega. Nego je cifra malo lopovska obzirom na ono sto se kupuje. Mogu tek da zamislim koliko kosta stalak za centriranje #-o .
  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika