Jump to content


Fotografije

Šta kaže zakon...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
154 odgovora na ovu temu

#21 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 29 August 2009 - 03:25 PM

Ne znam kako je u NS, ali na NBg definitvno ima mesta na kojima je lakse/bezbednije voziti ulicom nego biciklistickom, zbog previse pesaka na trotaru -> sto automatski znaci da su i na biciklistickoj.

Cuo sam od drugarice koja je bila pre par godina u NS na par dana, da tamo pesaci ne hodaju po biciklisticim stazama, da je postoji ta kultura ponasanja. Ovde, u Bg, ide gde ko hoce, moras ili da se provlacis izmedju pesaka, ili da im trubis (zato sam i kupio onu "Tata spalio Djenku" trubu :mrgreen: )
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#22 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 29 August 2009 - 03:46 PM


Da li ovo znaci da tamo gde postoji biciklisticka staza mora da se vozi po istoj, ili?


To i mene zanima jer "svugde" po NBG imas stazu. Je l' to znaci da ce neko da me smara ako se ne vozim tuda?

Da, da moracemo na stazu gde postoji, ne moze po putu ako je staza pored.
  • 0

#23 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 29 August 2009 - 06:47 PM


Da li ovo znaci da tamo gde postoji biciklisticka staza mora da se vozi po istoj, ili?


To i mene zanima jer "svugde" po NBG imas stazu. Je l' to znaci da ce neko da me smara ako se ne vozim tuda?

Da, da moracemo na stazu gde postoji, ne moze po putu ako je staza pored.


Ja sam vec smislio pricu ako me neki saobracajac zaustavi ako ne vozim na biciklistickoj stazi, nego na ulici.
Po zakonu o saobracaju, pesaci ne smeju da se krecu po bici stazi (osim najkracom putanjom preko iste). Po tom istom zakonu, vozaci roleri spadaja u pesake.
Ako me zaustavi na ulici i hoce da mi pise kaznu, ja cu mu skrenuti paznju na pesake na stazi (90% sanse su da ce u vidokrugu postojati neko ko se krece po stazi) i pitacu ga zasto ne napise kaznu i toj osobi. Ako ne bude hteo da napise kaznu i njima, zapisacu mu broj i reci mu u lice da cu da ga prijavim zbog selektivnog postovanja zakona (ili tako nesto). Uvek nosim neki vid fotoaparata pa cu ga i slikati kako njih ne sankcionise.

Da se razumemo: postujem zakon i nije problem da mene kazni zato sto ne vozim po stazi, ali najvise prezirem kada jedne kaznjavaju, a druge ne.

Eto, dobicu kaznu, ali ce mi barem srce biti puno :)
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#24 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 29 August 2009 - 07:00 PM

Kacigu treba nositi iz još jednog praktičnog razloga - poboljšava aerodinamiku. Dobro - idealne su one koje se koriste za hronometar - ali kosa na glavi (bar ko ne brije glavu) koliko god bila dugačka stvara očajno veliki otpor (pod pretpostavkom da idete brže od 30km/h). Često vidjam ljude koji ovaj problem rešavaju tako što vežu traku oko glave ili neku maramu, medjutim meni je kaciga nekako draža. Inače je godinama nisam nosio dok nisam čuo za slučaj onog konsultanta u madjarskoj ambasadi koji se 2006 zakucao u auto, pao na asfalt i razbio glavu. Da je imao kacigu bio bi živ. Dakle - nosite kacigu bez obzira na to šta kaže zakon.
  • 0

#25 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 29 August 2009 - 07:14 PM

Mene jedino sto uvek cudi je otkud gomile i gomile stakla i na stazi i na kolovozu. To mi nikad nece biti jasno. Flase, soferke, obicno staklo, uzas. Onda nekad vise volim da vozim trotoarom nego putem i obrnuto.
Pre neki dan vozim Kralja Milana i onako jedna bela fleka na putu. Ja reko ili farba ili neki pesak. Kad ono svez krec ovi sto farbaju kao prosuli. Kad sam presao preko toga, bajs kao mi je zavejan snegom. Sav sam bio beo. Sreca zivim na 3 minuta odatle, inace ko zna kako bi nastavio voznju. Eto, to ne sme da se desava na putu.

Inace ako biram trotoar ili put uvek put. A kacigu svako nosi ili ne,na sopstvenu odgovornost.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#26 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 29 August 2009 - 07:16 PM

Bila obavezna ili ne, ja bez kacige nigde ne idem!
Jednom sam pao i na svu srecu imao kacigu, a da nisam ko zna...
Zahtevao to zakon ili ne... nosite kacigu!
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#27 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 29 August 2009 - 07:41 PM

Mene jedino sto uvek cudi je otkud gomile i gomile stakla i na stazi i na kolovozu. To mi nikad nece biti jasno. Flase, soferke, obicno staklo, uzas. Onda nekad vise volim da vozim trotoarom nego putem i obrnuto.


Što te to čudi? Pa naš narod je navikao da djubre baca gde stigne. Na NBGD nije ništa neobično da neko zavrljači kesu sa djubretom kroz prozor. E sad, kad se tako "ljudi" ako se uopšte tako mogu nazvati odnose prema prirodi i svom okruženju, šta od takvih očekivati u saobraćaju?
  • 0

#28 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 29 August 2009 - 07:45 PM

Ili ostavljaju smece u prizemlju zgrade...kao kod mene npr. Mrze ih da tu istu kesu odnesu do kante, koja je udaljena manje od 100m. n:anim_08
  • 0

#29 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 29 August 2009 - 07:52 PM

Jednom me je jedna kora od banane promasila za par santima, kao i neki idioti koji su me gadjali flasom u zemunu...no to me ne cudi jer je to stoka.
Cudi me kad vidim negde gdeuopste nema takvih i gde ne bi trebalo da ima stakla, kao da su namerno porazbijali. To me uzasava.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#30 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 August 2009 - 10:21 PM

Meni je ok da kaciga nije obavezna jer recimo kada idem na faks ili tako nesto, vozim polako po biciklistickoj i nigde ne zurim, jedino da bas upadnem u neku rupu i opalim glavom o ivicnjak ali to moze da se desi i dok hodam, ali kada idem na Frusku goru nosim kacigu.
  • 0

#31 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 29 August 2009 - 10:24 PM

Ma 'de bre kaciga obavezna, kao što je neko već pominjao 'ajde sad svi ovi ljudi po Srbiji koji idu biciklom na posao ili na njivu jer nemaju za kartu ili za gorivo - da kupe/nose kacigu - i da ih milicija kažnjava ako nemaju.

To bi se sprovodilo samo po BG i NS po bici stazama... a jbš zakon koji važi u određenim područjima.
  • 0

#32 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 August 2009 - 10:48 PM

Što ne bismo za te što idu na posao ili na njivu motorom isto tako izuzeli kacige, mislim... kad je odlazak na posao ili njivu već tako bezazlen?
  • 0

I chill harder than you party. 


#33 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 29 August 2009 - 10:54 PM

Evo primer. E sad ovom bi zabranio dve godine da vozi i kao u americi obavezno da ode na one psiho radionice.
Drugo, sta da je ovaj pokosio nekog od nas. Vasi roditelji ne bi imali nista od toga sto je on kriv, jer vas vise ne bi bilo. Znaci dok se ovakvi voze po drumu onda nek ne diraju mene sto slusam muziku i ne nosim kacigu.

[youtube_embed2][/youtube_embed2]

Ovo je sramota. Centar grada, sa 5,6 pesackih...mogao je da ubije koga oce.


ALI, ima i nas bezobraznih :mrgreen: :mrgreen:

[youtube_embed2][/youtube_embed2]
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#34 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 29 August 2009 - 10:59 PM

Da, da, ovaj prvi lik je postao vec nadaleko cuven! #-o
Al znas kako, ne nose ljudi kacigu i voze bez sluski u usima zbog svojih ubedjenja, vec sto im je stalo do zivota. Bolje spasiti sebe, nego dokazati nekom da ne zelis ni ti biti uzoran gradjanin, jer onaj drugi nije. To je neko moje misljenje. :?

Poz!
  • 0

#35 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 August 2009 - 11:07 PM

Izgleda da smo stole i ja istomišljenici.
  • 0

I chill harder than you party. 


#36 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 29 August 2009 - 11:12 PM

@Stolegrom
Ma znam ja to, sto je i logicno. Niti ja slusam muziku i sl. ali ono ako vec donose zakon onda odma nek primenjuju na sve ucesnike i na pesaka i na tatinog sina, a gde zivimo, nesto mi ne izgleda da ce to tako ici.

Aj videcemo u svakom slucaju.


Pozz :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#37 BogdanB

BogdanB
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 383 posts
  • Locationkragujevac

Postavljeno 30 August 2009 - 09:02 AM

Mene jedino sto uvek cudi je otkud gomile i gomile stakla i na stazi i na kolovozu. To mi nikad nece biti jasno. Flase, soferke, obicno staklo, uzas. Onda nekad vise volim da vozim trotoarom nego putem i obrnuto.



ja ovog leta kad sam kupio bajs i kad sam vozio samo je iz zgrade izletela staklena flasa i pala na 5-6m od mene

ja se razmisljam za kacigu da li da kupim sledece godine.
  • 0
Postavljena slika

#38 skylimit

skylimit
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 August 2009 - 09:14 AM


Član 40.
Za vožnju bicikla, gde ne postoji posebna staza, odnosno traka, sme da se koristi kolovoz u širini od najviše jedan metar od desne ivice kolovoza.


Da li ovo znaci da tamo gde postoji biciklisticka staza mora da se vozi po istoj, ili?

To ti nije nista novo, tako je bilo i u starom zakonu.
  • 0
-

#39 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 30 August 2009 - 09:37 AM


Član 40.
Za vožnju bicikla, gde ne postoji posebna staza, odnosno traka, sme da se koristi kolovoz u širini od najviše jedan metar od desne ivice kolovoza.


Da li ovo znaci da tamo gde postoji biciklisticka staza mora da se vozi po istoj, ili?

To ti nije nista novo, tako je bilo i u starom zakonu.


Zakon se za nas, bicikliste, ne donosi skoro nista novo.
Mnogo se velika buka digla oko tog novog zakona, ali kao sto svi znaju (i vec su napisali),
NEMA NISTA OD TOGA DOK GOD SU ISTI SAOBRACAJCI NA PUTEVIMA, tj nastavice se po starom (mozda ce prvih par meseci biti stroziji i posteniji, ali posle jovo nanovo)
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#40 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 August 2009 - 09:47 AM

Nisam baš siguran.
Državi treba para, a najlakše im je da navuku kroz kazne :wink:
  • 0

I chill harder than you party. 





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika