Jump to content


Fotografije

MTB Fruskogorski Maraton 2010


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
496 odgovora na ovu temu

#21 berg

berg
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 January 2010 - 10:50 AM

A 30-40
B 40-50
C 50-60

god. :idea:
  • 0

#22 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 13 January 2010 - 11:33 AM

- Zasto zene Elite ne bi vozile veliki maraton?
- Treba dodati i zenske (ne elitne) kategorije za srednji i mali maraton
  • 0

#23 berg

berg
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 January 2010 - 12:16 PM

Toga ovde nema, napisao bi ja. Ima svega oko 5 devojaka koje voze i mislim da su sve u Elitte W? Mogao sam da stavim ja to, ali onda bi imali, po jednu ili najvise dve zene na jednoj stazi :wink:
Jos jednom, sve je ovo samo neki predlog nekog tamo takmicara. Ja znam koji vozim.
Prosle godine smo imali navodno kvalitetne U23 vozace koji su vozili mali ili srednji maraton :!: To nije dobro zbog buducih ino trka. Ni za nasu reprezentaciju ni za njih same. Na kraju krajeva neka selektori kazu koju na ovu temu (ako hoce). Bar sad njih imamo prilicno...
  • 0

#24 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 13 January 2010 - 12:28 PM

Da, video sam letos da ih je jako malo :cry: .
No, to je isto kao i staro pitanje, "sta je starije, kokoska ili jaje?".
Znaci neka devojka, koja se iz hobija voza bajkom, i razmislja da se oproba na takmicenju moze da bira da li da se ili takmici protiv W. Elite, ili protiv muskaraca! Sta ona u tom slucaju zakljuci? "Mani, nije to za mene"... Krajnji rezultat - vidimo 2, 3 ili "cak" 5 devojaka na startu :oops:

Za W. elitu sam napisao da treba da ide na veliki maraton, jer je tako na inostranim takmicenjima (a i tako ostavljaju mesta rekreativkama koje bi isle na srednji/mali maraton).
  • 0

#25 slobodan

slobodan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 629 posts

Postavljeno 13 January 2010 - 03:07 PM

BRAVO PAVLE ODLICAN PREDLOG, GLUPO JE DA ELITA I U23 VOZI MALI ILI SREDNJI I DA TAMO UZIMAJU NAGRADE SLABIJIM TAKMICARIMA =D>
ZENE BI OSTAVIO DA SE ODLUCE SAME :?:
  • 0

#26 mtb_fanatic

mtb_fanatic
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 13 January 2010 - 04:03 PM

predlog za uwodjenje kategorija cu predloziti klubskim kolegama pa cemo wideti da li ce da ga uwaze?!
  • 0
JA IDEM DALJE SAM GRADIM SVOJ PUT JA IDEM DALJE I AKO ZIVOT JE LJUT JA IDEM DALJE U NIKOG SE NE BOJIM JER JA IDEM DALJE DALJE

#27 Vanessa

Vanessa
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 January 2010 - 06:36 PM

Slažem se sa Slobom i Nomadom :)
Moje je mišljenje da bi žene elita trebalo da voze uvek veliki maraton ali je istina da kod nas do sada nije postojala klasična 'women elite' kategorija već je bilo u varijanti otvorene kategorije, što je značilo da se registrovane seniorke, juniorke i kadetkinje moraju zajedno takmičiti... Poenta: treba napraviti bolju kategorizaciju za žene uopšte.
Dosta godina nije bilo potrebe da postoji kategorizacija žena kad ih nije bilo. Sada se pojavljuju i mlađe devojčice i one devojke koje bi možda vozile u hobby kategoriji. Bilo bi super da elita w vozi veliki, a hobby w i eventualno mlađe kategorije srednji/mali maraton i da se napravi slična kategorizacija za XCO trke. Ali to je samo moje mišlljenje :wink:

Dobar je i Pajin predlog da se zna koja kategorija šta vozi, a ako neko neće da vozi ono što treba, onda neka vozi van konkurencije.

Momčilo (mtb_fanatic), lepo je od tebe što si pokrenuo rano temu za FG maraton i super je što već sada ima interesovanja za maraton, ali neke stvari koje si tu spomenuo ne zavise samo od Fanatic-a. Plus si spomenuo stvari oko kojih se nismo 100% dogovorili i stvari koje smo samo dotakli kao potencijalnu ideju.
Pored toga, predložio si nešto što nikada nismo ni zamišljali. Nema razloga da velikog maratona ne bude zato što je Balkanijada nedelju dana kasnije, ne voze ga samo oni koji će ići na Balkanijadu. Znam da ima ljudi koji su omašivali asfaltne delove, ali koliko se ja sećam uvek piše 'ASFALT' i koliko km do skretanja ponovo na offroad. A i na karti, koju svaku dobije kada se prijavljuje, označen je deo sa asfaltom. Dodatne KT? Nismo to spominjali. Ako negde i može da se prekrati staza ne verujem da je brže nego označenim putem.

Ubuduće ne bi bilo loše da pre nego što na forumu objaviš svoje ideje, kažeš Davosiru šta si sve ti planirao, posebno ono oko dodatne hrane, vode, ljudi, nove KT itd...
  • 0

#28 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 13 January 2010 - 08:38 PM

Slazem se sa gore pomenutim komentarima, razumem ko može da vozi koji maraton, ali čisto preventive radi:

Radite sa licenciranima šta god vam volja, SAMO NE ODUZIMAJTE PRAVO NAMA "SOLO" VOZAČIMA DA VOZIMO VELIKI MARATON!!! [-o< [-o< [-o<
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#29 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 January 2010 - 09:38 PM

potpuno se slažem sa Vanessom :!: ovo nije ništa lično :!: ALI momčilo, nemoj ovako da izmišljaš stvari [-X jer realno gledano, ti ništa ne odlučuješ, i nemaš nikakvu poziciju u klubu, tako da bi najbolje bilo da ćutiš... jer ako će klub nešto hteti da zna od samih vozača-učesnika oko toga kako da organizuje maraton i na šta treba da obraća više pažnje, verujem da će za to izabrati nekog iskusnijeg i ko ima reč u samom organizovanju :!: ...jer sa ovakvim pametovanje bi samo postigao negativan efekat na sve, kad bi ispalo da je sve ovde navedeno sa tvoje strane prazna priča, i to bi samo rušilo reputaciju kluba, i maratona a to ne bi nikome bilo prijatno #-o
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#30 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 January 2010 - 07:28 AM

kad bi ispalo da je sve ovde navedeno sa tvoje strane prazna priča

naravno da je prazna priča!
mali se ne javlja na telefon, ne odgovara na mail-ove... pa smo morali ovako da ga prozovemo.

Od svega što je nalupetao stoji samo za datum i da ćemo da se potrudimo da maraton bude bolji nego prošle godine!
  • 0

#31 berg

berg
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 January 2010 - 07:59 AM

... Da... Mada bih dodao da je tema sasvim na mesu. (to dokazuje i aktivnost ljudi u komentarisanju, samim tim i interesovanju).
To je pogodio, nema sta. :wink:
:idea: A i kako da ti se javi na telefon, kad mu je ekran polupan :D
  • 0

#32 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 14 January 2010 - 09:43 AM

A gde je MODERATOR OVE TEME???

Da se osvrenm na Pavletovu priču: Slažem se sa Pavletom u potpunosti, mada lige u maratonu nema, jer nisu definisana pravila. Bilo je dosta polemike oko toga na poslednjem sastanku! Elem, maraton kao maraton je trka gde svako treba da odluči na koju će stazu ići. Pošto lige u maratonu nema, teško da će pravila moći da se poštuju i da licencirani vozači voze kako je Pavle napisao( ja se potpuno slažema sa njim). Izgubili bi na masovnosti na maratonima što nikako nije dobro. U Grčkoj se sve više voze maratoni je ljudi kad startuju moraju da završe trku, a ako je XC onda ove slabije vozače skinu sa staze posle 2 3 kruga i ljudi prevale ogroman put za ništa.

Što se konkretnog problema žena tiče: Mislim da je srednji maraton ipak težak za njih jer je i mali u okvirima oko 2 sata za spremne žene. Što dovodi do toga da bi žene vozile oko 4 sata srednji maraton što je po meni mnogo. Dok ne dobijemo na masovnosti i da na trci imamo barem 10-15 žena teško da ćemo moći da pričamo o tome.

Da ne spominjem Momčila, koji šuketa okolo...MTB maraton je tradicionalna manifestacija i svakako jedna od najboljih trka u zemlji.
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#33 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 14 January 2010 - 10:57 AM

owo je sad ne zwanicno mozda budemo prawili trku za open ali kontra mali maraton :D ! pa sad ako se ideja prihwati mogli bi i to da uradimo :D

to bi bilo lepo!


Delovi kontra malog imaju suuuuppppeeerrrr DH deonice :twisted:
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#34 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 January 2010 - 11:13 AM

Fruškogorski maraton je definitivno manifestacija koja na jednom mestu okupi najveći broj bajkera - čak i kada su uslovi za vožnju totalno nepovoljni. Jednostavno to je događaj koji svi planiraju svaki sledeći put već od samog završetka trke, bilo da su licencirani ili ne. I dobro je da se ova tradicija drži, jer je ovo jednostavno postalo kultno dešavanje u našoj zemlji. Nigde se ne skupi toliko ljudi sa jednim ciljem - da voze, uživaju, završe stazu koju su odabrali i naravno da budu što bolji i brži.
Već neku sezonu se pokušava sa maraton ligom, ali svi smo svesni činjenice da u sadašnjim teškim uslovima i XC trka predstavlja nekima nedostižan izdatak, a da se onda ne govori o maratonu koji zahteva mnogo više i angažovanja, ljudstva, novca...
Kategorizacija se treba ispoštovati najpre kod licenci, međutim postoji tu i jedan "subjektivan" faktor, a to je - i gotovo svake godine se javlja - izvestan broj ljudi se prijavi i za veliki maraton, a da nije praktično svestan šta to zaista i znači - koliko treba biti spreman da bi se takva distanca i konfiguracija prešli za iole normalno vreme. Onda imamo situaciju da isti završavaju trku posle 6-7 i više sati, što predstavlja dodatnu teškoću organizatorima. No, nažalost, tu se malo može uraditi, osim da se kaže takvima da je lepo što su ambiciozni, ali da veliki maraton ostave za neku privatnu režiju i neki od drugih vikenda.
Što se obeležavanja tiče, svi znamo da je FG "iscrtana" raznim oznakama - krugovi, srculenca i svašta još tu ima, pa nekima baš i nije uvek najjasnije kuda treba ići. Oni koji redovno posećuju FG nije problem ( jednom sam i ja vozio teren umesto asvaltnog dela, koliko se sećam i Gamzzes je tada bio sa mnom :) ).
Sve u svemu, lično ne propuštam ovo dešavanje, a svima kojima sam predlagao ranijih godina da ovo ne propuštaju, postali su redovni na FG maratonu.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#35 berg

berg
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 January 2010 - 12:44 PM

Nemanja> Hvala na podrsci! Drago mi je sto se razumemo i zajednicki svi zajedno pokusamo da unapredimo i izdignemo na jasniji nivo maratonsko takmicenje kao pojedinacko i ligasko.

Ja isto mislim da maraton liga nepostoji, neki ce reci drugacije. A da li je cilj da ovo takmicenje kod nas u ligaskom smislu zazivi? Ako jeste, ajde onda malo da pokrenemo stvari...

Vanessa> Molim te procitaj Misin i Nemanjin post, pazljivo. Nisam zeleo odmah da odgovaram, ali oni su u pravu... Rzmisljao sam i ja o tim aspektima. Ako zelis mozemo da pricamo jos o tome...

Momcilo> Ha, nemoj zameriti kolegama bajkerima, sve je ok, primi njihove savete. Mlad si, citaj, slusaj i uci od starijih. Od Nemanje i Gamzija mozes da pohvatas dosta toga.

Veliki maraton, nije igrarija. Treba ga sprziti ispod tockova i treba znati kako :!: Ko ga nije vozio neka proba, onako opustenije, pa neka iznese svoje komentare.

A kad dodje trka onda se trka i pravila kazu sta se desava sa takmicarima koji kasne za prvoplasiranim odredjeno vreme. Tu organizator nesme i netreba da ima nikakvih nedoumica. Dakle posle vremena pobedika prodje toliko i toliko minuta, i posle toga taraba!

Pozdrav!
  • 0

#36 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 14 January 2010 - 01:41 PM

A gde je MODERATOR OVE TEME???


Mislim da ne treba prozivati moderatore u vezi ove teme. Nista uvredljivo nije receno a mi ne mozemo znati da li je neko zvanicni predstavnik kluba ili nije.

Predlazem klubovima da registruju nalog (ili postojeci nalog clana) a ispod avatara mozemo staviti "NazivKluba official" ili nesto slicno, cisto da se zna da pise proveren predstavnik kluba.
  • 0

#37 arxmilan

arxmilan
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 14 January 2010 - 01:52 PM

Kategorizacija se treba ispoštovati najpre kod licenci, međutim postoji tu i jedan "subjektivan" faktor, a to je - i gotovo svake godine se javlja - izvestan broj ljudi se prijavi i za veliki maraton, a da nije praktično svestan šta to zaista i znači - koliko treba biti spreman da bi se takva distanca i konfiguracija prešli za iole normalno vreme. Onda imamo situaciju da isti završavaju trku posle 6-7 i više sati, što predstavlja dodatnu teškoću organizatorima. No, nažalost, tu se malo može uraditi, osim da se kaže takvima da je lepo što su ambiciozni, ali da veliki maraton ostave za neku privatnu režiju i neki od drugih vikenda.




ovde nisi upravu, koji si ti faktor da nekome kazes dal je on sposoban ili ne za voznju ???
Ono sto moze da se uradi je samo da se trka vremenski ogranici, pa da taj neko odluci dal ce da odustane kad istekne vreme ili da nastavi do kraja da vozi stim da niko ne odgovara za njega posle isteka vremena-nema klope :lol:
  • 0
FREEBIKER

#38 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 January 2010 - 02:17 PM

Što se konkretnog problema žena tiče: Mislim da je srednji maraton ipak težak za njih jer je i mali u okvirima oko 2 sata za spremne žene. Što dovodi do toga da bi žene vozile oko 4 sata srednji maraton što je po meni mnogo. Dok ne dobijemo na masovnosti i da na trci imamo barem 10-15 žena teško da ćemo moći da pričamo o tome.

Ako od 190 ljudi može da njih 20 startuje veliki maraton, onda i od 5-6 žena mogu 1-2 da startuju veliki. Vanessa će ove godine biti spremna i za taj izazov, ali se javlja problem datuma Balkanskog prvenstva koje je samo nedelju dana posle fruškogorskog maratona i ne daje dovoljno vremena za oporavak.

Kada bi samo Balkansko moglo da se pomeri...
  • 0

#39 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 January 2010 - 02:23 PM

Delovi kontra malog imaju suuuuppppeeerrrr DH deonice :twisted:

duge i brze deonice :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

#40 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 14 January 2010 - 04:42 PM

osim da se kaže takvima da je lepo što su ambiciozni


Miso, with all due respect...niko nema pravo da nekome to kaže jer možda je osoba na početku sezone sebi zacrtala neki cilj, marljivo radila na tome i jedva čeka, npr. Veliki maraton. To kažem iz veoma bliskog iskustva jer kad je bila uručivana nagradica za peto mesto na velikom, dodat je komentar ...iznenadjenje maratona...itd. Taj dan se teško zaboravlja! Takvim ljudima treba pružiti priliku... =D>
Ono za čega jesam je taj vremenski limit.
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika