Jump to content


Fotografije

Avid Juicy - Powered by FANATIC


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
64 odgovora na ovu temu

#21 woolf

woolf
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 05 June 2010 - 07:36 AM

Ne znam samo u kom si fanaticu na bulevaru bio, od kad uvoze Trek bicikle na zidu je okaceno uvek bar 6 trekova, a uglavnom 8, preko cele godine, to sam video kad god sam bio tamo, a tako je i na onu drugu radnju sto spominjes, tamo su Trekovi okaceni kao sunke i vise jedan do drugog, ali druze i tu ih ima sigurno vise od 6 kom!
Ne razumem samo kakve veze paucina ima sa kocnicama, da neces mozda da kazes da su paukovi poredjali platne na celjusti preko noci??!! :roll:
A i cini mi se da covek nije kupio bajs u Fanaticu, bar se tako ne izjasnjava, niti navodi ko mu je servisirao bajs!
Hoces da kazes da Nike patike sto furas, na njima pise made in USA???? Verovatno pise made in Vietnam ili Tajland, a ipak kostaju preko 100e, i sta ako se ne daj boze desi da popucaju po savu nakon par dana nosenja, hoces li ti onda da ospes paljbu po Nike companiji, kako su krs kako ne valjaju, kako ovo-ono, blablabla....ili ces lepo kao normalan covek da se vratis tamo gde si ih kupio i da ti objasne sta se desilo, da ti daju druge ili vrate pare?!!

Ocigledno je da je ovde neko OPASNO LJUBOMORAN na Fanatic i onda prica razne stvari, bile istine ili lazi, ali posto je ovo zemlja Srbija, i ovde vlada demokratija, ako mogu politicari da bacaju klevete, vredjaju, lazu, zasto ne bi mogli i obicni smrtnici!
  • 0

#22 stepa

stepa
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 05 June 2010 - 09:12 AM

Aman bre covece, ti kao da ne citas postove do kraja.
Nisam rekao da je fanatic nestrucan ili zlonameran, rekao sam da mi smeta kako su odgovorili ovom coveku. Upravo sam i ja rekao da se ne zna gde je bike kupljen i ko je ono uradio sa podloskama.
A sto se tice radnje rekao sam da sam bio razocaran i napisao sta sam tamo video, neces valjda da mi zabranis da budem razocaran i da me ubedis da nisam video sto sam video. Jesi ti u fanaticu svaki dan i svaki dan brojis bicikle?
Godinama sam slusao o fanaticu, vozio fruskogorski koji oni organizuju i imao neku predstavu sta je to fanatic, a onda sam se malo razocarao, nista vise od toga... Prasina paucina i nered mozda nekom ne smeta i to postujem, meni pomalo smeta i sta je tu tako strasno ? Kakva bre ljubomora kakve zavere?
  • 0

#23 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 June 2010 - 09:33 AM

Ocigledno je da je ovde neko OPASNO LJUBOMORAN na Fanatic i onda prica razne stvari


n2:hahaha hahahahaha ovo je definitivno najjači od svih postova n2:smiley-score010
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#24 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 June 2010 - 09:48 AM

@stepo
Stvarno nemam pojma koji je tvoj problem! Izgleda da si jedan od dokonih ljudi koji samo sede i n2:wc po forumu... Čovek iz Fanatic-a je odgovorio farmakos-u a ne tebi. Nije ni čudo da smo te svi zamenili za autora ove teme kada se ti tako ponašaš. Pusti čoveka da se javi pa da kaže šta ima na sve ovo.

A sa druge strane, raspitaj se samo koliko ljudi je izginulo vozeći Toyota automobile (ne sećam se tačno koji model) ali znam da se gas papučica zaglavljivala na automatik vozilima i da su ljudi tragično ginuli. Za Mercedes nemam primedbe, ali tako niko nema primedbe za Trekove top modele koji se pakuju sa odgovarajućom opremom.

Mislim, daj... ako je čoveku od početka češao rotor, onda se trebao odmah javiti a ne posle ko zna koliko... kao kada bi ja sada kupio tastaturu, prosuo kafu na nju i sada pljujem proizvođača i prodavnicu koja mi je prodala?
  • 0

#25 biker021

biker021
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 05 June 2010 - 10:07 AM

alo ljudi ocigledno ste svi dokoni pa piskarate po forumu ukljucujuci i mene...
Ovde se vidi da ljudi koji pisu nisu ravnodusni, narocito oni sto brane fanatic, niko nema nista protiv fanatic-a ali cinjenica je da za radnju koja je najstarija u gradu izgleda malo ofucano i neuredno, a i nisu ni svi ljudi koji tamo rade bas najljubazniji... Dugo godina pazarim u fanaticu i nisam imao vecih problema sve korektno, osim sto nekad znaju da budu neljubazni...Sto se tice Trek biciklova to je sve sistem koliko para toliko muzike....
toliko od mene pozdrav
  • 0

#26 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 June 2010 - 10:08 AM

Mali off...Svojevremeno mi se pocepala kesa iz Mc Donalds-a i sva coca-cola izlila na lap-top i njegovu tastaturu...a i unutrašnjost... #-o #-o #-o
Ljudi iz Com Trade-a su kako je računar bio u garanciji bez reči zamenili tastaturu, očistili sve iznutra i naplatili samo rad...
Realno - kada se bajk kupuje gotov a ne sklapa iz delova, osnovno jeste da se odmah - nakon prve - druge vožnje ukoliko se primećuje da nešto ne funkcioniše odmah reaguje, ne samo zbog garancije, već i zbog same sigurnosti u vožnji, a i samog trajanja komponenti.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#27 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 05 June 2010 - 12:43 PM

A sa druge strane, raspitaj se samo koliko ljudi je izginulo vozeći Toyota automobile (ne sećam se tačno koji model) ali znam da se gas papučica zaglavljivala na automatik vozilima i da su ljudi tragično ginuli.

It also alleges that sticking accelerator pedals have resulted in 16 deaths.
Izvor

Uproteklih nekoliko dana je toliko ljudi poginulo na našim putevima, i verovatno ni jedan nema veze sa zaglavljivanjem papučica gasa. Lošu analogiju su upotrebio.
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#28 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 June 2010 - 06:35 PM

Momčilo, javi se, ma znam da si tu negde! :D :D :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#29 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 June 2010 - 06:53 PM

Momčilo, javi se, ma znam da si tu negde! :D :D :D

Nije to bio momčilo.
  • 0

#30 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 June 2010 - 07:14 PM

Ma šalim se za Momčila, nekad mi nedostaje njegov entuzijazam :D . A da sačekamo da se oštećeni sam javi i kaže gde je kupio bicikl i da li je neko po njemu brljao - da ne pljujemo bilo koga nezasluženo?
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#31 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 June 2010 - 08:32 PM

Dugo godina pazarim u fanaticu i nisam imao vecih problema sve korektno, osim sto nekad znaju da budu neljubazni.


Elem sad me podseti na dogadjaj od prosle godine.Cimnuh ja bandu iz Planeta u Novosadskog sajma u vezi ekscentra za prednju nablu, bila nesto smesno jeftina a kako sam inace planirao da sa tadasnjom cicom odem do NS taman ubijem dve muve istim udarcem, i cicu i ekscentar :D Pojavim se u toj prodavncici, inace Novi Sad mi je poznat koliko i Peking ali je ovaj prvi mnogo zahvalniji za snalazenje :D kada ono rece covek da nema, iako je preko telefona imalo :)

I nista ja sad onako razocaran, a cvrsto resen da se bez alu suvenira ne vracam u BG, krenem u potragu za drugim jelte renomiranim radnjama NS-a, a kako nisam iz kraja nemam blage veze ni gde su, i cimnem u BG da mi nadju telefon Risa i Fanatica.Okrenem jednu od te dve firme, ne secam se koju i pitam za ekscentar, a na to on meni, a odakle tebi ovaj telefon.Pa ja rekoh sa gugla :D Jbg vise ne idem u NS za bilo sta sem provod :)
  • 0
Postavljena slika

#32 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 05 June 2010 - 10:51 PM

Samo da iznesem par cinjenica.Avid juicy 3 fabricki dolaze sa tim sajbnicama koje se koriste i za v-brake,ali ne tako rasporedjenim.Kazu da su zbog jeftinih ramova koji sa vremena na vreme i dodju sa naiscentriranim nosacima za disc te platne dobro dodju koje kao i kod v-brakea omogucavaju da se kocnice lepo usteluju.Ali kako kazu netreba da pravi problem.Isto tako znam da te kocnice dolaze u paketu sa 160mm rotorima,a koliko se secam tebi je na bajsu dosao napred 185mm rotor i to jos na dartu koj nije ni predvidjen da se nosi sa istim rotorom.Tako da sa svakim pravom mogu da kazem da je firma trek napravila 2 propusta u startu.A sto se tice fanatika neznam koja je njihova politika ali verujem da nisu sumnjali u TREK-a.ALI MISLIM DA BI TREBALI BAR DA PROVERE KAKO ISPORUCUJU ROBU KUPCU.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#33 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 05 June 2010 - 11:07 PM

zbog jeftinih ramova koji sa vremena na vreme i dodju sa naiscentriranim nosacima za disk


Zanimljivo. Firma TREK kalibra bi ipak morala da ima izvesnu kontrolu kvaliteta (i zar to pozicioniranje ne rade "bezgrešni" roboti i laseri?) a ne da fura Zastava Kragujevac "nije ti ovo mečka pa da vrata nisu krivo nasađena" politiku.
  • 0

#34 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 05 June 2010 - 11:21 PM

Nisam rekao da trek pravi lose ramove,ali bi mogli da vode racuna koje komponente koriste i kako ih pakuju.Nebitno dali ih pakuje zutac ili neki srbin.Zna se sta je odredjeni proizvodjac prepisao/
  • 0
puno znoja,malo krvi

#35 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 06 June 2010 - 06:40 AM

Avid juicy 3 fabricki dolaze sa tim sajbnicama koje se koriste i za v-brake,ali ne tako rasporedjenim.Kazu da su zbog jeftinih ramova koji sa vremena na vreme i dodju sa naiscentriranim nosacima za disc te platne dobro dodju koje kao i kod v-brakea omogucavaju da se kocnice lepo usteluju.

Zanimljivo. Firma TREK kalibra bi ipak morala da ima izvesnu kontrolu kvaliteta (i zar to pozicioniranje ne rade "bezgrešni" roboti i laseri?) a ne da fura Zastava Kragujevac "nije ti ovo mečka pa da vrata nisu krivo nasađena" politiku.



Avid (SRAM) kaže da se njihove kočnice nekad ugrađuju na šit ramove pa zato šalju šajbne; ne kaže Avid da je Trek šit... kakav sam interpretr, ha? :mrgreen:
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#36 farmakos

farmakos
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 06 June 2010 - 07:21 AM

Vidim da se diskusija oduzila kao rovovski rat.
Da kazem sta je bilo zapravo sa tim bajsom.
Kupljen je u Fanatic-u. Definitivno.

Zadnjih dana sam bio zauzet nabavkom novih delova i podesavanjem bajsa.
Posle predjenih 300 km sta sam nasao:
> zadnji rotor je proklepetao kao kartonce sa stipaljkom na tocku. Malko sam ga ispravio i podesio celjusti,pa sad korektno radi.
> nov prednji rotor sam stavio napred 185mm (3400din). Podesio celjust i sve je radilo kako treba. Ali samo do momenta dok nisam sabio viljustku par puta. Odmah se poremetilo. Posle gomile proba sam se setio da je neko spomenuo podlosku na nabli. Probas sa jednom rotor ode previse levo, sa tanjom previse desno. Uzeo sam fini brusni kamen i istrosio kozu na prstima dok nisam doveo podlosku na zadovoljavajucu debljinu (izmericu ako nekog interesuje). Zakljucio sam sledece, ili je Dart siri nego sto treba ili nabla uza. Zbog toga je neko iz ranijih postova imao problem zuljanja o viljusku (verovatno su kontramatice bile blize jedna drugoj).
> raspored podloski - jedna strana adaptera je deblja te vijak zahvata u DART 2-3 mm i u mom slucaju nista ne drzi. Ako se skinu neke podloske to se menja. Ostali sarafi - estetika?
> posle 230km puta po asfaltu, nasipima kod Dunava i sumskim putevima, tockovi su postali vidno jajasti. Ne tragicno ali uocljivo. Osmica, normalna stvar - ocekivano.

Pre 15-tak dana sam prodao moju Meridu i Mavic tockove. Made by moja garaza.
Komentari kupaca su ovi:
>Prezadovoljan. Stigao sam da probam
>tockovi su stigli, sjajni su, hvala vam.

Da li sam i ja imao pravo da budem barem toliko zadovoljan?! Za 60 i kusur hiljada.
Mix rece reagovati odmah. Tacno, ali ne uvek. Da sam odneo u servis, desilo bi se sledece: kao i ja, tamo neko bi podesio celjust, iz n-tog pokusaja bi pogodio silu zatezaca i ja bi se vratio zadovoljan. Sve do prvog otpustanja i zatezanja tocka. Onda ponovo, pa ponovo, svaki put 3000 benzina.
Naravno da je prodavac povredjen ali barem isto toliko i ja.

Vrlo rado bih prihvatio servisnu podrsku ali tek onda kada nadju pravo resenje na relaciji DART <> nabla, rotor. Znaci da se zameni falicni deo. Da budzim mogu i ja.
Ubedjen sam da svaki Trek 6300 ima isti problem (mozda zapravo samo ovi u Srbiji) i na serviserima je da otkriju sta ne stima. Ako je Fanatic zaista ozbiljna firma onda ce i podneti gubitak kinte za zamenu, recimo nable(i) u zamenu za zadovoljstvo kupaca.

Pozdrav

*************************************************************************************************************
Dva kuma na bajsovima voze iza Punta.
>Kume, da ga obidjemo?
>Nemoj kume, nije pristojno.
  • 0

#37 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 June 2010 - 07:47 AM

Tacno, ali ne uvek. Da sam odneo u servis, desilo bi se sledece: kao i ja, tamo neko bi podesio celjust, iz n-tog pokusaja bi pogodio silu zatezaca i ja bi se vratio zadovoljan.


Uz moment kljuc bi trebalo iz prve :lol:
  • 0
Postavljena slika

#38 stepa

stepa
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 07 June 2010 - 05:35 AM

@stepo
Stvarno nemam pojma koji je tvoj problem! Izgleda da si jedan od dokonih ljudi koji samo sede i n2:wc po forumu... Čovek iz Fanatic-a je odgovorio farmakos-u a ne tebi. Nije ni čudo da smo te svi zamenili za autora ove teme kada se ti tako ponašaš. Pusti čoveka da se javi pa da kaže šta ima na sve ovo.

A sa druge strane, raspitaj se samo koliko ljudi je izginulo vozeći Toyota automobile (ne sećam se tačno koji model) ali znam da se gas papučica zaglavljivala na automatik vozilima i da su ljudi tragično ginuli. Za Mercedes nemam primedbe, ali tako niko nema primedbe za Trekove top modele koji se pakuju sa odgovarajućom opremom.


@gamzzy
Pretpostavljam da znas da prepoznas dosadu i dokonost kada je vidis. Tvojih 3000 postova na forumu svedoce o tome. A inace citaj postove malo bolje pa nista neces da pomesas.

Malo imam strah od tebe da postujem na forumu, ja kazem da bicikl sigurno nije pakovan u Americi a ti to ponovis i objasnis nam, ja posle kazem da svaki veliki brend moze da ima problem sa kvalitetom i pomenem Toyotu, a ti odmah uzmes to da nam ponavljas i objasnjavas...
Molim te da me vise ne kopiras i da budes originalan! Smisli sam sta ces da postujes :idea:
  • 0

#39 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 07 June 2010 - 06:42 AM

...predaleko ste otišli, momci...

...primjenjujem HEPEK...

...ajmo :D na lica...

[youtube_embed2][/youtube_embed2]

[youtube_embed2][/youtube_embed2]
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#40 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 07 June 2010 - 07:14 AM

Vidim da se diskusija oduzila kao rovovski rat.
Da kazem sta je bilo zapravo sa tim bajsom.
Kupljen je u Fanatic-u. Definitivno.

Zadnjih dana sam bio zauzet nabavkom novih delova i podesavanjem bajsa.
Posle predjenih 300 km sta sam nasao:
> zadnji rotor je proklepetao kao kartonce sa stipaljkom na tocku. Malko sam ga ispravio i podesio celjusti,pa sad korektno radi.
> nov prednji rotor sam stavio napred 185mm (3400din). Podesio celjust i sve je radilo kako treba. Ali samo do momenta dok nisam sabio viljustku par puta. Odmah se poremetilo. Posle gomile proba sam se setio da je neko spomenuo podlosku na nabli. Probas sa jednom rotor ode previse levo, sa tanjom previse desno. Uzeo sam fini brusni kamen i istrosio kozu na prstima dok nisam doveo podlosku na zadovoljavajucu debljinu (izmericu ako nekog interesuje). Zakljucio sam sledece, ili je Dart siri nego sto treba ili nabla uza. Zbog toga je neko iz ranijih postova imao problem zuljanja o viljusku (verovatno su kontramatice bile blize jedna drugoj).
> raspored podloski - jedna strana adaptera je deblja te vijak zahvata u DART 2-3 mm i u mom slucaju nista ne drzi. Ako se skinu neke podloske to se menja. Ostali sarafi - estetika?
> posle 230km puta po asfaltu, nasipima kod Dunava i sumskim putevima, tockovi su postali vidno jajasti. Ne tragicno ali uocljivo. Osmica, normalna stvar - ocekivano.

Pre 15-tak dana sam prodao moju Meridu i Mavic tockove. Made by moja garaza.
Komentari kupaca su ovi:
>Prezadovoljan. Stigao sam da probam
>tockovi su stigli, sjajni su, hvala vam.

Da li sam i ja imao pravo da budem barem toliko zadovoljan?! Za 60 i kusur hiljada.
Mix rece reagovati odmah. Tacno, ali ne uvek. Da sam odneo u servis, desilo bi se sledece: kao i ja, tamo neko bi podesio celjust, iz n-tog pokusaja bi pogodio silu zatezaca i ja bi se vratio zadovoljan. Sve do prvog otpustanja i zatezanja tocka. Onda ponovo, pa ponovo, svaki put 3000 benzina.
Naravno da je prodavac povredjen ali barem isto toliko i ja.

Vrlo rado bih prihvatio servisnu podrsku ali tek onda kada nadju pravo resenje na relaciji DART <> nabla, rotor. Znaci da se zameni falicni deo. Da budzim mogu i ja.
Ubedjen sam da svaki Trek 6300 ima isti problem (mozda zapravo samo ovi u Srbiji) i na serviserima je da otkriju sta ne stima. Ako je Fanatic zaista ozbiljna firma onda ce i podneti gubitak kinte za zamenu, recimo nable(i) u zamenu za zadovoljstvo kupaca.

Pozdrav

*************************************************************************************************************
Dva kuma na bajsovima voze iza Punta.
>Kume, da ga obidjemo?
>Nemoj kume, nije pristojno.

Iz tvog posta vidim da su problemi nastali kad si promenio rotor na veci koj nije predvidjen da stoji na toj vili.Ubacivao si platne umesto da nastelujes celjust.Podloske na kocnicama si pogresno namontirao,jal da su pogresno u startu bile montirane odma bi imao problema sa rotorom.Neznam samo zasto se zalis na fanatic ili TREK kad si sam napravio problem.Ako si gledao koliko ima mesta izmedju rotora i plocica mogao si da vidis da su to delici milimetara i treba biti dosta strpliv kako bi se perfekto ustelovale kocnice.Juce sam montirao na darta te iste kocnice sa rotorima od 160mm.Znaci kad gledam unutrasnju stranu vile zakljucujem da ako bi stavio rotor od 185mm nema sanse da nebi doslo do problema.PM kacenje za disk je toliko unutra da bi tacno veci rotor cesao u njega.Neznem stace ti veci rotor pogotovo ako imas viljusku koja je takoce entry level i nije nista drugo osim za rekreaciju.Ja sam zadovoljan sa tom viljuskom,za cega meni sluzi.Ovom prilikom se izvinjavam fanaticu i treku.Ima ovde puno ljudi koji se razumeju dosta u mehaniku,neznam sto je problem pitati pre nego sto se nesto zasere.Jos samo da dodam da si cini mi se kontra montirao prednji adapter.A verovatno ga nisi ni imao dok je tu bio rotor od 160mm
  • 0
puno znoja,malo krvi




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika