Jump to content


Fotografije
- - - - -

Biciklistički bonton - pravila lijepog ponašanja


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
207 odgovora na ovu temu

#161 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 October 2010 - 10:46 AM

Mi jedinci volimo da vozimo sami i niko nas sa strane ne interesuje.... :mrgreen: :mrgreen:
Mala sala, ali realno - nikada se nisam obazirao na preticanje ili sustizanje, niti sam dobijao poriv da to radim, osim ako su ciljane trening voznje u grupi recimo. S druge strane, mene veoma retko ima na asvaltu, pa u takve situacije gotovo i ne dolazim....
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#162 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 October 2010 - 11:54 AM

smugosinjo kad jos malo porastes savladaces vestinu zvanu "dovodjenje ludaka do infarkta" i laknuce ti :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika

#163 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 05 October 2010 - 01:10 PM

Ja sam situaciju koju je "shmungos" imala video na sledeći način:- U pitanju je bila sujeta bicikliste(ovoga puta muška) ili jednostavno nije znao način da započne komunikaciju(možda zbog stidljivosti). Zapažam da je koleginica prilično elokventna na tastaturi pa sam,možda, očekivao da ga upita ima li kakvih problema.
Baš me zanima šta se krije iza "shmungos",nisam video u "predstavite se"?
U svakom slučaju pozdrav,nije danas lako biti žensko(a kad je bilo?) a još manje žensko na biciklu.
  • 0

#164 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 05 October 2010 - 01:15 PM

E moram se ukljucim...

"a šta to ima loše ako zdravom pravom muškarcu u punoj snazi ne zasmeta što ga žensko prestigne"
a ne ne na pitanje se ne odgovara pitanjem.
takav ne postoji, samo dobro laže


Drzim da sam zdrav i relativno prav, mlad, pa bi se moglo reci da sam u punoj snazi, plus sam iz Crne Gore :)
Neka bude po tvome da dobro lazem, al meni licno ni malo ne smeta to sto me obidje zena. Stvarno nije me do sada obisla ni jedna na mtb-u (osim na turama) ali mislim da me zaista ne bi dotaklo...
Isto tako me ne dotice ako ja obidjem zenu.
Znam par njih koje peglaju drumase i realno im sve i da hocu ne mogu nista...

Kod obilazenja me samo doticu likovi, koji su penali, i oni koji stvarno gruvaju ludacki temo i prosto su brzi, njih ponekad pokusam da pratim jer me zanima u kakvoj sam ja formi u odnosu na druge...
  • 0

#165 shmungos

shmungos
  • Members
  • PipPip
  • 59 posts

Postavljeno 05 October 2010 - 08:26 PM

@acony - bravo faco, sve i da dobro lazes, lepo zvuci :wink: (tipicno zensko :lol:)

@vladetaub - nije ni toliko strasno biti zensko na bajsu, ovo su ipak izuzeci, po pravilu ljudi su srecom skroz fini.

@pri3rak - ako sam dobro upamtila ti si tu negde moje godiste ('79., izvini ako gresim), tako da se u ovim godinama raste jos samo u sirinu, ali zato mogu da se vratim u kondiciju, da ne dovedem usput i sebe do infarkta :wink:

@misaxtr - kada leti krene ludnica na Savskom nasipu, svaki put pomislim da cu kupiti 3 koze, dobar mtb i pravac u planinu. Zavidim vam na miru koji imate na off road voznjama :), ja tako nesto dozivim samo na Zabljaku.

Dosta od mene na ovoj temi, kako bi izbegli da uskoro proslavimo 101. stranu ;)
  • 0

#166 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 October 2010 - 09:40 PM

@pri3rak - ako sam dobro upamtila ti si tu negde moje godiste ('79., izvini ako gresim), tako da se u ovim godinama raste jos samo u sirinu, ali zato mogu da se vratim u kondiciju, da ne dovedem usput i sebe do infarkta :wink:

Ne gresis ... mnogo ... malko sam stariji ('78) :D E sad rast ne mora biti shvacen u bukvalnom smislu :) U svakom slucaju neko ko ne moze da drzi konstantan tempo i ode nakon preticanja ti sigurno nije poseban izazov ni sad, samo treba znati kako ih dovesti do breaking point-a :)
  • 0
Postavljena slika

#167 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 December 2010 - 10:56 AM

Nemam katkad ništa protiv da vozim iza ženske bez obilaženja, nekada je lepše iz te perspektive :oops: n:bicycle
  • 0

I chill harder than you party. 


#168 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 December 2010 - 01:04 PM

Primer, Strazilovo, Fanatic sto je organizovao ove godine... Nakon trke drug i ja smo se javili "koleginici" da joj cestitamo na uspesno izvezenoj trci, i sve sto smo dobili jeste hladan tus, iskulirala nas kao niko do sada....

Ako je to ona na koju mislim da jeste, onda se nemoj ni truditi. Meni se u životu nije javila.
Ako ništa drugo, upravo to javljanje je neki osnovni biciklistički bonton, poznavao nekoga ili ne.

Sećam se kada sam se prvi put otisnuo ka fruškoj gori, par bajkera prolazeći u susret su me pozdravila rukom kao i ja njih i od tada je to stalna praksa.
  • 0

#169 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 December 2010 - 05:42 PM

Ako ništa drugo, upravo to javljanje je neki osnovni biciklistički bonton, poznavao nekoga ili ne.


Slazem se, normalno mi je da se javim kada sretnem nekog bajkera/bajkerku usput, poznatog ili nepoznatog :D
  • 0

#170 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 December 2010 - 10:07 PM

Slazem se, normalno mi je da se javim kada sretnem nekog bajkera/bajkerku usput, poznatog ili nepoznatog

Ok,evo imam ja jedno pitanje...
Sta je za vas ''bajker''??Tj po cemu ga definisete i prepoznajete od ostalih ''obicnih'' biciklista(mislim na one ljude koji prosecno jednom godisnje sednu na bajs i to verovatno silom prilike) ?po opremi,biciklu koji vozi ili kako?
Primer:Ja
Smatram se bajkerom,i obozavam bicikl..ne treniram,znaci rekreativac sam..od opreme nemam nista osim para rukavica..kacigu ne nosim(greska znam),u letnje doba obicno je ovo moja odevna kombinacija:bermude sa steznicima kod listova,obicna majica kratkih rukava,rukavice,naocare,mp3..
Sad sto se tice iskustva sa ostalim biciklistima,pa imam ih nekoliko,i zbog toga pitam vas,kako to gledate?
Primer 1: tek sto sam uzeo ovaj sada bajs,i idem vozim ga,i prolazim pored dvojice biciklista,bas se vidi da su,imaju full opremu,i gledam ja njih i vidim da gledaju u bajs..znaci primetili su me,ali tu nije bilo nikakvog pozdrava,ok mozda sam ja trebao da prvi mahnem,sta znam..produzim dalje..
Primer 2:par dana zatim,idem u grad,treba kod druga bajs da ostavim i vozim u maskirnim pantalonama,skejterke na nogama,duks sa kapuljacom na glavi i naocare,prolaze momak i devojka pored mene,bisage na bajsevima,zeleni markeri,sve u fullu,i prolazeci pored osmehnu se i mahnu..toliko sam bio u cudu da nisam stigao da ih odmah odpozdravim nego tek 10-ak metara posle,sad ne znam dal su me videli..
Pa me samo zanima,kako se to gleda ili procenjuje,mada mislim da treba odpozdraviti svakog kolegu na drumu ili offroadu,pa makar i po cenu ispale... :)
  • 0

#171 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 December 2010 - 12:32 PM

Zaustavim ih i postavim desetak pitanja pa ako odgovore tacno onda su bajkeri :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , sta ja znam, procenim, ako sretnem nekoga na Fruskoj gori javljam se obavezno ili negde van grada, a u gradu vidim po bajku ili po opremi (inace i ja sam najcesce obucen tako kako si ti opisao :wink: ), nije bas da se javljam svakoj babi ili dedi koji idu bajsom na pijacu :mrgreen: .

mada mislim da treba odpozdraviti svakog kolegu na drumu ili offroadu,pa makar i po cenu ispale... :)

Slazem se, treba biti kulturan pa ako drugi nije ili te slucajno kasno vidi sta da se radi 8) poz
  • 0

#172 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 10 December 2010 - 01:15 PM

Tj po cemu ga definisete i prepoznajete od ostalih ''obicnih'' biciklista(mislim na one ljude koji prosecno jednom godisnje sednu na bajs i to verovatno silom prilike) ?po opremi,biciklu koji vozi ili kako?

Piše mu na čelu :) Ako malo bolje zagledaš primetićeš razliku u položaju i načinu vožnje "ozbiljnog" bicikliste i onog koji sedne na biciklu jednom godišnje. "Idem na pijac da kupim rotkve"-biciklisti obavezno imaju preterano spušteno sedište a često im ne odgovara veličina rama.
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#173 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 December 2010 - 02:59 PM

:mrgreen: :mrgreen:
A i nosi kesu sa rotkvama :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#174 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 December 2010 - 03:14 PM

"Idem na pijac da kupim rotkve"-biciklisti obavezno imaju preterano spušteno sedište a često im ne odgovara veličina rama.

Njih je lako primetiti, nista na sebi biciklisticko nemaju i ti ljudi su svet za sebe, bicikl im je samo povremeno puko prevozno sredstvo koje ih ne interesuje :)

Mnogo zanimljivija klasa su saneri sa Ade :) Komplet tip top oprema, masina koja kosta ko omanji auto.Neretko dodju automobilom do Ade skinu zver sa krova, namontiraju se pa lagano pice kruzic oko jezera sa 52/12 pri 15 km/h Posle kada se kolenca malo umore iz nepoznatog im razloga kod Cece na picjence i duboku filozofsku raspravu o prednostima koje ultegra novije serije ima nad starijom sa posebnim osvrtom na to koliko im to mnogo znaci :D
  • 0
Postavljena slika

#175 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 10 December 2010 - 04:47 PM

vole ljudi da opletu ove na adi pa to ti je :wink: :wink: :D

šalim se. često bajkeri posle jakog treninga obrnu lagan krug oko Ade ili prodju stazom (savskom stranom) umesto da idu starim obr., opuste noge, popricaju malo, snime koleginice sto na biciklima sto na tockicima :)
  • 0

#176 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 December 2010 - 07:23 PM

Istina, ali bajkeri ne melju kolena na velikoj pri malim brzinama, niti ih cekaju parkirani range roveri ( i sl.) :)
  • 0
Postavljena slika

#177 nemanjaskv

nemanjaskv
  • Members
  • Pip
  • 16 posts
  • LocationKraljevo

Postavljeno 08 July 2011 - 01:43 PM

Juce u voznji sam i klimao i klimao i imao sam utisak da cu da udarim glavom u lulu a otpozdrava od kolega biciklista nema.Ali sam par puta primetio da prvo odmere vozaca kako je obucen i odmere bajk pa procene da li da otpozdrave.
  • 0

#178 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 08 July 2011 - 02:15 PM

Juce u voznji sam i klimao i klimao i imao sam utisak da cu da udarim glavom u lulu a otpozdrava od kolega biciklista nema.Ali sam par puta primetio da prvo odmere vozaca kako je obucen i odmere bajk pa procene da li da otpozdrave.


Nemoj da te to mnogo uzbuđuje, jednostavno još davno sam primetio da kod "određenih" biciklista postoji sujeta velika koliko i ego.
Ako slučajno nisi u full-u što se tiče bajka i opreme u najboljem slučaju dobićeš čudan osmeh kao otpozdrav. Davno sam prestao da se trudim što se toga tiče i sada otpozdravljam samo bicikliste izvan naseljenog mesta i to samo u slučaju da oni prvi pošalju pozdrav. Neću da grešim dušu ima i pozitivnih primera ali su oni u daleko manjem broju.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#179 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 July 2011 - 02:44 PM

Juče smo nas troje odlučili da odemo na Rakovac da malo vozimo na stazi. Usput, na pola puta prema Rakovcu primetim grupu od desetak biciklista, na drumskim i na mountain bajkovima koji su išli u suprotnom smeru. Tek kad su bili na jedno 30-40 metara sam skontao (ne nosim naočare kad vozim :mrgreen: ) da su to moje bivše kolege i koleginice iz jednog poznatog novosadskog kluba...
Nas troje ih pozdravljamo naglas, uz mahanje, kao što i uvek radimo kad sretnemo biciklistu (čak iako ga ne znamo), a ovi, kao da ni nismo prošli na 2-3 metra jedni od drugih, iskulirali nas?!

Meni je stvarno bezveze takvo ponašanje, ipak smo svi mi kolege po točkovima, i razumem ja tu konkurentnost između klubova aaaali ovi su stvarno preterali. Ajde čak i ako nismo najbolji drugari, opet zašto je toliko teško malo podići ruku sa kormana u znak pozdrava?

Ali opet, ego je ozbiljna stvar... :roll:
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#180 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 11 July 2011 - 08:58 AM

Isto tako dvojica nasih ljudi, zemljaci koji su dugo odsutni i zive u tudjini u Americi, sreli se u Njujorku. Guzva, puno ljudi na ulici u Vol stritu, idu jedan prema drugom i u prolazu samo: Dje si <> Dje si. :mrgreen:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika