Jump to content


Fotografije

Schwalbe Vrh ili prevara?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
421 odgovora na ovu temu

#401 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 16 May 2022 - 07:27 AM

Stelvio sam vozio skoro 9000. Jesam im izvadio dušu i vozio više nego što je trebalo ali su išle i to dobro dok se nisu raspale. 

Sa polovnim Blizardom sam prešao oko 4000, sasvim korektna gume, više nego što sam očekivao. 

 

Da sam vozio kao što sam vozio nekada sigurno ne bi izdržale toliko ali imam i malo više kg nego nekad mada ne dovoljno da anulira slabiju vožnju :).


  • 0
.

#402 Igor_K

Igor_K
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 15 October 2022 - 02:22 PM

Danas mi se desilo da mi pukne spoljasnja guma u voznji, a unutrasnja je ostala citava. Na spoljasnoj gumi se stvorio balon(ne znam od cega, nije bilo udara,rupa i sl.),pa je guma na tom mestu pukla. U pitanju je swalbe marathon plus e bike sa oko 2000km. Fabricki su dosle na bicikli. Zadnja guma je bacala ranije,tj. nije bila skroz prava, sto je bilo prilicno osetno, pogotovo u krivinama. Da li je neko imao slicna iskustva? Da li neko ima preporuku sta da kupim, dimenzija je 47-622 ili 28x1.75? Prilicno sam tezak,pa mi odgovara neka guma koja moze da nosi vecu tezinu. Hvala!
  • 0

#403 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 October 2022 - 05:29 PM

Šta fali dimenziji 37 - 622? Ja, bicikl i pune bisage imamo oko 125kg i nikakvih problema nema. Treking guma nosi oko 80-90kg.
Godinama kupujem Švalbe delta kruzer, oko 2200 din.. zadovoljan sa njima.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#404 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 15 October 2022 - 05:45 PM

Slušajući savet nekoga u prethodnim postovima / godinama, dobru i skupu gumu uvek naručujem od preko (bike-components ili bike discount, itd). Skuplje ali ne razmišljam o godini proizvodnje, klasi, fabričkim nesavršenostima itd. Moje iskustvo sa Schwalbe gumama je loše (preferiram Continental) a opet siguran sam da Schwalbe nema dobru reputaciju i ime da je i ostale korisnike služio kao i mene (znači moja loša sreća).

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 2

#405 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Postavljeno 15 October 2022 - 07:40 PM

Danas mi se desilo da mi pukne spoljasnja guma u voznji, a unutrasnja je ostala citava. Na spoljasnoj gumi se stvorio balon(ne znam od cega, nije bilo udara,rupa i sl.),pa je guma na tom mestu pukla. U pitanju je swalbe marathon plus e bike sa oko 2000km. Fabricki su dosle na bicikli. Zadnja guma je bacala ranije,tj. nije bila skroz prava, sto je bilo prilicno osetno, pogotovo u krivinama. Da li je neko imao slicna iskustva? Da li neko ima preporuku sta da kupim, dimenzija je 47-622 ili 28x1.75? Prilicno sam tezak,pa mi odgovara neka guma koja moze da nosi vecu tezinu. Hvala!

Što se tiče zadnje gume moguće da nije dobro ni legla na felnu pa kada si je naduvao zadržala se tako da "baca". Imaš onaj trik ako neće dobro da nalegne da namažeš bočne zidove gume sapunicom, a onda kada je postaviš na felnu naduvaš kompresorom na veći pritisak nego što ćeš voziti, otprilike za tvoj Marathon Plus negde na 5 bara što bi bila gornja granica obeležena na samoj gumi, ne sećam se tačno. Guma bi u tom trenutku trebala da se lepo zakuje za felnu i čućeš to kao zvuk kao da je nešto puklo. Posle smanjiš pritisak na toliko koliko voziš, naravno u granicama pritiska koje ti pišu na gumi. Hoće bacanje da se desi i ako ti je traka za felnu negde zgužvana pa ne može guma fino da legne svuda po obodu felne. Ovo se sve meni dešavalo i češkao sam se po glavu šta može biti i zašto je nova guma jajasta. Nije dobro montirana, tj. nije nalegla na felnu kako treba.


  • 0

#406 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 15 October 2022 - 07:41 PM

Ja sam kupio pre 2-3 godine, iz inostranstva,15 komada Schwalbe Nobby Nic tubeless, nove u kutiji. Posto njih vozim, a ovo je bilo nesto jeftinije nego kod nas. Od tih 15, 4--5 sam bacio jer su bile neupotrebljivo krive.

Sto se Continentala tice kada je MTB guma u pitanju, i oni su popustili sa kvalietom, pa se desi od 10 da su 2-3 krive. Moze to da se vozi, ali kad kupujes nesto novo to ne ocekujes. Mislim da su svi podbacili generalno sa kvalitetom.

 
  • 0

#407 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 October 2022 - 09:25 PM

Ja sam kupio pre 2-3 godine, iz inostranstva,15 komada Schwalbe Nobby Nic tubeless, nove u kutiji. Posto njih vozim, a ovo je bilo nesto jeftinije nego kod nas. Od tih 15, 4--5 sam bacio jer su bile neupotrebljivo krive.
Sto se Continentala tice kada je MTB guma u pitanju, i oni su popustili sa kvalietom, pa se desi od 10 da su 2-3 krive. Moze to da se vozi, ali kad kupujes nesto novo to ne ocekujes. Mislim da su svi podbacili generalno sa kvalitetom.




Dobijem iz Nemačke prošle godine Conti grandprix. Posle 3 meseca jedna se razdvoji na spoju u dužini od 10ak cm.
Nasuprot njima Conti ultrasport, najjeftiniji njihov model kupljene u Planet bike još se kotrljaju, evo već četvrtu godinu.
Biće da više nema pravila na kom tržištu će biti felerična guma.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#408 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 16 October 2022 - 09:55 AM

Nema više pravila. Lithion 2 iz Decatlona posle 4500 km jedna odlična a druga ispucala bočno po površini po celom obimu blizu felne  na obe strane ali se ponaša potpuno normalno. Kevlar je zakon. 


  • 0
.

#409 Igor_K

Igor_K
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 17 October 2022 - 11:10 AM

Što se tiče zadnje gume moguće da nije dobro ni legla na felnu pa kada si je naduvao zadržala se tako da "baca". Imaš onaj trik ako neće dobro da nalegne da namažeš bočne zidove gume sapunicom, a onda kada je postaviš na felnu naduvaš kompresorom na veći pritisak nego što ćeš voziti, otprilike za tvoj Marathon Plus negde na 5 bara što bi bila gornja granica obeležena na samoj gumi, ne sećam se tačno. Guma bi u tom trenutku trebala da se lepo zakuje za felnu i čućeš to kao zvuk kao da je nešto puklo. Posle smanjiš pritisak na toliko koliko voziš, naravno u granicama pritiska koje ti pišu na gumi. Hoće bacanje da se desi i ako ti je traka za felnu negde zgužvana pa ne može guma fino da legne svuda po obodu felne. Ovo se sve meni dešavalo i češkao sam se po glavu šta može biti i zašto je nova guma jajasta. Nije dobro montirana, tj. nije nalegla na felnu kako treba.


Probao sam to sa sapinicom, nista se nije promenilo, a traka je bila ok koliko sam video. Hvala svakako. Da li neko ima konkretnu preporuku, porucio bih gumu danas, samo nemam ideju koju?
  • 0

#410 Igor_K

Igor_K
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 17 October 2022 - 11:13 AM

Šta fali dimenziji 37 - 622? Ja, bicikl i pune bisage imamo oko 125kg i nikakvih problema nema. Treking guma nosi oko 80-90kg.
Godinama kupujem Švalbe delta kruzer, oko 2200 din.. zadovoljan sa njima.

I 37-622 je ok, ali mi je ova guma bila fabricki, prednja je idalje dobra, pa mislim da bi bila velika razlika u sirini, 47 napred, 37 nazad. Ova guma ima nosivost 100kg po gumi, samo je problem sto ja sa biciklom i bisagama tezim oko 140-145kg.
  • 0

#411 acarr

acarr
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 17 October 2022 - 07:48 PM

Ja vozim Continental contact travel 47-622 i zadovoljan sam.
  • 0

#412 Igor_K

Igor_K
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 17 October 2022 - 07:52 PM

Porucio sam schwalbe green guard, kasno sam video odgovor, verovatno bih probao conti. Zna i sledeci put continental. Hvala svima na odgovorima.
  • 0

#413 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 October 2022 - 07:56 AM

I 37-622 je ok, ali mi je ova guma bila fabricki, prednja je idalje dobra, pa mislim da bi bila velika razlika u sirini, 47 napred, 37 nazad. Ova guma ima nosivost 100kg po gumi, samo je problem sto ja sa biciklom i bisagama tezim oko 140-145kg.

Pa kupi onda 47-icu, duže će ti trajati a i biće ti udobnija od 37-ice. Mada, ne vidim problem ni u tome da zameniš gume pa napred staviš novu a nazad tu staru 47-icu, posebno što je 37-ice mnogo lakše naći.

 

Što se tiče modela, mislim da su sve city\trekking\touring varijante Schwalbe (ili Continental) guma koje nisu od najjeftinije sorte sasvim dobre, pod pretpostavkom da ne naletiš na škart primerak kojih, nažalost, u Srbiji ima poprilično, i da imaju dovoljnu nosivost. Svaka Schwalbe Marathon će ti biti dobra, samo što neki od modela Maratonki (Plus, a posebno Plus Tour) daju osećaj kao da voziš guseničara tj poprilično su tvrde, ali su zato jake i ne buše se tako lako. Ove koje je chamade pomenuo (Delta Cruiser) su isto dobre a značajno su jeftinije, ali možda i najbolja varijanta je "nešto između" što bi bila recimo Marathon GreenGuard - nije skupa kao touring modeli, nema baš toliku zaštitu od bušenja, ali je zato mnogo udobnija i brža, možda i najbrža od svih Schwalbe guma koje nisu drumaške. Sreo sam više ljudi koji putuju biciklima na baš tim gumama, a i ja ih vozim poslednje tri godine (doduše nenatovaren).

 

Delta Cruiser Plus (110kg) https://jankovic-com...ser-plus-hs431/

Marathon GreenGuard (115kg) https://jankovic-com...eenguard-hs420/


  • 1

#414 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 October 2022 - 08:51 AM

Porucio sam schwalbe green guard, kasno sam video odgovor, verovatno bih probao conti. Zna i sledeci put continental. Hvala svima na odgovorima.

Kako li sam ja uspeo da procitam ovaj post i ne shvatim da nema razloga da se dalje odgovara, bog ce ga znati. Bas umem da se iznenadim  n2:mysmilie704  n2:crazy 


  • 0

#415 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 18 October 2022 - 08:53 AM

Porucio sam schwalbe green guard, kasno sam video odgovor, verovatno bih probao conti. Zna i sledeci put continental. Hvala svima na odgovorima.

To su odlične gume, na mom bajsu su već 5 godina i nema tragova ispucalih zidova niti bilo kakvih anomalija.
Mana im je što su teške i tvrde pa ih pumpaj na manji pritisak da bi bile udobnije.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#416 Igor_K

Igor_K
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 18 October 2022 - 12:16 PM

Kako li sam ja uspeo da procitam ovaj post i ne shvatim da nema razloga da se dalje odgovara, bog ce ga znati. Bas umem da se iznenadim  n2:mysmilie704  n2:crazy


Desi se svima
  • 0

#417 Igor_K

Igor_K
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 18 October 2022 - 12:16 PM

To su odlične gume, na mom bajsu su već 5 godina i nema tragova ispucalih zidova niti bilo kakvih anomalija.
Mana im je što su teške i tvrde pa ih pumpaj na manji pritisak da bi bile udobnije.
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Hvala na savetu
  • 0

#418 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 April 2024 - 02:05 PM

Da li je neko imao problem sa montažom Schwalbe Racing Ralph?

 

Danas krenem na vožnju, siđem u ostavu kad zadnja guma izduvana.

Nekako sam uspio da skinem spoljašnju gumu i okrpim unutrašnju ali nema šanse da ponovo vratim spoljašnju gumu. Možda bih i mogao da je vratim uz pomoć sapunice ili nekog drugog lubrikanta ali šta da radim ako budem morao da krpim gumu negde u šumi?

Odustao sam od montaže i sad sam poručio Rocket Ron.

 

Do sada sam montirao gume možda 20-ak puta ali ovako nešto mi se nikad nije desilo. Da li je ovo problem sa ovom gumom? Da li je neko imao slično iskustvo?

 

Guma je u dimenziji 29x2,25 a felna DT Swiss X1900. 


  • 0

#419 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 18 April 2024 - 02:19 PM

Unutrasnja guma ne bi trebalo da se stavlja na tubeless felne, uglavnom nema dovoljno udubljenje po sredini felne da spoljasnja guma + unutrasnja guma sidje u udubljenje po sredini felne. Stavi spoljasnju gumu na felnu bez unutrasnje gume pa ako ide onda znaci da nije do spoljasnje gume, nego unutrasnja guma zauzme dodatni prostor koji je u slucaju tubeless felne minimalan u odnosu na obicne felne. Plus postoji pravilan nacin stavljanja gume na obicnu felnu, bas zbog toga sto unutrasnja guma a narocito ventil otezavaju posao. Nekad moze samo da se nabaci guma a uglavnom mora da se radi na pravilan nacin. Koji je pravilan nacin mi je tesko da objasnjavam recima, ako bude interesovanja i ako nadjem pogodan video, mozda postavim.


  • 0

#420 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 18 April 2024 - 02:21 PM

Ma može unutrašnja na tubeless felne bez problema.
Neka namaže sapunicom i napumpa na pola bara, rukom tj. palčevima izvuče gumu da upadne u falc na felni napumpa i biće ok.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika