Jump to content


Fotografije

Koliko se moze smrsati voznjom bicikle?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
147 odgovora na ovu temu

#41 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 20 May 2009 - 09:39 AM

Slazem se! Ne treba se previse opterecivati ishranom, naka to bude jedna normalna nasa domaca kuhinja, ja sam pisao o svom slucaju. Cele duuge zime sam isao u teretanu , nakupilo se malo sala oko stomaka, skinuo sam ga iz par puta uz pomoc surutke i posta, sto ne preporucujem ostalima zbog mogucih posledica po zdravlje!?Bitnije je redovno voziti bicikl, pa rezultati nece izostati, pobornik sam zdravog nacina ishrane, puno voca, povrca, mesa bez kojekakvih vestackih stimulansa koji su po meni rizicniji za zdravlje od par preskocenih vecera. Sad imam 47god i 84 kg, bez vidljivog sala, kada sam imao 18 god imao sam 72kg na 182,5cm visine,i tada sam se normalno hranio, jedini "doping" je bio jedan popijen iscedjen limun pre dorucka. U sustini price o mrsavljenju je da nema gubitka tezine tj sala bez malo gladovanja, neka to bude i pola sata voznje uz odgovarajuci unos tecnosti, minerala i vitamina, bitno je naterati visak masnih naslaga da se pretvore u energiju .
  • 0

#42 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 20 May 2009 - 09:50 AM

moje gorivo za turu Sutomore - Lovcen (mauzolej) - Sutomore... Usput se jele bonzite. :wink:

ne znam koliko je optimalan obrok, ali se brzo pravi i nije tezak za stomak.

fuel.JPG
  • 0

#43 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 20 May 2009 - 09:58 AM

jedna normalna nasa domaca kuhinja


Slažem se. Ishrana koja za cilj ima gubitak sala, nabacivanje mišića... ume da bude jednolična i "suva". To se donekle izbegava supom, ali ove iz kesica nisu baš nešto.

Zato je dobro imati obroke poput boranije, graška, pasulja, sarmica...mmmm mljac par puta u nedelji. Umerenost i raznovrsnost.
  • 0

#44 Bocca

Bocca
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 20 May 2009 - 11:57 AM

procitah sve, ali mene interesuje ima li ovde ikoga ko za toliko pazljivih obroka prosto NEMA vremena. pa ja kucu vidim jednom u 3-4 dana, i tada dodjem na kratko i vec moram da idem jer kasnim. A kad sam na poslu imam par pekara koje su mi se zgadile komplet, i pljeskavice koje su mi se takodje zgadile. nema covek sta da jede. A ujutru pre posla nemam vremena da napravim sendvic.

nesto mi se cini da bas i nema resenja, nego da vozim kao blesav pa da tako skinem visak :)
  • 0

#45 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 20 May 2009 - 01:55 PM

Po meni je najteži aspekt vežbanja (bilo kakvog) baš ishrana. Kada moraš sve sam onda je problem i tu se vidi motivacija.

Da li ja imam vremena za sve ovo što se piše u temi? NE. Nekada sam imao, ali više ne i to je bio jedan od razlog zašto sam batalio (teretanu). Ako nešto želiš nađeš vremena, tako da je u mom slučaju nedostatak želje ustvari maskiran nedostatkom vremena. :|

Svako ima svoju priču i specifičnosti.
  • 0

#46 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 20 May 2009 - 02:20 PM

ne znam kako vi ali ako cu spremati obroke kako bi trebalo, potrebno mi je pola dana dok spremim 3 obroka, pojedem ih i operem brdo sudova. :evil:
  • 0

#47 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 20 May 2009 - 02:21 PM

Što ne probaš maslinovo ulje za potrebe prženja

Savet i preporuka-ako se već koristi maslinovo ulje, onda nikako ne treba da se termički (prženjem) i koristi, jer tako se sva njegova hranljiva svojstva gube. Hranu je potrebno kuvati i dinstati pomoću vode i tek ovako skuvanu hranu preliti maslinovim uljem! Nekome će možda ovo biti, čudno i zbog jakog mirisa ulja neukusno-mada verujte, ako naviknemo organizam na ovakav način konzumiranja-rezultati zdravog načina ishrane, će biti itekako vidljivi!
  • 0

#48 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 20 May 2009 - 02:32 PM

#-o pogreših sa formulacijom

Ja po navici spremam sve polako, tj. na temperaturi ne većoj od 150. Nisam mislio na maslinovo ulje zbog njegovih hranljivih vrednosti, već što sadrži drugačije masti (bolje) od margarina. Inače se sigurno delimično unište hranljivi sastojci zbog temperature.

ne znam kako vi ali ako cu spremati obroke kako bi trebalo, potrebno mi je pola dana dok spremim 3 obroka, pojedem ih i operem brdo sudova.


Zato je i problem :) . Ili nađeš dobru ženu ili živiš sa kevom :roll:
  • 0

#49 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 May 2009 - 04:52 PM

ne znam kako vi ali ako cu spremati obroke kako bi trebalo, potrebno mi je pola dana dok spremim 3 obroka, pojedem ih i operem brdo sudova. :evil:

Koristi mikrotalasnu i koristi sudomašinu. Život je mnogo lakši...



PS. Sada će mnogi reći: Neeeeee, samo ne mikrotalasna, ona uništava hranu... e svi oni treba da prvo nauče šta su mikrotalasi i kako to zapravo radi, kao i koja je snaga tih MT rernica :wink:
  • 0

#50 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 20 May 2009 - 05:48 PM

Neeeeee, samo ne mikrotalasna, ona uništava hranu... :mrgreen:
  • 0

#51 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 May 2009 - 05:20 AM

[...]Neeeeee, samo ne mikrotalasna, ona uništava hranu... [...]


Neeeeee[1]

[1] http://www.curezone....e_oven_risk.asp
  • 0
--

#52 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 May 2009 - 06:17 AM

ne znam kako vi ali ako cu spremati obroke kako bi trebalo, potrebno mi je pola dana dok spremim 3 obroka, pojedem ih i operem brdo sudova. :evil:

Koristi mikrotalasnu i koristi sudomašinu. Život je mnogo lakši...



PS. Sada će mnogi reći: Neeeeee, samo ne mikrotalasna, ona uništava hranu... e svi oni treba da prvo nauče šta su mikrotalasi i kako to zapravo radi, kao i koja je snaga tih MT rernica :wink:


Ja znam da mikrotalasna radi na 2.4 GhZ :D . isto kao i moja wireless mreža :lol: . Na krovu gde mi je antena svo cveće se osušilo na pola metra od nje :mrgreen: . A kad dođem noću na krov malo i svetli .
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#53 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 21 May 2009 - 09:51 AM

"Ja znam da mikrotalasna radi na 2.4 GhZ :D . isto kao i moja wireless mreža :lol: . Na krovu gde mi je antena svo cveće se osušilo na pola metra od nje :mrgreen: . A kad dođem noću na krov malo i svetli ."
Pa ti mozes neki rostilj da skrckas na krovu :)
  • 0

#54 bachaman

bachaman
  • Members
  • PipPip
  • 48 posts

Postavljeno 21 May 2009 - 10:02 AM

procitah sve, ali mene interesuje ima li ovde ikoga ko za toliko pazljivih obroka prosto NEMA vremena. pa ja kucu vidim jednom u 3-4 dana, i tada dodjem na kratko i vec moram da idem jer kasnim. A kad sam na poslu imam par pekara koje su mi se zgadile komplet, i pljeskavice koje su mi se takodje zgadile. nema covek sta da jede. A ujutru pre posla nemam vremena da napravim sendvic.

nesto mi se cini da bas i nema resenja, nego da vozim kao blesav pa da tako skinem visak :)


Slichan problem imam i ja :roll:
Prepodne na poslu, ponekad zaglavim i do uveche, tako da o nekom spremanju hrane u kucnoj varijanti, nema ni govora.
Bogu hvala pa mi je jedna voznja dnevno usla u krv, tako da u najgorem sluchaju odem do Ade, napravim krug i gajbi (25-30m) , a kad imam vremena, napravim i malo duzu turu (50-60km).
U suprotnom bih imao 120kg, opushteno :) Btw. sada imam oko 95, na visinu 185cm . Zhasu #-o
Ogroman problem mi je ishrana...
Posto moram da skinem jedno 8-10kg, pokushavam da je korigujem, ali...
Evo, poslednjih dana teram sebe, da ujutru u prodavnici uzmem musli, voce, mleko itd.. pa jedem u kancelariji :) , umesto standardnih roll virshli,sendvicha i ostalih pekarskih gluposti
(mesecima mi je to bio doruchak, pa nije chudo 10kg vishka)
Najveci problem mi je ruchak (evo josh malo, za 1-2h), kada me uhvati glad i onda u magnovenju jedem shta stignem (burek-pica-pljeskavica) jer i nemam bash neki izbor.
Eventualno da odem u Maxi i uzmem kilo svezeg mesa :) . samo ne znam gde da ga spremim :)
Shalu na stranu, izbor je stvarno ochajan (ili sam ja corav).
U prodavnici izbor se svodi na:
Deda Stoja cevape i ostalo, shunkarice, salame i suhomesnato,inegr. hleb-kifle, jogurt, neko mazivo - sirko itd.. i razne tunjevine u konzervi (tuna+150gr maslinki+1integralna kifla mi je rucak poslednjih dana, ali mislim da ce me uskoro smoriti )
Predpostavljam da vas ima u slichnoj situaciji, pa da chujem neke pametne predloge :?:
Kako se pravilno prehraniti, u periodu od 08 do 17-18h ~ h ,dok si na poslu :?:
Pri tome bih naglasio da mi je posao 99% vezan za komp (sys admin) i dupe odvajam od stolice samo kad idem u wc i po klopu...
  • 0
БаћАман
http://www.dzirafa.info

#55 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 21 May 2009 - 10:10 AM

Pa zar u ovolikom gradu ne postoji nesto sa dostavom na adresu kuvanih jela? Evo vec sam nesto nasao na upit; kuvana jela na adresu, ima;

DOMAĆICE - KUVANA JELA ZA PONETI
Adresa: Sarajevska 38
Telefon: 011/3660-230, 065/3660-230
isporucuju na posao isl. i jos puno slicnih ponuda..
  • 0

#56 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 21 May 2009 - 01:09 PM

A evo i ceo sajt posvecen isporuci hrane:
http://www.donesi.com/beograd/zone.php

Moracete sami da potrazite da li vam ponuda klope odgovara, ali sustina je u online narucivanju (idealno za sys admina :P) iz mnogobrojnih ponudjenih restorana (izaberete deo grada u kom se nalazite, i onda vam ponudi samo restorane koji isporucuju u taj kraj) - ne ulazim u cenu klope, min. kolicinu za isporuku itd, to vec zavisi od osobe do osobe :)

Prijatno! :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#57 nesrulz

nesrulz
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 22 May 2009 - 01:17 PM

Ja sam skinuo 10 KG za nekih mesec dana.
Redovna vožnja, i paziti na ishranu...


Evo, do danas sam otišao oko 15 KG dole...
Sa preko 105 (106-107), došao sam na 90...

Videću da odem do nekih 85, pa da vidim za dalje, jer sam visok 190 cm, a nisam nikad imao puno mišićne mase...
  • 0

2qu23uw.png


#58 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 22 May 2009 - 01:28 PM

Svaka cast! Samo, nemoj da se osusis previse, dosta ti je do 90kg-a. :wink:
  • 0

#59 nesrulz

nesrulz
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 23 May 2009 - 03:21 PM

Još malo... :)

btw, ono u vezi bureka, ludilo! :D
  • 0

2qu23uw.png


#60 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 23 May 2009 - 08:20 PM

Hehe, ne znam dal' je ludilo , ali daje najvecu energiju, ne pomazu tunjevine i strane kerefeke, jedite hranu iz naseg podneblja!?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika