Jump to content


Fotografije

Randonneurs Srbija - 200km 19. Mart 2011


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
186 odgovora na ovu temu

#41 climber

climber
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationBG-Zürich

Postavljeno 03 March 2011 - 01:35 PM

...ala veje, veje, sta marimo mi....piva ima, nije zima... :mrgreen:

Udario ovaj sneg ko lud! Danas su najavili suvo, kad ono sneg.
Samo jedno pitanje. Koliko znam kad je ruzno vreme, online ljudi kazu da idu, a na startnoj liniji iznenadjenje u obliku svega par lojalnih.
Da li je pomeranje za nedelju-dve-tri nemoguce?

Pitam jer polazim od sebe, ako bude mokro, 200km, na cilju ne da ne znam za sebe nego ne znam kako kolima da se vratim do BG-a, sumnjam da cu doci. Problem je vreme. Ne znam, ovo cisto komentarisem :roll: ...kazu ljudi, dogovor Brevet gradi. :D
  • 0

#42 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 03 March 2011 - 02:21 PM

..
Samo jedno pitanje. Koliko znam kad je ruzno vreme, online ljudi kazu da idu, a na startnoj liniji iznenadjenje u obliku svega par lojalnih.
Da li je pomeranje za nedelju-dve-tri nemoguce?


Pomeranje jok ;)
Brevet kalendar je ko i svaki drugi, ne mos' sad pomeris Djurdjev dan za mesec dana kasnije jer nema one koju volis ;)

Brevet se vozi bez obzira na uslove, i upravo u tome je car, izvesti do kraja sta god da se desava.
Naravno nismo svi mazohisti bas toliki, pa ni ja, i nikome nece biti uzeto za zlo ako se ne pojavi na startu u slucaju da vreme bude lose (pu pu..)
Nije strasno ni krenuti pa odustati. Ko hoce da sebi ili drugima nesto dokazuje, tera pa sta mu bude.
Ko vozi uzivanja radi, ako nema uzivanja, zasto da vozi ?
Na PBP 2007 je vreme bilo uzasno. Rezultat je bio oko 30% odustajanja.

mantra za danas: bice lepo vreme 19. Marta bice lepo vreme 19. Marta bice lepo vreme 19. Marta .. a sad svi zajedno! bice lepo vreme 19. marta .. [-o<


pozzz
  • 0

#43 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 03 March 2011 - 02:23 PM

a da, nisam spomenuo da to sto se jedan brevet ne moze pomeriti ne znaci da se ne moze organizovati drugi u neko drugo vreme!
Treba samo podneti trasu za homologaciju, i kad odobre eto jos jednog breveta ;)


pozzz
  • 0

#44 Primarijus

Primarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • LocationBaranda

Postavljeno 03 March 2011 - 02:45 PM

Udario ovaj sneg ko lud! Danas su najavili suvo, kad ono sneg.


Pogledaj grafikon iznad koji sam postavio. Pogodili su sneg i danas i juce. Evo i legende ako se neki ne snalaze:
F - Vetar
Zvezdica - Sneg
Tacka - Kisa
tri crtice (jedna ispod druge) - magla
  • 0

#45 climber

climber
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationBG-Zürich

Postavljeno 03 March 2011 - 02:58 PM

Ne gledamo istu prognozu 8)
  • 0

#46 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 03 March 2011 - 06:01 PM

Ja ću odluku doneti definitivno tamo pred sam kraj prijavljivanja, kada prognoza bude malo izvesnija.
Voleo bi samo da bude suvo, a za temperaturu će se pobrinuti odeća i dobar tempo.
Zaista bi voleo da dođem, ali ako bude 'vaka zima nije mi baš da se vucaram autobusima sa biciklom i još da pokisnem pa takav nazad. Mada planiram dan ranije do Beograda pa odatle u subotu do Inđije i opet nazad u Bg pre vraćanja 'vamo dole, ali opet, to je samo mučenje putovanjem da bi se još mučio vožnjom ukoliko bude loše vreme.
  • 0

#47 Boycie

Boycie
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 404 posts
  • LocationZnači Zemun

Postavljeno 03 March 2011 - 10:18 PM

Što bi kolega Kiza rekao "Sneg gazim ali dolazim".Napuniću bisage stvarima za sva godišnja doba pa šta bude :lol:
Treba se pojaviti na prvencu čisto da se uđe u istoriju, n:grandpa pa fotke kako je to nekad bilo ....
da se smeju pokoljenja kantama koje smo vozili :mrgreen:
  • 0

2010:5050 km 2012:4003 km 2014:1671 km 2016:3492 km 2018:0896 km 2020:0000 km  
2011:6755 km 2013:1851 km 2015:2294 km 2017:2110 km 2019:0495 km 2021:0000 km


#48 djs_cale

djs_cale
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 03 March 2011 - 11:09 PM

cao ! pozdrav svima koji su nesto komentarisali na ovu temu . mi zajecarci sutra uvece pravimo sastanak i pravimo planove za 19.-i . ovom prilikom pozivam sve zainteresovane zajecarce da mi se jave pre 18h da ih informisem o tacnom terminu i lokaciji sastanka . takodje , mogu se javiti srletu u codex ili uci-milosu . CALE ps. najava za bar 3 ucesnika , osim ako je staza pod snegom
  • -1

#49 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 04 March 2011 - 06:42 AM

Treba se pojaviti na prvencu čisto da se uđe u istoriju, n:grandpa pa fotke kako je to nekad bilo ....
da se smeju pokoljenja kantama koje smo vozili :mrgreen:


Zažaliću zbog ove rečenice... :D
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#50 climber

climber
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationBG-Zürich

Postavljeno 04 March 2011 - 07:02 AM

Nemojte mesati Brevet sa staroscu, neki mozda na njega idu da bi dokazali suprotno :mrgreen:
  • 0

#51 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 04 March 2011 - 12:37 PM

Treba se pojaviti na prvencu čisto da se uđe u istoriju, n:grandpa pa fotke kako je to nekad bilo ....
da se smeju pokoljenja kantama koje smo vozili :mrgreen:


Zažaliću zbog ove rečenice... :D



I ja sam razmišljao na sličan način kao Boycie, pa rekoh sebi da se malo urazumim, da ne moram da srljam... ali eto, morao je da to pomene javno!!! cccc, biće avanture! :D
  • 0

#52 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 04 March 2011 - 07:51 PM

Nemojte mesati Brevet sa staroscu, neki mozda na njega idu da bi dokazali suprotno :mrgreen:


Jel može ovako: šta je bilo, bilo je i sad obustavimo zajebanciju o starosti? Može da se prebaci i u Bike Cafe pa ko hoće da se bavi psihologijom, tamo. Otrvaram post da vidim šta je novo, kad psihologija. Lakše mi je da slušam Predsednika na Dnevniku. Ovo je u ime svih koji imaju sporu mašinu.

Sad nešto drugo:
_na Primarijusovoj prognozi je pogođen sneg i sad za nedelju 6. lll. Juče su ovde padale prvo krpe snega , a potom i onaj bolji. Danas put suv, dobro gde nije, nije mokar da kvasi dupe, samo točak. Odlično za vožnju. Kad sam se vratio sa vožnje E-W,W-E u 17i30, temp. +2, vetar 3m/s NE. To je za jedan dan. Poslednji sneg, ako bude, 16. lll, treba da bude na granici sa kišom. Da mantramo kiša, kiša, kiša. Kiša najefikasnije pere sneg, te ga neće biti ni na Partizanskom putu. Do 19.lll, tri dana i ne +2, nego 19. lll najtopliji dan marta, i do +16. Na kraju, 19.lll vetar. U proleće, kad nema oluja, prvi vetrovit dan je obično sunčan i tek poslednjeg dana mogu da se dovuku oblaci.
_na najgadnijem delu staze nema kontrolnih tačaka. Moguće su dve dobre opcije. Popneš se na Venac i pravo Partizanskim putem na Čot (ako ne goriš da vidiš Irig i Vrdnik), pa za Mitrovicu (i Manđelos možeš da obiđeš u nekoj dokolici). Drugo, produžiš za Beočin i kod Koruške levo, gore za Mitrovicu (verovatno najlakši prelaz preko Fruške). Znači vozimo na "Majke mi". Tek onda nije važno atmosfersko vreme. Skupimo se u 8h u Inđiji, isčukamo kartone, pošaljemo u Pariz i pravac kuvana rakija. Majke mi izvezemo tih 200k kad bude neki lep dan. Samo da "Majke mi" ne naginje na one majmune iz policijskih država koji su glavni izvoznici psihologije i koje poslednje želim da glumim. Ako može da bude više kontrolnih tačaka, dajte da bude čisto i zbog slanja kartica istim onima koji nas zovu Bizantima. Svaki biciklista će nam izaći u susret da odvoji dva-tri sata subotom (ili će makar da akredituje babu ili dedu da sedi na klupi u centru Iriga, Vrdnika, Manđelosa). Možda ih mi ne poznajemo, te bicikliste, ali ih sigurno znaju učesnici Fruškogorskog maratona. Da pitamo za pomoć. Ne pomišljam da nam Gamzy, Nemanja Vajs ili Boris Popović ne bi u tome pomogli, a verujem da mogu sa nekim da nas povežu.
_pominjalo se da će se najverovatnije voziti u grupi. Teško da svi mogu da izdrže npr. moj najslabiji dozvoljeni tempo. Različiti smo, neko to bez Bensedina ne može da izgura. Da se na kraju sakupimo u Inđiji posle prvog Breveta, to je u redu.
Ja stižem poslednji, znači jedno pivo. Da ponesem 100 dinara?
_glas za promenu trase 600k. Za Zaječar. Letos sam ga promašio zbog većinske "timske" odluke, evo zimus nisam otišao na Kraljevicu (kad je zimi proleće, a u proleće zima), vreme je za prvi put u Zaječar. Kad bi prošli i kroz Donju Belu Reku pa da popijem pivo sa Doktor Nešom.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#53 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 04 March 2011 - 08:15 PM

...šta reći nakon ovakvog posta...

bur, imaš pivo... =D>
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#54 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 04 March 2011 - 08:27 PM

...šta reći nakon ovakvog posta...

bur, imaš pivo... =D>


Ako kaniš da dođeš imaš ti pivo!
Ja se prijavljujem za ono banjalučko (kako li se zove?). Treba u junu da idem u Mrkonjić sa mojim Željom (on ima tamo rodbinu), sad već ne znam tačan datum, ali svakako ne u vreme Breveta.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#55 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 04 March 2011 - 08:42 PM

bur, sigurno imaš pivo. :-) Moje ime je Željko. :-)

Pivo se zove NEKTAR. Pivo zakon. Dođeš, probaš, oduševiš se. Tako kažu.
Novi Zeland se oduševio. Stvarno.

Mrkonjić je zakon. Da ti kažem. Stvarno. :-)

Pozdrav...
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#56 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 04 March 2011 - 08:57 PM

_na najgadnijem delu staze nema kontrolnih tačaka. Moguće su dve dobre opcije. Popneš se na Venac i pravo Partizanskim putem na Čot (ako ne goriš da vidiš Irig i Vrdnik), pa za Mitrovicu (i Manđelos možeš da obiđeš u nekoj dokolici). Drugo, produžiš za Beočin i kod Koruške levo, gore za Mitrovicu (verovatno najlakši prelaz preko Fruške). Znači vozimo na "Majke mi".



Pravicu se da ovo nisam procitao .. 8)

Ali se bojim da ce agenti tajne sluzbe itekako ovaj slucaj otvorenog poziva na krsenje ustava i poretka zabeleziti i imati na oku sve moguce konspirante kada dodje dan tog visokorizicnog dogadjaja .. [-X
  • 0

#57 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 04 March 2011 - 09:01 PM

dupli post greskom, pardon ;)
  • 0

#58 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 04 March 2011 - 09:09 PM


_na najgadnijem delu staze nema kontrolnih tačaka. Moguće su dve dobre opcije. Popneš se na Venac i pravo Partizanskim putem na Čot (ako ne goriš da vidiš Irig i Vrdnik), pa za Mitrovicu (i Manđelos možeš da obiđeš u nekoj dokolici). Drugo, produžiš za Beočin i kod Koruške levo, gore za Mitrovicu (verovatno najlakši prelaz preko Fruške). Znači vozimo na "Majke mi".



Pravicu se da ovo nisam procitao .. 8)

Ali se bojim da ce agenti tajne sluzbe itekako ovaj slucaj otvorenog poziva na krsenje ustava i poretka zabeleziti i imati na oku sve moguce konspirante kada dodje dan tog visokorizicnog dogadjaja .. [-X


[-X
Eto samnom si se lako dogovorio, a sad kad sve to pošalješ onima koji nas smatraju lopinama, bitangama, prevarantima i ubicama, . . ., pa imaju i oni Garmin mape.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#59 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 04 March 2011 - 09:15 PM

[quote name="zeljkov"]bur, sigurno imaš pivo. :-) Moje ime je Željko. :-)

Pivo se zove NEKTAR


Tako je, Nektar. To ćemo, pravimo pauzu i u Banjoj Luci, ima moj Željko i tu rodbine. I na Balkani neko njegov ima vikendicu. Randonneus Srpska, bez limitiranog vremena.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#60 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 04 March 2011 - 09:26 PM

Randonneurs Srpska

Može biti samo sa vremenskim limitom... :)
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com





1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika