Jump to content


Fotografije

Randonneurs Srbija - 200km 19. Mart 2011


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
186 odgovora na ovu temu

#1 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 19 February 2011 - 07:54 PM

Helou !

Dakle kao sto u naslovu pise 200k se odrzava u subotu 19. Marta 2011. sa startom u 8:30 u centru Indjije.
Casovni limit je 13:30h sto dodje u 22:00
Duzina trase 201,12km sa 1258 metara uspona.
Mapa trase ovde: http://www.mapmyride...s/view/24596142

Prijave putem email-a: randonneurs.serbia[at]gmail.com
Prilikom prijave potrebni su sledeci podaci:
- Ime i Prezime
- Adresa stanovanja
- godina rodjenja
- na sam start obavezno poneti vazeci dokument sa slikom (licna karta,pasos,vozacka)

Svi ucesnici moraju biti punoletni, a u slicaju maloletnog ucesnika obavezno pismeno odobrenje roditelja/staratelja overeno u sudu.

Nadajmo se lepom vremenu i uspesno zavrsenom brevetu! :)


Pozzz
  • 0

#2 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 19 February 2011 - 08:51 PM

Nije loše da staviš i koji je krajnji rok za prijave, čini mi se da si pomenuo ranije.
Ja najverovatnije dolazim, samo da mi ne iskrsne neka glupost u međuvremenu.
Trenutno se trudim da steknem malo kondicije na trenažeru kako bi uopšte preživeo tu vožnju. :D
Samo još da se osuše putevi, ali to će malo teže ići, pa kad izađem napolju biće još bolji trening.
  • 0

#3 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 19 February 2011 - 09:24 PM

Nije loše da staviš i koji je krajnji rok za prijave, čini mi se da si pomenuo ranije.



Nemam pojma da li sam pominjao, ali evo:

Krajnji rok za prijavu Cetvrtak 17. Mart do ponoci.



Pozdrav!
  • 0

#4 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 February 2011 - 09:40 PM

Koliko kontrolnih tacaka na ovoj etapi i jel postoje vremenski intervali u kojima se treba pojaviti na istim.
  • 0

#5 Primarijus

Primarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • LocationBaranda

Postavljeno 19 February 2011 - 09:50 PM

jel postoje vremenski intervali u kojima se treba pojaviti na istim.


Ja mislim da nije, bitno je da predjes krug za 13:30.

A moje pitanje je, da li postoji racun na koji da se uplati startnina i da li ona u opste postoji? I kolika je ako postoji?
  • 0

#6 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 19 February 2011 - 11:50 PM

Koliko kontrolnih tacaka na ovoj etapi i jel postoje vremenski intervali u kojima se treba pojaviti na istim.



Da, pravila nalazu da postoje, cak i odreduju njihov broj. U slucaju 200k od 2 do 4 kontrole su preporucene.
Vreme otvaranja i zatvaranja kontrolne tacke zavisi od njene udaljenosti od starta, i preracunava se uz pomoc tabele prilozene od ACP-a.
Jos uvek nisam odredio tacan broj i lokacije tacaka, te stoga jos nema vremena,
ali to nije nista sto treba nekog da brine, bar ne za 200k.
Formula za racunanje zatvaranja kontrolne tacke je 20km/h + sat vremena za do 60km, a od 60 do 600km se racuna najmanji prosek brzine od 15km/h + jedan sat.
Ako se kilometraza breveta podeli sa casovnim limitom, upravo se dobija 15km/h sto znaci da je to najmanja prosecna brzina(ukupna prosecna ukljucujuci i stajanje) potrebna za uspesan zavrsetak breveta.
Sto znaci da ako neko npr namerava da polovinu breveta izveze sa sto krace vreme,
pa onda posle duge pauze odradi drugi deo, moze da se desi da mu se najbliza kontrolna tacka zatvori.
Dakle najbolje je da strategija bude umereniji tempo, ali konstantan.
No ko planira takve "strategije" imace se detalje tek kada se odrede tacne lokacije kontrolniih tacaka,
pa stoga i vremena otvaranja i zatvaranja.
Kad vec pominjem taj jak tempo, treba pomenuti da nekome problem moze biti i vreme otvaranja!
maximalna prosecna brzina do 200km je 34km/h ;) znaci ako vozite prosek 40, previse rano ce te stici na kontrolnu tacku, i onda cekati dok se ona otvori da bi ste nastavili dalje.
Ko to moze, svaka njemu cast ! ;) i treba da stane da se malo ohladi ;)


Sto se startnine tice, takodje jos nije precizno odredjena, ali bice uskoro.
Kako sam pominjao i ranije, gledacu da to bude najmanji moguci iznos.
Za samo placanje moze i na startu u gotovini (spremiti tacan iznos) racunam da je tako najjednostavnije,
ali ako neko zeli moze i da uplati na moj tekuci racun, nije problem.

Pozzz
  • 0

#7 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 February 2011 - 11:59 PM

Ako sam dobro skontao, to znaci da ce kontrolna tacka npr. na 40 km-u biti otvorena od 10:30-11:30, a ona na 75 km-u 13:30-14:30?

Mislim da je uplata na tekuci racun bolja varijanta, jer ce ostati vise lufta kod starta. Umesto vadjenja i brojanja para, gospodski se odradi u banci. A ti samo cekiras na spisku ko je uplatio startninu. Najbolje bi bilo kad bi svi odradili tako.
  • 0

#8 climber

climber
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationBG-Zürich

Postavljeno 20 February 2011 - 12:36 AM

Zanimljiva vožnja. Svaka pohvala za organizatora. Jesam malo zakržljao zbog silnog sedenja u kancelariji ali mislim da ću se pojaviti na startu.
  • 0

#9 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 20 February 2011 - 12:37 AM

Ako sam dobro skontao, to znaci da ce kontrolna tacka npr. na 40 km-u biti otvorena od 10:30-11:30, a ona na 75 km-u 13:30-14:30?


Ne znam dal ja nisam dobro objasnio(shvatio), ili ti nisi dobro shvatio, ali evo sta kaze tabela:

kontrola na 40km otvara se u 9:41 a zatvara u 11:30, a kontrola na 75 se otvara u 10:42 a zatvara u 13:30
Cilj se otvara u 14:23 a zatvara u 22:00
Ahaaa! upravo sam shvatio gde sam pogresio - onih 20kmh+1 sat je samo za do 60km,
a preko 61 pa do 600 je fiksno 15km/h, bez tog dodatnog sata.

Dakle to je samo primer. Konacna vremena ce biti poznata kada se tacno utvrde kontrolne tacke,
i bice upisana u brevet kartu, zajedno sa brojem kontrole i njenom lokacijom.


Mislim da je uplata na tekuci racun bolja varijanta, jer ce ostati vise lufta kod starta. Umesto vadjenja i brojanja para, gospodski se odradi u banci. A ti samo cekiras na spisku ko je uplatio startninu. Najbolje bi bilo kad bi svi odradili tako.


Pa mislio sam da bude bez brojanja, spremna tacna suma, i ucesnik tacnu sumu, ja brevet kartu i to je to ;)
Ali svakako imas pravo. Jedino sto ja u toj mojoj banci nemam elektonski uvid u uplate,
a izvod salju jednom mesecno (ako se sete) a i inace su kreteni sta god da treba da se zavrsi ..
Ajd videcu da se po tom pitanju nesto pobljsa.


Pozzz
  • 0

#10 climber

climber
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationBG-Zürich

Postavljeno 20 February 2011 - 12:40 AM

Donesemo ti svi overene uplatnice na uvid :roll:
  • 0

#11 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 20 February 2011 - 12:53 AM

Ooook ! Pregledao sam sajt te moje banke i kao imaju neki HOMe-banking,
naravno kretenski, ali sto se tice uplata bar nema problema i odmah sledeci dan imam uvid ko sta koliko i odakle.
Kretenski je jos i deo u kom za aktiviranje usluge treba da odem do banke i potpisem ugovor za aktiviranje iste :D
ali za divno cudo usluga je besplatna ! (za razliku od recimo posedovanja platne kartice, i provizija kod placanja istom ;) )

Dakle bez problema ce moci da se placa na racun bilo varijantom prenosa, uplate u toj banci(bez provizije) ili u svakoj banci ili posti uz odredjenu njihovu poviziju (obicno minium 25-30 dinara)


Pozzz
  • 0

#12 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 20 February 2011 - 12:59 AM

Pa tako. Odes u banku, potpises jedan papiric i aktiviraju ti tu uslugu + notifikaciju sms-om sto bi isto trebalo biti za dz. I onda kad ti neko uplati pare, dobijes sms; ime, prezime i adresu uplatioca. Nadjes ga na spisku, cekiras i to je to. :wink:
Fino zvuci to da svi spremimo tacno u dinar za pred start, al znam da bi se ubrzo otvorio salter (e nemam tacno, malo pre sam uplatio kredit, kupio neke cokoladice i sl.) :D
  • 0

#13 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 20 February 2011 - 01:14 PM

Biće to sigurno zanimljiva manifestacija. Meni je čudno da 200km počinje već 19.marta,kada u to vreme zna biti prilično hladno i baba-marta može da pokaže svoje ćudi(još uvek je zima).Verujem da bi u nekom kasnijem periodu bilo neuporedivo više učesnika i da bi mnogi stigli da se kondiciono pripreme posle zimske pauze.Verovatno je to uslovljeno nekim evropskim kalendarom(probaću da se informišem preko interneta) ali svejedno,za mene je termin čudan!
  • 0

#14 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 20 February 2011 - 01:39 PM

.Verovatno je to uslovljeno nekim evropskim kalendarom(probaću da se informišem preko interneta) ali svejedno,za mene je termin čudan!


Upravo tako. Ovo je Paris-Brest-Paris godina i svuda Super Randonneur serija pocinje oko mesec dana ranije nego inace,
kako bi se do kraja Juna sve zavrsilo i moglo prijaviti za PBP u Julu.
Kad nije PBP godina (odrzava se svake cetvrte) takodje postoje breveti od 1000 ili 1200 u Julu/Avgustu
ali nisu toliko masovni da je potrebna tolika guzva oko prijave i svega toga, pa je sasvim ok da se startuje u Aprilu.

200k je obicno dosta popularan i kod onih koji nemaju ambicije za duze brevete,
pa ih bude tokom cele godine, a pogotovo "oprostajni" pri kraju sezone, septembar/oktobar
Za ovu godinu nisam planirao takve, ali moze se naknadno ubaciti kakav u septembru recimo, zasto da ne.
Inace kolege Bugari imaju dosta 200k pa voze i zimi (pri obali mora gde nije velik mraz)
https://picasaweb.google.com/lazar.v


Pozzz
  • 0

#15 Primarijus

Primarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • LocationBaranda

Postavljeno 20 February 2011 - 04:26 PM

Ako i kod nas bude samo 20 ucesnika, ja cu se bas razocarati.....

Moracemo to malo bolje da reklamiramo, verujem da ima dosta ljudi koji neznaju za ovaj forum, a mozda bi isli.
  • 0

#16 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 February 2011 - 04:46 PM

Ako i kod nas bude samo 20 ucesnika, ja cu se bas razocarati.....

Ovaj "mali" brevet jeste šansa da se isti populariše, ali mislim da stvarno ne možemo da očekujemo neki baš veliki odziv - prvi je put, početak sezone, nestabilno vreme, a ni tih 200 km nisu baš tako ravni kao što Igor tvrdi :D . Na nama je svima da radimo kampanju i animiramo sve koji bi tu mogli da se pojave, da - ako ništa drugo - krenu, pa dokle stignu, stignu. Prava će priča tu započeti tek za par godina, ali imamo čast da u toj priči budemo pioniri. n2:party-048 n2:vid20budalepw9
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#17 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 20 February 2011 - 04:52 PM

Bice fenomenalan štos ako neko stigne na cilj pre 14:23!!!

Uffffffff, ja sam nesto skeptican, bojim se da nece biti ni 20 ljudi na startu, posebno ako vreme bude slinavo i kilavo....a bilo bi lepo da bude vise, svakako.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#18 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 20 February 2011 - 06:46 PM

Ako i kod nas bude samo 20 ucesnika, ja cu se bas razocarati.....



Pa ne znam, ja licno ne bih ocekivao neki ogroman broj ucesnika.
Koliko ljudi znas koji mogu da odvezu 150-200km ?
Koliko od tih nece za izgovor naci "jaoj radim, jaoj mozda ce padati kisa, jaoj bas mi je rano da ustajem u 5 .." ?


Pozzzz
  • 0

#19 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 20 February 2011 - 08:11 PM

20 ljudi nikako nije malo, jer kao sto su ljudi vec rekli, pitanje je koliko ljudi je uopste zainteresovano za voznju ovog tipa, kakvi ce vremenski uslovi biti, da li zainteresovanima odgovara ovo/ono itd...

Mislim bilo bi super da se skupi sto vise ljudi, ali treba biti realan, pa u BG-u dok skupis 5oro ljudi za rekreativnu/ne zahtjevnu off-road turu se namucis, tako da broj 20 po mom misljenju nikako nije za pocjenjivanje.

Ja licno ne znam da li cu voziti, jer do tad ima vremena, al me zanima kako se biciklisti iz BG-a transportuju do Indjije, ce da bude neko "kolektivno cimanje" :D ?
  • 0

#20 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 20 February 2011 - 08:18 PM

Kako se ljudi snalaze za trke i mtb maratone, ne vidim sto bi problem bio za Indjiju? :-k Kola, bus, voz...pedalanje. :mrgreen: Ko kako moze.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika