Jump to content


Fotografije

Avid Juicy - Powered by FANATIC


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
64 odgovora na ovu temu

#41 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 June 2010 - 07:28 AM

Tačno je da je max.prečnik rotora 160mm za DART amortizer, sve preko toga je na odgovornost onoga ko montira nešto što nije predviđeno od strane proizvođača.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#42 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 07 June 2010 - 09:26 AM

Tačno je da je max.prečnik rotora 160mm za DART amortizer, sve preko toga je na odgovornost onoga ko montira nešto što nije predviđeno od strane proizvođača.

Hm, problem je (između ostalog) i u tome što sam Trek montira rotor od 185mm na Dart3. Barem je tako bilo na prošlogodišnjem modelu 6300, evo i link: http://www.trekbikes... ... hive/6300e

E sad, da li RS "laže" da na darta može samo 160mm, ili Trek greši akd ih stavlja (a to nije sitnica, bar ja mislim da nije) - to već ne znam...
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#43 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 07 June 2010 - 10:16 AM

Odlazak u Fanatic (garantni rok) mi se cinio kao najmanje zgodna opcija, jer mi za benzin do NS treba 3000din a toliko ili manje kosta nov rotor. S druge strane mislio sam da nisu nista bolji serviseri nego neki drugi ili cak ja sam.
I bio sam u pravu! Pogledajte kako su na novom TREK 6300 ugradili one ocajne Avid Juici 3 kocnice.
Ugradili su pogresne adaptere i revolucionarnom tehnikom "podloske za v-brake" ispravili ispravili gresku u konstrukciji bezveznog proizvodjaca.
Za mojih skoro 50 godina sam shvatio da smo mi narod sklon svinjarijama ali se i dalje nisam na to navikao i sramota me je sto se povremeno nadjem uvucen u tu igru.


Pravio si se pametan po sistemu sam svoj majstor, a u ovom postu si pokusao da krivicu napakujes firmi koja ti je prodala bajk. Jako bezobrazno. [-X

Posle predjenih 300 km sta sam nasao:
> zadnji rotor je proklepetao kao kartonce sa stipaljkom na tocku. Malko sam ga ispravio i podesio celjusti,pa sad korektno radi.
> nov prednji rotor sam stavio napred 185mm (3400din). Podesio celjust i sve je radilo kako treba.


Ok, fabricki dolazi 185 mm rotor? Zasto si ispravljao stari, a zatim kupio novi? Ne moze rotor tek tako da se iskrivi, osim ako ga nisi udario negde. Dakle, zbog neuspeha u centriranju celjusti, kupio si nov rotor misleci da ces time resiti problem. Dzabe si bacio pare. #-o

Posle gomile proba sam se setio da je neko spomenuo podlosku na nabli. Probas sa jednom rotor ode previse levo, sa tanjom previse desno. Uzeo sam fini brusni kamen i istrosio kozu na prstima dok nisam doveo podlosku na zadovoljavajucu debljinu (izmericu ako nekog interesuje).


Ovaj deo price mi posebno nije jasan. Kakve veze ima debljina podloske sa time oce li celjust ici malo ulevo ili udesno? :shock: Time mozes podesiti samo da paknovi legnu u "dobru" putanju, tj. da se rotor podjednako trosi celom kocionom povrsinom.

> raspored podloski - jedna strana adaptera je deblja te vijak zahvata u DART 2-3 mm i u mom slucaju nista ne drzi. Ako se skinu neke podloske to se menja. Ostali sarafi - estetika?


Da, adapter i treba biti takav, na jednoj strani deblji. A ako si malo bolje pogledao, video si i da su srafovi kojima se ucvrscuje adapter razl. duzine (jedan duzi, jedan kraci). Prema tome, zna se koji gde ide. :?


Posto je Fanatic jedna ozbiljna firma, obezbedicemo Vam besplatan servis tog bicikla, bez obzira da li garancija jos vazi ili je istekla. Navedite nam gde ste kupili bicikl, kod kog naseg dilera i mi cemo doci i resiti problem u najkracem mogucem roku!


Ako su jos pri ovom stavu, daj ljudima da ti srede bajk i nemoj vise frankenstajnisati. n:beg I da ih ljubis do kraja zivota.

E sad, da li RS "laže" da na darta može samo 160mm, ili Trek greši akd ih stavlja (a to nije sitnica, bar ja mislim da nije) - to već ne znam...


Verovatno je specifikacija tacna. A to sto se rotor od 185 moze uglaviti na oko, ne vredi. Jer nije isto kad je bajk "prazan" i kad neko sedne na njega. Pogotovo u krivinama, jer dolazi do minimalnog uvijanja. :wink:
  • 0

#44 berg

berg
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 June 2010 - 11:14 AM

Ljudi, nesto bih napisao-rekao. Ali ne bih puno>

1. TREK bicikli, su jedni od najboljih na svetu, ma gde se sklapali
2. AVID Juicy 3, su izuzetne kocnice. Vrhunski kvalitet (u klasi) koji garantuje AVID
3. ROCK SHOCK Dart je vila napravljena od strane vrhunskog proizvodjaca

Sve ove tri stvari garantuju siguran i ubedljiv sklop, koji treba ukomponovati.

4. Nikakve podloske (izmedju nable i vile)-nikakvo smirglanje nije potrebno, i zabranjeno je ih tu stavljati :!:
5. Odgovarajuce podloske-platne (izmedju celjusti i vila) su dozvoljene i ponekad potrebne u pravilnom rasporedu, za eventualno pomeranje celjusti (napred-nazad)
6. Eventualno pomeranje celjusti (levo-desno)se regulise na otvorima za imbus vijke

Podesene stvari (5,6), garantuju pravilno funkcionisanje kocnice (uz predhodnu proveru ravnosti rotora)

Fanatik je poznat i odlican servis za bicikle, sa dugogodisnjom tradicijom i posvecenosti poslu.


Pozdrav Pavle Barac.
skype: pavleproma
  • 0

#45 woolf

woolf
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 07 June 2010 - 11:20 AM

[quote name="farmakos"]Vidim da se diskusija oduzila kao rovovski rat.
Da kazem sta je bilo zapravo sa tim bajsom.
Kupljen je u Fanatic-u. Definitivno.


> posle 230km puta po asfaltu, nasipima kod Dunava i sumskim putevima, tockovi su postali vidno jajasti. Ne tragicno ali uocljivo. Osmica, normalna stvar - ocekivano.


Ti druze sledeci put pre nego li sednes na svoj bajs, lepo full face kacigu, body armor i sve ostale zastite na sebe, jer moze da se desi da prilikom sledece lagane voznje uz Dunav, krene ram da ti se razlaze na delove, zubci da ti odpadaju sa sajbni, mozda ti se korman slomi na jedno 4 dela, normalna stvar - ocekivano! n:bicycle
  • 0

#46 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 07 June 2010 - 12:02 PM

[quote name="stolegrom"A to sto se rotor od 185 moze uglaviti na oko, ne vredi. Jer nije isto kad je bajk "prazan" i kad neko sedne na njega.[/quote]

Ova kombinacija radi najnormalnije; prošle jeseni uzet kod profe nov Trek bemligakojibroj, Dart(X<4, lock, rebound) i 185 rotor/J3. Sve radi. Ja vozio :)
  • 0

#47 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 June 2010 - 12:06 PM

2. AVID Juicy 3, su izuzetne kocnice. Vrhunski kvalitet (u klasi) koji garantuje AVID

Ajde priznaj da si cirk'o :mrgreen:

Avid Juicy 3 je notorni krs od kocnice, a sam sam imao prilike da se u to licno uverim na nekoliko razlicitih primera :)
  • 0
Postavljena slika

#48 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 June 2010 - 12:31 PM

1. TREK bicikli, su jedni od najboljih na svetu, ma gde se sklapali
2. AVID Juicy 3, su izuzetne kocnice. Vrhunski kvalitet (u klasi) koji garantuje AVID
3. ROCK SHOCK Dart je vila napravljena od strane vrhunskog proizvodjaca

Sve ove tri stvari garantuju siguran i ubedljiv sklop, koji treba ukomponovati.


1. ja mislim da Trek ne proizvodi ceo bicikl, nego samo ram, tako da je baš svejedno gde ga sklapaju i sve to, jer je ipak trek samo napravio ram i napakovao delove koje su na nivou rama.
2. Avid 3... težak slučaj entry-level hidraulike
3. jest' da ga pravi RS, al opet je težak slučaj entry-level viljuške,
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#49 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 07 June 2010 - 01:12 PM

Ovo se vec svodi na to sta je vrh a sta krs.Pa za 60000 i kusur hiljada nemoze da se kupi vrh nov bajs,ali i ta roba mora barem da radi bez smetnje.Ja mislim da je ipak juicy3 bolja hidraulika od neke entrylevel shimano hidraulike.Ovde se definitivno dovodi u pitanje sto se uparuje nesto sto opet proizvodjaci tvrde da nesme.Danas cu da slikam dart viljusku sa 160mm rotorom pa cete oceniti dali ima mesta za 185mm rotor.A ovako trebaju da budu rasporedjene podloske na juicy3 http://www.nexternal... ... cbrake.jpg
  • 0
puno znoja,malo krvi

#50 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 June 2010 - 02:45 PM

U toj klasi manje vise avid vs shimano dvoboj se svede na djusi 3 vs. 485 a to ne zna se sta je gore.Pri tome nisam ni najmanje gadljiv na niske klase opreme, ali jesam gadljiv na nesto sto radi jako lose/ne radi.Inace cela ta klasa se moze nazvati ukrasnom hidraulikom sto je ekvivalent bacenom novcu.Obican deore v-brake te kocnice kida k'o malu decu svugde cak i na vlaznom (osim po blatu) ...
  • 0
Postavljena slika

#51 farmakos

farmakos
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 08 June 2010 - 08:38 AM

Previse je glupiranja prisutno u ovoj diskusiji. Nemam vremena za to.
Nemam vremena da idem za NS.
Bio sam u servisima 9 puta. Svi su poceli: O pa to je lako.
Kad sam se opet pojavio za pola sata. Upss!
Posle drugog stelovanja i neuspeha vise se nisam vracao. Pokusao na 3 mesta. Ista prica.
Sa podloskom na osovini sa strane rotora radi. I tu je kraj.

Nemam obicaj da lazem i obmanjujem a ponekad znam da pogresim.
One sarafe sam verovatno ja zamenio - moja greska. Hvala na upozorenju.

I jos jednom: Trek je iz radnje izasao u POLUVOZNOM stanju. A to ne bi smelo!

Gotovo.

Oni koji se ukljucuju u poslednju sesnaestinu neke rasprave bolje da ne komentarisu dok ne procitaju sve ili bar veci deo prethodnih postova.
Za one koji nisu imali priliku da vide Trek 6300 evo linka:
http://www.trekbikes...9/archive/6300e
Novi model 2010
http://www.trekbikes...6_series/6300e/

I nesto ako vam je dosadno:
mali problem sa kocnicama
  • 0

#52 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 June 2010 - 09:32 AM

Pa vidis kolika je krivica na Treku i fanaticu tolika je i na tebi.Onog trenutnka kada si uocio da ti bicikl nije ispravan jedino sto si mogao da uradis logicno je da ga vratis u Fanatic kod koga mozes ostvariti garantna prava.Kako to nisi uradio oni nikakve obaveze prema tebi vise nemaju, a cela prica se u velikoj meri svela na rekla/kazala.To da li su oni tebi daleko ili ne je potpuno irelevantno, niko te na prvom mestu nije ni bio po usima da kod njih kupujes.
  • 0
Postavljena slika

#53 farmakos

farmakos
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 08 June 2010 - 09:46 AM

Ja i ne trazim nista od njih.
Necu da nosim bajs tamo i to je moja odluka.
Ali posto je i ranije bilo pisano o istom problemu, lepo bi bilo da onu gomilu trekova po radnjama provere (ali ozbiljno) i da se problem resi na zadovoljstvo firme i buducih vlasnika bicikala.
  • 0

#54 woolf

woolf
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 08 June 2010 - 11:12 AM

kad se vec vican sa fotoaparatom, ajd nam uslikaj garanciju i racun sto si dobio od fanatica, cisto da se ne glupiramo vise na ovu temu!
Hvala, poz
  • 0

#55 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 June 2010 - 11:24 AM

Koji je uopšte motiv ove priče na kraju? Nešto je izašlo iz radnje sjebano i radnja je u obavezi da ti to sredi, zakonski. Jesu li ti uvalili takvu stvar? Nisu. Jesu li odbili da to srede? Nisu. Zapravo, nisi ih ni zvao nego si čačkao sve samoinicijativno i NEĆEŠ da ideš kod njih i kad te zovu.
Dakle?
Šta hoćeš?
  • 0

#56 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 08 June 2010 - 11:31 AM

Plus, to sto si nosio bajk kod drugih majstora, automatski rusi uslove garancije - opste poznata stvar. I pored toga, oni HOCE da ti rese problem.
Postavlja se pitanje, ko koga za*ebava onda?

I ne znam sta ti znaci taj video snimak? Bolje posalji mejl nezadovoljstva Trek-u, jer oni pakuju bajk, a ne firma koja ga prodaje. :roll:
  • 0

#57 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 June 2010 - 11:53 AM

Naljutio se pop na selo pa... n:dwarf n2:Beach2 :mrgreen:
  • 0

#58 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 June 2010 - 12:23 PM

FAIL
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#59 farmakos

farmakos
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 08 June 2010 - 01:07 PM

Cemu sluzi ovaj forum? Majstore nesto skripi.

Ocu da taj bajs proradi? To je poenta.
Nemam vremena da idem u NS. Jel jasno.
Trazim 3 nedelje pomoc od VAS a tu se z********o sa glupostima.

Powered by FANATIC - ovo je zato sto nisu smeli pustiti da im izlaze napola dovrseni bicikli.
Nista vise.
  • 0

#60 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 June 2010 - 01:15 PM

Ocu da taj bajs proradi? To je poenta.


+

Vrlo rado bih prihvatio servisnu podrsku ali tek onda kada nadju pravo resenje na relaciji DART <> nabla, rotor. Znaci da se zameni falicni deo. Da budzim mogu i ja.... na serviserima je da otkriju sta ne stima. Ako je Fanatic zaista ozbiljna firma onda ce i podneti gubitak kinte za zamenu, recimo nable(i) u zamenu za zadovoljstvo kupaca.


+

Ja i ne trazim nista od njih. Necu da nosim bajs tamo i to je moja odluka.


+

Trazim 3 nedelje pomoc od VAS


=

a tu se z********o sa glupostima.


(Čemu onda sva priča oko toga ko je šta trebao ako da uradi? Poenta paljbe po prodavcu je kad te prejebe i/ili pravi se lud. Stavio si podlošku, sve radi, probaj da nađeš mrvu deblji šraf negde, uzmi duže šrafove, skini sa starih V-pakni podloške i zameni po ugledu na dobro sastavljen sistem, kraj priče.)

Glede svega ostalog, kako piše u hardverskim garancijama, garanicja je na ispravnost, a ne na funkcionalnost. To mora da RADI a niko ne kaže da će da radi ovako ili onako. Važi za sve nas i njih.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika