Jump to content


Fotografije

Preporucite mi novo ili polovno biciklo do 200e


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
74 odgovora na ovu temu

#61 antiskuter

antiskuter
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 29 November 2010 - 11:24 PM

Gledao sam Polare, nego imam popust samo na Meridu i Capriolo... U pocetku sam zacrtao Meridu Matts 40v, pa sam smanjio budzet posto se cale ne slaze da dam 350 evra za bajs...
Gledao sam ovog KTM-a, i extra je bajs... :D
Pre sam bio za polovnog( nesto kao ovaj KTM), nego mi se pruzila prilika za ovo sad pa sam na neki nacin zbunjen... :/
Mozda je najbolje da za sada ne kupujem nista na brzinu, nego da natenane vidim nekog polovnjaka do 200-250 evra... A tu je i ta "akcija" u Capriolu... :)
Jel' ta akcija bila zadnjih godina? Ako jeste, neverujem da ce sad to da se promeni...
  • 0
Aca96

#62 antiskuter

antiskuter
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 29 November 2010 - 11:32 PM

Msl. da sam se zaljubio u ovog KTM-a, video sam ga i pre, ali nisam obracao paznju... :D
Jel' moze neko da mi kaze odakle je ovaj Tomislav(KTM) i da me malo uputi u to vezano za prevoz, posto nemam iskustva sa time...? :/
Najverovatnije cu da propustim ovu akciju(mozda uzmem nesto od delova), pa polako na tenane da vidim sta i kako... :D Da li cu ispravno postupiti?
Mozda sam malo i dosadan, posto mi je ovo zapelo sad za sad( a i inace sam trvdoglav)... :|
Hvala unapred... :D
  • 0
Aca96

#63 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 29 November 2010 - 11:39 PM

Pozovi coveka sutra,i reci mu da si zainteresovan za bajs.Pitaj ga da ti kaze nestovise o njemu,kao i da ti posalje vise fotografija na mail.Ako je blizu(do 100km)idi pogledaj bajs.Cena je takva jer je zima,na prolece ovaj bajs po mojoj proceni nece biti ispod 300.Cena prevoza AKS-om ti je oko 700din.
  • 0

#64 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 29 November 2010 - 11:39 PM

Deo po deo skuplja varijanta,ali sladja.Bre KTM je ovaj ekstra za te novce.Ako ti odgovara velicina nemoj puno da se neckas.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#65 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 29 November 2010 - 11:47 PM

U slucaju da ga pazaris,i dostava bude kurirskom sluzbom.Otpakuj ga i dobro pregledaj,i ako nije onako kako je bilo na fotkama,ili nisu delovi koji treba da budu,nemoj da ga preuzmes,ne mogu ti nista.
  • 0

#66 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 29 November 2010 - 11:54 PM

ps.Glupo mi je sto ovoliko hvalim ovaj bajs,ali stvarno kad uzmes u obzir parametre:Starost,delovi,ocuvanost,cena,..sta da ti kazem,proguglaj,raspitaj se.....ne moze niko da odluci umesto tebe.
  • 0

#67 tomislav

tomislav
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 30 November 2010 - 08:39 AM

od sveta344 u Uto Nov 30, 2010 1:39 am
Pozovi coveka sutra,i reci mu da si zainteresovan za bajs.Pitaj ga da ti kaze nestovise o njemu,kao i da ti posalje vise fotografija na mail.Ako je blizu(do 100km)idi pogledaj bajs.Cena je takva jer je zima,na prolece ovaj bajs po mojoj proceni nece biti ispod 300.Cena prevoza AKS-om ti je oko 700din.

Evo da se i ja kao prodavac KTM javim :D Sto se mene tice moze doci da vidi ja sam u Sremskoj mitrovici,bajs je kao nov i naravno sve sto pise na oglasu da je tako ce i dobiti bez skidanja delova :D pa sveto to jeste da je ovo zimska cena leti ide vise...
  • 0

#68 antiskuter

antiskuter
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 30 November 2010 - 10:19 AM

Ima vremena, u svakom slucaju bajs je extra... =D> :D Istopim se cim ga vidim...(i to na slikama) :)
Samo sto sam ja u Trsteniku, pa mi se bas i ne isplati da idem do Sremske Mitrovice, a ne bi da kupujem nesto na "nevidjeno", posto vidim da svi traze prvo uplatu na racun pa onda salje... :roll: Nzm. kakav je slucaj sa Tomom..., po komentarima bi rekao da je pozitivan! :mrgreen: :?:
  • 0
Aca96

#69 tomislav

tomislav
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 30 November 2010 - 12:30 PM

pa kod mene placas po uzecem u prevodu ja ti posaljem tebi stigne platis i meni se vrate pare...nikakvo unapred uplacivanje i slicno poslao sam na stitine paketa niko niej imao problem,ako se odluci javi se iams broj u glasu...
  • 0

#70 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 30 November 2010 - 12:35 PM

Evo da se i ja kao prodavac KTM javim :D Sto se mene tice moze doci da vidi ja sam u Sremskoj mitrovici,bajs je kao nov i naravno sve sto pise na oglasu da je tako ce i dobiti bez skidanja delova :D pa sveto to jeste da je ovo zimska cena leti ide vise...[/quote] Ne sumnjam u vase postenje,vec sam decku napisao kako da trguje a da ne bude prevaren(koliko je to moguce).Inace bajsevi su vam kao lutka :)
  • 0

#71 antiskuter

antiskuter
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 30 November 2010 - 10:27 PM

=D> Milina... :D
A sto se tice popusta u Capriolu, bice ga polovinom decembra ali samo na maloprodajne cene a vele cene ostaju iste... :)
Ma kakav Capriolo, i Merida pa ne moze da primirise ovom KTM-u... :P
  • 0
Aca96

#72 sisoje

sisoje
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 13 December 2010 - 08:17 PM

Nemoj mene odmah da slusas, jer se ja ne razumem puno u praksi, ali sam dosta citao po internetu ... i nadam se neko ce da me demantuje/dopuni/ispravi.

Elem, imas sad, od danas, u Intersportu -20% popusta na bicikle, a kolko videh sve su im marke Nakamura. I to nije sve jer su im pocetne cene vec snizene proslog meseca jer je sezona kao prosla. Elem, ja sam ugrabio danas jednu - Cliff Lite 2009:

Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

To me sve kostalo tacno 20700din ~ 195eur !? Ostale su jeftinije, ali Acera i Tourney ...
  • 0

#73 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 13 December 2010 - 09:06 PM

Vise nego odlican za te pere
  • 0
puno znoja,malo krvi

#74 aiwa

aiwa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 December 2010 - 09:49 AM

"Saljem kurirskim sluzbama o vasem trosku posle uplate na moj racun."

Verujem da ova stavka odbija vecinu potencijalnih kupaca. Bar ja preskacem svaki oglas tog tipa, makar se nudilo za smesne pare. :)



Samo da dodam jednu stvar. Vidim da me u startu bojkotujete! Jel ko od vas ostao kratak zbog slanja stvari? Posto ovaj moj bajk se nalazi na limundu,ako vas ne mrzi pogledajte koliko imam tamo pozitivnih ocena i ni jednu naglasavam NI JEDNU negativnu ocenu. Ja sam posten covek i ne zelim nikoga da zeznem. Imate moje podatke sve ne krijem se nidokoga,dostupan svima. Naravno da cu tako da radim sa kurirskim sluzbama sa kojim saradjujem bas dugo jer vidim da nemate pojma niti nekog velikog iskustva sa njima. Do sad sam poslao preko 250 artikala po njima i kupio sam pa bar 50 artikala. Ako neko moze da dodje licno po predmet kupovine to je super,dodje proba i to je to. U suprotnom samo kako ja navedem. Sad cu vam navesti primer kako sam nadrljao. Ovaj isti bajk je nedavno otisao na limundu za 21000 din. Javi se meni pobednik i kaze salji AKS kurirom placam kada preuzmem. Ja mu kazem ok nije problem. Pozovem aksa predam bajk sa jos nekim gumama i delovima i oni mi stave cenu otkupa i cenu prevoza sa povratom novca. Cena slanja je bila 800 din plus 40 din za povrat novca. Ja to posaljem. Posle dva dana ovaj lik zove kaze nije mi nista stiglo i napusi me najstrasnije kako sam ga slagao da sam mu poslao bajk.... Nazovem aks oni kazu da je taj isti lik odbio da preuzme bajk i da nije hteo ni da oni dodju da donesu bajk jer je to kao navodno greska. Vrati se meni bajk i ja platim 840 dinara jedan pravac slanja i jos 840 dinara drugi pravac slanja. To je 1680 dinara. Tad je euro bio 102 dinar. Elem 15,5 eura ja ostaenem kratak. I sta sad? Nista mene to iznervira nije me mrzilo da sednem u kola i odem do Kragujevca i lepo popricam sa momkom uzmem mu 15 eura za troskove aksa pa uzmem 20 eura za troskove dolaska. Drago mi je sto ga nisam slomio od batina. On je dobio negativnu ocenu na limundu jer me zeznuo,meni su vratili proviziju. Mene je ocenio sa pozitivnom i to jr to. Njegov izgovor je bio da je slucajno licitirao i da nije znao da ce da pobedi. TAKO DA AKO STE U MOGUCNOSTI DODJETE PROBAJTE nije problem u drugom slucaju svim nepoznatima saljem uz avans i to je to. Kome ne odgovara imate 1000 bicikala na oglasima pa kupite. Toliko o ovome soljenju moje pameti. A vidim da dosta ima i dokolicara ovde koji ne znaju sta ce od sebe pa pisu na svaki moguci post neke odgovore..... Pozdrav i uzivajte.


Posto u ovim slucajevima postoji dvostruki rizik, od strane prodavca da ne posalje sta prodaje a kod kupca da odbije da primi, najbolje resenje je kompromis. Prodavac od kupca da trazi zbog sigurnosti da mu kupac uplati samo dvostruku vrednost postarine, pa ako se kupcu isplati da odbije onda je makar prodavac obezbedjen. Sa druge strane, ovo pokazuje ozbiljnost prodavca da 99 % ne zeli da predje kupca jer mu ne trazi celu sumu unapred nego samo postarinu i samim tim stice poverenje kod kupca. Mesta kao Limundo ne daju nikakvu sigurnost jer sam se i sam par puta opekao sa clanovima koji do tada nisu imali nijednu negativnu ocenu, a poslo je bas tada neopako. Limundo nema mehanizme prinudne naplate para, znaci ima samo laznu sigurnost. Opet oglasi ovde ne daju ni toliku sigurnost. Jedina prava stvar je da se otvori tema pod naslovom prodavci crna lista, prodavci bela lista, a tice se ljudi koji stalno trguju delovima ovde na cikloberzi. Nesto slicno postoji na nekim automobilskim forumima u vezi automehanicara i autoelektricara.
Ja sam par puta narucivao stvari koje nisu bile iz mog grada, ali sam se pre toga raspitao o ljudima koji su postavili oglase. O Nebojsi iz Novog Sada i Tomislavu iz bese Kragujevca imam samo dobre utiske.
Jos jedan savet, posto se oglasi ovde brisu, oglas iz koga kupujete sacuvajte na vasem kompu kao web stranu (save as html), jer je i to dokaz, ako zatreba, nedajboze.
  • 0

Shimano Line-up chart 2020

 

http://productinfo.s...no.com/#/lc/1.4


#75 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 15 December 2010 - 11:59 AM

Kolko vidim prodavac ovog KTMa koji je bio preporučen je Zlatko iz Kladova, ako se ne varam (barem liči garaža). Ima li ko iskustva sa njim, često ima dobrih bajseva po OK ceni. A temu pratim, jer i mene interesuje, pa da ne otvaram posebnu...
  • 0
JoJ




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika