Jump to content


Fotografije
- - - - -

Kelly Crouse izveštaj - 40 min u komi na putu!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
69 odgovora na ovu temu

#1 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 15 August 2009 - 02:52 PM

"U nedelju, 9. avgusta, 2009, oko 12.30, amerikanku Kelly Crouse je udario auto na Starom Obrenovačkom putu dok je radila trening za Extreme Triatlon u Mađarskoj.

Auto je išao najmanje 80 kmh u zoni za 40kmh i udario je od nazad!

Kelly je zadobila frakturu lobanje, prelom noge, rebara, šake… Nosila je kacigu.

Provela je tri dana u komi i borila se za život. Trenutno je van životne opasnosti i njeno stanje je konačno stabilno.

Kelly je verenica Bojana Marića, Ironman trenera i takmičara.

Zapanjujuća činjenica je da je hitnoj pomoći trebalo skoro 40 min da dođe do mesta nesreće.

Po nekim statistikama svakih 6 min posle teške nesreće mogućnost smrti se udvostruči.

Želimo Kelly da se oporavi i da se vrati sportu.

Jurnjava daleko preko ograničenja brzine, preticanja preko pune linije, vožnja u alkoholisanom stanju, neiskusni vozači, nezainteresovana i neozbiljna policija i ostale institucije… to su uslovi u kojima živimo a ovo su posledice kojih će verovatno biti sve češće ako sami nešto ne uradimo.

Budala za volanom će uvek biti - zakoni postoje ne zbog onih koji već poštuju okolinu, nego zbog onih koji je ne poštuju. Mi zavisimo od državnih institucija da ih primene i da kontrolišu taj % idijota a oni to ne rade.

Kada je svakodnevnica da biciklisti završavaju u šok sobama a da hitna pomoć dolazi satima kasnije *, izglasavanje zakona na televiziji znači veoma malo.

Jebote!

40 minuta!!!

* Ovo je drugi primer u zadnjih nedelju dana da neko u opasnoj situaciji ekstremno dugo čeka hitnu pomoć. Drugi primer je još ekstremniji od Kellynog!"

-------
izvor: hermessrbija.rs
  • 0

#2 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 15 August 2009 - 03:02 PM

Strasno, neko te pokupi pri 80kmh :shock:
Ima srece da je ostala ziva... nadam se da ce se sto pre oporaviti, i da ce se potpuno oporaviti. [-o<

A na racun zakona - postovanje zakona umnogome zavisi od "kolicine" sprovodjenja istog. Secate se kako su jedno vreme rigorozno kontrolisali vezivanje (pojas) i to kaznjavali? Tad je 99% vozaca bilo vezano...
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#3 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 15 August 2009 - 03:13 PM

Jos jedna tragedija sa ne tako tragicnim krajem... Nepristojnih, bezobraznih, samozivih i iskompleksiranih vozaca ima previse na ovim prostorima, i to je postala normalna pojava; retko ko se oseca lose zbog toga i nekako je sve to postalo deo srpskog bahatog folklora!
Bio sam prisutan pre godinu ili dve, kada se kod firme 'Caricin Grad' na iskljucenju/ukljucenju na stari obrenovacki drum dogodila *saobracajna nesreca* u kojoj je zgazena i poginula devojcica od 8 godina. Mislim da se zvala Silvija, cigancica koja je stajala na ostrvu kod pesackog prelaza i na tom mest zgazena preko stomaka. Udario ju je kamion od par tona (Tam, Zastava, nisam siguran) kome su otkazale kocnice... a sve to se desilo jer je vozac kamiona malo brze naleteo na kracu kolonu koja je uredno stajala i cekala da se otvori semafor za ukljucenje na novi obrenovacki put. Posto je zakljucio da nece zaustaviti vozilo do kolone, on je skrenuo u levo i malo okrznuo kombi koji je bio poslenji u koloni, i tako nastavio sve do pesackog ostrva i tu usmrtio osmogodisnju devojcicu...
Poenta ovog pisanja je: imao sam kraci razgovor sa saobracajcem koji je vrsio uvidjaj i koji je opusteno prokomentarisao:" Pa nije covek kriv, vidis da su mu otkazale kocnice, i devojcica nije trebala da stoji tu..." inace sam bio strahovito besan, ali ovo me je zaledilo. U Srbiji je sasvim normalno da se voze krsevi koji ni pre 30 godina nisu mogli da prodju tehnicki pregled, o danasnjem stanju tih krseva je izlisno pricati. U celom Beogradu nema sveukupno vise od 40km biciklisticke staze, i svi nam redom sviraju i psuju nas sto im zauzimamo ulicu. Policija na sve to gleda blagonaklono, pa i na tragicne dogadjaje kojih ima mnogo, a na zalost bice ih i vise...

Jednom prilikom 1996. godine kada sam ja imao pad sa bajka i lom, hitnoj pomoci je trebalo 28 minuta, a ja sam bio na 2km od zemunske bolnice...

Kelly Crouse zelim kvalitetan i brz oporavak!!
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#4 Genesis_Boy

Genesis_Boy
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 15 August 2009 - 03:17 PM

Nadaj mo se da ce sve biti OK i da ce se brzo oporaviti.
  • 0
Postavljena slika

#5 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 15 August 2009 - 03:18 PM

Stvarno strašno. Želimo joj brz oporavak i sve najbolje i njoj i Bojanu (o Bojanu smo pisali u novostima u nekoliko navrata).

Ajde kad zbog čukanja moram čekati miliciju (uglavnom dođu nadrndani) i po dva sata, ali nedopustivo je čekati hitnu pomoć po 40 minuta, a ovo svakako nije jedini primer. Koliko se tek čeka u mestima koja imaju daleko manje vozila za prvu pomoć.. :?
  • 0

#6 Genesis_Boy

Genesis_Boy
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 15 August 2009 - 03:24 PM

40 minuta je stvarno mnogo.....
  • 0
Postavljena slika

#7 lensovrodjak

lensovrodjak
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationFruska gora

Postavljeno 15 August 2009 - 05:52 PM

Zgrozen sam...
Prikljucujem se zeljama za brz i potpun oporavak,ali i zalim pomenutu gospodjicu jer joj predstoji mukotrpan i dug oporavak;mozda je sreca u ovoj NESRECI sto se radi o sportistkinji,ciji je organizam utreniran i jak,pa ce se oporaviti brze nego neki obican smrtnik,ali opet samo ona zna i oseca kako joj je,a onaj kreten koji je izazvao nesrecu treba da ostane bez dozvole zauvek,pa da malo vozi bicikl i vidi svet iz druge perspektive... :?
  • 0
..

#8 Downhiller

Downhiller
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 183 posts
  • LocationVidikovac

Postavljeno 15 August 2009 - 06:04 PM

Strasno znachi prvo sramota za idiota koji ju je udario (da li su ga uxvatili uopste??) , a drugo sramota za hitnu pomoc .Ja sam imao sluchaj 9. Septembra 2008. Kada me je auto zveknuo , e sad moja pricha je specifichna nije on mene zveknuo jer ono ja nisam postovao propise ili me nije video vec me je on namerno udario preshavshi u njegov suprtotni smer (moj smer kretanja) zveknuo me je i ja sam odleteo sa bajsa a on je sta bi drugo nego pobegao i ni dan danas ga jos nisu uxvatili , ja sam izuzetno sjebao nogu imao sam neko unutrasnje krvarenje u nozi i koska se videla ali preziveo sam i imao puno srece jer kad me je zbacio sa bajsa ja sam pao na dva parking mesta gde bash u tom trenutku nije bilo kola KOJA SRECA :D , sad za hitnu pomoc ne bix mogao da se pozalim jer su dosli relativno brzo sto kod Kelly Crouse nije bas slucaj , sutradan 10. septembra 2008. izaso je mali clanak u blicu "Vozac metalik sivog automobila oborio je Biciklistu V.Dj. u Ulici Vidikovacki venac kod broja 51 i pobegao sa mesta dogadjaja.Lakse povredjen prevezen u Urgentni centar." I danas dani cuvam novine :lol: .Kao sto mozete da zakljucite ja nisam uspeo da zapamtim tablice ili auto , samo boju jer bilo je mnogo zajebano prosto iznenadjujuce samo dodje neko predje u tvoju traku puf zvekne te pobegne i cao zdravo Shto? Zbog Chega? pojma neam , u svakom slucaju ovo je jos jedan razlog da mi Biciklisti nismo Zasticeni u saobracaju jednostavno na nas neobracaju paznju.............................................................
Nadam se da ce se doticna devojka brzo oporaviti.........
  • 0
Posted ImagePosted Image

#9 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 15 August 2009 - 06:09 PM

Nadam se da su uhvatili tog idiota i nadam se da ce goreti u paklu... n:mad0090
It's all i can say...
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#10 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 15 August 2009 - 06:12 PM

Kelly zelim brz oporavak ,a sto se tice tog idiota njega treba u zatvor na duze vreme!
  • 0

#11 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 August 2009 - 09:20 PM

Stvarno tragican dogadjaj. Ova godina ce definitivno oboriti sve rekorde po broju saobracajnih nesreca, povredjenih i poginulih...vise puta sam vec pominjao da se licno mnogo, mnogo sigurnije osecam na terenu kakav god on bio nego na asvaltu, i kada krenem na voznju jedva cekam da se dohvatim terena - tamo sam na svome...
Zelim joj brz i potpun oporavak! [-o<
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#12 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 August 2009 - 08:06 AM

Ovo je stvarno zastrašujuće.... A o ovim vozačima, koji su nedavno sišli sa planine, u životu nisu čuli za propise... a sad jurcaju sa ogromnim džipovima i sportskim autima... szaista zastrašujuće, bilo za bicikliste, a i za ostale na drumu... Mene kad sam još bio dete, udario auto na semaforu (doduše, sedeo sam na onom sedlu za decu, koji se kači na korman) ...U dve trake su već stajali automobili, a u srednjoj nije bilo nikoga. Neki lik je uleteo tamo, nije mogao da se zaustavi (kasnije je utvrđeno da je išao sa 90km/h) i udario je mog tatu, a samim tim i mene. Moj tata je dobio lakši potres mozga, a ja sam završio ispod auta... Srećom nije bilo težih povreda... A i dan danas ima previše (možda i više) vozača kojima se j***e na ostale na putu, misle da su oni na vrhu lanca ishrane, jurcaju itd... [-X Kad će se već ovo privesti kraju, da se već jednom biciklisti osećaju bar malo sigurnije na drumu.

A Kelly-ju želim što brži oporavak!!! [-o< ...a onom bahatom homo-balkanicusu da trune u zatvoru!!! n:mad0090
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#13 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 16 August 2009 - 11:07 AM

Ogorcen sam, i stvarno sam se ubedario kad sam procitao tekst. Na sve strane se pojavljuju ruzne opomene sta moze da ti se dogodi ako u zemlji Srbiji zelis da vozis biciklu ( ista stvar vazi za normalne vozace i pesake). Da li cu zbog toga da prestanem da radim ono sto volim - naravno ne, ali je stvarno tuzno krenuti na voznju uz toliku neizvesnost i nemogucnost da se bilo sta promeni.

Juce je za mene bio prelep dan, prelepa voznja, ali... Na 4km od kuce, ravna deonica, nema automobila iza nas - nema ni ispred, ja sam na 4 - 5 m iza prijatelja, vozimo oko 30 km/h. Odjednom cujem sirenu iza sebe, lik je pritisnuo i ne dize ruku. Bezimo skroz uz desnu ivicu puta. Posle nekoliko trenutaka auto prolazi velikom brzinom pored mene. Vidim da je prosao blizu, ali ne shvatam koliko. Na traci iz suprotnog smera NEMA nikoga. Desni retrovizor automobila prolazi na 10ak cm od leve strane kormana mog prijatelja pri brzini sigurno vecoj od 100km/h. 30ak metara posto nas je obisao pusta sirenu, nastavljajuci da ubrzava i nestaje u mraku. Zasto? Koji je razlog? Ko je za volanom? Sta bi se desilo da je prosao koji centimetar blize? Nikad necu znati, ali znam da nam je ovaj dogadjaj celu predobru voznju stavio u drugi plan. Zestoko smo se iznervirali, uplasili, a da nista nismo mogli da preuzmemo. Da sam caletu ispricao ovu situaciju, verovatno bi, onako opusteno, odgovorio: "pa dobro ste prosli, mogli ste da zavrsite pod tocak..."
. Mozda zaista treba da budem srecan sada?

Mnogo sam se raspisao, ali me ovakve stvari uvek jako pogode. Najiskrenije zelim devojci Kelly Crouse brz i uspesan oporavak, i da se sto pre vrati treninzima, ljudima koji je vole, i normalnom zivotu...
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#14 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 16 August 2009 - 11:38 AM

Na traci iz suprotnog smera NEMA nikoga. Desni retrovizor automobila prolazi na 10ak cm od leve strane kormana mog prijatelja pri brzini sigurno vecoj od 100km/h.


To mi se dosta puta desavalao, na Zrenjaninskom putu, pravac od kilometar, kao pista, iz suprotnog smera nema nikog, a pametna budala mi trubi pola sata i resi da mi prodje tik uz levu pedalu. Nikad mi nece biti jasna ta vrsta bolida! :evil:

O samom udesu ne bih znao ni sta da komentarisem, vidim da je svima pripala muka od procitanog teksta, pa tako i meni. Hteo bih samo da pozelim brz oporavak nesretnoj devojci i da se sto pre vrati normalnom zivotu. :|
  • 0

#15 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 16 August 2009 - 12:55 PM

Pre par meseci posle 20-tak godina okretanja pedala teska srca sam poceo da nosim kacigu bas zbog ovakvih i slicnih slucajeva.
  • 0
.

#16 Genesis_Boy

Genesis_Boy
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 16 August 2009 - 02:45 PM

Ma kod ovakvih slucajeva ni kaciga ne pomaze....
  • 0
Postavljena slika

#17 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 16 August 2009 - 03:03 PM

Ma ovde ne pomaze nista, na zalost.
Nego treba naci tu budalu koja je vozila pa ga malo ](*,) pa malo n:anim_08 pa onda n:fighting0092 n:fighting0030 . Ali nikako da stigne do n:smil42d2 nego da ceo zivot lezi u gipsanom koritu i razmislja gde je pogresio .Samo sto takvim idiotoma ni to ne pomaze.
Izvinjavam se sto sam "malo" agresivan ali bilo je jace od mene.
  • 0
.

#18 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 August 2009 - 06:08 PM

Podrška Kelly, i poručite ljudima koje znate da voze malo pažljivije i da ne jurcaju jer ako ništa drugo vi se ne osećate prijatno.
Nekada i to ume da znači :!:
  • 0

I chill harder than you party. 


#19 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 16 August 2009 - 07:05 PM

Ovakve stvari se dešavaju svuda u svetu. Naravno - problem sa vozačima koji divljaju se vrlo lako da rešiti, ali mislim da je nekome cilj da što više ljudi izgubi život u saobraćaju (pošto postoje teorije da je planeta prenaseljena). Dakle - da li ste se ikad zapitali ako je ograničenje na auto-putu 120km/h - čemu onda uopšte služe automobili sa snagom motora većom od 45kW? Na biciklu je barem na ravnom i protiv vetra vrlo teško ići preko 50km/h jer ljudsko telo ne može, ili bar s teškom mukom može - da razvija oko 400W (što je snaga koja je potrebna da bi se savladao otpor vazduha). Dakle - da je nekome u cilju da čuva ljudske živote - zabranio bi automobile sa snagom motora većom od 45-50kW (oko 70kS) - ili bi uveo elektronsko ograničenje brzine. Time bi automatski svi neiživljeni vozači bili "hendikepriani" - jer što je snaga motora manja - to je teže i naglo ubrzavati. Od ovog pravila bi naravno morali biti izuzeti kamioni i autobus zbog veće mase, ali kad realno pogledate - šta će nekome auto ili motor koji može da ide brže od 120km/h? Po zakonu - jedini putevi gde ograničenje brzine ne postoji (nego postoji preporučena brzina od 130km/h) su nemački Autobahnovi. I naravno - ne ubija brzina - ubija kinetička energija koja se oslobadja pri naglom zaustavljanju ili udarcu..
  • 0

#20 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 August 2009 - 07:38 PM

Kelly zelim ti brz oporavak. Inace stari Obrenovacki put nije toliko prometan pa ima dosta biciklista na njemu, ali uvek ima idiota za volanom.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika