Jump to content


Fotografije

Schwalbe Vrh ili prevara?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
421 odgovora na ovu temu

#381 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 05 August 2018 - 02:34 PM

To je katran i zalepljeni kamenčići, užasno se teško skida.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#382 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 05 August 2018 - 03:15 PM

Ja sam imao takav problem, nikako nisam uspeo skinem, vremenom se samo skidalo ali jedan mali sloj je ostao..
  • 0

#383 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 August 2018 - 10:10 AM

I meni se to jednom desilo, morao sam proći preko svežeg asfalta nisam imao izbora. Užas koliko se sjedini s gumom. Na drumašu sa tvrdim gumama je tek neprijatno voziti s tim. Izgubio sam poprilično vremena pored puta dok sam nekako zgulio ključevima


  • 0

#384 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 16 November 2019 - 09:22 AM

Da ne otvaram novu temu trebam iskustvo ili savjet vezan za gume.

Kupovao bih neku enduro gumu jer pretezno vozim po urvinama i planincugama ( toga bar ne fali u okolini Sarajeva)

Gume idu na Canyon Spectral CF 8.0 , na njemu su mi dosle fabricke dobro istrosene i stare neke Continental gume. Nakon prve voznje sam procijenio da su uzasne i da je glava u torbi kad prrelazim preko svakog kamena ili korijena.

Drug mi je dao da probam Magic Mary SuperGravity Soft ( takodjer dobro istrosene) odusevila me je. Grip im je brutalan.

 

Imam u planu da kupim nove identicne. Ima li neko iskustva sa ovim gumama u fazonu brzine trosenja, kombinacije sa nekom drugom gumom i sl.?


  • 0

#385 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 05 February 2021 - 09:17 PM

Da li je neko od vas probao gume Schwalbe One na drumskom biciklu? Ako da, kakvi su generalno utisci? Moze li da drzi korak sa kvalitetnijim Continentalkama ili Mischelin gumama slične namene?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#386 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2021 - 09:47 PM

Mislim da sam negde čitao da je Schvalbe odličan za mtb gume a Conti za drum.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#387 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 05 February 2021 - 10:25 PM

A Miselinke su najbolje za Golfa dvojku.


  • 4
.

#388 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 05 February 2021 - 10:59 PM

Ima Mišelin vrhunske gume i za drumske bicikle. Treba samo proguglati. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#389 Vinko

Vinko
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 07 May 2021 - 05:45 PM

Odgovaram na ovu temu, kupiu sam kod gen uvoznika online Schvalbe smat sam zadnju trebala mi je brza i svestrana guma kupio sam je u jesen montirao u prolece ALI guma je govno kao i nasi uvoznici na savrsenoj felni guma ima odstupanja od kruznosti koje ne osecam ja ali oseca zadnja glava kako nisam dobio racun uz nju nisam mogao ni da je reklamiram par vulkanizera nije moglo da mi pomogne pa sam digao ruke SCHVAlbe u srbiji nikad VISE naivno zamenim prednju maxxis koja je dosla iz svice sa bajkom nisam imao kesa da kupim preko ebeja i privremeno kupim impac smartpac 54 559 u kraljevu kod servisera koji kupuje kod istih govnara gde sam kupio i prvu Schvalbe dobijem kitu i to veliku guma pored odstupanja od kruznosti na savrsenoj felni seta levo i desno -25mm +20 mm ja se  sa takvim govnetom od gume popnem do pola stolova i krenem brz spust dok sam se peo i nije bilo lose kad sam krenuo nizbrdo guma vuce jako u jednu pa promeni u drugu stranu ja se borio sa kormanom neko vreme i pri najvecoj brzini bum pad i lakat ode u ***** tako da iz mog iskustva Schvalbe i njihove podkategorije vise ni za dzabe a magarcima sto mi prodase gume pozdravljam majke sestre i cerke


  • 2

#390 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 07 May 2021 - 05:49 PM

Odgovaram na ovu temu, kupiu sam kod gen uvoznika online Schvalbe smat sam zadnju trebala mi je brza i svestrana guma kupio sam je u jesen montirao u prolece ALI guma je govno kao i nasi uvoznici na savrsenoj felni guma ima odstupanja od kruznosti koje ne osecam ja ali oseca zadnja glava kako nisam dobio racun uz nju nisam mogao ni da je reklamiram par vulkanizera nije moglo da mi pomogne pa sam digao ruke SCHVAlbe u srbiji nikad VISE naivno zamenim prednju maxxis koja je dosla iz svice sa bajkom nisam imao kesa da kupim preko ebeja i privremeno kupim impac smartpac 54 559 u kraljevu kod servisera koji kupuje kod istih govnara gde sam kupio i prvu Schvalbe dobijem kitu i to veliku guma pored odstupanja od kruznosti na savrsenoj felni seta levo i desno -25mm +20 mm ja se sa takvim govnetom od gume popnem do pola stolova i krenem brz spust dok sam se peo i nije bilo lose kad sam krenuo nizbrdo guma vuce jako u jednu pa promeni u drugu stranu ja se borio sa kormanom neko vreme i pri najvecoj brzini bum pad i lakat ode u ***** tako da iz mog iskustva Schvalbe i njihove podkategorije vise ni za dzabe a magarcima sto mi prodase gume pozdravljam majke sestre i cerke

Zaboravio si da staviš tačku na kraju....

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 14

#391 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 08 May 2021 - 09:26 AM

Jesi li gumu lepo namontirao? Nekada guma ne legne lepo pa u suštini malo baca. Ako te ne mrzi slikaj mesto gde guma baca (sa obe strane ivicu gde guma ulazi u felgu). Pričam napamet ali sam skoro siguran da nije lepo montirana.

Toliko da baca guma može samo ako je termički obrađivana (krpljenje peglom ako je bila isečena).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#392 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 08 May 2021 - 04:16 PM

. Pričam napamet ali sam skoro siguran da nije lepo montirana.

 

Sam kazes da pricas napamet,a posle si kao siguran da nije dobro montirana. Vinko .,..,.,.,. :grin:  i njegovo iskustvo sa Shwalbe gumama je vrlo moguce,jer sam i ja fasovo,kupio nove Maratonke plus ,doduse preko cikloberze ali NOVE, jedna baca ,eno stoji mi u garazi,zao mi da je bacim. A za MTB sam kupio dve Maratonke plus 50-559 E-bike koje su nove, ali isto tako malo vise su excentricne. Smanjio sam pritisak da izbegnem  cimanje,ali ipak hvala  Srbiji i njenim putevima, uglavnom srpski putevi potiru takve falinke na spoljnim gumama .  One su inace oko 5000 din. komad a ja sam kupio dve za 4000din i bio sam svestan da imaju neku falinku iako su nove,ali sam svesno ih kupio jer nisam imao racun da dajem 10000 din za nove, i opet mi niko ne garantuje da ce biti perfektne za te novce,a i bicikl je zadnja klasa, (felne su perfektne)

 

Sad,da li su one bile tamo (mislim u fabrici ili nekom socijalnom servisu bicikala :grin: ) bile spremne za reciklazu ili  neki drugi kanali,mozda i legalni , necu da nagadjam,ali cinjenica je da se moze naleteti na  takve gume i u ovlascenoj prodavnici.I tu imam iskustvo sa 20" Maratonkom na rekumbentu , kupljeno u ovlascenoj prodavnivci i tacno se vidi napr. ona fluoroescentna traka da nije precizno postavljena,i malcice je u excentru,ne primeti se u toku voznje,jedino na spustu kada idem preko 40km/h se primete vibracije,ali to je ovlasceni diler u Srbiji i vrhunska firma, moralo bi biti bar delimicno perfektno.

 

Inace sto se tice izdrzljivosti  i sigurnosti,tu nemaju konkurenciju,u to sam siguran, ne pricam napamet  :grin:


  • 2

#393 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Postavljeno 08 May 2021 - 07:07 PM

Imam Marathon 47-559 26x1.75 GreenGuard koje sam kupio polovne, ali malo vožene. Čim sam ih stavio primetio sam koliko su udobne u odnosu na stare gume što sam imao. Verovatno zbog GreenGuard sloja. Međutim kao da nikako nisu mogle da se nacentriraju da budu savršene, delovalo je kao da je felna razcentrirana, ali ok sve je to bilo minimalno, vozio sam ih tako dugo bez problema. Deluje kao da mogu 10,000km da pređu. Ostalo je dosta života u njima za naredne vožnje.

 

Zatim sam nabavio nove Super Moto-X 62-559 26x2.40 koje trenutno vozim, oko 400km. Ove gume sam kupio nove kod naših uvoznika. Savršene u svakom smislu. Čim su postavljene, centrirane su, najbolje gume koje sam ikada imao, ali nikada nisam ni dao toliko novaca na gume. Međutim, vredelo je.

 

Imam još i nove Energizer Plus Tour 47-559 26x1.75 GreenGuard. Takođe su OK na točku.


  • 0

#394 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 10 May 2021 - 02:06 PM

Kupljene nove schwalbe lugano gume 23x622, cena oko 1500din. Prilikom prvog pumpanja, na oko 5bara, zadnja se rasplala, odnosno ispucali su zidovi sa obe strane i stvorile se pukotine kao da je stara 5godina..

Prednja je ok.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
  • 1

#395 MilanForesr

MilanForesr
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts

Postavljeno 15 May 2022 - 05:41 PM

Kupio polovnu biciklu sa Schwalbe 42-622 Smart Sam HS476, blago su bile istrošene. Pokazale se dobro na jako lošem off road terenu, izdržale su. Testirao sam ih jer mi ne odgovaraju tj ne vozim off road nego drum oa rekoh udri. Više sam oštetio ram od sitnih kamenčića.

Sada stavljam Schwalbe 42-622 Hurricane HS499 i nema više off road, uzeo ovaj model jer tamo gde vozim ne bih išao baš sa glatkom gumom.

E sad, na staroj bicikli imao neke gume iz nižeg ranga i pokazale se isto dobro, nijednom se nije izbušila.

Verovatno kao i sve ostalo, nekom ode ekstra guma, nekom normalna, nekom fuš. Najbolja je kupovina preko ovlašćenih radnji gde se može reklamirati prozivod.

Inače gume uvek pumpam na pola izmedju preporučene i max.
  • 0

#396 SalaBrat

SalaBrat
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 15 May 2022 - 06:49 PM

Kada sam kupio drumaša na njemu su bile skoro nove schwalbe lugano gume 23mm (2017.god.).Srećan jer su izgledale baš lepo na oko..nakon par meseci vožnje,imao sam po neki gumi defekt,međutim na jednoj noćnoj vožnji pukne guma dva puta na samo 2 kilometra!!Malo sam se raspitao kod drugara pošto sam nov bio u toj priči i stavim Continental gume a ove bacim n2:naughty .(polovne gume dobio od drugara dok ne kupim nove)

Kupujem (continental ultra sport 2)  prešao preko 15000km i imao sam samo JEDNO bušenje i to na brevetu 600 kada sam se spustio sa Rudnika prema Ljigu(nagazio sam neku žicu)!

Trenutno imam iste gume 25mm koje su do sada prešle tačno 16300km(imao sam jedno bušenje koliko se sećam,da kucnem o drvo)

 Planiram da uzmem isti model samo ultra sport 3 sa žicom u rubu i teraj n2:Cm-smiley 

Za sada samo Continental ultra sport kupujem, jer su mi se pokazale kao odlične gume po povoljnoj ceni!


  • 0

#397 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 15 May 2022 - 06:53 PM

16300 kilometara na drumskim gumama. Wow!

 

Ne znam kako ti izdrže toliko gume, moje već posle 5000 km dobiju onaj ovalni oblik, tako ih vozim još jedno 2 do 3 hiljadaei onda se zadnja mora promeniti jer izgubi one tačkice a prednja je još dobra... a ti duplo toliko. Verovatno ima dosta i do težine vozača, ja sam sa 95 kila poprilično deb'o za biciklistu. :)

 

A što želiš da uzmeš Conti sa žicom u rubu? Zar nisu volje one preklopive? Lakše, mekše, udobnije, lakše se montiraju....

 

 

 

 

Što si tiče Conti Ultra sport guma, kod mene su osećanja pomešana. Jesenas krenem na vožnju, i na samo 2 km od kuće naletim na neki kamen koji mi sasvim dobru Conti GP 5000 gumu raseče sa strane. Uspem nekako da zameni unutrašnju, napumpam je, ali vidim tu gde je pocepao kamen izlazi jaje. Vratim se kući i pravac da kupim gumu. Imali su na stanju tu Conti Ultra sport sa žicom u rubu, jeftina, hajde uzmem nju. Montiram je, odem na kratku vožnju, sve OK. Nekoliko dana posle toga išao sa njom na brevet 200, par km pred cilj mi se izduvala, negde probušila. Nisam menjao unutrašnju, izdržalo je nekako do auta, ali eto... nova novcata guma i odmah peh. Izgleda da u životu treba imati malo i sreće. :)


  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#398 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 May 2022 - 07:05 PM

Verovatno ima dosta i do težine vozača, ja sam sa 95 kila poprilično deb'o za biciklistu. :)
 



Primera radi, kod mene na trekingu koji je uvek natovaren sa 4 bisage i suvom vrećom zadnja guma ne može da izdrži više od 5 000km. Prednja poživi nekih 7 000.
Isto je sa lancem, kasetom i pogonom.. sve odlazi 3 puta brže zbog tereta. Bicikl je težak 16 i prosečna težina tereta je oko 22-24 kg.
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#399 SalaBrat

SalaBrat
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 15 May 2022 - 07:05 PM

16300 kilometara na drumskim gumama. Wow!

 

Ne znam kako ti izdrže toliko gume, moje već posle 5000 km dobiju onaj ovalni oblik, tako ih vozim još jedno 2 do 3 hiljada i onda se zadnja mora promeniti jer izgubi one tačkice a prednja je još dobra... a ti duplo toliko. Verovatno ima dosta i do težine vozača, ja sam sa 95 kila poprilično deb'o za biciklistu. :)

 

A što želiš da uzmeš Conti sa žicom u rubu? Zar nisu volje one preklopive? Lakše, mekše, udobnije, lakše se montiraju....

 

 

Ne znam u čemu je fazon ali sam prešao zaista toliko i još se vide one tačkice na gumi!

Naravno kada se bolje pogleda guma,malo je popucala tj.pre bih rekao dobila sa strana one male crtice ali sve ok (sutra perem bajk pa mogu fotografisati)

Sa žicom u rubu bih uzeo jer su povoljnije iskreno,ali možda i kupim bez žice da probam...inače imam 78kg.


  • 0

#400 MilanForesr

MilanForesr
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts

Postavljeno 15 May 2022 - 07:35 PM

Gume su potrošna roba, kada se pogleda, prve odu. E sad zavisi na kakvom terenu vozite, toliko će da traju.
Realno u Srbiji retko gde ima perfektan asfalt gde znaš da peglaš a da se ne brineš hoće li neka rupa skoro ili neki deo sa dosta truckanja.

Negde pročitao da gume sa kramponima uopšte ne štite od bušenja koliko se mislilo.

Da vozim mtb i da peglam off road, sigurno ne bi kupio gumu ispod 4000 dinara. Na staroj bicikli imam i dalje kontinetalku 26 x 2.4 Gde me ona provela kad sam vozio off road a da nije štucnula, ju ju
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika