Jump to content


Fotografije

Preporucite mi novo ili polovno biciklo do 200e


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
74 odgovora na ovu temu

#1 bakiscg

bakiscg
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 16 October 2010 - 07:42 PM

Sta mislite o:
http://www.cikloberz...ow.php?id=19137

Bacio sam oko i na neki trek 4300.

Ako vam nije tesko iznesite svoj predlog sta, i gde kupiti.
  • 0

#2 Milos91

Milos91
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts

Postavljeno 16 October 2010 - 07:56 PM

A da sackas jos malo, skupis jos koj evro, za 250e imas relativno veci izbor.
Obavezno obrati paznju na velicinu rama( a koja velicina ti odgovara ako ne znas, naci ces na forumu pisano je o tome vise puta).
pozz & welcome!
  • 0
.

#3 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 16 October 2010 - 08:27 PM

u decembru veliki popust u capriolu,sacekaj i kupices bolji bajs novi nego polovan za 200 eura.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#4 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 17 October 2010 - 08:20 AM

Sta mislite o:
http://www.cikloberz...ow.php?id=19137

Bacio sam oko i na neki trek 4300.

Ako vam nije tesko iznesite svoj predlog sta, i gde kupiti.


Koliko vidim veličina bicikla je 49 cm
To je nešto više od 19", sledi da je za vozača visine do 180cm
  • 0
easy life, easy ride

#5 bakiscg

bakiscg
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 17 October 2010 - 08:57 AM

u decembru veliki popust u capriolu,sacekaj i kupices bolji bajs novi nego polovan za 200 eura.

Ti novi bajsevi su za mene preskupi, a ne nude nista posebno. Mozda i gresim.

Sta mislite o:
http://www.cikloberz...ow.php?id=19137

Bacio sam oko i na neki trek 4300.

Ako vam nije tesko iznesite svoj predlog sta, i gde kupiti.


Koliko vidim veličina bicikla je 49 cm
To je nešto više od 19", sledi da je za vozača visine do 180cm


Tak'o je, jesam 180 (mozda jedno 2 cm iznad) tako da sam to vec uzeo u obzir.

Po meni to biciklo izgleda solidno, da cujem vase miljenje, valja li, i da li vredi ulagati u isto?
  • 0

#6 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 October 2010 - 09:33 AM

Kapriolo komodo je bio prosle zime 19700 dinara a redovna cena mu je 34400 dinara. http://bike.capriolo...icikle/komodo-0
  • 0
puno znoja,malo krvi

#7 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 17 October 2010 - 09:36 AM

Za 200eur mozes uzeti takodje nista posebno. Dakle, izmedju dva nista posebnih, odaberes nov nista poseban bajs. :)

P.S. Sta je s buzirom prednje kocnice na tom Genesisu, nategnut je k'o pracka! n:blackeye
  • 0

#8 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 October 2010 - 09:48 AM

Za 200eur mozes uzeti takodje nista posebno. Dakle, izmedju dva nista posebnih, odaberes nov nista poseban bajs. :)

P.S. Sta je s buzirom prednje kocnice na tom Genesisu, nategnut je k'o pracka! n:blackeye

Buzir skracen zbog kilaze :mrgreen:A i komodo ima bolju opremu od tog genesisa.A ko bude cena kao prosle godine ja nebih razmisljao.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#9 bakiscg

bakiscg
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 17 October 2010 - 04:15 PM

Kapriolo komodo je bio prosle zime 19700 dinara a redovna cena mu je 34400 dinara. http://bike.capriolo...icikle/komodo-0

Vordo, a da mi gledamo ovo sto ima vec ima.

Za 200eur mozes uzeti takodje nista posebno. Dakle, izmedju dva nista posebnih, odaberes nov nista poseban bajs. :)

P.S. Sta je s buzirom prednje kocnice na tom Genesisu, nategnut je k'o pracka! n:blackeye


Izmedju dva "nista posebnih" bajseva naravno da ces da odaberes polovan nista poseban, jer ako uporedis cenu (konkretno Genesisa) videces da mozes da kupis isto "nista poseban" bajs za daleko manje pare :wink:

Osim ako ti nije stalo da te ljudi vide na "novome" biciklu, ma kakvog on kvaliteta bio - samo da je nov. Meni licno nije, pa taman da se radi o polovnoj odeci i obuci.


Mislim da se lako moze naci "solidno biciklo" (koje ne spada u nista posebno - krsh "kategoriju" (moje tumacenje toga)) za 200 - 250 eura.

A da sackas jos malo, skupis jos koj evro, za 250e imas relativno veci izbor.
Obavezno obrati paznju na velicinu rama( a koja velicina ti odgovara ako ne znas, naci ces na forumu pisano je o tome vise puta).
pozz & welcome!


Promako mi je tvoj post - izvinjavam se.

Slobodno uzmite u obzir i bicikle do 250 eura, ne 200.

  • 0

#10 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 October 2010 - 04:46 PM

neynam sta imas protiv domacih proizvodjaca sa ok opremom ali ako ces polovno ovaj je moj favorit http://www.cikloberz...ow.php?id=23917
  • 0
puno znoja,malo krvi

#11 bakiscg

bakiscg
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 17 October 2010 - 04:51 PM

@EDIT

Sta mislite o ovom bajku:


http://www.cikloberz...ow.php?id=24123

Sto se tice cene tu sam dosao do nekog dogovora sa vlasnikom, ali postoji mnogo nejasnoca oko samog bicikla. Nije mi dostavio licne podatke, nista mi nije rekao o poreklu(?) ..

Ja sam njemu dao uvid u sve moje podatke (koji su bili potrebni)

On trazi od mene da mu ja uplatim pare na racun, pa ce tek onda da posalje Treka putem neke kurirske sluzbe. Ja sam mu kazao (napisao preko mejla) da samo ON licno da donese (i jos je trazio da mu dam vise kesa?!) dolazi u obzir ili da se to obavi pouzecem, sto njemu izgleda nije u interesu, tako da verovatno nista od toga.

:

http://www.cikloberz...ow.php?id=24926
  • 0

#12 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 October 2010 - 04:58 PM

PARE NA RACUN,HA,HA.A takav trek kosta nov 300 eura.Onaj gore sto sam ti stavio link ima 3 puta bolju opremu.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#13 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 17 October 2010 - 05:08 PM

Izmedju dva "nista posebnih" bajseva naravno da ces da odaberes polovan nista poseban, jer ako uporedis cenu (konkretno Genesisa) videces da mozes da kupis isto "nista poseban" bajs za daleko manje pare :wink:


Aj procitaj jos jednom sa si napisao. :roll: Ne mozes porediti 2 ista bajka po cenama, jedan polovan, a drugi nov. #-o


neynam sta imas protiv domacih proizvodjaca sa ok opremom ali ako ces polovno ovaj je moj favorit http://www.cikloberz...ow.php?id=23917


Odlican za te pare.

Ni u ludilu da uplacujes pare na racun, s obecanjem da ce ti poslati bajk. Cini mi se da je to lik iz Rume, koji je vise puta bio spominjan, a robu salje iz drugog grada. Prevara teska! [-X

Stose tice novog Treka, ima slabiju opremu od onog koji ti je Vorda preporucio, ali je nov i cini mi se da ima dozivotnu garanciju na ram.
  • 0

#14 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 October 2010 - 05:14 PM

mislim da taj novi trek nema ni duple felne,za te pare nema bolje novo ali opet samo zbog rama mi je puno.Viljuska mu je nema gora.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#15 bakiscg

bakiscg
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 17 October 2010 - 05:27 PM

PARE NA RACUN,HA,HA.A takav trek kosta nov 300 eura.Onaj gore sto sam ti stavio link ima 3 puta bolju opremu.


Videh na Limundu, veliki broj njih trazi uplatu/isplatu po istom sistemu (racunu banci, ili gde vec), sad, ne znam da li je to standardna procedura, ili to tako ide, jer ja nikada nisam pazario bilo sta preko interneta - a u radnjama siromasna ponuda, i jos gore cene :?

Uglavnom, objasnila mi je keva kako je kao "mala"(? :D) narucivala neku kozmetiku (i other stuff.) iz Nemcke, sve je to islo fino POUZECEM, znaci; dostave joj paket sa robom (umalo da napisem Romom :D), i ona mora da plati posiljku, kao i trosak slanja - ako sam je dobro razumeo.
Ako neko ume bolje, nek objasni kako to funkcionise.


Vorda (ARROW): Da li je ram ALLU, i zna li se tezina istog?

Off.
Ispisano je da je lik iz Zrenjanina, moguce da ga poznajes, nako', po biciklu :P

@EDIT



Izmedju dva "nista posebnih" bajseva naravno da ces da odaberes polovan nista poseban, jer ako uporedis cenu (konkretno Genesisa) videces da mozes da kupis isto "nista poseban" bajs za daleko manje pare :wink:


Aj procitaj jos jednom sa si napisao. :roll: Ne mozes porediti 2 ista bajka po cenama, jedan polovan, a drugi nov. #-o

Nigde nisam napisao "2 ista bajka", ali ono sto si trebao da vidis (da si razumeo post) jeste: 2 bajka po istim cenama - jedan nov, jedan polovan.

Hipoteticki receno, i da sam napisao (kao sto nisam), ne vidim zasto ne bi mogao da poredis dva ista bajka (jedan polovan, jedan nov) - Recimo polovno biciklo u priblizno dobrom stanju kao i novo, veoma ocuvano i malo vozeno - dosta jeftinije, a novo biciklo dosta skuplje a nista bolje da ponudi.

Kako god da obrnes poenta ostaje i ne mozes da kazes da nije tako (ima tu gomila primera koji svi vaze).

Eto, tu se uklapa ono "kupiti novo biciklo, nema veze kakvo je, samo da je novo" :)
  • 0

#16 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 October 2010 - 05:32 PM

arov je sigurno alu,a po opremi je mozda malo preko 12 kg.Varijanta je sledeca narucis sta hoces,kurirska sluzba ti donese a ti platis odkupninu i postarinu.Neznam bajs iz grada ali pitanje je dali je iz Zrenjanina.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#17 bakiscg

bakiscg
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 17 October 2010 - 06:44 PM

arov je sigurno alu,a po opremi je mozda malo preko 12 kg.Varijanta je sledeca narucis sta hoces,kurirska sluzba ti donese a ti platis odkupninu i postarinu.Neznam bajs iz grada ali pitanje je dali je iz Zrenjanina.


Dobro, hvala na informacijama. Kontaktiracu vlasnika sutra (sada je vec kasno) pa ce mi on (pretpostavljam) dati malo vise detalja u vezi rama i svega ostalog.


Ne bih znao kako mi ta posiljka stize (zapakovana ili "samo onako") pa bih hteo da se spremim za neke moguce situacije.

:idea: Varijanta 1:

Ljudi iz kurirske sluzbe mi dostavljaju biciklo koje nije zapakovano, ja vidim odma da velicina ne odgovara (primer)

Kako ja u tom slucaju da odreagujem?

:idea: Varijanta 2:

Donose zapakovano biciklo ja trazim da se otvori zbog provere (ne dajem istog trenutka novce)- ne odgovara.
Ili.
Donesu zapakovano biciklo, ja dam novce, raspakujem posiljku, vidim velicina ne odgovara..
(isto pitanje kao i za prvi primer.)

Da li ja mogu odma da zatrazim od kurirske sluzbe povracaj kupljenih dobara, prvobitnom vlasniku, ili to zavisi samo od dogovora izmedju mene i njega.

Pomenuo sam da nemam iskustva sa "internet trgovinom", zato je bolje da me pripremi neko ko je vec prosao tu proceduru.

Hvala.
  • 0

#18 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 17 October 2010 - 06:52 PM

Možeš da pogledaš bajs i ako ne želiš da ga preuzmeš, ne moraš. Samo bi bilo fer da platiš poštarinu da čovek ne mora da je plaća ni kriv ni dužan.

P.S. Ako ti ne kupiš ovaj bajs, ja ozbiljno mislim da iskoristim ovu ponudu iako mi je namera da kupim drumaša. :lol: :mrgreen:
  • 0

#19 bakiscg

bakiscg
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 17 October 2010 - 07:06 PM

Možeš da pogledaš bajs i ako ne želiš da ga preuzmeš, ne moraš. Samo bi bilo fer da platiš poštarinu da čovek ne mora da je plaća ni kriv ni dužan.

P.S. Ako ti ne kupiš ovaj bajs, ja ozbiljno mislim da iskoristim ovu ponudu iako mi je namera da kupim drumaša. :lol: :mrgreen:


A taman sam mislio da cu imati miran san... :mrgreen:
(ili ti mene miniras, da sto pre kupim bajs)

No, sta god da je u pitanju, sutra cu da kontaktiram vlasnika pa cu te obavestiti sta smo on i ja odlucili.
  • 0

#20 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 17 October 2010 - 07:07 PM

Kurirska služba je kurirska, a ne trgovinska služba. Uglavnom, dogovor važi
između tebe i prodavca, a kuriri samo prenose robu i novac.
Ti prvo dobro preciziraj šta kupuješ, pod kojim uslovima i dogovori o eventualnom
povraćaju robe. Normalno, traži što je više moguće informacija i slika dotične stvari.
Kad roba stigne, izmuvaj kurira da ti dozvoli da vidiš robu pre plaćanja. Ako to nije
ono što si tražio, nemoj ni da platiš, nek' plati on povraćaj, pa neka drugi put bude
korektniji. Ako je to ono što ti je obećano, a tebi ipak ne odgovara, onda je red da ti
platiš celokupne troškove "šetnje".
Ovo su principi trgovine kojima se ja rukovodim. Samo oni prodavci koji su apsolutno
sigurni u svoju robu, pristaju ne njih. Sa ostalima, pogotovo onima koji nisu voljni da
daju informacije, ne sarađujem.
Takođe, za veće kupovine, ipak je najpouzdanije otići lično i obaviti.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika