Jump to content


Fotografije

Koju vilu za freeride hardtail bajk?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
120 odgovora na ovu temu

#61 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 25 December 2008 - 02:08 AM

Pazi ovaj Bomber Z-serije je amortizer od 150mm hoda i skoro nista vise. Jedino stelovanje na njemu je rebound koji iskreno i ne steluje se toliko cesto. Ima jos air sistem u obe komore ako se nevaram. Znaci ako neces nista vise osim velikog hoda sllobodno je pazari, ali ako tvoji apetiti su mnogo vise zaobidji je
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#62 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 December 2008 - 09:30 AM

Pa u principu i ne jurim neki amort od 999 podešavanja, namestio bi jednom
bound/rebound i to je to.Nisam od onih vozača što više provedu štelujući
amort nego vozeći ga :wink: Videću, ako čovek da dobru cenu za ovaj Bomber
z150,možda ga i pazarim :wink:
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#63 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 25 December 2008 - 10:00 AM

UH taj Z150 drugar mi propustio celo leto zbog njega posto mu je zavrsio u rinfuzi sreca posle voznje i jos jedna sreca da je imao bb7 da je imao hidrauliku steta bi bila veca posto je donji deo dobio nezavisnost:-)
uzmi 55 ako ne bolujes od podesavanja!
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#64 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 December 2008 - 10:13 AM

Haha,ali u rinfuzu :mrgreen: =D> Raspao mu se :?: Dešava se,jbg...
Pa sad,kad bih mogao da biram ja bih uzeo možda neki drugi
amort,ali ovaj dolazi po vrlo pristojnoj ceni (doduše vožen),ali
ako iskrsne neki drugi,razmisliću još.
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#65 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 25 December 2008 - 10:19 AM

Pripazi samo posto je taj amort reklamirao liku u pancevo i na kraju mu ga prodao za 100 a platio ga 280 ovaj ga namontirao i prodao tako da.....
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#66 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 December 2008 - 12:47 PM

Ništa od z150-ice,bar ne ove :wink: Jurim dalje. :|
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#67 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 25 December 2008 - 01:25 PM

probaj da nadjesh neku kombinaciju na dropbike forum, tamo imaju dosta jeftinih wila, ali i drugih stwari :)
  • 0
...born to ride...

#68 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 25 December 2008 - 08:06 PM

Uvek jeftino neznaci i dobro. Niko neprodaje dzabe svoj sacuvan delcic. Za jeftine pare ima ili slab kvalitet ili mnogo izdrkano da ni serviser Mitre mu nemoze naci kraj :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#69 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 25 December 2008 - 09:33 PM

Kada sam rekao jeftinijih mislio sam powoljniih u odnosu na nashe trzhishte, jer je tamo dosta weci zhiwotni standard a i ima dosta wishe distibutera poznatih marki (kona, funn, sun rims, author, norco....). :wink:
  • 0
...born to ride...

#70 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 25 December 2008 - 10:08 PM

Da ali kada je veci standard ljudi vise kupuju bajkove i automatski imaju dobre vozace. Samim time delovi su drkanu do mile volje. Iskreno neznam hrvati koliko su napred sa FR i DH ali dacu ti jedan primer. Iz Bugarske nikada ne bi uzeo neki delcic koji se vozi na FR ili DH bajsevima. Oni su prosto zivotinje. Lome, drndaju ramove, amortizere menjaju kao carape a za ostale sitnije delove i da nekazem. E idi ti sada uzmi njihove delove. NE Hvala. Macka u vreci je sigurnija negi ti delovi
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#71 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 26 December 2008 - 06:28 AM

Haha, pa ja sam kupio bajk iz hrvatske, i to sam kupowao samo slike, jer nisam bio u mogucnosti da ja lichno odem za hr da pokupim bajk. I da, to mu dodje kao kupowina machke u dzhepu. I po meni, koju opremu ima, i koliko sam ga ja platio....super sam proshao :mrgreen:
  • 0
...born to ride...

#72 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 26 December 2008 - 07:28 AM

Od 1000 novih XT pogona(to mi prvo palo napamet) naci ce se 3-5 falicnih. Znaci nikada neznas sta kupujes. To sam hteo da kazem. Ti si kupijo bajk na staro gledajuci slike ali ni si imao pojma u kojem je stanju. I od kojeg lika ga kupujes. Evo dodji u MKD i kupi neke delove od naseg trenutno najboljeg vozaca DH. Neide jer tako ih on pravi salatu da neces da verujs. Zadnje menjace menja kao lud, zajebao je zadnji amortizer Vivid za skoro 4-5 meseca, Boxxer mu place za kompletno menjanje semeringe, basinge a vozen samo 5-6 meseci, felne Mavic 325 unisti kao da su kineske od 100 dinara itd itd. To je samo jedan primer. Veruj mi da nisi naleteo na takvog prodavca.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#73 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 27 December 2008 - 02:53 PM

Prvo da kazem da se slazem sa Ariotom u vezi kupovine od Hrvata. Sve sto oni prodaju jeftino je vec pokrseno ili mu u startu nesto fali jer su ipak mnogo dobri vozaci i sve teraju u maximum. Iskreno, ni ja jedan mali delic od njih ne bi kupio,a pogotovo da kupim celi bajk preko telefona. Sta da je pukao ram, i to tek kasnije shvatis. Ili te kurble sa kojima si u startu imao problema. Neka fala.
A od Laze iz Makedonije ne bih uzeo da mi daje popust od 90% za deo jer sam video kako vozi :mrgreen:
Stvarno kida, al brate kida i delove. Medjutim da Laze ne pati od tezine delova bar onih koji koristi za trening mislim da bi mu sve trajalo mnooogooooo duze.
Npr. Double Track jer ima 90 kila umesto 325 slabasnih felnica, Fox DHX5.0 umesto neproverenog Vivida, izdrzljiviji i tezi 888 rc2x umesto onog boxxera koji samo sto mu se ne raspadne pod njim onolikim, na menjac da stavi hanger benger kako bi zastitio menjac..... i eto bajk tezi za oko 1.5 kilograma ali zato jak kao tenk, neunistiv. Mada mislim da kod Laze nista nije neunistivo, ipak je on lud 8) i svaka mu cast.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#74 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 27 December 2008 - 03:06 PM

To da Laze drka delove istina je. Ali nije on najbolji u Makedoniji. On je samo jedan covek koji je osnivac ekstremnog biciklizma u nasu drzavu. Ako se secas na onog busavog za loknicama iz Crne Trave Ivan Kuzmanovski. E to je momak za kojeg sam pricao. Imao nesrecu da mu je ispao lanac jer je vozijo 9-sifter sa 8 kasetom i opa nevolje ali nema veze proslo je to. Sada kada je bila trka u bitolju drzao se sa bugarima bas ramo uz ramo i zakasnijo iza najboljeg bugara svega 0.24 sekunde. prestoji mu dobra buducnost ako bude imalo ko da ga finansuje. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Bas pre neki dan je totalno sjebao Vivid-a i sada treba da oladi mesec dana dok mu je na servis u Bugarsku.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#75 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 27 December 2008 - 03:28 PM

Da,da Ivan je lud samo tako. I skroz je pozitivan lik.
Sigurno je tesko tamo naci sponzora, vidim ovde neki street vozaci dobili sponzorstva od nekih radnji i Capriola. Ima li tamo neke nade za tako nesto?
Da li Laze dotira Ivana sa delovima?
Bas bih voleo da "mali" uspe jer je veliki talenat i treba da odere Bugare.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#76 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 27 December 2008 - 03:59 PM

Znam da idemo offtopic ali ajde proci ce. Znas kako. U principu Laze finansira sve bicikliste po skoplju. Ivan ima najvecu paznju sa jos jednim mokom. Znaci njih troica su najbolji ozaci kod nas. ima jos dobrih ali nije o njima rec sada. Ivan je dobijo onaj DH ram na isplatu od 2 godine. Istu takvu ponudu je dobijo i drugi momak Dejan ali on moze da bira medju Dh ili FR rama. Znaci ostaje na njega. Dosad u ime sponzorstva su dobili sledece : pedale Hussefelt, untrasnje gume jedan ton, spoljasnje nekoliko komada, paknove za kocnice itd itd nemogu ni da se setim sta jos. Sto se tice drugih firmi niko nedaje ni jedan jebeni dinar za biciklizam. Bar jos nismo pronasli pravu firmu. Sta trazis sponzorstva od neke firme kada sami savez trazi nama pare da organizuje trku. To je smesno
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#77 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 28 December 2008 - 08:17 AM

Ili te kurble sa kojima si u startu imao problema.

Moj sluchaj! :( ....aj da iskoristim priliku da was pitam. Naime, izgleda da je hrvat stawio neku technost na nawojima za pedale, i onda ih zashrafio, i sada su se one slepile sa kurble. Uspeo sam desnu da skinem tako shto mi je otishao nawoj na kurbli za pedalu, a sada da li ima neki bezbolniji nachin da skinem lewu pedalu? (nosio sam kod metalostrugara, on stawljao kurblu na stegu i nije uspeo da skine pedalu :( )
  • 0
...born to ride...

#78 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 December 2008 - 01:42 PM

Ako iko ima tamo kod tebe onaj ogromni ParkTool ključ 15 za pedale, time ćeš sigurno moći da odvrneš. Takođe možeš kurblu da ostaviš na hladnom da prenoći i da ujutru ugreješ naglo kurblu. Kurbla će se raširiti na toploti, a pedala će, nadajmo se, da ostane hladna-skupljena.
  • 0

#79 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 December 2008 - 10:52 PM

Leva kurbla levi navoj! Probaj da odvrces na desno.
  • 0

#80 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 December 2008 - 06:34 AM

Leva kurbla levi navoj! Probaj da odvrces na desno.

odnosno u smeru okretanja kazaljke sata
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika