Jump to content


Fotografije

Ciscenje kasete i lanca


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
94 odgovora na ovu temu

#81 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 23 January 2015 - 06:56 AM

Ja imam tu spravicu i sasvim lepo radi, pogotovo za 5e koliko je placena... E sad, svakako prvo naprskam wd40 na lanac a onda masinicom u koju sam naprskao neki odmascivac "izvrtim" lanac, isperem, podmazem i to je to. Lanac je kao nov.
Gde kupujete tu Akru? Sta je to? Tj jel onaj klasican kucni/kuhinjski odmascivac ili nesto drugo?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
  • 0

#82 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 23 January 2015 - 07:01 AM

Акра може да се купи на Нисовим пумпама,то је за чишћење мотора.Цена је нешто мања од четристо динара.
  • 0

#83 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 23 January 2015 - 08:10 AM

Ja sam kupio na Luk oil pumpi u NS  pre dva dana ,košta 286 dindži,odlična stvar.Naprskaš ,ostaviš da spere prljavštinu i masnoću(staviš neke novine ispod),posle vodicom ispereš i osušiš,pa podmažeš.Bonbona:-)


  • 0

#84 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 23 January 2015 - 08:37 AM

Bas cu da probam i to :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
  • 0

#85 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 23 January 2015 - 09:38 AM

Ja imam tu spravicu i sasvim lepo radi, pogotovo za 5e koliko je placena... E sad, svakako prvo naprskam wd40 na lanac a onda masinicom u koju sam naprskao neki odmascivac "izvrtim" lanac, isperem, podmazem i to je to. Lanac je kao nov.
Gde kupujete tu Akru? Sta je to? Tj jel onaj klasican kucni/kuhinjski odmascivac ili nesto drugo?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Nije kucni odmascivac nego motorni.... Pogledaj u temi odmascivac


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#86 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 23 January 2015 - 12:06 PM

Retko kad čistim lanac, ali kao i većina samo nanesem odmašćivač, ostavim 5 minuta, očistim sa četkicama i prebrišem krpom :) Lako, jednostavno i jeftino.

4e8b6bab305994a11f73f14c63968447.jpg


  • 1

#87 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 23 January 2015 - 01:35 PM

Da li neko od vas podmazuje lanac silikonskim sprejom imam neki liqui moli


  • 0

#88 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 23 January 2015 - 01:56 PM

Retko kad čistim lanac, ali kao i većina samo nanesem odmašćivač, ostavim 5 minuta, očistim sa četkicama i prebrišem krpom :) Lako, jednostavno i jeftino.

4e8b6bab305994a11f73f14c63968447.jpg

 

Ову сам фору видео негде на нету и пробао,али није дала жељене резултате.


  • 0

#89 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 23 January 2015 - 02:29 PM

Sve zavisi koliko očekuješ, za 10 minuta "posla" mislim da je sasvim dobar rezultat. Nije da je lanac kao iz prodavnice, ali ipak je velika razlika. Ovih dana moram srediti lanac i na drugom biciklu, pa cu postaviti fotke pre i posle :)


  • 0

#90 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 23 January 2015 - 02:36 PM

Па ја када чистим и одвојим време за то хоћу то да урадим како треба.Ове четкице су ми се јако брзо прљале и чини ми се резултат није био баш добар као са крпом или када се ланац промућка у тегли.


  • 0

#91 tmrki

tmrki
  • Members
  • PipPipPip
  • 145 posts

Postavljeno 23 January 2015 - 02:54 PM

I ja ću moj lanac mućkati u tegli jer sam tek danas video da imam brzu spojnicu. n2:smiley-think005


  • 1

#92 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 23 January 2015 - 03:01 PM

I ja ću moj lanac mućkati u tegli jer sam tek danas video da imam brzu spojnicu. n2:smiley-think005

Sad moras da castis imas brzu spojnicu heheheeheh

 

Ma kakvo muckanje, to sam i ja radio do skoro. Akra koji spominjem vec 100-ti put (proizvodjac mi duguje bar kutiju za reklamu) radi posao na samom biciklu, nikakvo skidanje, a usput na taj nacin ocistis i kasetu i pogon u menjace. 7 muva jednim udarcem, a traje celih 10 minuta.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#93 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 23 January 2015 - 03:05 PM

I ja ću moj lanac mućkati u tegli jer sam tek danas video da imam brzu spojnicu. n2:smiley-think005

 

Сви ланци kmz долазе са спојницом,те ланце каприоло ставља на све своје бицикле.


  • 0

#94 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 23 January 2015 - 03:06 PM

Sad moras da castis imas brzu spojnicu heheheeheh

 

Ma kakvo muckanje, to sam i ja radio do skoro. Akra koji spominjem vec 100-ti put (proizvodjac mi duguje bar kutiju za reklamu) radi posao na samom biciklu, nikakvo skidanje, a usput na taj nacin ocistis i kasetu i pogon u menjace. 7 muva jednim udarcem, a traje celih 10 minuta.

 

И оно што је добро и иде у прилог овој причи је да се не мора пазити на налепнице и остале ситнице када се акра наноси јер их акра неоштећује,бар тако пише на паковању.


  • 0

#95 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 23 January 2015 - 03:27 PM

Lanac redovno održavam (posle svake vožnje) jer se uvek nakupi blata, prašine granja i lišća... al naravno nije fazon očistiti samo lanac, već moraš i kasetu i prednje lančanike i one na zadnjem menjaču, jer ako samo lanac očistim, sva prljavština sa lančanika se lepo zalepi na čist lanac i posle par minuta vožnje, lanac je opet prljav. 

Spojio sam dve četkice kao na gore pomenutoj slici, nabavio malu bočicu u koju sipam malo uljanog razređivača i onda malo umočim četkice pa onda u krpu, pa na lanac (da ne bih isprskao pola stana).
Za kasetu i lančanike sam nabavio jeftine četke, od kojih je jedna za skidanje snega sa automobila, i ta se baš lepo zavuče između lančanika na kaseti i sve lepo očisti. Ispod zanjeg točka stavim novine, sve što kapne, otpadne ostane na njima, posle ih samo bacim i nema nikakvog nereda. Pre sam ovo sve radio ispred zgrade, ali me sada mrzi da svaki put nosim dole pribor za čišćenje, pa mi ovako više odgovara. 

 

Šta god radili, ne prosipajte upotrebljenu vodu ili  razređivač u WC šolju, jer kad pustite vodu dobićete remek delo moderne umetnosti u crno beloj varijanti  :mrgreen: Nego u lavabo ili kadu, i to direktno na onu metalnu rešetkicu od odvoda.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika