Jump to content


Fotografije

A da uradimo nesto ovako?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
45 odgovora na ovu temu

#1 bluboki

bluboki
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 September 2010 - 09:05 PM

Novosadjani moji, ovih dana su nas bas napali sa svih strana....
Sto ne bi smo mi uradili nesto ovako? cisto onako primer da damo ostalima, a? :)


  • 0
Postavljena slika

#2 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 14 September 2010 - 12:28 AM

ne svidja mi se. mnogo malo boli, a i nije brutalno
:twisted: n:anim_08 n:dwarf n:evilgrin0036 n:character0022 n2:war_sniper n:fighting0028

mislim da bi onda lopovi zvali miliciju da ih spase n2:bc n:smil42d2
nayebo im bi se keve za sve ukradene bicikle n:evilgrin0036 :twisted:
  • 0
Posted Image

#3 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 14 September 2010 - 12:41 AM

Ništa bez neposrednog fizičkog kontakta sa lopovom. [-X =D>
  • 0

#4 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 14 September 2010 - 12:51 AM

Ništa bez neposrednog fizičkog kontakta sa lopovom.


to :mrgreen:
  • 0
Posted Image

#5 segica

segica
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 14 September 2010 - 01:22 AM


  • 0

#6 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 September 2010 - 07:53 AM

Sudeći po Momčilu - oni su već počeli da se fizički razračunavaju sa bajkerima...ako bajk nije ostavljen negde - rešenje je prosto - skinu te sa istog. Ako se buniš - dobiješ batine.......eh, samo kada bi ovde zakon o nošenju i upotrebi oružja bio kao u Americi :twisted: :twisted:
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#7 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 September 2010 - 10:49 AM

Ne znam gde ovo da postavim, pošto ne postoji ni jedna tema koja se bavi generalno krađama.
Elem, jutros dolazi kolega na posao i kaže mi: Od danas nisi jedini kome je ukraden bajk iz kuće :shock:

Kaže da mu je neko obio garažu koja se otvara daljinskim i nalazi u zgradi blizu novosadskog Planeta, razvalio mehanizam i iz garaže odneo bicikl. Sam bicikl je Capriolo Cobra, znači ne prevelika vrednost, ali način krađe je užasan.
Dva dana pre krađe neko je slomio ključ u bravi na ulaznoj kapiji zgrade tako da se ona nije zaključavala i u dvorište je mogao da uđe bilo ko. Obijena je samo njegova garaža, što znači da je to morao biti neko ko zna...
Zgrada je mala, ima petnaestak stanova. U garaže se ulazi iz dvorišta.
Novosadska policija posle par poziva nije došla, iako su na 500m odatle, izgleda da ih ne zanima.

Eto kolika je postala drskost lopova. Pored ažurnosti policije uopšte me ne čudi. Ono što me čudi je rizik koji je lopov preuzeo, obijanje da bi ukrao samo jedan bicikl.
Izgleda da ćemo morati da ubijemo par lopova da bi čuvari zakona počeli da reaguju.
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#8 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 29 September 2010 - 05:18 PM

Ne znam gde ovo da postavim, pošto ne postoji ni jedna tema koja se bavi generalno krađama.
Elem, jutros dolazi kolega na posao i kaže mi: Od danas nisi jedini kome je ukraden bajk iz kuće :shock:

Kaže da mu je neko obio garažu koja se otvara daljinskim i nalazi u zgradi blizu novosadskog Planeta, razvalio mehanizam i iz garaže odneo bicikl. Sam bicikl je Capriolo Cobra, znači ne prevelika vrednost, ali način krađe je užasan.
Dva dana pre krađe neko je slomio ključ u bravi na ulaznoj kapiji zgrade tako da se ona nije zaključavala i u dvorište je mogao da uđe bilo ko. Obijena je samo njegova garaža, što znači da je to morao biti neko ko zna...
Zgrada je mala, ima petnaestak stanova. U garaže se ulazi iz dvorišta.
Novosadska policija posle par poziva nije došla, iako su na 500m odatle, izgleda da ih ne zanima.

Eto kolika je postala drskost lopova. Pored ažurnosti policije uopšte me ne čudi. Ono što me čudi je rizik koji je lopov preuzeo, obijanje da bi ukrao samo jedan bicikl.
Izgleda da ćemo morati da ubijemo par lopova da bi čuvari zakona počeli da reaguju.



Da stvar bude jos gora meni izgleda kao da je njegov bike tipovan :(
  • 0

#9 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 29 September 2010 - 05:29 PM

pazite jedan podatak koji sam cuo od organa javnog reda i mira.

sedite na klupi sa devojkom, prijateljima, sami ili sa bilo kim drugim. kao i uvek, pored tebe je bicikla, naslonjena na naslon klupe. pricate, zezate se, cirkate neko pice, kad uto naleti neki klinac lopov (citaj:ciganin), zgrabi bike i pocne da bezi, da trci, vozi i sta vec. ti ces kao i svaki vlasnik tog prevoznog sredstva, koje mi odavno ne vidimo tako, potrcati ne bi li ga sprecio u nameri. bices iznerviran, napet, nervozan, uplasen i sve sto ide iz to. tad ces ga mozda i udariti. onda on lepo pozove miliciju i tuzi te za nanosenje bola i napad, sa opravdanjem da on nije imao nameru kradje, nego trenutne pozajmice da ode do kuce, jer je primio poziv da hitno dodje zato sto.... bla bla bla... zakon vertuje povredjenom, ne ostecenom. bices kaznjen za nanosenje bola i primenu sile. nad tobom nije bila primenjena sila, tako da ne smes silom reagovati.

sta mislite o ovome?
  • 0
Posted Image

#10 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 September 2010 - 05:40 PM

sta mislite o ovome?


sVrbija brate!
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#11 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 September 2010 - 05:44 PM

Mislim da ako si već udario pozajmljivača da ge lepo odereš od batina i odeš pre nego što dođe policija. Ne znam. Afekat je zeznuta stvar, nije se lako kontrolisati.
Meni je strašniji fakat da ako ti neko uđe u kuću, da krade, pljačka, ubija ili siluje i ti ga silom sprečiš, da opet važi isto. Do uvođenja američkih zakona ovde neće biti reda. n:anim_08
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#12 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 29 September 2010 - 05:44 PM

pazite jedan podatak koji sam cuo od organa javnog reda i mira.

sedite na klupi sa devojkom, prijateljima, sami ili sa bilo kim drugim. kao i uvek, pored tebe je bicikla, naslonjena na naslon klupe. pricate, zezate se, cirkate neko pice, kad uto naleti neki klinac lopov (citaj:ciganin), zgrabi bike i pocne da bezi, da trci, vozi i sta vec. ti ces kao i svaki vlasnik tog prevoznog sredstva, koje mi odavno ne vidimo tako, potrcati ne bi li ga sprecio u nameri. bices iznerviran, napet, nervozan, uplasen i sve sto ide iz to. tad ces ga mozda i udariti. onda on lepo pozove miliciju i tuzi te za nanosenje bola i napad, sa opravdanjem da on nije imao nameru kradje, nego trenutne pozajmice da ode do kuce, jer je primio poziv da hitno dodje zato sto.... bla bla bla... zakon vertuje povredjenom, ne ostecenom. bices kaznjen za nanosenje bola i primenu sile. nad tobom nije bila primenjena sila, tako da ne smes silom reagovati.

sta mislite o ovome?


Pa pazi, ima smisla mada je katastrofa. Recimo ovde gde ja zivim je opste poznato da ako ti lopov pridje i hoce da uzme bilo sta, ti lepo das sta trazi sa osmehom na licu i posle radis administrativne stvari, prijavis policiji i osiguranju i slicno. Mojoj zeni je lik pokuao da izvuce novcanik iz torbe ja video i da sam reagovao kako sam nekada reagovao po Novom Beogradu mislim da bih bar 5 godna placao sudske i medicinske troskove tom narkomanu i naneo bih mnogo vise stete nego sto bih imao koristi (indijanac je mogao da uzme i potrosi prakticno samo kes jer bih ja blokirao sve karice za 5 minuta). Inace, uhvatio sam ga oko nadlaktice i zestoko stegao...
  • 0

#13 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 September 2010 - 05:49 PM

ja mislim da je čisto sranje

u petak ujutru sam se do pekare dovezao pozajmljenim Specialized Epic-om koji sam dobio da ga vozim do kraja sezone (čitaj: još dve nedelje). Bajk sam naslonio na stakleni "zid" pekare i stojim na metar od bajka (jednim okom na bajku i jednim na "asortimanu" u pekari) i maltene sa ulaza pekare poručujem šta mi treba. U istom trenutku vidim dvojicu (sumnjivih?) likova koji zastaju pored bajka i bleje u njega i između sebe par sekundi. da je to trajalo pola sekunde više mislim da bi ih ugazio do neprepoznatljivosti n2:757
sreća njihova da su produžili... prodavačica u pekari mi još na to kaže "ovi gledaju gde je gazda bicikla!"
da se nisam žurio da se upakujem za put za Poreč pratio bi ih i zvao nekog od oštećenih prijatelja, a ima ih sada već dosta.
na stolu ispred tastature mi uvek stoji par rezervnih delića koji me stalno podsećaju na izgubljeni bajk i drže budnim da gledam oko sebe i da nastavim da ga tražim.
ako ikada budem naišao na lopova svet će videti za šta sam sposoban kada se dira nešto za šta sam krvavo zarađivao.
  • 0

#14 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 29 September 2010 - 05:54 PM

Ma i treba na silu,LOMIS SVIM SREDSTVIMA.Meni nisu nikad ukrali bajs,pa neznam kako je to ali znam da bi pucale kosti.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#15 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 29 September 2010 - 05:56 PM

zakon kao da su lopovi pisali. na svaki nacin pokusavaju da ih zastite. ne smes da pucas u njega sve dok on ne ispali dva hica parema tebi. posle dva, smes da pucas. postavlja se pitanje, sta ako je precizan. dalje, ako ti pljackas upadne u stan sa nemarom da vrslja, ne smes vizicki da se razracunavas, vec samo verbalno. pa i tu mora da pazis na reci, jer ako je rom, moze te tuziti za povredu dostojanstva i casti ako ga oslovis sa ciganin. ako je fizicka sila primenjena za pljacku, dozvoljena ti je samo odbrana, a ne i onesposobljavanje napadaca za delovanje. sto znaci da ne smes da mu polomis ruku ili da ga onesvestis dok dodje milicija, jer je on u tom slucaju ugorzen i bices sankcionisan. dalje, ne smes ga lisiti slobode i nasilno zadrzati u kuci zato sto je to krsenje gradjnskih sloboda.
  • 0
Posted Image

#16 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 29 September 2010 - 06:02 PM

ma zakon ce da saceka.To su stvari zbog kojih bih bio ponosam da zaglavim zatvor.Tudje necu svoje nedam.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#17 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 September 2010 - 06:08 PM

Ne brini se ništa.
Zatvori su puni bitnijih kriminalaca i mesta sigurno nema za nekoga ko je istukao zbog bicikla. Još ako ti to postane praksa, policija neće ni dolaziti na uviđaj. Reći će: ma to je onaj ludak što tuče narkomane, neka ga.

A propo policije, jedna tužna anegdota. Gospođa zove policiju jer u dvorištu osnovne škole Petefi Šandor lik diluje drogu. Ona priča telefonom sa policajcem dok gleda tu scenu a policajac joj kaže: Gospođo, a jel' nemate vi nešto drugo da gledate? ... n2:smiley-angry011
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#18 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 29 September 2010 - 06:23 PM

A propo policije, jedna tužna anegdota. Gospođa zove policiju jer u dvorištu osnovne škole Petefi Šandor lik diluje drogu. Ona priča telefonom sa policajcem dok gleda tu scenu a policajac joj kaže: Gospođo, a jel' nemate vi nešto drugo da gledate? ... n2:smiley-angry011


n2:haha n2:hahaha Dooobar!
  • 0

#19 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 September 2010 - 06:50 PM

zakon kao da su lopovi pisali.

zakon su i pisali isti lopovi koji ga i dalje doteruju za svoje potrebe. neki te likove zovu Vlada.
već sam negde napisao da smo ovce koje Vlada šiša samo tako. rogovi su nam sve veći i veći a nikako nemožemo da se složimo da ih iskoristimo protiv Vlade. dokle god se ponašamo kao ovce oni će nas šišati sve više i jače, dok ne krenu i kožu da nam deru.
ja sam jedan on vrlo male nekolicine kojima je pukao film i koji su videli šta se ovde dešava!

većina ljudi iz Vlade bi "napolju" za ovakvo ponašanje dobilo otkaz sa radnog mesta babasere i nemogućnost da se igde u npr EU zaposle

dokle god živimo sa Vladom da nas vodi u EU možemo da se oprostimo od kupovine novog bajka do daljnjeg pošto će bajkovi i delovi uvek imati sličnu cenu a naše plate su preko 10x niže nego minimalci u EU.
  • 0

#20 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 29 September 2010 - 06:55 PM

zakon kao da su lopovi pisali.



kao :mrgreen:

Znaš kako je, danas sjebeš onog ko ti ukrade bajk, sutra sjebeš onog ko ti krade godine. Ne ide...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika