Jump to content


Fotografije

Randonneurs Srbija - 200km 19. Mart 2011


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
186 odgovora na ovu temu

#81 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 16 March 2011 - 08:17 PM

nubrella-2.jpg
ili
sunhelmet-1.jpg
:D
  • 0
.

#82 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 16 March 2011 - 08:24 PM

Pa to je malo problem zbog prijave, u svakom slučaju ne bih ni krenuo ranije.
Već sam se raspitao za prevoz do Bg-a, u petak u 17h imam polazak, bajs voze za dž. ako putujem.
Sa druge strane imam još jedan problem... davno beše kada sam živeo u Bg-u, zaboravilo se dosta toga...
Biću kod druga u Humskoj ulici, kod partizanovog stadiona, a dilema je, odakle kreće voz za Inđiju, taj beovoz, za koji kažete da može da potera i bicikl bez mnogo problema? I kako da ja bezbedno dođem bajsom sa moje lokacije do te stanice? Da li ima još onih koji će ići istim vozom pa da se eventualno nađemo na nekom meni poznatijem mestu i odemo do stanice zajedno?
  • 0

#83 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 17 March 2011 - 06:00 AM

Grux, bices staconiran na 500m od mesta gde Popedja zivi. Posto smo se on i ja dogovorili da se nadjemo negde kod Slavije i da zajedno odpedalamo do zeleznicke stanice Novi beograd, posalji broj telefona Pedji ili meni da se dogovorimo u vezi sa nalazenjem i zajednickim dolaskom do voza.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#84 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 17 March 2011 - 07:27 AM

Takodje ti je i stanica Beograd Centar prakticno ispod stadiona, pa mozes da se kotrljnes donde,
i direkt to stanice Novi Beograd dodjes BG:VOZ-om
Nije ni pedalanje lose, ali posto bas na toj tacki dve obale nisu povezane mostom koji prima bicikliste,
onda je to najbrza solucija da stignes na drugu obalu, pa jos i direktno na stanicu.
BG:VOZ ide tacno u minut uvek.Pasu ti polasci u 6:16 i u 6:26 a za 5 minuta si na stanici NBG
Za taj voz vazi obicna karta za gradski prevoz (otkucavas u automatu u vozu) a za BeoVoz do Indjije karta je 100 dianra na blagajni (na stanici NBG sidje se dole na ulicu i tamo kontejner koji glumi blagajnu) ili 120 dinara u vozu od konduktera.

Evo kako tamo da stignes ;) http://maps.google.c... ... 8&t=h&z=16
Ulaz u stanicu ti je pri toj okretnici, pa ides stepenicama dole, a voz u tom pravcu obicno ide sa 5. koloseka,
pa podzemnim hodnikom ides ka peronu.
Lifta ili bilo kakvog prilaza za invalde, zamislite apsolutno nema! Cak ni neceg po cemu bi se kofer mogao vuc uz stepenice .. srbija ..

Pozzz
  • 0

#85 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 17 March 2011 - 07:57 AM

Igore, imam pitanje u vezi prsluka.

Prsluk je praktican (uocljiv) za nekoga ko stoji, ali sem uocljivosti, nepraktican je za nas bicikliste. Sto neko rece, k'o padobran.

Imam zutu tanku jaknu sa reflektujucim povrsinama, plus reflektivne trake oko ruku i nogu. Da li moram da imam prsluk i preko toga?
  • 0
.

#86 popedja

popedja
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 255 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 March 2011 - 09:33 AM

Igore, imam pitanje u vezi prsluka.
Prsluk je praktican (uocljiv) za nekoga ko stoji, ali sem uocljivosti, nepraktican je za nas bicikliste. Sto neko rece, k'o padobran.


Voziti u tom prsluku je patnja neopevana. Usporava, znojiš se kao prase ... ali zato lepo izgleda :mrgreen:
Zar prsluk nije obavezan samo za noćnu vožnju?
  • 0

#87 climber

climber
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationBG-Zürich

Postavljeno 17 March 2011 - 10:44 AM

Ako duva vetar mozes ga koristiti i kao jedro :mrgreen:
  • 0

#88 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 17 March 2011 - 12:04 PM

Sta da ti kazem, ni ja ga ne volim ;) Odnosno nisam ga nikad ni koristio.
Ali vaistinu lepo igleda nocu ;)

Popedja je pratio na casu i seca se da je isti obavezan samo u nocnoj voznji (ili smanjenoj vidljivosti)
a mi ce mo voziti danju, bar ovaj prvi jelte ;)
Takodje umesto prsluka je moguc reflektujuci pojas i slicno tome. Moze i jakna/dres ali reflektujuce povrsine moraju biti velicine kao i na prsluku.
Nigde kod nas nisam video te pojaseve, ali kontam da se lako mogu napraviti od materijala sa jednog prsluka ako se malo poigra makazama i cicka trakom :)

Sve u svemu kod nas je dovoljno da ima dovoljno reflektujuceg materijala, sta god to bilo.

U Francuskoj je zakonom propisan prsluk, i to jos mora da ima i sertifikaciju, ne moze neki koji nije "odobren" od nadlenzih insitucija.
Kod nas prsluk nije propisan, pa se prihvataju i zamene.

Konkretno za 200k mozda i necemo voziti po mraku, pa je najbitnije da prsluk, ili drugo imate na startu radi kontrole.
Ako vas bas uhvati mrak prezivecete tih sat vremena mozda ;)

Pozzz
  • 0

#89 climber

climber
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationBG-Zürich

Postavljeno 17 March 2011 - 01:57 PM

Na par sajtova sam gledao prognozu i chitav Srem ce izgleda biti pod kishom. Meni licno nije problem voziti sat-dva po kisi, ali celi dan, 200km, sumnjam. Zato, jedno pitanje, ako u subotu u 6 ujutru odlucim da idem, sednem u kola i dodjem, da li cu moci da vozim Brevet ili bih se ispalio zbog tog "vremenskog roka", vecheras u ponoc?
Eto, iskreno pitanjce od mene :roll:
  • 0

#90 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 17 March 2011 - 02:20 PM

Zbog situacije sa prognozom, spreman sam da ipak omogucim registraciju i za ljude koji se pojave na startu.
Naravno da to sad nije gomila takvih ljudi , jer jednostavno isponjavanje zahteva vreme,
a i kolicine materijala koji se daje ucesniku, kao i kolicine kartica su ogranicene.
ja cu gledati da iskopiram vise toga nego sto je prijavljenih, pa ne bi bilo lose da svi koji razmisljaju na slican nacin kao Climber, to i najave kao "mozda dolazim"
pa da bar imam predstavu koliki bi to broj ljudi mogao da bude.

Danas je do ovog vremena stiglo jos oko 15 prijava, te se ukupan broj prijavljenih popeo na nekih 35 ako se ne varam.
Brevet kartica ima 50 komada, tako da jos malo pa nestalo ;)

Moj ranije pomenuti izvor i dalje pokazuje bez padavina, tako da racunam da i ako ih bude,
a u skladu sa ostalim prognozama koje najavljuju padavine, iste ce biti male kolicine, te je moguce da bude slicno danasnjoj i jucerasnjoj kisi.15-30 minuta pa prestane, sto u saradnju sa osnovnom odecom koja moze da istrpi koju kap kise moze da da sasvim ok voznju u predvidjenom vremenu.
Moj savet je da ne treba planirati duza zadrzavanja nigde, pa da to vreme moze iskoristiti i odmoriti/popiti/pojesti dok kisa pada :)

Pozzz
  • 0

#91 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 17 March 2011 - 03:26 PM

Takodje ti je i stanica Beograd Centar prakticno ispod stadiona, pa mozes da se kotrljnes donde,
i direkt to stanice Novi Beograd dodjes BG:VOZ-om


Da li sigurno može biciklom u tom voziću?

Hajde da kažem i ja da možda dolazim. Ne volim da sam neodlučan, ali mi baš nije lako da odlučim.
Link koji je dao Milevuc sada pokazuje još goru situaciju, koja završava sa susnežicom i snegom u nedelju. :D
Što se tiče snalažanja u Bg-u, hvala vam, shvatio sam sve. Zeggerr, ako dolazim poslaću ti PM sa telefonom i dogovorićemo se kako ćemo do početne stanice za Inđiju.
  • 0

#92 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 17 March 2011 - 04:05 PM

Da li sigurno može biciklom u tom voziću?


Nigde ne pise da ne moze. A sta ne pise da je zabranjeno, to je dozvoljeno ;)
Buduci da u Beovoz moze, a BG:VOZ je takodje zamisao grada Beograda, sumljam da bi bilo drugacije ;)

Sneg ? E sad preterase ;) samo plase ovaj narod ..
  • 0

#93 Primarijus

Primarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • LocationBaranda

Postavljeno 17 March 2011 - 07:36 PM

Za bajs znam da moze 100%, ali mislim da mu se moraju skinuti tockovi...nemojte me drzati za rec.

I nije mi niko rekao gde da kupim najlonsku tanku kabanicu, a da to nije Metro.
  • 0

#94 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 17 March 2011 - 08:18 PM

Svima dugujem izvinjenje. Imao sam vrlo nameru da dodjem i da vozimo prvi domaci Brevet. Prosle nedelje me je smlatio grip koji sam vukao i ove nedelje. Do pre neki dan me je davila temperatura. Uradio sma nesto sto najvise mrzim, cekao sam poslednji dan da bih se prijavio, cak ni sad ne mogu da se prijavim, jer grip sam nekako polu ostavio za sobom, ali me hebe desno koleno. Vucem tu povredu vec duze od 15 dana sve u nadi da ce otok vise spasti i da mi nece smetati. Probao sam sve od konvencionalnih mazalica, leda, mirovanja, treniranja, zagrevanja, i nista nije dalo rezultat. Nije mi to prvi put, pa znam kako sam do sada to resavao. Od ponedeljka mi je malo vise oteceno nego sto je bilo. Od juce me zateze kad je koleno pod uglom od 90 stepeni.
Definitivno moram otici kod lekara da se vidi sta je konkretno, jer bola nema samo otok koji nije prijatan jer kao da imam nesto ispod casice sto mi smeta, pravi pritisak.
Da nesmaram vise, izvinjavam se svima, jer sam mnogo komentarisao, a sada nisam u stanju da vozim.
Iskreno se nadam da ce koleno biti bolje do Breveta 300, pa cemo se onda druziti i voziti.
Pozdrav svima, uzivajte, druzite se i vozite.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#95 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 March 2011 - 10:38 PM

Da nesmaram vise, izvinjavam se svima,


Čoveče, biće breveta... :D Jedan od mojih ključnih strahova je bio baš da me ne zakači grip, jer su svi živi bolesni. Sad mi je ostao još samo strah od oluje sa grmljavinom... :D

Evo malog daljinara za one koji baš nisu familijarni sa ovim krajevima:


INĐIJA 0
NOVI KARLOVCI 8
SLANKAMEN 16,3
KRČEDIN 25,6
BEŠKA 31,2
ČORTANOVCI 38
BANSTOL (raskrsnica za bg-ns) 42,1
SREMSKI KARLOVCI 48,5
VARADINSKI MOST (NS) 57,2
VARADINSKI MOST povratak KT 61,2
SREMSKA KAMENICA 66,4
IRIŠKI VENAC 76,5
IRIG 83,2
RIVICA 87,3
VRDNIK 93,1
ZMAJEVAC 98,3
BRANKOVAC 102
CRVENI ČOT 105
LETENKA 108
RASKRSNICA ZA LEŽIMIR 117
LEŽIMIR 120
RASKRSNICA ZA MANĐELOS 127
MANĐELOS 129
GRGUREVCI
(raskrsnica za Velike Radince) 134
VELIKI RADINCI 142
SREMSKA MITROVICA ULAZ 148
SREMSKA MITROVICA IZLAZ 156
VOGANJ 166
RUMA CRKVA 172
ŽARKOVAC 181
PUTINCI 184
GOLUBINCI 191
LJUKOVO 196
INĐIJA 201

Znači, ako mesta na vašem putu ne idu ovim redom, ili se pojavljuju neka nova, ili se kilometraža na brzinomeru razlikuje od ovih za više od 5 km - izgubili ste se. (samo da napomenem - uglavnom sam računao centar mesta, ne ulaz)
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#96 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 18 March 2011 - 03:08 AM

Helou ;)


Zegger opusteno samo. Ostaje ti prvi srpski 300k ;)
Inace i ja sam zakacio neku gripcinu, da ne verujes.Ove zime ni kinuo nisam, i evo sad na kraju,
bas kad ne treba nesto me uvati .. (prokleti kolega na poslu, on je za sve kriv,doneo bolestinu #-o )

No, ja moram da vozim pa da neznam sta :) grlo me zeza, i kasljem tu i tamo, al prezivecu valjda ;)

Inace pre sat vremena je obilazak trase uspesno zavrsen! Sve snimljeno GPS-om (hvala Aleksandru Veljkovicu na pozajmici!)
Pa sutra zavrsava putni list, nema da birnete. Takodje sam i izgrafitirao svako skretanje sa strelicama,
uglavnom na putu, ali sam kasnije morao na vertikalnim povrsinama, kako je nestajalo spreja :D pa nije hteo da prska po putu.
Sprej neki specijalni za oznake, zivo me interesuje kao ce za dana da se vidi.Boja je lepa zuto-zelenkasto drecava, ali nesto mi se cini redak, no videcemo ;)
Ako ne valja znac za sledeci put da uzmem onaj obican, a pride i dva puta jeftiniji ..

No mislim da ce putni list biti dobar, i veoma precizan pa nece biti problema.
Naravno proverite da li su vam cajgeri dobro podeseni ! ne bi valjalo da lazu previse, mada zasto su tu strelice, da spasu stvar.

Inace putevi su na nekim delovima malo propali od duge zime, uglavnom razocarava uspon na venac i spust,
kao i jedan deo izmedju Mandjelosa i Grgurevaca gde ima dubokih rupa, pa treba paziti, ali taj deo bi se prelazio jos za dnevnog svetla, pa ne bi trebao biti problem.

Odoh sad na zasluzeni pocinak ;) dok vi sigurno spavate i odmarate da budete spremni za subotu, neko mora i da radi :mrgreen:

Pozzz
  • 0

#97 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 18 March 2011 - 06:26 AM

Evo malog daljinara:


Srdjoni, ova lista ti je super. Ima da napravim "puskicu" i samo da pratim tvoja uputstva. :)

grip ...


E bradr... Bice jos voznji, ne tuguj. Evo vec za 20-ak dana.
  • 0
.

#98 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 18 March 2011 - 12:44 PM

Jaoj, nisam normalan, ja se spremam da dođem.... :mrgreen:
Još jedno pitanje s moje strane...
Da li u ovim usputnim mestima ime gde da se kupi nešto za jelo, pekara ili slično? Da znam da li da nosim više ili manje hrane.
  • 0

#99 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 March 2011 - 12:50 PM

Da li u ovim usputnim mestima ime gde da se kupi nešto za jelo, pekara ili slično?

Ima, Grujo. Ne garantujem jedino za kasnije popodne, ali tu smo već blizu cilja. A i Spasa će sigurno nositi slanine... :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#100 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 18 March 2011 - 03:41 PM

Drugari, nije mi bilo lako ovih dana, ali danas, u zadnjih pola sata je to dostiglo vrhunac kada je vreme ovde u Leskovcu počelo da luduje. Na žalost, ja ću ipak odustati.
Igore i svi ostali, izvinjavam se. Puno sam pitao, čak i za pomeranje datuma; dobio sam sve odgovore, i datum je pomeren, ali jednostavno ne mogu prelomiti da krenem po pljusku i da pritom gledam prognozu koja mi predviđa kupanje i narednog dana dok vozim 200km.
Sve sam spremio, bicikl upakovan za transport, bisage popunjene stvarima, uzeo neke konzerve, a čak sam i kartu za autobus kupio. Imao sam veliku želju, ali pamćenje na nekoliko kišnih vožnji koje su mnogo kraće trajale je bilo jače.
Jedino što mi preostaje je da vam poželim sledeće... nadam se da ćete ipak imati lepo vreme za vožnju, a da ću se ja ujedati za zadnjicu što nisam došao!
Veliki pozdrav svima koji će sutra voziti! :D
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika