Jump to content


Fotografije

Koju vilu za freeride hardtail bajk?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
120 odgovora na ovu temu

#21 ziggy

ziggy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 19 December 2008 - 11:40 PM

Jel neko zna kako funkcionise kada kupis nesto recimo u Madjarskoj, gde trazis povrat PDVa?


U Mađarskoj ti porez ili AFU vraćaju u prodanvici gde si kupio robu, ali ne odmah nego moras doci sledeci put po to ili da to neko odradi umesto tebe...
  • 0
When I was a kid I used to pray every night for a new bike. Then I realised that The Lord doesn't work that way, so I stole one and asked him to forgive me.

#22 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 December 2008 - 12:24 AM

Ziggy, a sto drugi put, da znaju da si preneo preko carine ili sta? :shock: :shock:
  • 0

#23 ziggy

ziggy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 20 December 2008 - 07:30 AM

Pa ne znam ni ja 100% ,ali ako sledim neku logiku kako ide kod nas, onda je zato sto roba mora da istupi iz zemlje da bi ti vratili AFU tj PDV. Verovatno je bilo malverzacija pa zbog toga.Inace se AFA vraca na iznose preko 250 EUR-a. A kod kupovine moras naglasiti prodavcu da hoces da ti se vrati AFA,onda ti on daje jos edan racun sa kojim dobijas AFU nazad. E onda ,kod popunjavanja obrazca za AFU mozes dati odobrenje da ti neko dugi podigne to sve kad sledeci put udje u zemlju. Ovo sve ide ovako ako ti ides da kupujes ,znaci ne za ONLINE kupovine [-X
  • 0
When I was a kid I used to pray every night for a new bike. Then I realised that The Lord doesn't work that way, so I stole one and asked him to forgive me.

#24 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 December 2008 - 02:05 PM

Tema je "Koju vilu ... itd", a ne "PDV,AFU,Carine,urci-palci i slično", pa ako znate neku
dobru vilu za freeride da lepo pasuje na hardtail ramu, kažite :wink:
Koga zanimaju druge stvari,neka ide na: viewtopic.php?f=5&t=55
Hvala lipa :mrgreen:
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#25 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 December 2008 - 02:19 PM

E vala ako si im rek'o =D> . I molim vas da više ne pominjete PDV, poreze i takse....ovde ima male dece :D
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#26 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 December 2008 - 02:23 PM

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Da,da,uvek ta rečenica:"ovde ima male dece"

Kad god se napiše/okači neka navodno neprimerena slika,uvek te dočeka ta čuvena:
"nemojte ljudi ko boga vas molim,ovde ima male dece" :mrgreen:

A malu decu danas u Srbiji prvo nauče da psuju i jeb. majku nekom pa tek onda da
piju mleko na flašicu =D>

Ali dobro,da ne idem više u n:sign0006.Freeride viljuške, anyone ?
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#27 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 December 2008 - 03:05 PM

Sveto nemoj da ti menjam avatar :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A i sta da postujem FR viljuske kada nemamo mi para za to n:happy0045 n:happy0045 n:happy0045
  • 0

#28 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 20 December 2008 - 03:24 PM

Marzocchi Z1
Posted Image

Fox 36
Posted Image

Manitou Stance Flow
Posted Image

Manitou Travis
Posted Image

Marzocchi 44
Posted Image

Marzocchi 55
Posted Image

Marzocchi 66
Posted Image

Foes F1 XTD
Posted Image

sada shta mozhesh da nadjesh owde na owim prostorima ti pazari ;)
  • 0
...born to ride...

#29 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 December 2008 - 05:07 PM

Sveto nemoj da ti menjam avatar :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A i sta da postujem FR viljuske kada nemamo mi para za to n:happy0045 n:happy0045 n:happy0045


Za šta sve nemamo pare ovde, pa postujemo na forumu :mrgreen:
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#30 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 20 December 2008 - 05:29 PM

@ Mladen

Od ovih vila sto si ovde nabrojao najboljeg kvalitetai rada je Fox 36. Manitou Stance je nevidena mulj viljuska koja ima neverojatno los rad. Manitou Travis je mnogo bolje resenje ali mozes da ga koristis samo sa 1,1/5 ramovima kojih ima mnogo malo kod hardteil bicikle. Marzocchi 44 je za trail/all mountain varijanti i nikako za freeride. Marzocchi 55 i 66 imaju toliko problema sto i da ti sede u sobu na temperaturi od 23 stepena pokvarice se :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Foes je vec nesto drugo ali ipak je to garage days amortizer i nije toliko komercijalan. Znaci kompletan pobednik je Fox 36 koji je stvarno odlican amortizer
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#31 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 20 December 2008 - 05:53 PM

za owe manitou stwarno ne znam kako rade, za 44 znam da nije toliko chwrst, 55 i 66 znam da imaju probleme, foes sam stawio onako, i znam da je FOX 36 NAJBOLJI odawde, mada bilo mi bedara da stawim samo fox....nekao usamljeno mi dodje :P

btw hwala na komentar za moj post ;)
  • 0
...born to ride...

#32 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 December 2008 - 05:58 PM

Sto se Manitou-a tice, on je napravio "cistku" kod svojih Amorta, tako da Stance vise i nije u ponudi niti se vise proizvodi. Travis single crown je opcija za freeride i to u hodu od 180mm. Sa patentiranim "Hex Lock 20mm thru axle" sistemom, ali nazalost za vecinu, vrat je kao sto je i Arioth rekao za "onepointfive" vrat rama.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#33 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 December 2008 - 06:02 PM

Ne znam šta je prvi vlasnik radio sa njim, ali moj Manitou Stance Static radi kao lud :shock:
A ja nisam baš nikako nežan prema njemu.Ko zna kad je poslednji put video servisera ili
podmazivanje.A tučen je skoro svakog dana u prethodna 3.5 meseca,po zemlji,po betonu,
niz spusteve i stepenice,skakan,drkan i (još uvek) perfektno radi.Jedino što bih želeo je
malo više od tih dirt jumperskih 80mm hoda.
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#34 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 20 December 2008 - 07:55 PM

Ne znam šta je prvi vlasnik radio sa njim, ali moj Manitou Stance Static radi kao lud :shock:
A ja nisam baš nikako nežan prema njemu.Ko zna kad je poslednji put video servisera ili
podmazivanje.A tučen je skoro svakog dana u prethodna 3.5 meseca,po zemlji,po betonu,
niz spusteve i stepenice,skakan,drkan i (još uvek) perfektno radi.Jedino što bih želeo je
malo više od tih dirt jumperskih 80mm hoda.


Kada bi se popeao na Rock Shox Argyle posebno model 409 osetijo bi razliku i to kako. Tvoj S
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#35 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 December 2008 - 08:18 PM

Kada bi se popeao na Rock Shox Argyle posebno model 409 osetijo bi razliku i to kako. Tvoj S


Verujem da ima razlike,ovo moje je ipak stara vila.
Nego,postovi ti nešto nekompletni u poslednje vreme,cepaju se :?: :wink:
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#36 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 December 2008 - 01:39 AM

Bio ja danas u gradu i gledam neku odecu da kupim, cisto da ne idem go :mrgreen: i odmah u glavi racunam j...te 10 farmerki i 10 majica ti je jedan amort :mrgreen: :mrgreen: bolje ici go....nisam kupio nista :mrgreen: :mrgreen:. Mozda budem go ali zato ce bajs biti :twisted:
  • 0

#37 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 December 2008 - 07:15 AM

Bio ja danas u gradu i gledam neku odecu da kupim, cisto da ne idem go :mrgreen: i odmah u glavi racunam j...te 10 farmerki i 10 majica ti je jedan amort :mrgreen: :mrgreen: bolje ici go....nisam kupio nista :mrgreen: :mrgreen:. Mozda budem go ali zato ce bajs biti :twisted:

Sve je ok da se toliko štedi, ali da meni treba garderoba... ne bi se razmišljao previše. U krajnjem slučaju, uvek imaš one poznate novosadske "magacine", "carinsku robu", a nikako ne zanemariti ni "second hand" :mrgreen:
  • 0

#38 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 December 2008 - 03:18 PM

n:sign0006 n:sign0006 n:sign0006 n:sign0006 n:sign0006


Bio ja danas u gradu i gledam neku odecu da kupim, cisto da ne idem go :mrgreen: i odmah u glavi racunam j...te 10 farmerki i 10 majica ti je jedan amort :mrgreen: :mrgreen: bolje ici go....nisam kupio nista :mrgreen: :mrgreen:. Mozda budem go ali zato ce bajs biti :twisted:


Ti si bratac pobednik... =D> . Da uzimam nečije polovne gaće i pantale iz second hand shop-a samo da bi imao amort... :?: Lepo je kad neko uštedi ali ovo je boles. Znači ne kažem da je sramota kupovati u second hand shop-u ali bih ja to uradio samo iz krajnje potrebe, a ne zbog nekog amorta koji ima malo veći hod od ovog što već imam. Drugo imao sam drugara koji je imao preduzeće koje se bavilo prodajom takve robe. Mislim, način na koji je to stizalo u zemlju i ostalo je užas. Idu naši tamo po inostranstvu i kukaju "Ako imate neke stare stvari dajte nam za institucije i kao pomoć Srbiji". Francuz (u ovom slučaju) izvadi stari odrcani kožnjak i da ovom kretenu koji odmah sve strpa u kamionet i teraj dalje. Pod istim izgovorom (kako bi bilo oslobođeno carine) se uveze i podeli braći i sestrama koji su pootvarali STR-ove širom BG, NS, SU, KG, KŠ itd. E onda se to ni ne opere nego odmah na ofingere i cepaj Mileee...Sve to zbog amorta...? Pa to mora da je opsesija, a ne ljubav. Nemoj me pogrešno shvatiti, ali moj ti je predlog da uzmeš te pare i kupiš Novopazarske farmerice za 1200 dinara i ne razmišljaš o tome koliko je pantalona potrebno da bi se uzeo amort. Ako ti je novi amort toliko potreban bolje uzmi nešto iscimaj šefa da radiš prekovremeno ili nešto, čisto da uzmeš neke pare više. Ako ideš u školu, strpi se do sledećeg leta i nađi neku letnju šljaku. Ja sam većinu stvari koje sam kupio dok sam išao u školu (a za koje nisam imao novac jer mi roditelji ne bi dali jer je to bacanje para za njih) kupio od letnjih konobarisanja po kafićima na Adi itd.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#39 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 21 December 2008 - 03:25 PM

You're so right
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#40 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 21 December 2008 - 03:33 PM

pare i kupiš Novopazarske farmerice za 1200 dinara



Dadoh u Velebitu tol'ke pare za 2 para novih :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika