Jump to content


Fotografije

Polar Mirage upgrade


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
74 odgovora na ovu temu

#41 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 25 May 2010 - 11:22 AM

Potrebna ti je samo kasetna nabla. Npr Shimano FH-RM30 za 7faz (postoji i za 8faz sa istom oznakom, mada moze i ona pa da dodas jedan plasticni prsten koji ce da uglavi kasetu al to spada u domen budzevine).Nakon tog samo prepletes tocak i vozis :)

Sad tu ima jedna simpaticna mana cele price.FH-RM30 je QR nabla, a ti imas celicni ram, pa ces ili da zatezes iglu kao manijak, ili ako ne uradis to, a nekad skocis na pedale kao gorepomenuti imati belaja sa izbacivanjem tocka iz centra u ramu i cesanjem istog o viljusku ...

P.S. Nova kaseta i lanac mu nekako dodju pod podrazumevano ...


Hm... sačekaće to neki drugi bajs onda. Novi "Krypton X" točak komplet košta 1322din. QR nabla je 1.000din, + točak, žbice, kaseta + pletenje... pre ću da kupim isti Krypton za stari bajs i to je to :) Hvala na informacijama i savetima; i izvinjenje Metinu što sam mu upao na temu :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#42 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 May 2010 - 11:39 AM

Razlika je u dropout-u, tj. onom delu rama gde naleze osovina tocka. Vecina ramova danas ima horizontalne DO, tako da kad ubacis tocak, on je vec u centralnoj poziciji. Kod celicnih ramova imas vertikalni DO i moras "centrirati" tocak, te ako ga nisi lepo zategao, oce da pobegne u jednu stranu i kaci u ram.

Ajde priznaj da si cirko n:happy0192

Da uprostimo coveku, alu ramovi koje moze naci imaju vertikalne do i tu treba samo da stegne qr i to ne nekom posebnom snagom, dok celicane uglavnom imaju horizontalne koji dozvoljavaju setnju nable po ramu ukoliko se ne stgne krvnicki.

E sad i ja sam kao i ti nekada na passatu tako radio, i prosao citav, ali ipak samo obojca sve vreme bili u milosti bogova proizvodnje qr sistema koji nisu hteli da puknu, a open znam neke koji im nisu bili po volji pa zavsavali kod cika doce ....

Hm... sačekaće to neki drugi bajs onda. Novi "Krypton X" točak komplet košta 1322din. QR nabla je 1.000din, + točak, žbice, kaseta + pletenje... pre ću da kupim isti Krypton za stari bajs i to je to :) Hvala na informacijama i savetima; i izvinjenje Metinu što sam mu upao na temu :)


Jbg nije preterano isplativo, ali je osecaj u voznji bolji pa sad ko sta voli i moze :)
  • 0
Postavljena slika

#43 metin

metin
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 25 May 2010 - 01:28 PM

ja nisam mislio da menjam sve ove delove odma nego na jesen jer jos nisam pokvario sve "stare" delove nego pitam za okidace jer mi se jedan pokvario (upitanju je shimano turney :() pa cu to da menjam a ostalo cu sve kasnije a lan na mom 7faz-u je KMC a i da koje su najbolje (da nebudu mnoogo skupe) kocnice za tipa asfalt,pesak i zemlja jer su ove promax prosranje a i meni trenutno 7faz neznaci puno jer mi je isto ko da imam 1faz iskrivljena mi je kuka koju nikako nemogu da nadzem i nemogu da menjam u nnijednu brzinu vec tako vozim na oba zupcanika vozim sa 2 brzinom (jedinom kojom mogu da vozim uopste)a kad dodze vreme da se menjaju delovi mislio sam se ili deore ili deore xt btw koje je razlika a i koje felne odgovaraju za mene?
a i moja viljuska je extra ali ocu da je menjam jer cu ovu da prebacim na drugi bike a ja da uzem nes drugo sta mislite o suntourSF10 XCMV2 HLO V-BRb
  • 0

#44 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 25 May 2010 - 01:47 PM

...koje su najbolje (da nebudu mnoogo skupe) kocnice za tipa asfalt,pesak i zemlja jer su ove promax prosranje...

Moj ti je savet da uzmeš Avid SD5 + FR5 (kočnice + ručice), cena u Capriolu 1000+1500=2.500din; ja sam se preporodio posle Logan kočnica. A, pre svega, možda bi bilo najbolje da središ tu kuku. Kažeš "nisam pokvario sve stare delove; samo mi ne rade brzine..." pusti kočnice dok to ne središ :(
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#45 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 May 2010 - 01:51 PM

ja nisam mislio da menjam sve ove delove odma nego na jesen jer jos nisam pokvario sve "stare" delove nego pitam za okidace jer mi se jedan pokvario (upitanju je shimano turney :() pa cu to da menjam a ostalo cu sve kasnije a lan na mom 7faz-u je KMC a i da koje su najbolje (da nebudu mnoogo skupe) kocnice za tipa asfalt,pesak i zemlja jer su ove promax prosranje a i meni trenutno 7faz neznaci puno jer mi je isto ko da imam 1faz iskrivljena mi je kuka koju nikako nemogu da nadzem i nemogu da menjam u nnijednu brzinu vec tako vozim na oba zupcanika vozim sa 2 brzinom (jedinom kojom mogu da vozim uopste)a kad dodze vreme da se menjaju delovi mislio sam se ili deore ili deore xt btw koje je razlika a i koje felne odgovaraju za mene?
a i moja viljuska je extra ali ocu da je menjam jer cu ovu da prebacim na drugi bike a ja da uzem nes drugo sta mislite o suntourSF10 XCMV2 HLO V-BRb

ajoj :D

Taj jednofaz najbolje resis tako sto odes u neki iole normalan servis u tvom kraju i oni ti isprave kuku menjaca pa nasteluju isti.

Odgovor na sve ostalo i za okidac, i za kocnice imas u jednom od postova gore :)

Inace menjati jednog suntour-a drugom, malo boljim nije neka investicija.
  • 0
Postavljena slika

#46 metin

metin
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 25 May 2010 - 02:42 PM

pa neznam koliko je sigurno da "ispravljam" kuku videcu to a i nov sam u ovome pa tako da zasad nis neznam a za viljusku neznam koja je "onako" dobra firma za vljuske
  • 0

#47 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 May 2010 - 01:14 AM

Mislim da je dobra varijanta za kočnice to što Pri3rak predlaže, znači integrisani šifteri i poluge pa uštediš za ručice i onda samo uzmeš neke fine kočnice. Tako sam i ja planirao samo ja ću verovatno SD5, dosta hvaljene a vrlo povoljne kočnice.
@Stolegrom & Pri3rak
Hvala, znači razlika je samo u uglu dropouta, dakle u jednom slučaju se osovina oslanja na ram (kao što mi je na prednjem točku sa QR), a u drugom se točak drži samo silom stezanja i trenjem. Ja sam pomislio da ima još neka fora/žljeb otkud znam :). Uvek sam oko 70 i koje kile, nije mi nikad proklizao točak ali nije ni imao šansu jer sam uvek bezosećajno stezao, tj pretezao jer sam se upravo tripovao da će da popusti. Na kraju sam i zeznuo navoj pa sam morao da odsečem/skratim osovinu, sad mi je knap :). Ako ne nađem neki jeftin alu ram, rizikovaću sa QR nablom pa šta bude, na strani gde je menjač dalje ni ne može, a na drugoj možda i navarim nešto u dropout, diy je moj fah :).
  • 0

#48 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 May 2010 - 06:09 AM

na ranijim modelima crmo sa kukom menjaca su stavljali adaptere u dropout pa su QR osovine knap nalezale kao u alu ramove danas,bilo je tih adaptera da se kupi po malim servisima.Tacno udje adapter u dropout i nemozes da ga skines dok neskines tocak.Pogledajte po malim servisima,mozda i nadjete.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#49 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 May 2010 - 08:41 AM

pa neznam koliko je sigurno da "ispravljam" kuku videcu to a i nov sam u ovome pa tako da zasad nis neznam a za viljusku neznam koja je "onako" dobra firma za vljuske

Pa nije sigurno da je ti ispravljas, ali serviser sa odgovarajucim alatom je prilicno sigurna varijanta.Ne brini se za to, kuke se prave od prilicno mekanog aluminijuma i ne zamaraju se previse od samo jednog krivljenja.

Onako ali bas dobra je FOX, samo staviti liju na polar ram je ekvivalent braku pape i cicoline, obaska sto kostaju kao ~4 takve nove bicikle.Prilicno dobra marka je i RockShox i on ima jeftinije modele npr Dart 1 koji ne bi delovali ajd da kazem cudastveno na tom biciklu.

Mislim da je dobra varijanta za kočnice to što Pri3rak predlaže, znači integrisani šifteri i poluge pa uštediš za ručice i onda samo uzmeš neke fine kočnice. Tako sam i ja planirao samo ja ću verovatno SD5, dosta hvaljene a vrlo povoljne kočnice.

Uzmi u razmatranje i deore poluge, iz mog iskustva koce bolje od sd5, sto je i logicno imajuci u vidu da im je krak poluge veci (odstojanje od pina do mesta na kome se kaci sajla).
  • 0
Postavljena slika

#50 metin

metin
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 26 May 2010 - 04:53 PM

pa neznam koliko je sigurno da "ispravljam" kuku videcu to a i nov sam u ovome pa tako da zasad nis neznam a za viljusku neznam koja je "onako" dobra firma za vljuske

Pa nije sigurno da je ti ispravljas, ali serviser sa odgovarajucim alatom je prilicno sigurna varijanta.Ne brini se za to, kuke se prave od prilicno mekanog aluminijuma i ne zamaraju se previse od samo jednog krivljenja.

Onako ali bas dobra je FOX, samo staviti liju na polar ram je ekvivalent braku pape i cicoline, obaska sto kostaju kao ~4 takve nove bicikle.Prilicno dobra marka je i RockShox i on ima jeftinije modele npr Dart 1 koji ne bi delovali ajd da kazem cudastveno na tom biciklu.

Mislim da je dobra varijanta za kočnice to što Pri3rak predlaže, znači integrisani šifteri i poluge pa uštediš za ručice i onda samo uzmeš neke fine kočnice. Tako sam i ja planirao samo ja ću verovatno SD5, dosta hvaljene a vrlo povoljne kočnice.

Uzmi u razmatranje i deore poluge, iz mog iskustva koce bolje od sd5, sto je i logicno imajuci u vidu da im je krak poluge veci (odstojanje od pina do mesta na kome se kaci sajla).


ma ovamo na kosovu neznam dali postoji "kvalitetan" serviser
a ono za vilu kolko sam te razumeo da ako stavim fox na mojr bike znaci kao da cu da ga bacim (vilu) ili sta??
a i mislim da disk kocnice nisu za mene ja bi ih odma iskrivio jer ja pored toga sto idem na planine asfalt i pesak takodze idem i po dosta stepenica
a i po ovim komentarima vidim da ocete da kazete da je bajk sranje
  • 0

#51 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 26 May 2010 - 05:01 PM

a ono za vilu kolko sam te razumeo da ako stavim fox na mojr bike znaci kao da cu da ga bacim (vilu) ili sta??

To ti je kao da u štalu staviš plazma TV, ili na traktor ugradiš vrhunsko ozvučenje; ili u restoranu uz fensi kavijar piješ neko jeftino pivo... ta vila je predobra u poređenju sa tim ramom, ništa drugo.
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#52 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 26 May 2010 - 05:06 PM

Upravo ovo sto je Darkman rekao. Nismo mi rekli da ti bajs sranje, vec sta bi realno islo uz njega. Ako imas para, stavi i Foxa, bice mi drago. :)

takodze idem i po dosta stepenica


Ako budes nastavio, pokrivices mnogo sta na bajsu! #-o
  • 0

#53 metin

metin
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 26 May 2010 - 05:19 PM

pa za stepenice imam ja drugi bajs koji se pokvario jer se iskrivila zadnja felna :D a i danas sam video siftere (deore) na jednom cross bajku uopste nevaljaju ovi turney koji ja imam su mnogo bolji
a nego to za ram stvarno neznam sto mu fali osim toga ste se mnoogo lako grebe nista drugo mu ne fali
a za vilu videcu jer ova sr suntour dosta dobra za terene koje ja "koristim" ali cu je menjati za neki fox ako budem nasao a jer ima neki dobar servis u vranju ili u novom pazaru jer tamo najcesce idem
  • 0

#54 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 May 2010 - 10:01 PM

pa neznam koliko je sigurno da "ispravljam" kuku videcu to a i nov sam u ovome pa tako da zasad nis neznam a za viljusku neznam koja je "onako" dobra firma za vljuske

Pa nije sigurno da je ti ispravljas, ali serviser sa odgovarajucim alatom je prilicno sigurna varijanta.Ne brini se za to, kuke se prave od prilicno mekanog aluminijuma i ne zamaraju se previse od samo jednog krivljenja.

Onako ali bas dobra je FOX, samo staviti liju na polar ram je ekvivalent braku pape i cicoline, obaska sto kostaju kao ~4 takve nove bicikle.Prilicno dobra marka je i RockShox i on ima jeftinije modele npr Dart 1 koji ne bi delovali ajd da kazem cudastveno na tom biciklu.

Mislim da je dobra varijanta za kočnice to što Pri3rak predlaže, znači integrisani šifteri i poluge pa uštediš za ručice i onda samo uzmeš neke fine kočnice. Tako sam i ja planirao samo ja ću verovatno SD5, dosta hvaljene a vrlo povoljne kočnice.

Uzmi u razmatranje i deore poluge, iz mog iskustva koce bolje od sd5, sto je i logicno imajuci u vidu da im je krak poluge veci (odstojanje od pina do mesta na kome se kaci sajla).


ma ovamo na kosovu neznam dali postoji "kvalitetan" serviser
a ono za vilu kolko sam te razumeo da ako stavim fox na mojr bike znaci kao da cu da ga bacim (vilu) ili sta??
a i mislim da disk kocnice nisu za mene ja bi ih odma iskrivio jer ja pored toga sto idem na planine asfalt i pesak takodze idem i po dosta stepenica
a i po ovim komentarima vidim da ocete da kazete da je bajk sranje

Cek polako.

Niko ti nije rekao da ja bajk sranje.Taj bicikl je sasvim solidan, za svoju namenu, a ta namena NIJE skakanje po stepenicama, niti bilo kakav zahtevan teren, niti bilo kakav vid agresivnije voznje.

Polar Mirage je ajd nazovim to pleasure bike, daklem predvidjen da na duzim turama na asfaltu ili laganom terenu, pri mirnoj voznji (bez trzanja, skakanja, bilo kakvog sl ludovanja) uzivas u voznji i okolini koja te okruzuje.Sa onim upgrade-om koji sam ti u nekim postovima pre predlozio za tu namenu bi bi i jos bolji i sa nekim normalnim odrzavanjem bi u pogledu cena/performanse bio idealan tokom dugog perioda u vremenu.

Kao i kod automobila, i kod bicikala imas modela za razne namene.Namena ovog tvog ti je objasnjena, a za bezbedno skakanje po stepenicama ti treba neki freestyle/dirt/sta vec bicikl ili ako bas volis zahtevnije terene i voznju niz stepenice neki am/dh.Oni su sasvim druga prica, pravljeni su da bi bili maltretirani.

BTW deore menjaci su ohoho izand toruney-a.Imaj u vodu da je tourney plastikaner, koji doduse jako lepo radi na asfaltu bez nekih egzibicija, ali bilo sta preko toga slabo.Taj deore ko zna kakvu istoriju ima pa sada radi lose ....
  • 0
Postavljena slika

#55 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 26 May 2010 - 10:11 PM

Ocigledno je da vlasnik nije vodio racuna o bajsu, jer Tourney bolji od Deore-a moze biti samo u snu. n:bicycle2
  • 0

#56 metin

metin
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 27 May 2010 - 01:43 PM

ma ja se salio za stepenice normalno nisam lud da mirage-om idem niz stepenice za to imam sasvim poseban bajk slikacu ga mirage je vozen samo po asfaltu i malo po pesku drugo nije nis a i da menni su kupili ovaj bajk nisam ga ja izabrao meni se mnoogo svidza spyder x-9 a da na siftere mislio sam da turney ima bolji "pogled" na brzine (nadam se da me razumete) jer ja kad sam video deore siftere nisam video nijednu cifru ako ima neko neka mi slika sifter zadnjeg menjaca a turney nikako nije boljio od deore i da kad bi menjao sve osim rama dali bi tad "menjao" namenu ovog bajsa
  • 0

#57 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 27 May 2010 - 02:45 PM

Mislis na ovaj deo rucica?

Postavljena slika

90% kolega ce se sloziti da je to visak plastike. Ne znam kad sam poslednji put bacio oko u tom pravcu. 8) Vozis u brzini koja odgovara nogama, sta god pokazivala "kazaljka". n:bicycle
  • 0

#58 metin

metin
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 27 May 2010 - 03:41 PM

da mislio sam tacno na to jer na turney ima od 1 do 7 a ovde se nerazume nista
koliko bi me izaslo da sve na biciklu ubacim deore/xt
  • 0

#59 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 May 2010 - 04:09 PM

da mislio sam tacno na to jer na turney ima od 1 do 7 a ovde se nerazume nista
koliko bi me izaslo da sve na biciklu ubacim deore/xt

ako zanemaris da je to potpuno besmisleno evo ti npr

pogon 18447din
prednji menjac 3206
zadnji menjac 6152
lanac 2135
kaseta 5373
okidaci 8797
v-brake 2230x2
poluge kocnica 3948

sve to zajedno izadje cirka 52518dinara

Ako se tebi to isplati samo napred :)

P.S vrhunski okidaci nemaju nikakve pokazivace a realno ti to ne treba jer iole bolji biciklista na to nikad ne gleda iz razloga kojeg ti je stole naveo :)
  • 0
Postavljena slika

#60 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 May 2010 - 06:32 PM

Meni se skroz skinula farba na Tourney twist shiftu ali se već dve sezone družim sa ovom kasetom pa sam se toliko navikao da osetim pod nogama na kojem je pozadi :). Ali ipak sam lepo obeležio, imam dobru foru, od Midea klime mi ostala ona "ekonomski razred" samolepljiva nalenica sa štraftama u boji (tri nijase zelene, žuta, narandžasta i dve nijanse crvene). Taman sedam :mrgreen:, samo isečem usku trakicu, markerom napišem cifre i nalepim a kad se od kiše/znoja uništi zamenim, imam taman da mi potraje do zamene menjača i prelaska na osmofaz. Tako da imam crvenu zonu kao u kolima rpm na instrument tabli :mrgreen: samo je meni obrnuto, tamo je crveno kad uđeš u visoke obrtaje
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika