Jump to content


Fotografije
- - - - -

Panduri vs. Biciklisti


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
83 odgovora na ovu temu

#61 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 23 July 2009 - 09:59 PM

I to ga pokupio neki deda, od 68 leta. #-o
  • 0

#62 makelele

makelele
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationBeograd~Banat

Postavljeno 24 July 2009 - 09:23 AM

U mom kraju je pre nekoliko godina, momak ubio devojku tako sto je naleteo biciklom na nju... Tako da svakako treba paziti i na pesake, iako deluje bezazleno.
  • 0
Northwestern crew
Polar Avalanche 2010

#63 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 03 August 2009 - 01:53 PM

Ovde cu podeliti sa vama kako sam izgubio polovinu zivaca pre nekih mesec dana. I jos danas kad se setim, ubio bih nekog. Zivim u Obrenovcu. Uvece oko 23h kupio sam porodicni sladoled, i okacio kasu na korman i lagano krenuo kod cure koja je udaljena par km. Prosao sam kroz semafor na trepcuce zuto ( koje se cesto kod nas pali uvece) gde su me posle nekih 70m zaustavili panduri sa sumnjom da sam pijan. Ja im lepo odgovaram da sam krenuo kod cure sa sladoledom, dao im licnu kartu, i cekam da mi je vrate. Kad lik krenu da mi pise prijavu, i pravac kod krivicnog sudije. Razlog- PROSAO KROZ CRVENO! A crvenog nema nigde, samo trepcuce zuto. Znaci veselje! Na drugom semaforu radi crveno, ali to je druga prica.... Ko je sad lud. Oni svratili na obliznji kiosk da kupe pljeskavicu, pa ajde da napisemo par kazni. Kreteni i idioti.
Opet sam se iznervirao...
Pozdrav
  • 0
B)

#64 Martok

Martok
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Postavljeno 03 August 2009 - 02:00 PM

Nisi jedini. Cuo sam slicnu pricu od drugara iz Obrenovca pre 2-3 meseca.
  • 0
.

#65 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 08 August 2009 - 10:44 AM

danas sam se vraćao sa treninga kroz centar grada,stao kod bunara da natočim vode...krenem bajkom i gosn policajac vikne "momak stani"...ja stanem,pita on "što voziš?"...ja reko idem sa treninga...a on "to je najmanje bitna stvar što ti treniraš,nego što voziš"...ja ukapiram da se nesme voziti kroz centar ,sad čuo prvi put..(u centru subota podne,nigde nikog...)..posle on traži ličnu kartu..reko nenosim sa sobom na trening,jer sam već jedanput tako izgubio :^o,reko uredu sad ću da guram,ali je teško hodati u ovim cipelama.Onda on "e sad ćeš ti da nađeš hiljadu razloga samo da bi vozio" ...mislim u sebi bolje da ćutim možda me pusti,ako budem se svađao kazniće me,jer ima pravo na to,a sad da me odere sa par hiljada baš mi i ne fali...kaže on ovo ti je sada žuti karton,sledeći put ide crvena...dotični je bio mlađi od mene,bar sam ja tako šacovao...
  • 0

#66 sssasa

sssasa
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 08 August 2009 - 05:06 PM

...citam i razmisljam koliko sam ja zapravo sretan covek. Kod mene u gradu nema takvih problema ,bar ne da ja znam ili da su ih moje kolege po pedali imali s organima reda. Naprotiv posto je ovde biciklista (pod full opremom)jako malo tacnije nas 5-6 mi im dodjemo interesantni pa imaju potrebu da nas kao zasticenu vrstu postuju. Redovno se jave,pozdrave...dosuse bude tu i po koji "inteligentni"komentar ali boze moj ljudi smo. Jos uz sve to u poslednje dve tri godine imali su pratnju nekih grupa organizovanih stranaca sa kojima smo vozili pa smo i postali vazni u njihovim ocima. Zato bar ja da ih pohvalim kad su svuda takvi kakvi jesu =D>
  • 0

#67 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 08 August 2009 - 06:22 PM

Kao klinac sam imao sam par benignih opomena zbog preteranog jurcanja kroz saobracaj; a sad u ovim godinama me samo osmotre sa izrazom lica koji kaze:jos jedan zaludjenik-nesretnik... sto mi ni najmanje ne smeta! Naime, ova idiotarija koja mi se dogodila proslog proleca zvuci kao da je rezirao Vudi Alen. Tek je malo smeksala zima i ja u nedelju ranije ujutru sednem na bajk da malo protegnem noge i nateram krv da jurne kroz srce junacko :P Nakon sat ipo lagane voznje krenem da se spustam od Milana Rakica ka Mirijevu ulicom Matice Srpske-duza i prava nizbrdica. Bese oko 9h ujutru, nedelja, nema nigde nikog. Ali vec na pocetku spusta spazim da dole stoji saobracajna patrola u tristasedmici. Ja kao da ih nema, na pocetku spusta malo navrtim u najtezem prenosu-malce da me pokrene i pustim se na ler. A oni obojca stoje pored auta, jedan od njih sa radarom za merenje brzine okrenutim ka pravcu iz kog dolazim. Iako nisam mogao da verujem da mene 'skeniraju' ipak sam bio svestan da nigde ni blize ni dalje nema vozila u pokretu! Nisam kocio niti ubrzavao, i kad sam stigao u dno spusta, obojca pocnu da vicu-bravo majstore isao si 55, da se raduju ko da smo braca uz razne sportske i ostale pozdrave, sa neverovatnim iskrenim odusevljenjem na licima. Najiskrenije, usopste nisam ocekivao takvu reakciju pa im samo odmahnuh. Tek kad sam se jos malo provozao i dosao kuci, ispricam zeni i umrem od smeha. Doziveo sam razne situacije u saobracaju kao vozac auta, pesak i biciklista, ali ovo je bio vrhunac iznenadjenja u Srbiji.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#68 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 08 August 2009 - 06:58 PM

meni je samo krivo što nehvataju motore(ili ih hvataju samo ne vidim)...sad došao iz grada i skuteri jure bez kaciga na istom mestu u centru gde su me danas zaustavili...ali ja više sigurno tamo neću proći biciklom,ZATO ŠTO JE ZABRANJENO VOZITI BICIKL U CENTRU :twisted:
  • 0

#69 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 08 August 2009 - 08:21 PM

Na kraju Kneza je postavljena tabla PEŠAČKA ZONA, tako da je to razlog zašto ne sme da se vozi bicikl kroz Knez.

Mada ja sad razmišljam: ako uđem u Knez iz neke bočne ulice tako da fizički ne mogu da vidim oznaku da je to pešačka zona da li sam kriv? Ako povučem analogiju sa znakovima za zabranjeno (zaustavljanje i) parkranje onda sam u pravu (ti znakovi važe od raskrnice, zar ne).

Mada ako krenem da pametujem policajcu ja ću izvući deblji kraj n:fighting0027
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#70 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 08 August 2009 - 09:25 PM

Na kraju Kneza je postavljena tabla PEŠAČKA ZONA, tako da je to razlog zašto ne sme da se vozi bicikl kroz Knez.

Mada ja sad razmišljam: ako uđem u Knez iz neke bočne ulice tako da fizički ne mogu da vidim oznaku da je to pešačka zona da li sam kriv? Ako povučem analogiju sa znakovima za zabranjeno (zaustavljanje i) parkranje onda sam u pravu (ti znakovi važe od raskrnice, zar ne).

Mada ako krenem da pametujem policajcu ja ću izvući deblji kraj n:fighting0027


Po svemu sudeci u Srbiji je zakon rastegljiv pojam, tako da kako god okrenes mi obicni nismo nikad u pravu, ili bar tako nameste situaciju. Cak iako je to pravilo sa znakovima na nasoj strani, kad dodje do konkretne situacije bice-nepoznavanje pravila te neporavdava.... to se meni jednom desilo u 'sukobu' sa zakonom [-X
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#71 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 August 2009 - 11:59 PM

Ja sam 1000x okačio Kneza bajkom (dodše, obično samo secnem 50-100 metara), niko mi ništa nije rekao. Doduše i idem lagano, koji će mi da mi neko podleti kad krene ka izlogu.
  • 0

#72 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 09 August 2009 - 12:16 AM

Vozio sam dosta puta kroz Knez, sto danju, sto uvece, kad je bilo manje ljudi, a i kad ih je bila rulja...Niko me nije cimao, al znam da su jednom cimali mog ortaka, u fazonu, aj sad lepo sidji sa bicikle i pocni da guras istu. :)
  • 0

#73 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 18 August 2009 - 07:18 PM

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> brateeeeeeeee

http://www.novilist.... ... serlo.aspx
  • 0

#74 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 18 August 2009 - 09:51 PM

Sledeci put nek obuce dres reprezentacije, mozda mu i progleda kroz prste. :mrgreen: #-o =D> =D> =D>
  • 0

#75 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 18 August 2009 - 10:17 PM

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> brateeeeeeeee

http://www.novilist.... ... serlo.aspx


Balkane
Balkane
Balkane moj
Budi mi silan
I dobro mi stoj

Mi smo ljudi cigani sudbinom prokleti
Uvijek netko oko nas dodje pa nam prijeti
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#76 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 18 August 2009 - 11:45 PM

Pošto se ovakvi linkovi pre ili kasnije gube:

Datum objave: 8.8.2009 u 17:05h
Hrvatski biciklist prekinut u pripremama za prestižnu Vueltu
Foto: Policajac kaznio Kišerlovskog zbog usporavanja prometa
PROPAO TRENING – Robert Kišerlovski čeka dok mu policajac napiše kaznu za prometni prekršaj * S. DRECHSLER

RIJEKA – Jednoga od najboljih hrvatskih biciklista, 23-godišnjeg Riječanina Roberta Kišerlovskog, zaustavio je u subotu ujutro usred treninga na skretanju kod Bakarca policajac s optužbom da usporava promet!

Član prestižne španjolske momčadi Fuji Servetto, koji se priprema za španjolsku Vueltu i njegov kolega iz »Rijeke« Bojan Rafaj odrađivali su trening sve dok policajac nije zaključio da su upravo njih dvojica odgovorni za kilometarske kolone zbog kojih je put od Rijeke do Bakarca trajao više o sat vremena.

– Imali smo trening snage koji već godinama vozimo po istoj ruti, od Rijeke do Bakarca gdje smo se mislili okrenuti pa produžiti prema Gornjem Jelenju. Na cesti je bila kolona pa smo zaobilazili automobile s lijeve strane, kao motociklisti. U jednom trenutku policajac je skočio pred nas na cestu, zaustavio nas i rekao nam da nas je gledao kako vozimo pet kilometara i da smo mi stvorili cijelu ovu kolonu jer smo prespori. Meni je inače prosjek brzine 40 kilometara na sat – govorio je Kišerlovski, sjedeći na zidiću uz cestu, pri kraju dvoipolsatnog čekanja da policajac obavi formalnosti koje su se odužile budući da biciklisti sa sobom nisu imali dokumente.

Hrvatski reprezentativac nije samo prekinut u pripremama za jednu od najvećih utrka na svijetu, već je dobio i dvije kazne, sto kuna zbog toga što je zateknut bez osobne iskaznice i 500 kuna zbog zadržavanja prometa, a ista sudbina zadesila je i Rafaja.

– Pročitao sam u obrazloženju kazne da smo vozili usporedno dvojica, što nije istina jer smo vozili jedan iza drugoga što je policajca možda optički zavaralo. Jedinu pogrešku koju priznam je da nisam imao osobnu iskaznicu, ali nikakav prekršaj nismo napravili. Policajac nam je rekao da je ovo cesta po kojoj ne smiju voziti biciklisti, ali takvog znaka nema. Osim toga, policajac je vikao na mene, a ja sam isto izgubio živce, ali nisam mu rekao ništa prosto i pazio sam što govorim. On je meni rekao da sam mulac, što mi ne smije reći jer je to bezobrazno. Uzeo sam njegove podatke jer ću u ponedjeljak sigurno pokrenuti neki postupak. Možda i ne bih tako reagirao da mi ovo nije već treći ovakav slučaj. Dva puta me u Bujama zaustavljao isti policajac, što mi se nigdje nije dogodilo a prošao sam pola svijeta. Dapače, u drugim zemljama ljudi poštuju bicikliste i paze na nas – kaže Kišerlovski, kojega njegova momčad na svojim službenim stranicama predstavlja kao jednoga od najboljih mladih biciklista u Europi.

Nakon što je završio posao policajac je odbio dati izjavu i potom odjurio na motoru, a Kišerlovski je nastavio trening.

– Ovo mi je jako poremetilo trening jer mi je svaka nijansa bitna, a ja sam profesionalac koji živi od biciklizma. Osim toga ne bih smio biti na suncu, a stojim ovdje dva i pol sata usred priprema za Vueltu koja je jako bitna utrka i mnogi biciklisti sanjaju nastup na njoj – zaključio je rezignirano Kišerlovski.

Ivor BALEN

snimio: Sergej DRECHSLER
  • 0

#77 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 August 2009 - 04:59 PM

[youtube_embed2][/youtube_embed2]

heheh
  • 0

I chill harder than you party. 


#78 Ryuuken

Ryuuken
  • Members
  • PipPip
  • 67 posts
  • LocationPodgorica

Postavljeno 19 August 2009 - 07:09 PM

Sta je ovo? Vanzemaljac na dva tocka? Ima li neko predstave o brzini kojom je ovaj neidentifikovani objekat pedalao?
  • 0
pazi nije cak ni prava sargarepa nego aluminimunimum

#79 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 19 August 2009 - 07:12 PM

mlazni pogon, #-o , gledao sam ovo vec, ali ne mogu trenutno da se setim.
  • 0

#80 Martok

Martok
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Postavljeno 19 August 2009 - 08:31 PM

mlazni pogon, #-o , gledao sam ovo vec, ali ne mogu trenutno da se setim.

viewtopic.php?f=6&t=1266&st=0&sk=t&sd=a&hilit=klipovi#p11997
Da nije zanimljiv ne bi se ponvljao :)
  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika