Jump to content


Fotografije
- - - - -

Dobrovoljno davanje krvi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
186 odgovora na ovu temu

#21 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 14 September 2009 - 11:57 AM

Mile kad rekoh baner mislio sam na to da bi taj baner trebao da se vrti neko vreme da ga ljudi vide :) da ga podelim jos nekim partnerskim sportskim sajtovima :) na sajtu naravno stranica sa informativnim tekstom i detaljima.

PR, pa posto je Marcus iz Novog Sada a termin se trenutno trazi za Beograd, Mile ako imas volje i vremena slobodno preuzmi tu funkciju. Nema veze koliko je ko na forumu, bitna je volja i pozitivno razmisljanje :)

22. je za 8 dana. Iz promotivnih i licnih (imam ispit) razloga predlozio bih da se termin pomeri.
  • 0

#22 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 September 2009 - 01:05 PM

Meni je 22.9 okej.

Možda ne bi za sada trebalo da bude baš toliko ambiciozno na brzinu, već možda eto čisto da spontano što više nas učini to, ovaj put bez nekakve kampanje? Čisto da se "prebrojimo"?

Možda da onda kampanju ostavimo za proleće... recimo mart, april? Do tada se sve može razraditi i dogovoriti deset puta, promocija može da bude naširoko i nadugačko... A pride, od septembra do aprila bi prošlo dovoljno da oni koji su dali mogu dati opet (mislim da je za muškarce 4 meseca, za žene 3). :wink:

I nemojte se svađati [-X [-(
  • 0

I chill harder than you party. 


#23 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 16 September 2009 - 11:03 AM

Sada sam se cuo sa covekom iz Zavoda za transfuziju i njima je datum 22.09 prihvatljiv (taj dan nemaju zakazano ni jedno "kolektivno" davanje)

Broj ljudi nisam znao da kazem i mogao sam da garantujem da ce biti jedan davalac. On kaze da nema problema, ko god dosao, dobro dosao.

Rade od 10-18h, a u slucaju da nas ima 30 ili vise, trebalo bi da im javimo da posalju jos nekoliko tehnicara, da bi ubrzali proces ...

Napravio sam na brzinu jedan baner a ako zelite neke druge dimenzije, sliku ili tekst, javite pa da i to napravim. (sliku sam uzeo sa sajta i nadam se da nije problem zbog copyrighta)
Postavljena slika

Baner je animirani gif na kome uz sliku ide "Dobrovoljni biciklisti dobrovoljno daju krv 22.09.'09 na trgu Republike" (Kada sam postavio baner u galeriju, promenjena je u JPG pa se drugi deo teksta ne vidi, ali kao gif ce "raditi")

To je jedino sto mi je palo na pamet uz "Biciklisti, nasa krv ce nekome ubrzati oporavak. " (Sa akcentom na ubrzati i tu bih stavio sliku nekog u brzoj voznji...)

Ako imate bolje ideje, super. Realizacija mi nije problem ali ideje jesu.

Sad bi trebalo sastaviti clanak o tome kako ce na inicijativu sajta http://www.cikloberza.com biti organizovano dobrovoljno davanje krvi ali bih to prepustio nekom vicnijem od mene. (Sad me stizu one dvojke i trojke iz srpskog)
Cim bude gotov clanak, valjalo bi ga postaviti kao najnoviju vest na sajtu i onda dati baner kome vec hocete sa linkom na tu stranicu.

Taj clanak, tj. link na tu stranicu cemo poslati i u B92 i oni ce to objaviti kao vest par dana ranije.

Izvestaj sa same akcije mozemo fotografisati, snimiti video i to ce takodje biti objavljeno u vestima na B92 na sajtu i TV-u. Tako mi je bar rekla gospodjica iz B92.

Ciklo, hvala na ponudi ali ipak nisam ja za PR. To bolje da nadjete nekog mladjeg, recitijeg, lepseg, ko ima vise vremena itd.
K'o sto rekoh, ja cu doci da dam krv a onda zkkkk ...
:)
  • 0
.

#24 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 16 September 2009 - 12:41 PM

samo cu na brzaka posto moram da izletim napolje :D

Podrzavam ideju u celosti i drago mi je da je se neko setio da organizovano damo krv.Znam da sigurno ima ljudi koji bi rado dali krv ali se plase. Do sada nisam davao krv ali pretpostavljam da za strah razloga nema. :)

Jedino bih jos jednom postavio pitanje datuma. Mislim da bi bilo efikasnije ako bi datum pomerili barem za 7 dana, nigde ne zurimo, a pretpostavljam da bi se odazvalo vise ljudi. Treba malo vremena dok ljudi cuju vest i organizuju se. Ako vec planiramo okupljanje bilo bi steta da se na kraju pojave samo dva, tri coveka.
Meni 22 pada ispit ali verovatno mogu nesto iskombinovati.

Koje je radno vreme autobusa? Predlozio bih a se dogovorimo o vremenu dolaska te da se nadjemo svi zajedno na Trgu, po mogucnosti sa biciklima i u opremi. Neka dodju i oni koji nece dati krv, ali da nas bude vise a i taman mozemo iskoristiti priliku za upoznavanje :)


Mile, zakaci gif fajl ovde uz poruku.
  • 0

#25 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 September 2009 - 01:16 PM

Molio bih jedan gifić i za Novi Sad i po mogućstvu nešto veće što se može i odštampati.
Ne bi me mrzilo da dam nešto para da se odštampa par komada u koloru i da zamolim da to stoji na ulazu bajkerskih servisa par dana. Doduše, ja ću sutra pitati u Zavodu za 22. i radno vreme, pa da se stavi to što treba na plakat sa adresom i tajmingom, a na neke forume ću da krknem i banerčić.

Mada moram priznati, ovo "dobrovoljni biciklisti" mi zvuči nekako čudno, kao da je inače vožnja bicikla obavezna, a mi smo biciklisti dobrom voljom, požrtvovano se javili u službu dobrovoljno :mrgreen:
  • 0

I chill harder than you party. 


#26 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 16 September 2009 - 01:24 PM

ili sta mislite o nekoj suboti zbog radnog vremena? citam autobus radi od 11 do 16h radnim danom, subotom do 18h.

moglo bi se organizovati davanje krvi svake godine ali bih onda isao na neki kasniji datum, po zavrsetku sezone, kada prodju sve trke.

zna li neko da li u autobusu primaju samo krv ili rade i plazmu?
koliko ljudi sa foruma je zainteresovano da dodje da da krv?
  • 0

#27 djole_ada

djole_ada
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts
  • LocationVojvodina, ADA (ne Ciganlija) - Trenutno Zemun

Postavljeno 16 September 2009 - 02:17 PM

Ja bih rado dao krv... Ali mi datum nikako ne odgovara.... Ako mozete da premestite makar za sledecu nedelju tj tamo posle 29. mozda :mrgreen:
P.S. Nisam ni ja nikada davao krv, ali mi je zelja to da uradim.....
  • 0
To bicycle, or not to bicycle: that is not a question
http://www.cikloberz...a1e76e9d4==&t=1

#28 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 16 September 2009 - 03:06 PM

samo cu na brzaka posto moram da izletim napolje :D

Podrzavam ideju u celosti i drago mi je da je se neko setio da organizovano damo krv.Znam da sigurno ima ljudi koji bi rado dali krv ali se plase. Do sada nisam davao krv ali pretpostavljam da za strah razloga nema. :)

Jedino bih jos jednom postavio pitanje datuma. Mislim da bi bilo efikasnije ako bi datum pomerili barem za 7 dana, nigde ne zurimo, a pretpostavljam da bi se odazvalo vise ljudi. Treba malo vremena dok ljudi cuju vest i organizuju se. Ako vec planiramo okupljanje bilo bi steta da se na kraju pojave samo dva, tri coveka.
Meni 22 pada ispit ali verovatno mogu nesto iskombinovati.

Koje je radno vreme autobusa? Predlozio bih a se dogovorimo o vremenu dolaska te da se nadjemo svi zajedno na Trgu, po mogucnosti sa biciklima i u opremi. Neka dodju i oni koji nece dati krv, ali da nas bude vise a i taman mozemo iskoristiti priliku za upoznavanje :)


Mile, zakaci gif fajl ovde uz poruku.



OK, sto se mene tice, svejedno mi je koji je datum. Sta mislite onda o 26.09? Taj dan je subota, mogu da dodju i zaposleni ... Jedino sto ne znamo kakvo ce biti vreme tog dana ...

Molio bih jedan gifić i za Novi Sad i po mogućstvu nešto veće što se može i odštampati.
Ne bi me mrzilo da dam nešto para da se odštampa par komada u koloru i da zamolim da to stoji na ulazu bajkerskih servisa par dana. Doduše, ja ću sutra pitati u Zavodu za 22. i radno vreme, pa da se stavi to što treba na plakat sa adresom i tajmingom, a na neke forume ću da krknem i banerčić.

Mada moram priznati, ovo "dobrovoljni biciklisti" mi zvuči nekako čudno, kao da je inače vožnja bicikla obavezna, a mi smo biciklisti dobrom voljom, požrtvovano se javili u službu dobrovoljno :mrgreen:


Sad i ja vidim ... Ja sam zeleo da "zvuci" kao biciklisti dobre volje pa da bude kao neka igra reci ...

Ako imate neku ideju, samo mi napisite tekst, dajte mi sliku i "scenario", dimenzije u pixelima i ja cu to napraviti. Kad dodjemo do banera, gledacu da napravim i large verziju, pa ako neko zeli da stampa, ok ...

Za sad toliko od mene, i ja nesto zurim, moram da skoknem do Konjarnka da ... Ma nije bitno ...
Iskoristicu voznju za razmisljanje... :-k

banner2.gif
  • 0
.

#29 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 16 September 2009 - 03:43 PM

Ovo "dobrovoljni biciklisti" zvuči mnogo nakaradno "biciklisti dobre volje" bi bilo bolje rešenje
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#30 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 September 2009 - 03:57 PM

Dobrovoljno vatrogasno društvo :lol:
Možda nekako stilizirano "Biciklisti - dobrovoljni davaoci krvi"?
I ispod neki logo tipa "Kada ne voziš - spasi život"?

Bilo bi dobro staviti recimo negde logo CikloBerze kao organizatora akcije, a medijski prijatelji štatijaznam... neke stanice i novine kojima bismo se obratili, jedno 4-5 koji imaju logo (u Novom Sadu bih recimo kontaktirao radio As, IN radio, RTV Vojvodina, Dnevnik, Blic (onaj lokalni dodatak što ide u novinama), pa ono ko biva oni objave vest, a mi ih stavimo kao "prijatelji akcije" na plakatu i eventualno par bajkerskih radnji ili klubova na koje bi se zakačio plakat :wink:
  • 0

I chill harder than you party. 


#31 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 16 September 2009 - 05:15 PM

Fisheru, Izvini, ni na kraj pameti mi nije bilo da mozes da se uvredis. Bas si me izbedacio.

A samo sam hteo da pripomognem jer sam zahvaljujuci ovom sajtu promenio zivot na bolje.
Na tome vam svima hvala.

U svakom slucaju, sama ideja i akcija je vaznija od onoga sta bih ja zeleo ... Pa ako resite, ja cu doci, dati krv i odo...

Pozdrav


NIsta se ja nisam naljutio niti sam te bilo kako uvredio, nisi ni ti mene. Samo sam prokomentarisao post. U sustini isto mislimo, zelimo da damo krv, napravili smo svi ovu akciju i sve je u znaku normalnosti, zdravog zivota, pozitivnosti...

Sto se tice datuma, procitah ovo sto ste pisali, najbolje sto kaze ciklo, neka subota moze tamo pred kraj meseca 28,29 koji je vec dan subota. Autobus radi do 18:00, a do tada ima vremena da se i izreklamira.

Inace sto se tice banera i svega onoga sa B92, sve pohvale i kapa dole. Svaka cast. Baner mi se svidja. Sad da se to provrti malo po forumu, moze da se stavi recimo na ulaz na adu par kao plakata i da stoji na busu na Trgu da se vidi.

Pozdrav svima :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#32 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 16 September 2009 - 09:22 PM

NIsta se ja nisam naljutio niti sam te bilo kako uvredio, nisi ni ti mene. Samo sam prokomentarisao post. U sustini isto mislimo, zelimo da damo krv, napravili smo svi ovu akciju i sve je u znaku normalnosti, zdravog zivota, pozitivnosti...


Super. Samo da pojasnim... Ono "opet" je bilo vise kao uzrecica a ne u smislu "ponovo", a ono kume je fora iz filma Lepa sela... (Znas ono "malo je kume" i "mnogo je kume".) U svakom slucaju, sto se mene tice sve je OK.

Slazem se i da je ono "dobrovoljni" nepotrebno ...
Evo novog banera sa novim datumom ...

banner2a.gif
  • 0
.

#33 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 17 September 2009 - 07:18 AM

Evo i Flash verzije (manja u kb i bolja slika od gifa)

[attachment=0]banner.swf[/attachment]

Nesto nece da se prikaze ([flash] je Isključen) ali kad se klikne na link ispod, ima opcija da se sacuva ili otvori u Flash Playeru.
  • 0
.

#34 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 September 2009 - 08:54 AM

Znači definitivan datum za akciju je 26.09?
  • 0

I chill harder than you party. 


#35 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 17 September 2009 - 02:59 PM

kao sto rekoh ideja je odlicna i ima potencijala, pogotovu ako bi se i u drugim gradovima na isti dan (istim povodom) okupili ljudi da daju krv. Trenutno za Novi Sad imamo jednog dobrovoljca ;)
Bilo bi steta protraciti priliku brzopletom organizacijom te je po meni neki optimalan termin polovina oktobra, kada vec prodje sezona. Ali ako ste za to da damo krv ranije predlog bi bio subota 3. Oktobar sto je za petnaestak dana.

Pricao sam sa nekim ljudima kazu mozda nije najpametnije doci biciklom, bar sto se tice ljudi koji prvi put daju krv. Ali mozemo barem dresove poneti koje ce mo obuci za fotografiju.

Ja cu doci a imam jos jednog ili dva dobrovoljca.
  • 0

#36 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 17 September 2009 - 03:21 PM

Ne pratim biciklističke trke, kad je poslednja ove sezone? Najbolje bi bilo da se akcija održi nedelju dana posle poslednje trke tako da dodju i oni koji ne bi došli jer neće da izgube pola kila krvi pre trke
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#37 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 September 2009 - 05:24 PM

kao sto rekoh ideja je odlicna i ima potencijala, pogotovu ako bi se i u drugim gradovima na isti dan (istim povodom) okupili ljudi da daju krv. Trenutno za Novi Sad imamo jednog dobrovoljca ;)
Bilo bi steta protraciti priliku brzopletom organizacijom te je po meni neki optimalan termin polovina oktobra, kada vec prodje sezona. Ali ako ste za to da damo krv ranije predlog bi bio subota 3. Oktobar sto je za petnaestak dana.

Pricao sam sa nekim ljudima kazu mozda nije najpametnije doci biciklom, bar sto se tice ljudi koji prvi put daju krv. Ali mozemo barem dresove poneti koje ce mo obuci za fotografiju.

Ja cu doci a imam jos jednog ili dva dobrovoljca.


Ma ja bih mogao dovući makar još par njih u "sisalište", nije to problem : )
Ajde dogovorite se što pre, meni jedino 5. oktobar nije baš po volji (mada mi nije frka da zakasnim na ispit, taj profesor je tolerantan prema tome), sve ostalo mi je okej.
  • 0

I chill harder than you party. 


#38 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 17 September 2009 - 08:14 PM

ako nemate nista protiv, da kazemo da je okupljanje u subotu 3. oktobra? oko 11, 12h ?

Marcus, da li zavod u Novom Sadu radi subotom?
  • 0

#39 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 17 September 2009 - 10:02 PM

Što se mene tiče, dolazim kad god da se dogovorite! Taman mi je vreme da dam krv!! :wink:
  • 0

#40 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 17 September 2009 - 10:13 PM

odlično :D
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika