Jump to content


Fotografije
- - - - -

Dobrovoljno davanje krvi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
186 odgovora na ovu temu

#41 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 17 September 2009 - 10:28 PM

Aj samo sto pre tacan datum odredite...
Mozda najbolje taj oktobar...
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#42 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 18 September 2009 - 12:16 AM

hehe koliko vas je primetilo natpis na ramenu :D ja upravo sada :wink:
  • 0

#43 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 September 2009 - 08:45 AM

ako nemate nista protiv, da kazemo da je okupljanje u subotu 3. oktobra? oko 11, 12h ?

Marcus, da li zavod u Novom Sadu radi subotom?


Opet sam ih zvao na fiksni - ili je zauzeto ili se niko ne javlja.
Poslao sam im sada mail, ali sudeći po svemu rade samo radnim danima od 7 do 14 časova, a sredom od 7 do 18 časova.
  • 0

I chill harder than you party. 


#44 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 18 September 2009 - 11:26 AM

da upravo i ja vidim taj info na sajtu.. Novi Sad moze da bude i dan ranije, sto nije problem jer ce biti pod istim sloganom.
mada kakvo im je radno vreme dobro uspeju i da se pojave dobrovoljci (na NS mislim).
  • 0

#45 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 September 2009 - 12:31 PM

Što se mene tiče, apsolutno mi je svejedno.

Da rezimiram:

2. oktobra 2009. godine u Novom Sadu, od 12 do 14 časova biciklisti će u okviru šire akcije dobrovoljno davati krv u Zavodu za transfuziju krvi u Hajduk Veljkovoj.

Mapa:
Postavljena slika

Odgovore na osnovna pitanja iz davalaštva krvi (koga interesuje) možete saznati ovde.

Najbitnije:

Krv ne mogu dati lica za koja lekar utvrdi da boluju od akutnih i izvesnog broja hronicnih oboljenja kao i lica za ciju krv lekar utvrdi da može da ugrozi zdravlje primaoca. Posle davanja krvi se treba ponašati uobičajeno, kao i pre davanja krvi. Jedini medicinski propis je da se nakon davanja krvi popije dovoljno tecnosti. Ishrana i fizičke aktivnosti su uobicajene. Posle davanja krvi ne treba pušiti 2 sata, a 6 sati ne treba raditi pored nezaštićenih opasnih aparata i mašina. Takođe se preporučuje osobama koje se profesionalno bave poslovima na visini ili vožnjom da tog dana ne rade. Neke bolesti mogu da se prenesu putem krvi (od davaoca ka primaocu). Osobe koje su bolovale od bilo kakve infektivne bolesti dužne su da to kažu lekaru prilikom pregleda. Osobe koje znaju da imaju pozitivan nalaz na neke virusne ili bakterijske bolesti (hepatitis, sidu ili sifilis) ne treba da se prijavljuju za davanje krvi. Pozitivan nalaz virusa B žutice u krvi trajno iskljucuje davaoca od davanja krvi. Osobe koje su imale heteroseksualne kontakte sa više partnera u kratkom vremenskom periodu ili su koristili droge, takode ne treba da se prijavljuju za davanje krvi. Napominjemo da svaka služba transfuzije testira svaku jedinicu krvi bez obzira na anamnezu davaoca.


Molio bih baner i potencijalni plakat :wink:
  • 0

I chill harder than you party. 


#46 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 18 September 2009 - 01:43 PM

ok

Novi Sad - Petak 2. Oktobar 12h
Beograd - Subota 3. Oktobar 12h


propratni materijal uskoro
  • 0

#47 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 18 September 2009 - 06:43 PM

OK. Evo banera pa mi recite da li je OK ovako, jedan za oba grada ili da napravim posebno za BG a posebno za NS?

Kada se klikne na baner, link je na pocetnu stranu Cikloberze. Ako treba da se izmeni, ssamo mi napisite link...

[attachment=0]banner.swf[/attachment]

Za plakat mi recite dimenzije. Da li je format A4 ok?
  • 0
.

#48 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 18 September 2009 - 08:20 PM

Ako ima neki plakat, da to uzmem i da zalepim u Partizan recimo, i ove radnje planet, capriolo...mnogo ljudi iz biciklizma ce to tu videti, nek neko bar dodje bice ok.
Ne bi trebalo da prave problem zbog toga, ipak je humana akcija u pitanju.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#49 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 18 September 2009 - 10:51 PM

Računajte na to da štampa velikih plakata u boji može da traje i dva dana.
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#50 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 20 September 2009 - 08:56 AM

Mislim da je najjednostavnije da napravimo plakat velicine A4 koji moze da se odstampa i kod kuce, na bilo kom stampacu, a onda to stavite gde mislite da treba ...

Mozda ovako nesto?

plakat.jpg
  • 0
.

#51 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 September 2009 - 09:02 AM

Možda napraviti dve verzije, jednu za Novi Sad, drugu za Beograd (možda treću za Niš? Gile?), gde bi na verziji za grad za koji se pravi, vreme i lokacija za taj grad bili ispisani krupnijim fontom, a za ostale sitnijim. Ne bi možda bilo loše da se ubaci neka mini mapa Srbije (ali ona kao "slepa karta) gde bi recimo navedeni gradovi gde se održava akcija imali obeleženu "kapljicu krvi", nešto ovako recimo

Postavljena slika

ali transparentno i neupadljivo, negde sa strane... Čisto da se naglasi i putem plakata da je to neka kao šira akcija u više gradova... Naravno, to ko se bavi dizajnom će valjda razumeti na šta tačno mislim :wink:

Ja bih naštampao par plakata koji su u A4 i A3 formatu recimo, neću ići u štampariju, već u kopirnicu gde štampaju sasvim pristojan kolor, a završe u roku od odmah.

A može i ovako kako mile predlaže, mada ako ga ja budem štampao kod kuće, sve će biti u crno beloj tehnici. I mile, valjda bi trebalo da se vidi ko akciju organizuje :wink:
  • 0

I chill harder than you party. 


#52 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 20 September 2009 - 10:28 AM

I mile, valjda bi trebalo da se vidi ko akciju organizuje :wink:


Nikakav problem ... Ubacicu logo cikloberze i ostalo, sta zelite. Ionako je ovo uradjeeno na brzinu i nije reseno ni tipografski ni dizajnerski. (Okacite mi malo veci logo ako imate ili mi napisite gde da ga skinem. Ako nemate, napravicu sam ...)

Jedino cime sam zadovoljan, kao idejom, je biciklista sa kapljicom na celu i nebo sa srcem.

Mislim da bi trebalo smisliti i slogan pod kojim bi akcija isla. Jel' ima neko ideju?
npr.

"Biciklisti, nasa krv ce nekome ubrzati oporavak!"
  • 0
.

#53 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 September 2009 - 12:06 PM

Pre par strana sam izneo jedan predlog, Ciklo mi reče da mu se dopada taj ( "kada ne voziš - spasi život" ) :)
  • 0

I chill harder than you party. 


#54 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 20 September 2009 - 12:48 PM

Kad pedale stoje, kapi krvi se broje. :mrgreen:

Najbolje A4 format zbog stampe ko sto rece mile.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#55 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 20 September 2009 - 02:57 PM

Ja sad nemam vremena da organizujem ljude po Nišu, možda za sledeću akciju. Vidite sa ostalim članovima iz NIša.
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#56 djole_ada

djole_ada
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts
  • LocationVojvodina, ADA (ne Ciganlija) - Trenutno Zemun

Postavljeno 20 September 2009 - 11:18 PM

Jedna ideja :mrgreen: "Biciklizam - nacin zivota Krv = zivot " :mrgreen:
  • 0
To bicycle, or not to bicycle: that is not a question
http://www.cikloberz...a1e76e9d4==&t=1

#57 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 21 September 2009 - 09:45 AM

There are far worse things awaiting man than death
Come taste what I have seen
I'm spreading my disease
I will feed upon His precious child
The human race will bleed, they will serve my need

:mrgreen:
  • 0

#58 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 22 September 2009 - 06:38 AM

Drustvo, osecam potrebu da vam se svima izvinem jer sam tek juce ukapirao kakve sam gluposti pisao na ovom postu.

Naime, jesam visestruki davalac krvi ali sam neiskusan davalac kao biciklista. (Jos nijednom nisam dao krv od kad vozim 50-ak km dnevno ...)

Juce sam skoknuo do Trga, cisto da ljudima koji rade u onom busu javim da smo akciju pomerili za 3.10. i usput dam krv jer od 01-03. 10. nisam u BG-u vec na Iriskom Vencu gde imam neki turnir u sahu ... Kazem ja onom doktoru da mene uracuna u bicikliste, ako uopste budu sabirali koliko nas ima, popunim onaj formular i krenemo u proceduru, vadjenje krvi iz prsta, kad ...
Kaze doktor: "Prijatelju, ti danas neces moci da das krv"...
"Sto?", pitam ga.
"Nije ti u redu hemoglobin". (Uzme kapljicu krvi i spusti je u neku plavkastu tecnost a onda ta kap treba, dal' da pliva, dal' da potone, vise ni sam ne znam a nisam video od pulta, ali meni je bilo suprotno od onog kako treba ... )

Bio sam potpuno iznenadjen obzirom da sam pre mesec dana radio kompletnu analizu krvi i nikada, ali bas nikada, nisam imao tako dobre rezultate kao tada.

Da skratim, kaze doktor da je bitno da se covek dobro naspava, (a i dan je, kaze, odmakao) plus tih 20-ak km dok sam dosao do nih, i to je to ...

"Dodjite za nedelju dana."

Sve u svemu, izgleda da kad bih isao na FG da dam krv, moguce da bi je meni dali umesto uzeli.

Jos jednom se izvinjavam jer stvarno nisam znao da to moze da ima toliko uticaja, niti sam znao da se hemoglobin "trosi/kvari", sta li vec ... (???)
  • 0
.

#59 MikeLe

MikeLe
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 22 September 2009 - 07:21 AM

Doci cu i ja da dam krv, samo da proverim da li mi je isteklo 3 meseca, mada mislim da jeste, nego jel to za 3.10.2009. sigurno ili je to jos u fazi razrade i moze da se desi da promenite datum akcije????
  • 0

#60 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 September 2009 - 08:27 AM

Meni bar krv (lagano) tone kroz onu tečnost u obliku američke krofne (ili palačinke...), e sad ne znam je'l fora u brzini ili obliku...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika