Jump to content


Fotografije
- - - - -

Kelly Crouse izveštaj - 40 min u komi na putu!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
69 odgovora na ovu temu

#41 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 18 August 2009 - 12:09 PM

Htela bih i ja nesto da dodam u vezi ove nesrece,a to je da je za olanom bila zena koja je bila u kolima sa dva mala deteta.


Zena ju je udarila u sred dana na praznom putu jer je kako kaze nije videla :| Pocela je da koci posto ju je udarila a kocioni trag je bio nekih 30m.. :|

U krugu biciklista Stari Obrenovacki vazi za relativno siguran put u odnosu na ostale deonice po Beogradu posto nema mnogo saobracaja, ali to izgleda nista ne znaci. Nikad ne znas sta sve moze da te zadesi. :?
  • 0

#42 vucko

vucko
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 18 August 2009 - 01:34 PM

K ad vozi auto 80km.na sat pored ade stavi decu pozadi I jos pise poruku na mobilnom sigurno nista pamento ne ocekujes od takve osobe!
  • 0

#43 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 18 August 2009 - 04:45 PM

U krugu biciklista Stari Obrenovacki vazi za relativno siguran put u odnosu na ostale deonice po Beogradu posto nema mnogo saobracaja, ali to izgleda nista ne znaci. Nikad ne znas sta sve moze da te zadesi. :?


Naprotiv, to što je put prazan samo iziskuje dodatan oprez - meni se nebrojano puta desilo da npr. na Avali koja je u toku radnih dana (od pon. do petka) pre podne prazan put naletim na budale koje vežbaju za ralley i koji voze daleeeeeko iznad ograničenja....
  • 0

#44 Sotir

Sotir
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts

Postavljeno 18 August 2009 - 05:22 PM

Dakle, registrovao sam se jer sam morao da prokomentarišem ovaj događaj. Sretao sam ovo dvoje ljudi, Keli i još jednog momka, kad su vozili treninge po putevima u okolini. Puka je sreća koga će da zakači neka budala. Treba da budemo upadljivi, šarena odeća, noću i u sumrak osvetljenje, ali ni to nije garancija za bezbednost. Neki ljudi jednostavno nisu za kola, ali eto ipak dobijaju dozvole i vozikaju se okolo kao tempirane bombe. I tačno je to, prometan lokalni put ima bar jednu prednost, a to je da su vozači skoncentrisani(ji) i ne mogu da razviju neku ludačku brzinu.

Jedno opasno mesto kad je sezona je niz parkiranih vozila iza Ade, iz koga svaki čas neko otvara vrata i izlazi pravo na put jer, naravno, nikog nije video, ili izleću deca, kučići, razdragani izletnici, + sve vreme motociklisti isprobavaju mašine...

Želim brz oporavak Keli!
  • 0

#45 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 18 August 2009 - 07:16 PM

Pa vidi ovako, po lokalnim putevima ograničenje od 50km/h je sasvim opravdano - jeste da u kolima to izgleda sporo, ali na biciklu je osećaj kao da letiš. S druge strane - problem i jeste što ne postoji više auto-puteva. Poredjenja radi Nemačka ima 13000km auto puteva. Srbija nema ni 1000km auto puteva..


Navozao sam se sit automobila uzduž i popreko Srbije i znam o čemu pričaš. Zapravo, ima mesta gde je ograničenje 50 preveliko koliko je put pogan - ali je mnogo više mesta gde je totalni overkill. Naši stručnjaci su se, naravno, setili da povećaju bezbednost time što će još više da uspore saobraćaj - lupiće suluda ograničenja i onda ih NIKO neće poštovati i samo je sreća ako ne pobodeš patrolu s radarom, a ko hoće da vozi 120 bole njega da li je na tabli 50 ili 80.

Ja bih radije podigao max brzine GDE GOD JE MOGUĆE (a moguće je na mnogo mesta) a nanu naninu onima koji to prekorače. Naravno, ko mene pita.

S druge strane, na srećnom zapadu je lako što voziš od 30-50 kroz grad kad si za 3-4 km na autoputu ako si negde krenuo (vozio i tuda :) ), a javni prevoz je takav da je zaista diskutabilno kad ti u gradu treba auto ako ne vučeš pun gepek.

Na raju, našu raju - delovati na svest kroz kampanje? Dajte ljudi :) To ako ne poneseš iz kuće od malih nogu mo'š ga grebati. Bar nam je svima dosta praznih priča i apelovanja na ovo ili ono.

Do daljnjeg - oko na potiljku i na gotovs za skok u jarak :-/
  • 0

#46 packani

packani
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 19 August 2009 - 11:56 AM

Pridruzujem se zeljama za brzi oporavak i osudi bahatih, samovoljnih, samozivih stvorenja za volanima.
Mozda oni nisu krivi. Nemaju pojma koliko su ograniceni u uskraceni za sve ono sto mi na 2 tocka vidimo, prodjemo, osetimo, dozivimo vozeci bicikle.
Gospod Bog ima recenicu. Oprosti im oce, neznaju sta rade.
Ako treba krv, javite na 065-4000-373 Zoran
  • 0

#47 ivanj

ivanj
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts
  • LocationBlizu reke Save, Novi Beograd

Postavljeno 20 August 2009 - 10:00 AM

Zelim Keli da sto pre ozdravi i vrati se na drum...

Bahata stoka caruje ulicama Srbije, ali kao sto kazete, nisu tu samo vozaci, vec i primitivna i bahata saobracajna policija koja maltretira za gluposti obican narod, gleda kroz prste audijima, ali te i pusta za sve ako das kilo cvaraka i praseceg pecenja. Ako ne uspes podmititi policajca, tu je sudija za prekrsaje koji za par sustavih novcanica, radi sta 'oces. :evil:

Ali da hitnoj pomoci treba 40 min na tako otovernom putu??? Hm! Znam da nije ni njima lako (koliko sam samo puta video da i njih stoka nece da pusti i pored sirena i svetala!), ali skoro sat vremena cekati na pomoc - to je vise nego preterano. :x
  • 0

#48 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 August 2009 - 10:06 AM

Jel ima neki apdejt situacije?
  • 0

I chill harder than you party. 


#49 nina

nina
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 20 August 2009 - 06:42 PM

Kelly je nesto bolje,probudila se iz kome,ali joj je govor otezan i u pocetku je bio nepovezan.Sada je komunikacija nesto bolja,ali ne moze da sastavlja duze recenice jer se zapetlja.Od operacija za sada nema nista, dok se ne vidi kakva je situacija sa hematomom.Za sada toliko,ni ja vise ne znam od toga.
  • 0

#50 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 21 August 2009 - 09:15 AM

Cao drustvo, prvi put se javljam,
Na raskrsnici kod ade (OMV pumpa, ja sam se kretao iz pravca padine prema adi, makiska strana) tip sa tuareg-om skroz desnom trakom (ide iz pravca grada koja je predvidjena za skretanje na adu na makisku stranu), prolazi na crveno svetlo sa nekih 50-tak na sat, obilazeci autobus sa unutrasnje strane i prolece pravo, prethodno se me dvojica isekla skrecuci levo sa ade prema gradu. Da nisam ukocio kao kreten i pao sa bajsa tuareg bi me razneo. Zaista ovakve stvari coveka, dovode u dilemu ima li uopste smisla voziti, o cesanju o automobile na starom obrenovackom i ostalim putevima da i ne pricam...Da nas Bog sacuva sve, od kretena pobeci necemo, a kad malo bolje razmislim nisu oni krivi, oni su takvi rodjeni :(
  • 0

#51 Genesis_Boy

Genesis_Boy
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 21 August 2009 - 02:21 PM

Ma svako moze da vozi polako....Nego mamini i tatini sinovi razmisljaju: ,, Ja imam mocnog tatu mogu ja sve da kupim i potplatim imaju moji mama i tata pare i veze". Zatim sedaju u neki besan auto i ne postuju propise i naravno da ce ovakve stvari da se desavaju...Ja bi svakog coveka koji napravi saobracajnu nesrecu poslao u zatvor na nekim 3-4 meseca ( da tamo rinta i da ga malo strazari propuste kroz sake ) i onda kad se vrati iz zatvora da mu se sudi sto je napravio taj prekrsaj i onda da ga slatko oderu,e pa da vidimo da li ce drugi put da mu padne na pamet da krsi zakon.
Pricaju da ce od Decembra da se uvedu neki novi zakoni u vezi sa krsenjem saobracajnih propisa,pa vidicemo da li ce to da bude efikasno ....
  • 0
Postavljena slika

#52 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 21 August 2009 - 02:26 PM

Ma biće tuki... ima opet da deru nas kad na otvorenom putu pređemo ograničenje 15 km/č, a misliš da će te s Tuarezima da 'vataju? Pfff...

Nije taj s Tuaregom kriv što je budala, ali da je u Arizoni i da zna da je vrlo moguće da ga biciklista onako s zemlje isprati s tri .38 u rezervoar, možda bi i nadvladao genetiku. Čudo je kako se svi opamete kad im je jasno da će da stave ono u ono ako se prave blesavi.

Malo na vedru stranu - ovih dana sam nekoliko puta imao susrete s vozačima voljnim da me propuste i kad ne moraju. Prijatno iznenađenje :)
  • 0

#53 Genesis_Boy

Genesis_Boy
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 21 August 2009 - 02:41 PM

Nadaj mo se da ce takvih iznenadjenja biti vise.
  • 0
Postavljena slika

#54 ivanj

ivanj
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts
  • LocationBlizu reke Save, Novi Beograd

Postavljeno 21 August 2009 - 03:42 PM

Necu da gresim dusu, sve vise automobila me propusta na pesackom prelazu... cak i van njega... barem na Novom Beogradu. To jest' pozitivno.

Iskreno se nadam(o) da ce se Keli vratiti u normalno stanje, bez trajnih posledica i ostecenja!! :o
  • 0

#55 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 21 August 2009 - 04:49 PM

80% vozača nije problem. Problem su onih 20% idiota kojima treba zabraniti upravljanje motornim vozilima - tj. trajno im oduzeti vozačku.
  • 0

#56 Genesis_Boy

Genesis_Boy
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 21 August 2009 - 07:10 PM

Slazem se . =D>
  • 0
Postavljena slika

#57 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 21 August 2009 - 08:48 PM

80% vozača nije problem. Problem su onih 20% idiota kojima treba zabraniti upravljanje motornim vozilima - tj. trajno im oduzeti vozačku.

..potpisujem ovo n:fighting0027
  • 0

#58 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 23 August 2009 - 08:02 AM

Heh oduzimanje dozvole...ima jedan trik koji svi ti koji su navikli na to praktikuju. Cim saznaju da ce im vozacka dozvola biti oduzeta na neko vreme, oni uz obrazlozenje da su izgubili original u SUP-u izvade kopiju koja je validna. Onda kada dodje vreme za predavanje vozacke dozvole na par meseci ili godinu, oni iskusno daju original i zadrze kopiju sa kojim najnormalnije voze dok im nevrate regularnu v. dozvolu...
Kod nas po zakonu ne postoji trajno oduzimanje dozvole. Bar za sad.
U Nemackoj, osim oduzimanja dozvole na oderedjen ili trajan vremenski preiod, postoji mera koja je neverovatna-najnedisciplinovanijim vozacima se 'oduzima' vozilo. Tacnije se javno proda kad kad je nekretnina pod hipotekom koju vlasnik nije ispostovao, znaci da nije otimacina samo prinudno otudjivanje. Covek kome je sud oduzeo i prodao vozilo, on inace vec nema vozacku jer mu je trajno oduzeta; takav covek nigde nema sanse da pozajmi auto, jer ce i onome koji je dao svoj auto takvom na upotrebu, istim zakonskim mehanizmom prodati auto bez prava da ga vise poseduje...
Jednom nemcu koga poznajem se to desilo, da situacija bude gora, poceo je da vozi zeninu neupadljivu toyotu, i prvi put kad su ga 'zatekli' u voznji i zena je morala da proda auto, sad nemaju ni jedno vozilo u posedu niti imaju sanse da ga kupe, rentiraju.
Ne znam da li bi ovo bio adekvatan lek za ove prostore, ali bojim se da se i dalje zakon ne bi sprovodio kako bi trebalo.
Pozdrav za Kelly.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#59 panca93

panca93
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationNis

Postavljeno 28 August 2009 - 12:56 AM

Strasno cudo da su i dosli kava smo sugava zemnja !!! prz oporavak !!
  • 0

#60 zlatko

zlatko
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 10 September 2009 - 05:52 PM

katastrofa da na takvom putu neko tako starda...
da li je neko proverio kako i kada je javljeno hitnoj pomoci da izadje?
Mislim 40 min je vrlo relativna stvar...da li je to od momenta kada se desio udes ili od momenta kada je primljen poziv...kada je policija stigla...cesto se na urlanje sirene vozila hitne, niko ni ne obazire a kamoli ustupa prolaz...itd ima tu mali milion pitanja...
Pa ti ljudi koji rade u hitnoj sigurno ne bi zanemarivali svoju obavezu ako nizbog cega drugog onda zbog mogucnosti da i sami zavrse na sudu...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika