Jump to content


Fotografije

Trenazer


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
265 odgovora na ovu temu

#181 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 12 December 2012 - 08:51 PM

dobar je :) =D>
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#182 MACANFRANCUSKA

MACANFRANCUSKA
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 12:28 PM

Dobar dan,


Hteo bih da odgovorim osobama koje su me kontaktirale ili cija je namera da me kontaktiraju u vezi akizicije "ergotrenazera" Tacx.

Proizvod je koriscen tokom jedne sezone, i perfektno funkcionise. Sto se tice garancije, s'obzirom da su nam dati na koriscenje, nismo imali nikakve potrebe za pomenutom iz prostih razloga jer u slucaju "kvara" materijal je zamenjen ili ide direktno na otpad.
Zadrzali smo 2 komada za urgentan slucaj, mada nam se to nije ni dogodilo jer sve profesionalne strukture maksimalno anticipiraju evenmente kao i eventuelne prepreke.

S'druge tacke gledista, profesionalni biciklisticki tim je "firma" tipa deonicarskog drustva i ni u kom slucaju karitativna institucija.
Podlezuci pod Francuskim zakonom, narocito finasijskim codom, striktno se regulisu i kontrolisu sve kontabilne administrativne obaveze.

Iz tih razloga, nismo u mogucnosti da prodajemo opremu na kredit niti da cinimo bilo kakve usluge vezane za ustupljivanje materijala (osim asocijacijama tipa 1901, rezirana pod Francuskom legislacijom).


S'postovanjem

MACAN
  • 0

#183 OlePaikkonen

OlePaikkonen
  • Members
  • 6 posts
  • Location#NoviSad

Postavljeno 13 December 2012 - 01:11 PM

Pozdrav i pitanje za gosn Macana:
Ima li efekta da se smrzavamo napolju
pošto ipak postoji nekakava ventilacija
(ne gubi se prevelika količina tečnosti?)
nešto ovako Postavljena slika
  • 0

#184 MACANFRANCUSKA

MACANFRANCUSKA
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 01:28 PM

Odgovor,

Na prvom mestu, ako se radi o vasoj opremi, bilo bi interesantno korigovati poziciju na biciklu.
Sedlo vam "pique du nez", tj. nos sedla vam pikira.

S'druge tacke gledista... veliki je rizik voziti napolju na vasem aparatu. Kao sto sam predhodno naglasio na ovom forumu, s'obzirom da ste imobilni tj. da nema deplasiranja sklopa "masina-vozac"... "frikcija" neseserna za hladjenje tela je jednaka nuli.
Na fiziolosku solicitaciju proizvedenim efortom, fizickom aktivnoscu, vas organizam ce vam instantano odgovoriti povecanjem telesne temperature.
Evaporacija (isparavanje) pomenute je veoma velika u nivou glave. Termoregulacija ima za cilj da prezervise, zastiti, vitalne funkcije i u zavisnosti od opreme koju posedujete moze se desiti da se kondenzacije stabilizuje u nivou trupa.

Istovremeno vam mogu dostaviti na uvid da su moji vozaci provodili 8 sati konsekutivne voznje iza motora na -12°C, u podnozju Pirineja (nedaleko od mog mesta boravka).
Kad se hoce (planira i zeli) dostignuti izvestan cilj.... moze se.

Na vama je da probate, pa ako vam klimatski uslovi odgovaraju... sto rece pokojni Zoran Radmilovic u pozorisnoj predstavi "Radovan III": "... dupe mu viri iz frizidera... glava mu se zaledila, pa ga deca zvala LED-LED DEDA SOMBOLED...".


S'postovanjem

MACAN
  • 0

#185 OlePaikkonen

OlePaikkonen
  • Members
  • 6 posts
  • Location#NoviSad

Postavljeno 13 December 2012 - 01:35 PM

Hvala puno na BRZOM odgovoru
("pique du nez" da da znam)
  • 0

#186 MACANFRANCUSKA

MACANFRANCUSKA
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 01:59 PM

De rien, c'est bien donc on peut continuer en Francais.
  • 0

#187 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 13 December 2012 - 02:29 PM

Djordje, odlicna ti je ova fotka u avataru sa Didijem...Jel sa Toura ili Gira...
Nije vezano za doticnu tematiku ali sam morao da napisem...Sportski pozdrav...
  • 0
Passo di Gavia

#188 OlePaikkonen

OlePaikkonen
  • Members
  • 6 posts
  • Location#NoviSad

Postavljeno 13 December 2012 - 10:03 PM

De rien, c'est bien donc on peut continuer en Francais.

žalim veoma ali no abla frančeze :-/
ali znam da mi je njuška sedišta malo nizbrdo :-)
  • 0

#189 OlePaikkonen

OlePaikkonen
  • Members
  • 6 posts
  • Location#NoviSad

Postavljeno 13 December 2012 - 10:08 PM

Djordje, odlicna ti je ova fotka u avataru sa Didijem...Jel sa Toura ili Gira...
Nije vezano za doticnu tematiku ali sam morao da napisem...Sportski pozdrav...

Thanks
Copenhagen 2011 - tamo sam nahvatao Didija
[youtube_embed5][/youtube_embed5]
  • 0

#190 MACANFRANCUSKA

MACANFRANCUSKA
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 10:43 PM

Bilo bi dobro "nivelisati" poziciju jer je u pitanju, osim "konforta", protok krvi u nivou perinalnog kontakta sa sedlom.
Istovremeno vrsite opterecenje na ilijacku venu cija je principalna funkcija alimentiranje donjeg motornog pogana krvlju.
Zatim je preopterecen lancani sistem "kicmeni stub-kraljeznica_doni ekstremiteti".
Istina je da je sedlo takozvana "fiksna tacka", cija odlika je vezana za trasfer opterecenja gornjeg dela tela (trupa) na celokupnu masinu. Druga tacka je vezni lancani sistem, izmedju trupa i gornjih ekstremiteta koji preko ruku poziciranih na upravljacu fiksiraju grudni kos, poboljsavajuci efikasnost disajnog funkcionalnog aparata.

Sto bi smo mi rekli... "sto pre to bolje" i mimoisli poslovicu "nikad nije kasno" (da se ljubi strasno).

S'postovanjem.

MACAN

PS: Nevideh smo "el diabla" ove godine na trci kroz Francusku...
  • 0

#191 OlePaikkonen

OlePaikkonen
  • Members
  • 6 posts
  • Location#NoviSad

Postavljeno 14 December 2012 - 09:02 AM

AU! Šta se sve remeti!
...a samo me mnogo žulja sedište na (sredini/vrhu) prostati vlajda...
pa sam mu malkice oborio njušku - koji milimetar :-)
A dobro bi mi došao neki MAPEI (ili slični) centar da me valjano "nacentrira" na bajku
ps: Didi nam je valjda ozdravio i gledaćemo ga u 2013 - ako nađe sponzora
Postavljena slika
  • 0

#192 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 December 2012 - 09:41 AM

Ovo

Postavljena slika

menjam otvaranjem prozora širom u prostoriji u kojoj je trenažer. Odlično radi posao, sa trenažera pravac tuš pa istezanje. Da ne otvaram prozor, krepala bih posle 15 min.
Majicu ne skidam da ne stradaju znojavi bubrezi pod udarom ledenoh vazduha ƒƒ„s napolja“.
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#193 NTA

NTA
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts

Postavljeno 14 December 2012 - 09:41 PM

Postavljena slika
  • 0

But on the internet where a lot of people spin up most hills in 53 x 11, it's usually about 20% before you'd start getting unanimous agreement that something is steep.

http://mpora.com/vid...JVrHylUlHt54.97


#194 NTA

NTA
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts

Postavljeno 15 December 2012 - 03:05 PM

Pozdrav i pitanje za gosn Macana:
Ima li efekta da se smrzavamo napolju
pošto ipak postoji nekakava ventilacija
(ne gubi se prevelika količina tečnosti?) ](*,)
nešto ovako Postavljena slika



Nikako mora sneg da pada ili se nevazi !!!! :idea:

evo slika sa mog treninga i priprema za 013 sezonu ...
Postavljena slika
  • 0

But on the internet where a lot of people spin up most hills in 53 x 11, it's usually about 20% before you'd start getting unanimous agreement that something is steep.

http://mpora.com/vid...JVrHylUlHt54.97


#195 OlePaikkonen

OlePaikkonen
  • Members
  • 6 posts
  • Location#NoviSad

Postavljeno 17 December 2012 - 10:53 AM

Prešao sam "Terasa" nivo
Sad sam upper level - "Room volume 2" :D
ps: i iznivelisao sedište (vagres crevom) :D
Postavljena slika
  • 0

#196 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 26 December 2012 - 08:01 AM

Eve da i ja posaljem sliku mog trenazer koji me spasava da odrzim formu zimi.

Attached Thumbnails

  • 28066_10151420716495676_1306347526_n.jpg

  • 0

#197 NTA

NTA
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts

Postavljeno 31 December 2012 - 04:22 PM

Prešao sam "Terasa" nivo
Sad sam upper level - "Room volume 2" :D
ps: i iznivelisao sedište (vagres crevom) :D
Postavljena slika


Kako napredujes jesi li jos u ''Room volume2'' n2:Cm-smiley u prizemlju ili si vec sad na trojci-sprat...
  • 0

But on the internet where a lot of people spin up most hills in 53 x 11, it's usually about 20% before you'd start getting unanimous agreement that something is steep.

http://mpora.com/vid...JVrHylUlHt54.97


#198 redzobp

redzobp
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 19 February 2013 - 07:01 PM

Pomoc !
Posto nemam vremena da vozim biciklo na drumu,a imam jaku konkurenciju tako da mi je malo samo vikendom da vozim..
Druga sam smena u skolu(od pola 1 do6:10),htio bih da napravim trenazer..
Ako neko moze da mi objasni,htio bih da napravim trenazer kao na prvoj strani sto je,ali ne znam jel trebam samo dva obicna valjka da stavim,ili treba nesto posebno da bi otezalo voznju?
  • 0

#199 mikeli74

mikeli74
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationKraljevo

Postavljeno 01 December 2013 - 07:08 AM

Stigla je zima, bicikla se ne vozi i stomak poceo da preliva preko pantalona! :D Zato sam resio da sebe castim sa jednim sobnim trenazerom. Na oglasima sam nasao dva trenazera koji se uklapaju u moje trenutne finansijske mogucnosti:
http://cikloberza.co...w.php?id=129692
http://cikloberza.co...w.php?id=129907
Molio bih kolege bicikliste koji imaju iskustva sa ovom materijom da napisu ovde kakvi su ovo trenazeri sto se tice kvaliteta.
Unapred hvala!
  • 0

#200 NTA

NTA
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts

Postavljeno 06 December 2013 - 05:13 PM

''Molio bih kolege bicikliste koji imaju iskustva sa ovom materijom da napisu ovde kakvi su ovo trenazeri sto se tice kvaliteta.''
Ako jos nisi odlucio koji da kupis trenazer za 70-80 e to je sasvim ok,bitnije je da nadjes volje da ga koristis …
Pozdrav
  • 0

But on the internet where a lot of people spin up most hills in 53 x 11, it's usually about 20% before you'd start getting unanimous agreement that something is steep.

http://mpora.com/vid...JVrHylUlHt54.97





1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika