Jump to content


Fotografije

Ciscenje kasete i lanca


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
94 odgovora na ovu temu

#1 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 16 April 2010 - 10:27 AM

Do sada sam cistio i kasetu i lanac uglavnom naftom (kada se ulje bas zapeklo) ili sapunicom (sto ide dosta teze).E sad sapunicom ne mogu vise jer uvek ostane ona prljavstina na lancu jer se nikada ne skine skroz,pa kad stavim novo ulju ono pocrni posle 10 km voznje.A sto se nafte tice (posto zivim u stanu) vec pocinje da mi smeta onaj njen karakteristican miris posto mi bajk odmah do kreveta.Pa me interesuje da li je neko od vas koristio mozda ona sredstva za odmascivanje ulja?I da li znate gde ima da se kupi slican proizvod jer sam trazio svuda i nigde nisam naso?
  • 0

#2 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 16 April 2010 - 10:29 AM

Axel prijatelju, za kucnu upotrebu. Potrazi ga u kupatilu...ja sam ga tamo nasao. :mrgreen: Ima prijatan miris, a odmascuje kao lud. n2:thumbsup
  • 0

#3 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 16 April 2010 - 10:38 AM

A jel mora bas Axel :mrgreen: ? Ma ja sam najbolje ocistio lanac (ovo deluje mozda glupo,ali me interesovalo) tako sto sam ga "skuvao" u staroj serpi...I on se tako kuvao u kljucaloj vodi jedno 15 minuta i kada sam ga izvadio vec je bio polu cist ali je ulje bilo toliko omeklo :D da sam samo lanac oprao vodom i bio je kao iz prodavnice.Ali me mrzi da ga kuvam svaki put kad perem bajk.Ajde probacu sa tim Axelom...
  • 0

#4 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 16 April 2010 - 10:41 AM

Pa ne mora, al taj sam imao pri ruci. :mrgreen: Mozes sa bilo kojim odmascivacem iz kucnog arsenala, ali cini mi se da je ovaj najjeftiniji. Onaj Cif, Muscolo i ostali su skupi k'o djavo. :twisted:
  • 0

#5 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 16 April 2010 - 10:48 AM

Ma ja sam koristio jednom sredsvo za odmascivanje motornog ulja (doneo drugar iz Nemacke pa da probam) a ne ova iz kuhinje.Naneo sam tecnost na lanac,kasetu i pogon i stavio da deluje 10 min i ono ga skroz razgradilo i onda samo operes vodom i bog da te vidi.Koristio sam ga i sa skidanje masnoce sa pakni i kocione povrsine i videla se znatna razlika u kocenju ...posle sam kupio neko nase domace ali je ocajno bilo.I opet sapunica na kraju :(
  • 0

#6 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 16 April 2010 - 11:04 AM

Ja od kad znam za sebe to radim sa wd sprejem,i nikad nisam imao problema.Posle ga dobro obrisem (posto wd razgradjuje drugu masnocu) i podmazem.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#7 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 16 April 2010 - 11:12 AM

Zar wd ne sluzi za podmazivanje :? ?
  • 0

#8 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 16 April 2010 - 11:15 AM

:shock: Nemoj da te cuje neko! :-$ :-#
  • 0

#9 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 16 April 2010 - 11:17 AM

wd je dobar za podmazivanje brava na stojadinu :mrgreen:
  • 0
puno znoja,malo krvi

#10 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 16 April 2010 - 11:25 AM

Ok moja greska,sad je kasno...Nego sam citao na nekim forumima razlike u wd (tip 40,60) sprejevima, pa neki sluze za odmascivanje a neki ne kako ti pametnjakovici kazu!Eto ispadoh budala zbog njih #-o Mada mozda sam i ja pogresno razumeo
  • 0

#11 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 16 April 2010 - 11:37 AM

Znam ja neke ljude koji podmazuju lanac i kasetu sa WD-om,ali su im lanac i kaseta toliko zapekli i nikad ocisceni,da kad naprskaju WD on omeksa tu zapecenu mast i njima kao super i sve bude normalno.WD je dobar i posle kise naprskati na lanac posto on razgradjuje i vlagu ali posle toga treba opet obrisati sa suvom krpom i podmazati redovnim lubrikantima koji za to sluze.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#12 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 16 April 2010 - 11:40 AM

Ne znam koliko je zdravo za lanac, ali ja moj čistim tako što ga ubacim u teglu sa razređivačem i promućkam. Lanac je instant čist, bukvalno kao nov izgleda, bez ikakvog ribanja i trljanja. Još se lepo izvuče sav pesak između karika, i uopšte lanac ne krcka kad ga savijaš.

Negde su mi se zagubile slike, inače bi ti pokazao kako to izgleda.
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#13 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 16 April 2010 - 11:40 AM

Gde si ga uzeo tj. gde ima da se kupi?I koja je cena naravno?
  • 0

#14 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 16 April 2010 - 11:42 AM

Ne znam koliko je zdravo za lanac, ali ja moj čistim tako što ga ubacim u teglu sa razređivačem i promućkam. Lanac je instant čist, bukvalno kao nov izgleda, bez ikakvog ribanja i trljanja.

Negde su mi se zagubile slike, inače bi ti pokazao kako to izgleda. Još se lepo izvuče sav pesak između karika, i uopšte lanac ne krcka kad ga savijaš.

Moze i to,ali po zavrsenom procesu bi opet trebalo ukloniti sav razredjivac sa lanca pre podmazivanja.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#15 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 16 April 2010 - 11:45 AM

Gde si ga uzeo tj. gde ima da se kupi?I koja je cena naravno?

Razredjivaci u farbarama.Imas nitro i uljanu varijantu.Cena neznam ali nije vise od 100 dinara po litri mislim
  • 0
puno znoja,malo krvi

#16 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 16 April 2010 - 11:47 AM

Ako imate spojnicu za brzo skidanje lanca moze (skoro) bilo cime. Ali ako perete lanac na bicikli onda je Axel zakon. Uzeo sam da probam po preporuci sa foruma i nisam do sada nasao nista sto tako brzo i lako cisti. Do sada mi se skoro uvek desavalo da kada naprskam lanac teflonom posle ciscenja on od nekuda jos izvuce prljavstinu i malo isprlja lancanike. Posle Axela mozes da prskas sta hoces, sve ostaje cisto :wink: . Plus sto pranje traje kratko i ne smrdi ako biciklu drzis u kuci.
  • 1
.

#17 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 16 April 2010 - 11:48 AM

Gde si ga uzeo tj. gde ima da se kupi?I koja je cena naravno?

Razredjivaci u farbarama.Imas nitro i uljanu varijantu.Cena neznam ali nije vise od 100 dinara po litri mislim


Ma ne mislim na to nego na WD?Pa nisam bre Vorda toliko otiso u out :mrgreen:
  • 0

#18 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 16 April 2010 - 11:50 AM

Svakako, obavezno lanac posle toga operem još nečim, i odmah zatim podmažem. Prosto je zadovoljstvo kada ga pogledaš posle takvog čišćenja, a on k'o nov :mrgreen:.
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#19 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 16 April 2010 - 11:51 AM

A i ti si Simo puko, pa kako ne znaš gde ima WD40? :D
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#20 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 16 April 2010 - 12:00 PM

Pa kad znas kazi?Stvarno ne znam... :oops:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika