Jump to content


Fotografije

Sve o amortizerima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
424 odgovora na ovu temu

#341 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 August 2016 - 07:01 AM

Tora nije profi vila,ne mogu se od nje ocekivati vrhunske performanse... Medjutim za aktivne amatere je sasvim pristojna. Istina je da ume da se "cuje" ponekad,tj na reebondu (sporijem vracanju cini mi se),ali kazem,za rekreativce sasvim pristojna vila..
  • 0

#342 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 18 August 2016 - 08:37 AM

Imam Toru, probao sam Rebu kod druga, moja Tora nema dovoljno "glatak" hod u odnosu na Rebu. Upija dobro udarce, ali nekako mi fali udobnosti po sitnim neravninama. Mozda se nekad predomislim, ali trenutno necu da dajem 100e doplate za malo vise udobnosti. Rebound bar ne skripi, to bi promenilo situaciju


  • 0

#343 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 August 2016 - 09:10 AM

Klik


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#344 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 August 2016 - 09:17 PM

Mialim da je u pitanju tora 302 solo air, nisam sto posto siguran jer nalepnice nisu kompletne. Kruna je crna a stapovi su beli. Jedino znam da je 2008godiste jer to stoji na zigu sa donje strane krune.
Mozda ja i malo previse ocekujem, ali kad sam menjao sa suntour (sa oprugom) na toru mislio sam da ce biti dosta napretka ali ispostavilo se da nije.
  • 0

#345 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 posts

Postavljeno 19 August 2016 - 07:05 AM

Moje neko licno iskustvo i zapazanje sa amortizerima u nizoj klasi tipa Tora-Recon u varijantama Coil i Air da mozda cak i mekse rade Coil varijante.
Pogotovu na te sitnije neravnine.
Mada opet na sam dosta utice i kada je radjen servis amortizera.
  • 0

#346 Rendisha

Rendisha
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 August 2016 - 08:37 AM

Definitivno treba cesce servisirati (odrzavati) amort. Znam da mi je, sto se tice osetljivosti na male neravnine, najbolje reagovanje tik posle rasturanja, ciscenja i podmazivanja semeringa, a obzirom da imam dual air, mogu da namestim dosta mekano u pocetku hoda.


  • 0

#347 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 19 August 2016 - 01:33 PM

Moja je servisirana u ovlascenom RS servisu (Capriolo), tako da nije to u pitanju. Prosto vila je takva kakva jeste, vise para - vise muzike


  • 0

#348 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 August 2016 - 03:27 PM

Da li je rebound isti na tori sa motion control i turnkey? Razlikuju se delovi za zakljucavanje a ne uspevam da nadjem razliku izmedju rebounda. Kada sam otvarao amort secam se ra je rebound imao narandzastu plastiku na vrhu a ovaj u sklopu vile sa motion control ima plavu plastiku. Interesuje me jer sam na oglasima nasao rebound sa tim plavim delom pa ne znam hoce li odgovarati...


  • 0

#349 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 September 2016 - 10:40 PM

nasao sam motion control od rebe 29, da li ce odgovarati umesto turnkey koji je sada u tori? i da li vredi menjati ga?


  • 0

#350 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 16 September 2016 - 07:20 AM

^Na ta pitanja vrv ni sami ljudi iz rockshox-a ne bi znali da ti daju odgovor, previse modela imaju, ali u sustini ako je precnik dampera isti, vrv ce odgovarati.
Zasto uopste menjas postojeci damper?


  • 0

#351 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 September 2016 - 01:24 PM

Reboun svakako hocu da menjam jer ima problem sa cudnim zvukom koji sam u temi pominjao, a kad vec otvaram zamenio bih i dampre. U svakom slicaju trenutni turnkey je mnogo losiji od motion controla, prvo sto se rucisa za daljinsko zakljucavanje mnogo teze stiska, nekad imam osecaj da ce rucica puci koliko treba stisnuti, a cini mi se da je i rad samog amorta bolji sa motion controlo damperom, nekako ima bolju amortizaciju. Probao sam toru sa motion control i cini mi se mnogo bolja.
  • 0

#352 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 16 September 2016 - 06:08 PM

@Mijat96

Opsirna je to tema, mnogo uzroka moze biti pa evo da navedem neke:
Cudan zvuk rebounda nije tako retka pojava, uglavnom se javlja kad ima manje ulja u damperu, a na nekim modelima RS vila je cudan zvuk normalan, proizvodi ga ulje koje pod pritiskom prelazi preko ostrih ivica rebound ventila.
Sto se tice lockout rucice, to sto tesko ide moze biti do lose sajle/buzira, moze se desiti da je damper zaribao u gornjem delu ispod plavog lock tockcia (prsni malo neki silikonski sprej ako imas, ili otvori sam damper pa ocisti i podmazi gornji deo dampera, samo pazi na kontra navoj izmedju plasticnog dela dampera i gornjeg alu dela)


  • 1

#353 Maxx_17

Maxx_17
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 05 November 2016 - 09:53 PM

Da li neko zna po kom principu rade tzv. ''Pametni'' amortizeri?Imam neki ali nisam siguran da li je taj tzv. ''Pametni'' amortizer.Ako jeste mozda bi ga i prodao
  • 0

#354 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 06 November 2016 - 07:34 AM

O kom amortizeru se radi?


  • 0

#355 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 06 November 2016 - 07:30 PM

Da li neko zna po kom principu rade tzv. ''Pametni'' amortizeri?Imam neki ali nisam siguran da li je taj tzv. ''Pametni'' amortizer.Ako jeste mozda bi ga i prodao

msm da se taj princip na zapadu zove "hype" :)


  • 0

#356 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 November 2016 - 08:40 PM

Da li neko zna po kom principu rade tzv. ''Pametni'' amortizeri?Imam neki ali nisam siguran da li je taj tzv. ''Pametni'' amortizer.Ako jeste mozda bi ga i prodao

Koji je amort i kako si zakljucio da je mozda "pametan"? Ukratko,oni rade po sistemu samostalnog prepoznavanja terena,i samim tim u odnosu na vrstu terena sami prebacuju rezime rada.Na primer kada sa truckavog terena predje na asfalt,automatski se zakljucava i u suprotnom otkljucava kada oseti truckanje..U zavisnosti od proizvodjaca do proizvodjaca taj sistem je drugaciji,moze imati rezime rada i za nekoliko vrsta terena. U sustini koriste ih uglavnom profi vozaci koji se ne zezaju sa otkljucavanjem i zakljucavanjem amorta na kormanu ko mi obicni smrtnici.
  • 0

#357 djoti

djoti
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 06 November 2016 - 08:47 PM

Čime ili kako se skida šolja koja ide na vrat amortizera ,mislim da je "mrtva šolja"..hvala na odgovoru 


  • 0

#358 viktor_je_bog

viktor_je_bog
  • Members
  • PipPipPip
  • 161 posts
  • Locationbelgrade

Postavljeno 06 November 2016 - 09:07 PM

Čime ili kako se skida šolja koja ide na vrat amortizera ,mislim da je "mrtva šolja"..hvala na odgovoru

ja skidam sa 2 udarca cekicem u srafciger koji je postavljen tacno na sredini gde lezi ta solja
  • 0

#359 viktor_je_bog

viktor_je_bog
  • Members
  • PipPipPip
  • 161 posts
  • Locationbelgrade

Postavljeno 06 November 2016 - 09:13 PM

Koji je amort i kako si zakljucio da je mozda "pametan"? Ukratko,oni rade po sistemu samostalnog prepoznavanja terena,i samim tim u odnosu na vrstu terena sami prebacuju rezime rada.Na primer kada sa truckavog terena predje na asfalt,automatski se zakljucava i u suprotnom otkljucava kada oseti truckanje..U zavisnosti od proizvodjaca do proizvodjaca taj sistem je drugaciji,moze imati rezime rada i za nekoliko vrsta terena. U sustini koriste ih uglavnom profi vozaci koji se ne zezaju sa otkljucavanjem i zakljucavanjem amorta na kormanu ko mi obicni smrtnici.

mozda je mislio na foxovu teralogic tehnologiju 

koja drzi amort stalno zakljucanim sem kada neki udarac dodje

ili ima rockshox sid sa brain tehnologijom 

stalno je zakljucan sem kada udarac od dole dodje on ga amortizuje

ta vila je ekstremno retka kod nas


  • 0

#360 djoti

djoti
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 06 November 2016 - 10:49 PM

ja skidam sa 2 udarca cekicem u srafciger koji je postavljen tacno na sredini gde lezi ta solja

Ček izbijaš ili pravis polugu pa on krene , ima li neki alat ili svi tako rade..bojim se da cu pre vilu izgrebati nego ga skinuti.. n2:Dizzy


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika