Jump to content


Fotografije

Sve o nablama


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
231 odgovora na ovu temu

#21 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 10 November 2008 - 05:05 PM

Sta mi mozete reci o Axiom nablama?
  • 0
...born to ride...

#22 Stamen1

Stamen1
  • Members
  • 3 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 May 2009 - 12:20 AM

Da li neko zna gde se mogu kupiti kvalitetne osovine? Pitao sam u nekoliko prodavnica i oni su mi rekli da kod nas tesko mogu da se nadju dobre, i prodaju mi neke krs od 100 din i one se iskrive posle 5 dana...pa ako neko zna gde mogu da ih nadjem....hvala unapred :D
  • 0

#23 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 22 May 2009 - 07:56 AM

Da li neko zna gde se mogu kupiti kvalitetne osovine? ...


Hehe, daj navedi bar prvo koje nable, klasične za V-brake, no-name nable za disk, Shimano za disk, industrija, egzotika...? I možeš navesti koju bi sumu dao za njih, da ne preporučuju ljudi za džabe...
  • 0

#24 Stamen1

Stamen1
  • Members
  • 3 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 May 2009 - 04:19 PM

U pravu si covek :wink: ....mislio sam na klasicne za V-brake, do 20 evra...ali da budu samo osovine bez nable...
  • 0

#25 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 May 2009 - 04:31 PM

zadnja glava Shimano 525m.....Posle 2 dana izivljavanja procula se..malo mnogo...sta moze da bude u pitanju?? znaci dignem zadnji tocak,okrenem ga i glava lupka...ne verujem da su konusi jer nije bila pretegnuta a lufta nema!
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#26 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 24 May 2009 - 06:50 PM

Sto si bre uzimao tu krsinu na pocetku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Salimo se malo normalno. Znas sta moze da bude tvoj problem. Onaj metalni/aluminiumski deo koji stoji na konuse a koji ulazi u samu nablu. Moze taj da se okrece oko samog konusa i da nabla stvara neki zvuk. Druga mogucnost je sami freewheel na nabli. Ipak je to niska klasa nable za maltretiranje. Ma nije ni za XC :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#27 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 May 2009 - 09:07 PM

@dusan271992
A sto je ne rasklopis mozda skontas sta je u pitanju, osim ako je vec nisi rasklopio :mrgreen: ?
  • 0

#28 prodzo

prodzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 240 posts
  • LocationCacak

Postavljeno 24 May 2009 - 09:24 PM

Kakve su nable XTR M960??? ja ih vozim pa bih zeleo strucno misljenje...
  • 0
NEVER GIVE UP....

#29 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 May 2009 - 09:41 PM

Heheh...pitaj Harija kakvo ima misljenje o njima - doduse, on je vec to i pisao na forumu. Realno - ja nemam nikakvih losih iskustava sa Shimano nablama, ni sa XT. ni sa XTR varijantama.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#30 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 May 2009 - 07:13 PM

@arioth
eh da sam ja sastavljao tockove bila bi neka industrija a ne 525 :mrgreen: tako stigli tockovi sta cu...hvala kad dobijem tockove videcu sta je

@BojanNS

pa ne bih da rasklapam sam,dosta mi je sto sam sastavljao ceo bike jedan dan i stelovao a 2 dana kasnije rasklopio ceo bike i pritom otvarao boxxera i izbijao mu head set jer se raspao :( :( :(
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#31 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 May 2009 - 08:16 PM

Mozda onda saznas sa se cuje :wink: .
Ja sam rasklapao isto Deore zadnju nablu i nije neka mudrost, jedino nisam rasklapao i skidao freewheel.
  • 0

#32 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 May 2009 - 08:58 PM

ma nemam vise volje da rasklapam nesto kad ne mogu odma da ga probam...slomio sam ram pa sad nemam sta da isprobavam kad zbidzim...tako da cu lepo u servis :D
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#33 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 12 October 2009 - 06:29 PM

Jel zna neko nesto vise o ovim nablama? Imao iskustva sa njima, mozda? Ne mogu nista da izguglam, sem par sajtova koji ih prodaju...pa cak ni sajt proizvodjaca. #-o

http://cikloberza.com/show.php?id=9566
  • 0

#34 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 October 2009 - 06:51 PM

BTS ili ti BIKE TUNING SYSTEM je brend koji je nastao pod okriljem Bike Positive - poznatog Madjarskog brenda, ali kao njihov - domaci odgovor na high - end delove drugih zvucnih imena tipa Chris King, Tune i sl...pa su tako BTS delovi radjeni da budu u solidno jakoj kategoriji. Pored nabli, omaju i rotore ( modele kao sto gaji Ashima recimo ), felne, plocice i paknove, sticne ( XC elite sticna u verziji 350/27,2 je 195 gr i to od skandijuma ), patrone, pogone, volane, ahead sisteme, lule ( recimo lula u izdanju 100mm je 110 gr sto je potpuno respektabilno ), sedista........
Dakle, u konkretnom slucaju se radi o nablama CNC izrade sa industrijskim lagerima i to sa 4 lagera nazad, napred 2 lagera. Nikada ih nisam vozio, ali po svemu sudeci lepo odradjeno parce aluminijuma...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#35 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 12 October 2009 - 07:49 PM

Slicno sam i pomislio...Da su ovi delovi budzetski odgovor na one poput C. Kinga, Tune-a itd, od cijih se cena dize kosa na glavi. :shock: Evo, pronadjoh ih nekako

http://www.bikepositive.com

...pa se u meniju sa leve strane bira njihov pod-brend. (Jos kad bi im ikonica za engleski jezik radila, al snacicu se).

Citao sam negde, da neke zadnje nable imaju problema sa kasetama, pa se preporucuju samo one sa alu spider-ima. Zbog cega, moze li neko da pojasni? I kako da znam, hoce li npr. ove imati taj problem?

Pitao sam za ove nable, jer bih voleo da u skorijoj buducnosti sklopim neke tockice. A ove su poprilicno lagane i sto je jos vaznije :arrow: industrija. 8)
  • 0

#36 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 13 October 2009 - 06:12 AM

Slicno sam i pomislio...Da su ovi delovi budzetski odgovor na one poput C. Kinga, Tune-a itd, od cijih se cena dize kosa na glavi. :shock: Evo, pronadjoh ih nekako

http://www.bikepositive.com

...pa se u meniju sa leve strane bira njihov pod-brend. (Jos kad bi im ikonica za engleski jezik radila, al snacicu se).

Citao sam negde, da neke zadnje nable imaju problema sa kasetama, pa se preporucuju samo one sa alu spider-ima. Zbog cega, moze li neko da pojasni? I kako da znam, hoce li npr. ove imati taj problem?


- Koliko je 10 000 Forinti (u Dolarima, dinarima ili Shekelima) :?:

- Kasete koje nemaju "Spider" (nosac zupcanika), nego pojedine zupcanike (celicne, najcesce), ostecuju aluminijumski freewheel, jer se na jako maloj povrsini prenosi sva sila sa zupcanika kasete na freewheel. Kada je freewheel od celika, onda nema veze, a ako je freewheel od aluminijuma, onda se freewheel ostecuje na mestu kontakta. Ako su svi zupcanici spojeni na spajderu, onda se sila (moment) prenosi ravnomerno, po celom freewheel-u, pa se time on ne osteti, cak i ako je od aluminijuma. Kada skinem sledeci put kasetu, mogu ti slikati freewheel da vidis kako izgleda freewheel na kojem je XTkaseta (nema ostecenja na nizim brzinama ciji zupcanici su na spajderu, dok vise brzine, koje su samostalni (manji) zupcanici, ostavljaju trag na freewheel-u... By the way, nema veze od cega je spider napravljen, aluminijum se cesto koristi jer je lak, ali bezbedno je koristiti bilo kakav "spider", samo da su svi zucanici na njemu...
  • 0

#37 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 13 October 2009 - 06:39 AM

- Koliko je 10 000 Forinti (u Dolarima, dinarima ili Shekelima) :?:


~37Eur; ~54$...
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#38 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 13 October 2009 - 07:19 AM

- Kasete koje nemaju "Spider" (nosac zupcanika), nego pojedine zupcanike (celicne, najcesce), ostecuju aluminijumski freewheel, jer se na jako maloj povrsini prenosi sva sila sa zupcanika kasete na freewheel. Kada je freewheel od celika, onda nema veze, a ako je freewheel od aluminijuma, onda se freewheel ostecuje na mestu kontakta. Ako su svi zupcanici spojeni na spajderu, onda se sila (moment) prenosi ravnomerno, po celom freewheel-u, pa se time on ne osteti, cak i ako je od aluminijuma. Kada skinem sledeci put kasetu, mogu ti slikati freewheel da vidis kako izgleda freewheel na kojem je XTkaseta (nema ostecenja na nizim brzinama ciji zupcanici su na spajderu, dok vise brzine, koje su samostalni (manji) zupcanici, ostavljaju trag na freewheel-u... By the way, nema veze od cega je spider napravljen, aluminijum se cesto koristi jer je lak, ali bezbedno je koristiti bilo kakav "spider", samo da su svi zucanici na njemu...


Zato uzmes XX kasetu i ne brines o freewheel-u :wink:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#39 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 13 October 2009 - 07:34 AM

Zato uzmes XX kasetu i ne brines o freewheel-u :wink:


Nesto bas nisam siguran, ali nisam uspeo sa sigurnoscu da svatim gledajuci slike XX kasete. Onaj deseti aluminijumski zupcanik je sigurno sam, ali verovatno ce se on pre zeznuti nego freewheel. Za one ostale, celicne, ne uspevam da vidim unutrasnjost sa slika... Ako je sve iz jednog dela kako pisu, onda je to tacno sto si napisao, samo ne pada mi na pamet da prelazim na SRAM pogon :twisted:
Jedino sto od njih koristim su kocnice, ali opet, ne planiram XX, mozda Elixir CR MAG.

Ozbiljne firme, kao CK na primer :wink: , nude celicne ili Heavy Duty freewheel-ove, pa na njih mozes da stavljas koju kasetu hoces... 8)
  • 0

#40 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 13 October 2009 - 09:33 AM

Ozbiljne firme, kao CK na primer :wink: , nude celicne ili Heavy Duty freewheel-ove, pa na njih mozes da stavljas koju kasetu hoces... 8)


Postujem to ali opet mi obicni smrtnici da se olaksamo 600-700e za komplet CK glave ne ide tako lako. Ja moje Formule cepam vec 2 godine jedan par i skoro 3 godine drugi za smesnu cenu od 90e komplet i 40e komplet. Znam sta je CK ali opet to mi dodje kao da sanjam da vozim Sam Hill-ov Iron Horse. JBG surova realnost je to

Posted Image
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika