Jump to content


Fotografije

Koju vilu za freeride hardtail bajk?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
120 odgovora na ovu temu

#101 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 January 2009 - 09:15 PM

Ne znam BRATE,u nekom sam haosu pa ne stizem ni da provirim na forum,a tek
za vilu sta cu da radim,nemam pojma...Ima nekih opcija,ali su sve neke privremene,
rezervne,nista da uleti sto bih ja zeleo.Javice mi Nedjo on ide za Hungariju ove nedelje,
pa je rekao da ce pogledati kako tamo stoje sa Drop Off 3 i 4,ali s obzirom da su to starije
vile,ne nadam se mnogo.I ti bi isto mogao da vidis kod tog tvog definitivno,hoce li ili nece
da trguje za tu trojku.Imam i nekog horwata za Drop Off4 za neke relativno ok pare,ali
vila deluje kao da joj je dzigerica vadjena na zivo :shock: :twisted: Sve u svemu,ne zuri
mi se,videcemo...Sportski pozdrav BRATE! :D

p.s. uvek moze da se uzme neka vila za 20-30 evra onako da se ima za kotrljanje,
dok priroda ponovo ne ozeleni i ne ustedim novce za nesto pravo :wink: Npr. neku
55icu ili 66icu.Takvo mace bi leglo na bajk kao Piletu samar =D>
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#102 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 10 January 2009 - 09:31 PM

Sve sto je Marzocchi do 2007 dajem zeleno svetlo. Ako imas kesa da utabanis jedan Fox to bi bilo sjajno. Ne bi prosao loso ni sa jednim Rock Shox-om. Manitou neka prespava za tvoj slucaj(sorry Miso ali ti je realnost). Magura takodje moze ali papreno. DT dugacke snove mu zelim sa pesmom ............ White Brothers je super ali je**ni ameri nisu toliko komercijalni. Tesko je posle kupovine.

Moja preporuka za amortizer za tvoj stil voznje je neki Domain ili Pike(ali da ima crni feder u njemu) iz famileje RS. Marzocchi prestavljaju Z1, Drop Off familija, i poneka 66 iz ranijeg preijoda. Fox bi ti preporucijo ili Van 36R ili Talas 36R.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#103 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 January 2009 - 09:56 PM

Ma znam sve, najzajebanije je to sto sam ogranicen raspolozivom kolicinom novca...
Da ja imam kesa,ne bih imao problema, ovako kad nemas love-problema koliko volis:)
Marcoki-pozeljan,favorit no.1
Magura-slabo dostupna,skupa.
Rock Shox-opet skuplja varijanta za mene sad.
Manitou-sta znam,mene je lepo sluzio,ali ovi sa vise hoda amorti su im losi,i sam kazes.
Lisica-opet trazi pare,pare,pare...
Sve u svemu,videcemo u danima koji dolaze.Cekam Nedjine vesti iz Madjarske,pa cu da
vidim sta i kako dalje.
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#104 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 10 January 2009 - 09:59 PM

Ej neznam zasto nemogu da promenim post ali nema veze dopisacu jos nesto ovde. Sveto veruj mi na reci da ova Marzocchi Z.1Sport je najbolji za pare koje moze da se kupi. Ako ga negde ima novog je oko 300e a na starom moze da se nadje i ispod 200e. Znaci visina 130mm sasvim dovoljno i vise ti netreba a jak kao djavo. Moze da udje i Pike 426 u-turn sa crnim federom ali to je vec oko 200-250e na staarom. Ako ima u Hungarsitan :D nesto slicno neka ti Nedjo vidi i ako je socuvano neka uzima.

Postavljena slika
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#105 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 January 2009 - 10:05 PM

Si,si,znam za Z1,dobar feder sto bi reklo Pilence...Kazacu Nedji pa nek vidi sta ima,
on ce mi odande javiti sta je i koliko kosta pa cu znati.Do kraja next week-a cu imati
jasniju situaciju na papiru.
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#106 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 10 January 2009 - 10:18 PM

Imam jedan zeleni Domain 302 U-Turn 115-160mm. To bi ti odgovaralo bas kako treba. Plus boja seksi. Ima da budes pravi fenser. Ali cena je oko 400e sa popustom ide sigurno dole ali znam da je to malo mnogo vise nego sto nameravas da das. JBG imaces drugu mogucnost. Bar se nadam. Evo lepotice

Postavljena slika

Slika je postavena samo da se moze videti doticna vila u pravom izdanju.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#107 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 January 2009 - 10:22 PM

Hehe,mint green,pravi pimperski amort :) Dobro parce,ali je cena malo mnogo vise
preko mojih mogucnosti.Trenutnih.A o nekim buducim mogucnostima,nadam se da
ce biti mnogo dubljeg dzepa nego ove sadasnje :wink: Lep bajk, bravo BRATE =D>
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#108 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 January 2009 - 06:36 AM

kontam da bi sa tom vilom završio posao :wink:
  • 0

#109 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 January 2009 - 10:57 AM

Svi moji problemi bili bi istorija :wink: :D Stvarno dobra vilica =P~
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#110 nedjo

nedjo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts

Postavljeno 17 February 2009 - 10:20 PM

Evo i mene kada me vec spominjete. Najlosija stvar je da nisam jos ni bio u madjarskoj, a ni ne znak kada cu ici. Imaju madjari dobar sajt sa koristenim delovima ali je problem sto imaju i dobre staze pa se ne zna u kakvom su stanju ti delovi. A i veliko je cimanje da se nesto kupi preko tog sajta jer prvo moras da zoves toga ko prodaje a posle i da odes po to. I ako taj deo, u ovom slicaju vila, nije u zadovoljavajucem stanju bacene su pare potrosene za put.
Ariote, zasto mislis da marzocchi vile novijeg datuma ne valjaju. Ja imam 66rcv 2008. i nemam nikakvih zalbi na njega, a nije bas da ga mazim. Vrlo jednostavna vila i za podesavanje i za odrzavanje. Pre njega sam koristio marzocchi super T rv i manitou stance kingpin i obe sam slomio :twisted:
  • 0

#111 nedjo

nedjo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts

Postavljeno 17 February 2009 - 10:26 PM

Bas sam sada pogledao sta ima kod madjara od koristenih vila i imaju nekoliko pike-ova u ponudi, a cene su od 200 eura pa navise, samo i dalje ostaje problem koliko je pametno kupovati koristene vile ciji istorijat ne znas
  • 0

#112 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 17 February 2009 - 10:31 PM

Ariote, zasto mislis da marzocchi vile novijeg datuma ne valjaju. Ja imam 66rcv 2008. i nemam nikakvih zalbi na njega, a nije bas da ga mazim. Vrlo jednostavna vila i za podesavanje i za odrzavanje. Pre njega sam koristio marzocchi super T rv i manitou stance kingpin i obe sam slomio :twisted:


Pogledaj sta ljudi komentarisu za ATA serije 55,66, 888. Tvoj RCV je prosta viljuska. Coil with air aisit ako se nevaram. Od stelovanja imas samo rebound i compression(neznam dali high ili low speed compression)

btw Video sam tvoj bajk u Crnoj Travi. Dobra je tvoja vila. Iskren da budem pre bi kupijo nju nego Domain-a. Ali vec za vise para samo Totem za freeride
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#113 nedjo

nedjo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts

Postavljeno 17 February 2009 - 10:45 PM

Bas zato mi se i svidja sto je prosta, nema toliko, za mene ne potrebnih podesavanja, napumpam kolika mi je tvrdoca potrebna, namestim rebound i kompresiju i to je to. A ata serije vila i slicno tome ne bi nikada kupio jer su prekupe i komplikovane za moj ukus. Jedino, kada bi imao neogranicen budzet, na fox-ove viljuske ne bi zalio da dam pare :D :D :D
  • 0

#114 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 17 February 2009 - 10:50 PM

Ali kataloski gledano Fox i nema nekog aduta u freeride vodama. Ok jedno debljina stapova od 36mm ih pravi to ali hod amortizera je za All Mountain ili Sloop Style. Za FR treba 180mm napred. Od njihovih serja bi picijo Float 36 RC2
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#115 nedjo

nedjo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts

Postavljeno 17 February 2009 - 10:57 PM

Bas na njega sam i mislio. Pretpostavljam da si imao prilike da je vidis, deluje kao da moze da izdrzi dosta maltretiranja i mucenja. Mada, skupa je to zabav, nema potrebe za tim sve dok 66 odradi posao kako treba
  • 0

#116 dario

dario
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 29 August 2009 - 05:31 PM

nabavio si marz55, ima li je ko i kako je zadovoljan?
  • 0

#117 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 August 2009 - 08:44 AM

55 koliko ja znam nije dobro odraadjena viljuska...ima problem sa ketridzima,ili ti ne upada pun hod...ovako deluje cvrsto i lepo...vozio sam je i lepo se ponasa,ali pre bih ti preporucio drugu viljusku ako imas izbora
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#118 dario

dario
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 01 September 2009 - 09:39 PM

vilja je skoro nova, i izasla me malo vise nego dart2 :D tako da ce posluzit. takva cijena se nije mogla odbit :mrgreen:
  • 0

#119 dario

dario
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 03 October 2009 - 04:45 PM

nazalost moram napisat da je marz55 R najveca kurcina od vilje koja je ikad napravljena. za manje od 6mjeseci joj se sjebao ketridz za rebound, i sadu umjesto 160mm ima 60mm hoda. bio sam prinuđen izbacit taj ketridz, nasut vise ulja i nabit veci pritisak...

razocarenje jos vece kada sam vidio da je ketridz suntourov. nije ni cudo da rikavaju. nikad vise marza...
  • 0

#120 nedjo

nedjo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts

Postavljeno 12 October 2009 - 08:28 PM

Nisi jedini kome se to desili, mada nisi morao da izbacis kertridz. Opste poznato je da su u novim marzocchijima santourovi kertridzi. Moze to i drugacije da se uradi. Sada za 2010 ima 55rcv, sto bi trebao da bude dobar model s obzirom kako su se pokazali 66rcv i 888rcv (koji trenutno koristim)...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika