Jump to content


Fotografije

Randonneurs Srbija - 200km 19. Mart 2011


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
186 odgovora na ovu temu

#101 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 18 March 2011 - 03:54 PM

Pa kad si vec kupio kartu, dodji. Neces biti jedini, koji ce, ako bude kise, pokisnuti. n2:764_lighting_striking_a_smiley n2:Beach2 n2:bc n:anim_19
  • 0

#102 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 18 March 2011 - 04:37 PM

Ja sam cvrsto uveren da znacajne kise nece biti :) Kako kaze Stole, kad si vec kupio kartu ..

Inace dobro pitanje u vezi klope. Na startu u Indiji izbor je velik, gomila pekara u neposrednoj blizini.

Umanjim mestima uglavnom nema nista posebno, osim standardnih radnji, u kojima ume da bude nekog peciva i sl, pored uobicajene ponude.
Evo spiska za koji sam siguran:

- Krcedin, pri samoj kontroli je prodavnica, kao i pekara (mada nisam svracao skoro)
- Novi Sad, u ulici Maksima Gorkog je ceo lanac raznorazne klope, od Banjaluckog cevapa, Caribic pizze (parce pizze i pepsi u casi 150 dinara), rostilj, giros, jos pizza i sendvica, i pri kraju sarajevske pite sa leve strane, na cosku pre skretanja levo i shopic/trafika (pice,grickalice)
- Irig, hmm, nekako tuda uvek prozujim posto je nizbrdo, ali primetio sam neku fast food, a prodavnica nravno ima
- Vrdnik, banja, obicno sam tamo bivao kasno uvece, pa nekako je uvke mrtvo, ali zakleo bih se da tamo na centru pa desno ima kakvih objekata sa klopom.Pre samog semafora na centru ima prodavnica.
- Lezimir - ima prodavnica kraj samog puta
- Sremska Mitrovica - ima sve i svasta. Kontrolna tacka ce biti u ili kraj dobrog rostilja Oliva(na cumur),
a malo dalje sa desne strane, pre skretanja u levo ima pekara, jeo sam tamo jednom roll-virsle, nisu lose :)
i sigurno ima jos tu lokala i gomila prodavnica, al od rostilja nisam dalje gledao ;)
- Ruma, isto veci izbor, mada subotom popodne ne znam da li ima pekara i to, ali ima 0-24 rostilj u jednoj maloj "kolibici" prislonejnoj na jednu kucu na cosku, jedna raskrsnica pre centra.Veoma kvalitetno, cesto navracam.

Dalje do Indjije su sve manja mesta, i ponuda je slaba, ali prodavnica ima u Putincima i Golubincima.

Sve u svemu nema potrebe za nosenejm neke vece klope, ako vam brza hrana ili pekara odgovaraju.
Svakako zgodno je uvek imati po koju cokoladicu, malu flasicu rezerve soka/vode, da se nadje,
jer kako kazu pij pre nego sto budes zedan, jedi pre nego sto osetis glad ! :)


Pozzz
  • 0

#103 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5469 posts

Postavljeno 18 March 2011 - 05:08 PM

Helou ;)
... Takodje sam i izgrafitirao svako skretanje sa strelicama...
Sprej neki specijalni za oznake, zivo me interesuje kao ce za dana da se vidi.Boja je lepa zuto-zelenkasto drecava, ali nesto mi se cini redak, no videcemo...
Pozzz


Znate za pricu sa sprejom sa prvog TransAlp Chalenge-a?

Organizator nekim posebnim zelenim sprejom obelezavao stazu ne znajuci da isti/
/veoma slican sprej koristi i neka sumarska sluzba aktivna na italijanskom delu staze.
Naravno, kako to biva, poseldnjeg dana vodeci dvojac, inace glavni favoriti,
pro vozaci svetskog kalibra sa postignutom nedostiznom prednosti, zaluta (!!!)
prateci "sumarske" markacije a (do tada) drugoplasirani stignu prvi i osvoje trku.
Zalutali su dobili utesnu nagradu, dve prazne boce zelenog spreja!

Tako da, Igor, spremi utesne nagrade :mrgreen:

Zelim vam svima mnogo srece, zabave i uspeha i ovom zavidnom poduhvatu.
Nadam se da ce vreme da vas posluzi i da cemo da se vidimo u NS =D>
  • 0

#104 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 18 March 2011 - 05:17 PM

Kartu sam uspeo da vratim, globa je bila samo 50 din, bili su vrlo ljubazni iako sam došao pola sata pre polaska da vratim kartu.
Nadam se da će biti drugih, pogodnijih prilika da dođem u vaš kraj i da vozimo zajedno.
  • 0

#105 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 18 March 2011 - 05:23 PM

Znate za pricu sa sprejom sa prvog TransAlp Chalenge-a?



nisam cuo tu pricu, ali upravo je taj sprej reklamiran kao kakav sumarski :D
Srecom pa nasi sumari seku nasumice, pa oznaka nema, a planinarske su crvene ;)
  • 0

#106 Primarijus

Primarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • LocationBaranda

Postavljeno 18 March 2011 - 06:49 PM

Sta je na kraju bilo sa parkingom, kod komsije ili u trznom centru?
  • 0

#107 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 18 March 2011 - 07:08 PM

Evo bas sam kreno u tome da napisem svima na mail.


Skupljamo se kod mene i komsije, tj. ispred prodavnice bicikala MotoBajk, ulica Kralja Petra Prvog 15.
Parking ce biti obezbedjen unutar prostranog dvorista.

Dakle ne to mesto, vec od 7:30 pristizite.
Ko ide kolima, to je glavna ulica, stari put novi sad-beograd
Ko ide sa zeleznicke, kad sidje sa voza samo desno, pratiti kocku ka kulturnom centru,
kod kulturnog centra levo kroz "pesacku zonu" sve do samog centra, a onda tu levo, i nako jedno 200m eto broja 15 sa leve strane.

Odatle krecemo u 8:30 i zajedno u grupi vozimo setalistem do kulturnog centra, odakle pocinje zvanican start.
Na cosku kod kulturnog centra ce mo zastati na moment da svi resetuju kilometraze na svojim cajgerima,
jer odatle pocinje navigacija uz pomoc putnog lista, tj odatle se meri zvanicna kilometraza breveta.
Cilj i ciljna kontrola je takodje ispred/u prodavinci.

Vidimo se!
  • 0

#108 climber

climber
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationBG-Zürich

Postavljeno 18 March 2011 - 07:12 PM

JOOOOOJ ljudi sto se ja lomim zbog glupog vremena, UH! Na par mesta sam gledao, sa svih strana kazu kisa i od Mitrovice, NS-a, BG-a, a mi tacno na sredini. Nemam pojma sta da radim :evil:
Nego, kako dolazite, cisto pitam..
  • 0

#109 doki

doki
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationIndjija

Postavljeno 18 March 2011 - 07:35 PM

prognoza live from indjija :) zasad duva vetar :) a mislim da ce i sutra duvati...elem cajger nemam a i koji ce mi ko se jos izgubio u sremu :P elem...puko sam 500 dinara za prednje svetlo koje mi posle nece ni trebati ..samo mi ruzni izgled bajka :P... dajte samo neku mapu jednostavnu :P bice dovoljno...
sta se sekirate za klopu ko bude vozio iza mene stice pre podne :P
  • 0
Doki Lee Bejbe

#110 Primarijus

Primarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • LocationBaranda

Postavljeno 18 March 2011 - 08:12 PM

Koliko vremenski treba kolima od BG-a do Indjije? Posto ja krecem iz Barande pa svracam po drugove u Sefkerinu, Borci i Pancevu.....moram znati zbog organizacije, da ne zakasnimo. A i kod svakog treba da se zadrzimo bar 15 minuta da obezbedimo bajseve.

I jos jednom, ako neko ima viska kabanicu, onu tanku najlonsku, ne debelu sto koriste po klanicama, neka ponese, dacu pare. Inace kupicu strec traku i uvicu se kao mumija :mrgreen:
  • 0

#111 doki

doki
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationIndjija

Postavljeno 18 March 2011 - 09:17 PM

od bg do indjije treba 50min ;) nova prognoza..kisa pada .. cujem oluk kako piski a vetra vise nema :)
  • 0
Doki Lee Bejbe

#112 climber

climber
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationBG-Zürich

Postavljeno 18 March 2011 - 09:37 PM

Daj ljudi pomerite ovo ako je moguće...pa ne vozimo državno prvenstvo, cilj je promovisati Brevet, svaki sledeći je sve veći i veći, neće biti besne kuvarice jer niko neće kuvati za nas.
Trebalo bi par stvari ispomerati, ali bože moj, šta je cilj breveta?
Ne znam, ako postoje ikakve šanse, UVEREN sam da bi pomeranje čak na idući vikend donelo MNOGO više učesnika.
  • 0

#113 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 March 2011 - 09:40 PM

I jos jednom, ako neko ima viska kabanicu, onu tanku najlonsku,

Pogledaj PP, ako si budan...
(ako nisi, nemoj... :D )
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#114 doki

doki
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationIndjija

Postavljeno 18 March 2011 - 09:49 PM

dobre vesti!noc se prolepsala...i temperatura je ok .kisa vise nepada...vetar vise ne duva...kapiram da i ovo malo sto je palo osusice se do jutra...tako da cekaju nas suvi drumovi :)...jeeeeeeeeeeeeee
  • 0
Doki Lee Bejbe

#115 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 March 2011 - 09:54 PM

tako da cekaju nas suvi drumovi :)...jeeeeeeeeeeeeee

... sunce ceo dan i gomile riba na kontrolnim tačkama sa uvežbanim tehnikama relaksa zanemoglih biciklista.... :D
E, to se zove POZITIVNO RAZMIŠLJANJE! :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#116 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 March 2011 - 10:38 PM

Eto, svim sutrašnjim učesnicima želim što uspešniju i što ugodniju vožnju n:dwarf n2:24lkg43
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#117 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 18 March 2011 - 11:10 PM

Kisha, a? Zajebancija!
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#118 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 19 March 2011 - 12:02 AM

Kao sto je ranije pominjano, brevet se ne pomera zbog vremena.Takva je cela ta filozofija, voziti protiv sebe, protiv prirode.
A ucesnik ako mu se uslovi ne svidjaju, on onda ne startuje, ili odustane.Nista strasno.

A brevet naravno ni prvi ni poslednji ! 200k ili kraci tzn. "populer" od 100-150 se moze organizovati kad god je zgodno,
naravno i nezvanicno (bez registracije kod ACP-a) cisto voznje i promocije radi.
A obecavam da ce takvih biti :)

Inace veceras me je zvao lik koji je dosao cak iz BUGARSKE, evo ga u Indiji u hotelu, tako od sramote ne bi mogli odkazati sve i da hocemo ;)
Inace lik je vozio prosli Paris-Brest-Paris, 2007 po onoj non stop kisurini, doduse kaze bilo je sunca oko Bresta jedno 3-4 sata :D i zavrsio za 88 sati. Skoro pa prekovremeno, ali ga je zavrsio ;)

Inace raport iz Indjije trenutni sto se vremena tice: put je mokar, ne znam kad je padalo, ali je tek tek okvaseno, a vetra skoro i da nema.

Samo, evo gledam tu vasu kisu svuda prognoziranu i vidim da je na svakih 3 sata izrazena prvo za NULOM pa zarez 6,7,8 . to kisa NIJE ljudi ! to kaplje jedva,ako uopste .. a i ako krene jace u trenucima, sakrije se negde pa kad oslabi tera se dalje.
Nije to ni blizu da treba kabanica !


POzz :)
  • 0

#119 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 19 March 2011 - 04:40 AM

=D> =D> =D>
Bravo za bratka.
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#120 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 19 March 2011 - 05:58 AM

dobro jutro radni narode biciklisticki ;)


Raport iz Indjije sa mesta starta: bez padavina. put u poodmaklom susenju. rekao bih da nije pala ni jedna kap zadnjih 2-3 sata minimum. jako slab vetric carlija.
oblacnost je na sve strane, nekog cudnog promenjivog intenziteta,izmesano svelo-sa tamnijim.
sto bi rekli tmurno, u pravom smislu reci ;) celo nebo kao opkriveno nekom mekom penom, slagom ako hocete ;) ali osim te tmurnosti i pritiska kojim pritiska nas dole, ne izgleda veoma pretece u smislu padavina. temperatura ne znam kolika je, ali kratko promolivsi nos na kratko napolje, okarakterisao bih to kao prohladno :)

Srecan vam put, bez kasnejnja i nepotrebnog zadrzavanja :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika