Jump to content


Fotografije
- - - - -

Kelly Crouse izveštaj - 40 min u komi na putu!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
69 odgovora na ovu temu

#21 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 16 August 2009 - 07:53 PM

To bi bilo lepo. Ali sta bi radili sa drasticnim smanjenjem potrosnje goriva sa (verovatnim) padom cena automobila i ko zna cime jos. Koliko bi novca velike kompanije (a i drzave) izgubile u tom slucaju? Kao i sve ostalo sve se vrti oko para. Ljudski zivoti su tu potpuno sporedni.

Podivljali vozaci se mogu preko noci dovesti u red. Samo treba sprovoditi zakon. Nista nije falilo starom Zakonu o bezbednosti saobracaja. Ni novi nece promeniti na bolje mnoge stvari. Nece se sprovoditi kao ni stari. Tj. sprovodice se na nama koji nemamo besna kola i debelu vezu.

Danas popodne sa suprugom i malim detetom krenemo na jezero u Sumaricama, izlazak iz grada, ogranicenje 60, pravo, ravno, nov asfalt. Pretice me Punto sa 100-tinak na sat nekih 300 m pre iskljucenja sa glavnog puta koje se "vraca" nazad pod uglom od 130-140 stepeni uvek puno sljunka i prasine. Naravno koci iz sve snage da bi skrenuo i na jezero stize celih 5 sekundi pre mene jer je dalje put uzak i krivudav. Izlazi iz kola klon Dejvida Bekama i Zeljka Joksimovica #-o jedno 15 godina mladji od mene i iznosi iz kola dete od nepunih godinu dana.
Ako takva budala sa zenom u kolima i detetom koje jos ne zna za sebe moze tako da vozi sta se mi uopste cudimo sto iste takve budale voze kako voze kada su same.
Ako nije dovoljno svestan da takvom voznjom ugrozava pre svega zivot svom detetu kako da bude svestan da ugrozava nekog do koga mu nije ni malo stalo.

Dok se ne postave kamere koje snimaju saobracajne prekrsaje i dok ne pocnu da kazne stizu kuci, mi se necemo disciplinovati u saobracaju. Takav smo narod i tu nema pomoci. Ili udari po dzepu zestoko ili nemoj nista ni da radis. Kod nas lepa rec i ubedjivanje ne pomaze.
  • 0
.

#22 loopop

loopop
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 16 August 2009 - 08:59 PM

ja ne mogu da verujem sta se sve desava, a ona nije prvi slucaj da se ovo desava.... a najgore je sto neoprezni vozaci prolaze nekqaznjeno, pa ja njima ne bi naplatio nikjakvu kaznu nego bi uzeo dozvolu i cuza pa da vidim da li ce neko drugi kada se procuje da leti????!!!!!!! PORUKA ZA SVE VOZACE, DA PAZE NA BICIKLISTE, DA NAS NE SEKU J DA NE PRELAZE PUNOM LINIJOM. i da ne misle, ma spori su oni, ae krenucu :evil: poz za kelly crouse
  • 0

#23 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 16 August 2009 - 09:16 PM

Divljaštvo kod čoveka je posledica...a uzroci puno dublje sežu! Ono što mi kao narod nemamo, jeste velika doza tolerancije i strpljivosti, koja se uči od malih nogu vaspitavanjem u porodici,itd...
Na primer, u Nemačkoj,... nekolicina drugara i ja,bili smo na biciklu u jednom malom gradiću, ušli u jednu usku ulicu-čovek iza nas je išao kolima 5-6 min.i tek kad smo ga primetili, dao nam je do znanja da želi da prodje pored nas!!! Znači, svo vreme dok smo vozili, on nije želeo da nas uznemirava---bio je tolerantan, strpljiv i kulturan čovek! Šta reći dalje, primerno ponašanje kom svako normalan treba da teži! :!:
  • 0

#24 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 17 August 2009 - 07:57 AM

Dok se ne postave kamere koje snimaju saobracajne prekrsaje i dok ne pocnu da kazne stizu kuci, mi se necemo disciplinovati u saobracaju. Takav smo narod i tu nema pomoci. Ili udari po dzepu zestoko ili nemoj nista ni da radis. Kod nas lepa rec i ubedjivanje ne pomaze.[/quote]

Potpuno si u pravu i slazem se sa gore navedenim. Samo po dzepu, i to bez pardona i oduzimanje dozvola, pa cemo se pocesati po glavi.
Juce slusam na vestima da je od 01.avg. do juce poginulo 36 ljudi na putevima, a od toga za prvih 10 dana u avg. 12 motociklista. Strasno velika brojka.
Neki dan ja na raskrsnici bajsom, pali se zeleno svetlo, auti krecu, a u autu pored mene, mladja zena vozi 2 dece, i kucka SMS poruke!
Sta vise reci... Htedoh da joj nesto "lepo" kazem, ali odustao sam. Takav smo mi narod, na zalost...
  • 0

#25 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 August 2009 - 09:38 AM

Dok se ne postave kamere koje snimaju saobracajne prekrsaje i dok ne pocnu da kazne stizu kuci, mi se necemo disciplinovati u saobracaju. Takav smo narod i tu nema pomoci. Ili udari po dzepu zestoko ili nemoj nista ni da radis. Kod nas lepa rec i ubedjivanje ne pomaze.


^what he said
Naravno, uvek se tu nađu teoretičari zavera, antiglobalisti i slični koji misle da je to narušavanje privatnosti i slično, ali mislim da su kamere prava stvar.
  • 0

I chill harder than you party. 


#26 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 August 2009 - 09:41 AM

Definitivno stoji da su ljudi na zapadu drugačiji kada je saobraćaj u pitanju ali i što šta drugo - ALI stoji i sledeće - naš čovek kada ode na taj zapad - promeni se u sekundi - dakle prihvati sve te norme ponašanja u saobraćaju. Kada se opet vrne ovamo - sve po starom...dakle, nije da se ne može, nego se ovde zna - i ako me navataju, častiću ih i teram dalje. Probajte da častite nemačkog policajca...Dalje, tamo su kazne enormno veće nego ovde, za pričanje mobilnim u toku vožnje u UK kazne idu i na više hiljada funti, da ne govorim o nekim prolascima na crveno i sl...prema tome, nije u pitanju samo drugačiji mentalitet, već i sama spoznaja kolike su i koliko su stroge kazne tera ljude na pridržavanje propisa.
Na kraju krajeva - u ovom slučaju bi se moglo reći da "cilj opravdava sredstva" u potpunosti dejstvuje u mnogim zemljama.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#27 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 August 2009 - 10:05 AM

Tako nekako.
Raja je ista svuda. Da se po EU od sutra krene s našim režimom primene zakona, od preksutra bi svi vozili kao i ovde. Znate kako ga prže po ulicama gde znaju da nema kamera čak i u civilizovanoj Nizozemskoj? Ih...

A to s kamerama je obično sranje i jeste pretvaranje u policijsku državu višeg stepena* i put u 1984. Potrebno je promeniti NAŠU policiju. Koliko ste puta videli da pandur "ne vidi" prekršaj (ajd' prekršaj, svi mi malo gazimo liniju kad se može, nego prekršaj koji je samo srećom prošao bez posledica) - i sutra će taj da gleda film s kamere i svima kroji pravdu na ravne časti, bez obzira na tip auta i broj cifara na tablici?
  • 0

#28 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 17 August 2009 - 01:34 PM

Naravno da hoce jer mora inace ode glava. Pa to vec i rade. Najnoviji radari imaju sistem za snimanje saobracaja koji ne moze da se brise. Koliko prekoracenja brzine toliko napisanih prijava. Ima ko kontrolise pa se tek onda brise zapis iz radara. I to radi samo jedna specijalizovana ekipa u celoj zemlji, mislim na kontrolu i brisanje. Kada bi znali koliko je policajaca platilo kazne za prekoracenje zadnjih nekoliko meseci ne bi tako pricali.
Sto je najbolje, uglavnom sada postuju ogranicenja :D .
  • 0
.

#29 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 August 2009 - 06:52 PM

Jedino što nas spašava od toga je što je to veeeelika investicija i ne može mnogo da se krade... Al' meni se čini da bi onda pre smorili s ograničenjima 50 po strela-pravim-ravničarskim-drumovima i sličnim stvarima koje će učiniti da nam ponovo treba ceo dan da dođemo iz Niša u Bg itsl. nego što će uvesti red tamo gde ga nema. Nadam se da grešim.
  • 0

#30 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 17 August 2009 - 07:43 PM

na ovom forumu nas ima preko dve hiljade...treba da napravimo nešto veliko da damo do znanja idiotima da nas ima i to ne mali broj...

hej...moj drugar iz švice priča kako je vozio bajk i pored njega usporio auto,u autu cela porodica,klinac spušta prozor i pruži bananu =D> [-o< ...koja razlika izmedju njih i nas :oops:
  • 0

#31 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 August 2009 - 07:48 PM

koja razlika izmedju njih i nas :oops:

Kako koga od nas :wink:

Nadam se da će se Kelly što pre oporaviti :(
  • 0

#32 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 17 August 2009 - 08:06 PM

Jedino što nas spašava od toga je što je to veeeelika investicija i ne može mnogo da se krade... Al' meni se čini da bi onda pre smorili s ograničenjima 50 po strela-pravim-ravničarskim-drumovima i sličnim stvarima koje će učiniti da nam ponovo treba ceo dan da dođemo iz Niša u Bg itsl. nego što će uvesti red tamo gde ga nema. Nadam se da grešim.


Pa vidi ovako, po lokalnim putevima ograničenje od 50km/h je sasvim opravdano - jeste da u kolima to izgleda sporo, ali na biciklu je osećaj kao da letiš. S druge strane - problem i jeste što ne postoji više auto-puteva. Poredjenja radi Nemačka ima 13000km auto puteva. Srbija nema ni 1000km auto puteva..
  • 0

#33 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 17 August 2009 - 08:19 PM

koja razlika izmedju njih i nas :oops:

Kako koga od nas :wink:

Nadam se da će se Kelly što pre oporaviti :(

..ooops izvini,izmedju njih i onih...mi smo ok. :wink:
  • 0

#34 makelele

makelele
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationBeograd~Banat

Postavljeno 17 August 2009 - 08:26 PM

Tema se pretvorila u beskonacno bacanje hejta prema vozacima automobila, kamiona i dr. motornih voizla, a to joj nije svrha.

I medju tim vozacima i medju nama biciklistima ima dobrih, odgovornih, koncentrisanih, solidarnih vozaca a ima i onih koji to nisu. Kao u svakoj drugoj profesiji. Postoji kultura u saobracaju, kao i kultura u javnim ustanovama, na ulici, za stolom, u skoli itd. Ta kultura ne moze preko noci da se promeni na bolje. To je nesto sto dolazi iz porodice, iz okoline u kojoj zivimo, dolazi sa televizije i mi sami smo njen deo. Mi je gradimo izmedju ostalog. Ona se menja na bolje ili na gore u duzem vremenskom periodu. Sustina je da svako od nas, bude malo vise tolerantan, malo vise pazljiv. Da svako od nas pocisti ispred svoje kuce.

Nije sustina samo opaliti po dzepu prekrsioca. Sta je za nekoga ko vozi auto preko ~50.000 € da plati jednu saobracajnu kaznu - NISTA! Da li ce ga ona opameteti? Vrlo verovatno da NE!
Mora se delovati na svest vozaca, miksom razlicitih mera, medju kojima je i kazna ali ne kao primarna stvar. Kampanje, propagande, akcije, edukacija, seminari, predavanja i sl. Svako od nas treba da vodi svoju malu kampanju. Da prica prijateljima, pa ako uspe da probudi savest barem jednom prijatelju, uspeo je!

Bicikliste i motoriste u saobracaju postujem pre svega jer su najugrozeniji i najizlozeniji u saobracaju. Kada sam pocinjao da vozim, otac mi je skretao paznju da pazim na njih zbog toga. I to je u meni danas usadjeno. Kad se vozim sa nekim drugim, uvek mu skrenem paznju da pazi kada prolazi pored bicikliste ili motoriste, da ga malo sire obidje, da ga ne obilazi po svaku cenu. Uvek propustim biciklistu i kad ima i kad nema prednost, i kad mi on odmahne u znak zahvalnosti, osecam se lepo. Tu kulturu treba da negujemo. To je ono sto ne moze nijedna kazna da ispravi i popravi. To je ono za sta je potrebno puno vremena da zazivi, ali kad zazivi ostace trajno.

Da ne idem dalje u off-topic sa svojim utopistickim razmisljanjima.

Kelly Crouse brz oporavak i jos puno predjenih kilometara, zelim!
  • 0
Northwestern crew
Polar Avalanche 2010

#35 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 17 August 2009 - 10:04 PM

http://www.cyclingne... ... land-start

Ne znam da li je neko ovo video..
  • 0

#36 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 August 2009 - 12:26 AM

Nije sustina samo opaliti po dzepu prekrsioca. Sta je za nekoga ko vozi auto preko ~50.000 € da plati jednu saobracajnu kaznu - NISTA! Da li ce ga ona opameteti? Vrlo verovatno da NE!


Iznenadio bi se koliko na takve ljude deluje sama izvesnost da će biti kažnjeni. Seti se samo bogobojažljivosti raje u nekadašnjim vremenima kada razmišljaš o psihi čoveka, o otporu prema ideji Velikog brata i slično. Lako mu je ovde da se đira kad zna da može da vozi neodgovorno ili da je malo izvesno da će ga kazniti, napravi prekršaja za 20.000 eura, a plati 100. Da ga uhvatiš u 80% slučajeva i te kako bi pazio. Ovo važi za sve kategorije u saobraćaju, ne samo za vozače automobila.

Jedna devojka koju znam je vozila neku turšiju golemu u buretu u bratovom finom automobilu i izleteo joj biciklista na putu (sa nenajavljenom težnjom ka isključivanju sa istog) i da ga ne bi pokupila, naglo zakoči i izlije svu turšiju po kolima. Bure od jedno circa 100 litara.

Prilično... neugodno iskustvo.
  • 0

I chill harder than you party. 


#37 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 18 August 2009 - 09:44 AM

zato Skandinavci iznos kazne računaju procentualno od mesčnih prihoda, tako da će i najmanji prekršaj itekako zaboleti i najbogatije. sve ostalo je nerealno, gde prosečan građanin za prekršaj mora da izdvoji pola plate dok bogatiji ljudi to i ne osete.
  • 0

#38 nina

nina
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 18 August 2009 - 09:51 AM

Htela bih i ja nesto da dodam u vezi ove nesrece,a to je da je za olanom bila zena koja je bila u kolima sa dva mala deteta.Utoliko je sve tragicnije,kada doticna nije razmisljala ni o bezbednosti ostalih u saobracaju niti o bezbednosti sebe i svoje dece.ovo bi stvarno trebalo "debelo" sankcionisati.
  • 0

#39 Allexandar

Allexandar
  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 18 August 2009 - 10:35 AM

Tuzno je sto se sve svede na raspravljanje ko je kriv i sta treba ispraviti u zakonu i kod nas samih ucesnika u saobracaju da se ovakve stvari nikada vise ne bi ponavljale. Na zalost, na vlasti i u vecini su ljudi kojima je sport, a da ne govorim o biciklizmu, na poslednjem mestu ili cak ni tu. Da je svest drugacija nikakav zakon ne bi bio potreban da zastiti zivote ljudi u saobracaju. Samo elementarno postovanje svog i tudjeg zivota spasilo bi na hiljade ljudi, porodica...
Nadam se da ce se g-dja Kelly oporaviti sto pre, prvo u fizickom, a onda i u psihckom smislu i da ce iz svega ovoga izaci jos jaca.
  • 0

#40 makelele

makelele
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationBeograd~Banat

Postavljeno 18 August 2009 - 11:22 AM

Na zalost, na vlasti i u vecini su ljudi kojima je sport, a da ne govorim o biciklizmu, na poslednjem mestu ili cak ni tu.


Kakav narod, takva vlast! Uvek bilo, i bice...
  • 0
Northwestern crew
Polar Avalanche 2010




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika