Jump to content


Fotografije

Šta kaže zakon...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
154 odgovora na ovu temu

#81 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 29 November 2009 - 08:51 PM

Meni ne pada na pamet da nosim đubretarski prsluk preko fensi skupocene bici opreme, ali nemam ništa protiv reflektujućih traka na nogavicama ili tako negde.
  • 0

#82 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Postavljeno 30 November 2009 - 07:15 AM

Meni ne pada na pamet da nosim đubretarski prsluk preko fensi skupocene bici opreme, ali nemam ništa protiv reflektujućih traka na nogavicama ili tako negde.

hi hi hi baš bi to voleo da vidim da nećeš da nosiš ti mora da si Rok Feler pa imaš keš za kazne no nemoj se igrati sa pubovima ima da te kazne da sledeći put nosaš i akumulator i da im se javljaš kad budeš izlazijo iz stana
  • 0
DEVONI

#83 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 30 November 2009 - 08:45 AM

Sve što pomaže boljoj uočljivosti noću treba nositi - ako ni zbog koga drugog - onda zbog sebe. Ja noću ne volim da vozim (ali opet zbog radnog vremena kad je kratka obdanica nemam izbora) iz prostog razloga što se rupe teško ili nikako uočavaju i pored gradskog osvetljenja. Na otvorenom drumu gde je mrak do sada nisam našao adekvatno prednje osvetljenje.
  • 0

#84 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 30 November 2009 - 09:22 AM

Blackburn quadrant. Na otvorenom drumu PO MRAKU sija kao slabije kratko svetlo, za bicikl više nego dovoljno. Meni je veći problem šareni mrak tipa bandere-senke-bandere-senke gde se u senci očas skrije neka nepravilnost na putu.
  • 0

#85 Voyager

Voyager
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 247 posts
  • LocationTemišvar

Postavljeno 07 December 2009 - 07:50 PM

Ja imam jedno pitanje kog ne vidim da ste se dotakli. Ako ne postoji biciklistička staza, da li biciklisti imaju pravo da se voze po trotoaru, tj. da budu ravnopravni sa pešacima?
apsolvirali smo da ukoliko postoji staza, moraju po stazi, a ukoliko je nema, mogu i po drumu, ali smeju li i po delu za pešake?

Kratko bih se osvrnuo i na ovu priču o kacigama. Dotakli ste se koristi koju vozači imaju ako su biciklisti vidljivo obeleženi, ali ne i dela koji kaže da ukoliko vas čuknu kola, kaciga je granica između prekršaja i krivice. Ako ništa drugo, ne bih da zbog mene neko završi u zatvoru. Eto, može se DA/NE za kacige i tako gledati.
  • 0

#86 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 07 December 2009 - 10:10 PM

Zakon kaže

Trotoar je posebno uređen deo puta pored kolovoza namenjen prvenstveno za kretanje pešaka.

E sad, pošto je prvenstveno za pešake, da li mogu i biciklisti?
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#87 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 08 December 2009 - 12:13 AM

Za par dana krecu susnezica i sneg. Vetar, kisa... tj. i totalni kraj voznje bar na neko vreme. Bas sada i krece taj fazmozni zakon da se primenjuje. Dok ne krene nova sezona, evo glavu dajem, ovo sa zakonom ce proci isto i kao sa pojasom i sl. primerima. Ima da bude u jeku mesec, dva najvise i onda polako krece da dolazi do izrazaja zemlja srbija tj. selektivne primene, mito i sl. zajebi. Tako da opusteno, stavite kacigu i mirni ste. A bas me zanima koliko biciklista ce da "nadrlja" sto nisu drzali neko vreme korman ili nemaju budjavi prsluk.
Licno, stavim one flouroscentne trakice oko ruke i kraj, imam svetla koja su jaca nego na yugu i zastav tako da oko toga ne mogu da nam pricaju i da hoce, a ovo za trotora...ma vazi... Ok, nema frke necu da zgazim na T od trotoara ali znas kad - kad svaka je**na ulica bude imala metar obelezeno za bicikl, kao u londonu recimo i sl. normalnim zemljama.
U svakom slucaju ne moze se sistem u razjebanoj zemlji menjati parcijalno. Tipa da funkcionise policija a da je sudstvo sranje, ili zdravsto u haosu a prosveta cveta...ne ide to tako, nazalost.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#88 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 December 2009 - 01:08 PM

U svakom slucaju ne moze se sistem u razjebanoj zemlji menjati parcijalno. Tipa da funkcionise policija a da je sudstvo sranje, ili zdravsto u haosu a prosveta cveta...ne ide to tako, nazalost.


pa odnekud mora da se počne :wink:
  • 0

I chill harder than you party. 


#89 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 08 December 2009 - 04:21 PM

Slazem se, ali treba krenuti od glave... To je kao da ti je ceo bajs sjeban totalno - pogon,lanac,kaseta,kriv ti korman, sediste raspad, kocnice jedva koce... Neces sigurno prvo menjati sediste...
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#90 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 December 2009 - 09:11 PM

Danas sam malo iščitavao zakon (metodom find "bicikl") i nigde ne piše da je obavezno da nosimo prsluk dok vozimo (to je i spomenuo Zare).
Međutim, kad siđemo sa bicikla mi automatski postajemo pešaci i zato važi sledeći član

Члан 81.
Приликом кретања ноћу и у условима смањене видљивости:
пешак који се креће по коловозу на јавном путу ван насеља, мора бити осветљен или означен рефлектујућом материјом.

Iz ovoga bih zaključio da nam u naselju nikada ne treba prsluk, ali van naselja nam može zatrebati.
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#91 Voyager

Voyager
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 247 posts
  • LocationTemišvar

Postavljeno 10 December 2009 - 09:18 PM

Osim ako ne ostaviš svetla na biciklu upaljena, a ti se krećeš sa leve strane bicikla :)
Šalim se.
  • 0

#92 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 10 December 2009 - 10:27 PM

Na Chain Reaction Cycles sam vidjao da prodaju fluorescentne samolepljive trake - pravougaonike. Mislim da nije loše makar na kacigu ili jaknu ili dres ili na točkove nalepiti iste ako hoćete da budete bolje vidljivi u mraku.
  • 0

#93 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 10 December 2009 - 11:22 PM

Ili ovako nesto, ali je mnogo para za budjavu traku. :P

http://www.cikloberz...ow.php?id=10052
  • 0

#94 MojoJojo

MojoJojo
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 10 December 2009 - 11:48 PM

5) bicikl mora da ima upaljeno jedno belo svetlo na prednjoj strani i jedno
crveno svetlo na zadnjoj strani,


Zabranjeno trepćuće...
  • 0

#95 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 December 2009 - 11:54 PM

hi hi hi baš bi to voleo da vidim da nećeš da nosiš ti mora da si Rok Feler pa imaš keš za kazne no nemoj se igrati sa pubovima ima da te kazne da sledeći put nosaš i akumulator i da im se javljaš kad budeš izlazijo iz stana


Reflektujuća nalepnica na kacigi.
Reflektujući detalji na nogavicama i jakni.
Reflektujući detalji na patikama.
Mačje oči na točkovima.
Svetlo prednje i zadnje.
Fluo traka kad nađem, valjda uskoro.

Sad mi objasni u ime tih pubova koja je uloga prsluka i čemu bi služio u mom slučaju.
  • 0

#96 Martok

Martok
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Postavljeno 11 December 2009 - 12:05 AM

5) bicikl mora da ima upaljeno jedno belo svetlo na prednjoj strani i jedno
crveno svetlo na zadnjoj strani,


Zabranjeno trepćuće...


pa bas i nisam siguran da ti je to ispravan zakljucak, mada sam i ja nacuo isto
  • 0
.

#97 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 December 2009 - 12:22 AM

U nekim zemljama tipa UK ne sme trepćuće.
  • 0

#98 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 11 December 2009 - 12:59 AM

Sto ne sme trepcuce? Da se ovi iza mene ne bi istripovali da je u pitanju vozilo pod pratnjom. 8)
  • 0

#99 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 December 2009 - 07:39 AM

Nešto nisam siguran da će sada po Novom Sadu cimati matorce za svetla i kacige... a mnogo matoraca ovde vozi bajkove...
  • 0

#100 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 11 December 2009 - 08:56 AM

Ne vidim nikakvu razliku izmedju konstantnog i trepćućeg svetla. Šta više mislim da je trepćuće mnogo bolje (na stranu što baterije duže traju). Sumnjam da će bilo koga zaustaviti ako ima trepćuće a ne konstantno svetlo.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika