Jump to content


Fotografije

Šta kaže zakon...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
154 odgovora na ovu temu

#141 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 May 2013 - 04:44 PM

Ja imam neke Sony inear i dovoljno je samo da ih stavim bez muzike i postajem gluv za okolinu. :roll: Kamione cujem tek na pola metra od mene, a volumen je ispod 30%. :|

jeste,tako je,ali recimo ja kad vozim putem imam samo pravo da idem nekih 10-ak km i to vozim tik uz bankinu,ne moze blize,tako da ako me neko pokupi od nazad nece to biti zato sto ga ja nisam cuo,vec zato sto on mene nije video.Jbg rizik je uvek prisutan...
  • 0

#142 boki_ns

boki_ns
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts
  • LocationCerevic

Postavljeno 13 May 2013 - 04:55 PM

Ali pricam o obicnim slusalicama koje propusataju sve. I da pojacam opet se sve cuje. :)
  • 0
Postavljena slika
[/url]

#143 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 13 May 2013 - 06:50 PM

Slazem se, par puta sam cuo kako je kamion ili auto preblizu i da se nisam pomerio do ivice puta bio bih sigurno bacen sa puta... Ljudi voze kao ludi, prolaze pored iako ne mogu fizicki da prodju... I ja cesto drzim jednu slusku u uvetu, ali toliko slabo da uvek cujem okolinu i saobracaj, muzika je cisto da jedva cujem, da mi ne bude bas tisina.. :)

+1
  • 0

#144 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 17 May 2013 - 12:04 PM

[quote name="mixitron"]Kako šta?

1. Kvari aerodinamiku.
2. Dodaje težinu.
3. Očigledno si šonja.
Pogotovo ako imaš i mačje oči.


Cituckam malo po forumu i naidjoh na mixtroncicev odgovor,obratite paznju pod br 3. Hahhahahahahahhahahahahaha :lol: :D n:happy0192 n:happy0192 n2:Heristical n2:hahaha n2:hahaha n2:Heristical n2:haha n2:haha n2:haha n2:haha n2:Beach2 n2:Beach2 n2:Beach2 n:cray
  • 0

#145 redjam

redjam
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 23 August 2013 - 10:02 AM

Prvo pozdrav za sve!
Jel istina da bi na pesackom tj pre trebalo da se sidje sa bajsa pa onda predje pesacki gurajuci bajs?
Scenario: na semaforu zeleno za pesake, biciklista vozi bicikl. stazom i prelazi pesacki a neki kreten u kolima koji skrece (isto ima zeleno, il pak uslovno) ga udari. Dobih informaciju da je u takvoj situaciji biciklista kriv, jer nije pesak vec se ukljucuje u saobracaj pa mora da propusti automobile?
  • 0

#146 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 23 August 2013 - 12:02 PM

"Jel istina da bi na pesackom tj pre trebalo da se sidje sa bajsa pa onda predje pesacki gurajuci bajs?"
Istina je osim ako nije postavljen dodatni semafor za bicikliste, bio jedan na stazi kad se sidje sa novog mosta prema Adi (ko vozi po Beogradu).
  • 0

#147 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 August 2013 - 12:03 PM

Znam da je po pravilu da se bicikl pregura preko pešačkog ako preko istog ne ide biciklistička staza, ali ne znam da li isto važi ako je preko tog pešačkog "sprovedena" biciklistička staza.
(Baš korisna informacija, a? :) )
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#148 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 August 2013 - 12:05 PM

Imas pesackih za pesake i pesackih za pesake i bicikliste. Na semaforima (makar u NS-u) su skoro sve mesoviti, dok oni pesacki da se predje ulica su cesto samo pesacki i tu bi po zakonu morao da se pregura bajs. Razlika je da li je nacrtana samo zebra (debele linije) ili ima zebra pa prazan prostor pa red kratkih linija (kockica il sta su vec), ta druga je mesovita i tu sme da se vozi bajs, koliko ja znam... :-)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#149 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 23 August 2013 - 12:06 PM

Prvo pozdrav za sve!
Jel istina da bi na pesackom tj pre trebalo da se sidje sa bajsa pa onda predje pesacki gurajuci bajs?
Scenario: na semaforu zeleno za pesake, biciklista vozi bicikl. stazom i prelazi pesacki a neki kreten u kolima koji skrece (isto ima zeleno, il pak uslovno) ga udari. Dobih informaciju da je u takvoj situaciji biciklista kriv, jer nije pesak vec se ukljucuje u saobracaj pa mora da propusti automobile?


daj jos detalja, pliz.
Biciklista (pre negoli dodje do raskrsnice) vozi kojekuda (kakvom stazom?):
po bici-stazi, po trotoaru-pesackoj-stazi, po zelenoj povrsini?
Prelazi pesacki na mestu za bicikliste, nastavak bici-staze ili na mestu za pesake, nastavak trotoara?

Po mojoj logici (koja je cesto u suprotnosti sa ZOBS)
ako biciklista ide pravo, ravno, ne menja smer, ne koristi zmigavac ili ruku
a automobil skrece, tj koristi zmigavac
biciklista ima prednost.
  • 0

#150 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 23 August 2013 - 12:07 PM

Ako ima i biciklisticki prelaz onda biciklista ima prednost, ako je samo pesacki prelaz biciklista bi trebalo da gura bicikl.
  • 0

#151 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 23 August 2013 - 12:21 PM

Stvar je u brzini dolaska odnosno prelaska preko prelaza, vozac koji skrece recimo u desno ne vidi da iza njega po pesackoj stazi stize biciklista brzinom od recimo 30km/h, preko pesackog prelaza bi trebalo da se prelazi pesackom brzinom.
  • 0

#152 redjam

redjam
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 23 August 2013 - 03:10 PM

Bicaiklista vozi biciklistickom stazom i pravo prelazi ulicu/raskrsnicu preko pesackog tj biciklistickog prelaza (zar je uopste bicikl.prelaz definisan zakonom?)
  • 0

#153 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 23 August 2013 - 03:33 PM

Da, ako postoji biciklisticka staza postoji i biciklisticki prelaz. Preko ofarbanog u belo bi trebalo preci peske ili brzinom pesaka. Oni preko kojih sme da se vozi se farbaju crvenom, zelenom, plavom bojom da vozac zna da postoji opasnost da neko vecom brzinom prodje tuda. Iznad sam objasnio zasto je potrebno usporiti na raskrsnicama a zato se i postavljaju one glupe metalne ograde na biciklistickim stazama da navodno nateraju biciklistu da uspori iako onda biciklista sve vreme gleda da ne udari o ogradu pa ne gleda da li mu neki auto dolazi u susret. U celoj ovoj prici je vazno da biciklisti shvate da vozac u vozilu ne moze da vidi ako mu se biciklista brzo priblizava iza ledja a ne da li ce biti kaznjen ili ne. Zato je kontakt ocima ZAKON, videti i biti vidjen.
  • 0

#154 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 August 2013 - 06:06 PM

Ono sto po meni ljudi pogresno shvataju je to uslovno zeleno. Vozacu automobila je crveno svetlo i on mora da stane na raskrsnici i tek kad se uveri da nema nikoga moze da skrene zvog uslovnog zelenog, ali to nije isto kao i kad mu je zeleno na semaforu pa da opusteno skrece sa 30-40 na sat... :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#155 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 23 August 2013 - 06:54 PM

Da to je veliki problem, mislim da bi takvi semafori trebalo da se uklone, redovno imam probleme vozac skrece u desno i treba da presece biciklisticku stazu mene vidi u daljini da dolazim ali kao jos sam daleko, onda pogleda u levo da li moze da se ukljuci i kao nema nikoga krece on, a dok je on gledao na drugu stranu eto mene ja stigao. Sva sreca iskusan sam pa znam kakve se gluposti desavaju na raskrsnicama, dok im ne vidim beonjace ne prelazim, a i onda kad je neki nadrndani trkac klimam glavom kao pitam oces ti prvi ili ja.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika