Jump to content


Fotografije

Giant TCR jedan od prvih generacija.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
46 odgovora na ovu temu

#21 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 29 March 2024 - 12:35 PM

Nasao sam poklopac za rucicu menjaca. Sad ima sve.

IMG-20240329-131551.jpg

Prvih 1500 KM. Nakon 1000 nisam stavljao nista, pa sam dodao stvarcice da lunjam po Vojvodini.

IMG-20240329-131404.jpg

Ostalo je da promenim traku (sutra stize) i da stavim bezicni ciklo, zicani sam skinuo. Pa ovo je za razbirigu, a uporedu nabavljam novi TCR, pikirao sam jednog za 800e. Ovaj je za vezbanje ubio se. Nijednom me mehanika nije izdala. Ova 5500 grupa rastura po pouzdanosti. Odrzavao sam bajs, ali sam ga i vozio, ide bez greske. Subjektivno je, ali ove stare grupe su zaista imale kvalitet. Imam osecaj da su patrone i prednji lancanici daleko pouzdaniji od nekih novijih sto sam vozio.

Ko bi rekao da cu plastikicu naci na dnu kutije na pijaci kod nekog deke. Neverica. :)

EDIT : Lulu nisam menjao, videcu, jer nisam bio siguran da li cu ga zadrzati, treba mi duza 1-2 cm i ne pod ovim uglom.
  • 0

#22 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 March 2024 - 01:37 PM

A da mozda jos spustis kljun sedista, nekako ne deluje dovoljno nagnuto? :D

 

U svakom slucaju, uzivaj.


  • 1

#23 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 29 March 2024 - 02:12 PM

Ja bi takođe još spustio kljun sedišta i podigao još malkice volan tako da se dobije onaj banana look volana!

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
  • 0

#24 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 29 March 2024 - 03:04 PM

Pa slazem se. Nisam menjao lulu, jer nisam hteo da se saginjem zbog bolova u kicmi. E sad kako vozim, treba mi niza lula i duza 1-2 cm. Videcu da je promenim, a posto ne znam kako da je porucim putem oglasa, moracu ici u NS licno da je kupim. Ovu sam vozio cisto da vidim hocu li se vracati drumskom biciklizmu. A mozete li mi pojasniti to za sediste ? Znam da ga vucem napred/nazad, ne klizi jer ima usivenu tkaninu na sebi, jako je dobro odradjeno.

EDIT : Vidak, mislis volan povucem ka gore, a rucice menjaca "napred" ? Ako je to, to sam i mislio. Mada ja sam to malo cackao i kako god da namestim "kratki mu dropovi". Ako se ne varam trebao bih i volan da menjam.
  • 0

#25 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 29 March 2024 - 03:20 PM

Ja sam se zezao, ova tvoja postavka je tipičan primer kako ne treba da izgleda trkački bicikl.
Znači sve je pogrešno postavljeno...
Ne znam uopšte kako ti uspeva da voziš ovakav bajs

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
  • 0

#26 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 29 March 2024 - 03:33 PM

Trebalo bi da lula moze da se zarotira za 180 stepeni, onda bi dobio nizi volan i verovatno ti ne bi trebala duza lula.


  • 0

#27 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 29 March 2024 - 04:19 PM

Dusan, kako da je zarotiram ? Odvrnem pa naopacke ?

Generalno ne mogu nista posebno sa volanom, kad cekam novu traku da mi sutra stigne, a mozda bi trebala i promena lule, ovo je vozio neki od 190cm+ pa je stigla ovakva "uvis".

Moguce da je sve lose postavljeno, ne znam, nisam ekspert. Nisam vozio jos ovako mali volan, a lula ide "up".
  • 0

#28 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 29 March 2024 - 04:51 PM

Okrenes lulu da bude nadole, kako ti kazes "odvrnes pa naopacke".


  • 0

#29 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 29 March 2024 - 05:02 PM

Ne znam da li si gledao lule ali osim dužine lule (npr. 110mm), obima volana koji prima (npr. 31.8), vrata na koji ide (npr. 1 1/4"), ima i stepen nagiba lule (npr.+-6%). Plus I minus piše zato što lulu možeš da okreneš naopačke pa da ide na gore ili na dole (u zavisnosti da li hoćeš agresivniju ili opušteniju vožnju)
Sklonio bih i "brkove" , to jest bužire bi provukao kroz traku volana. Bajs bi ti delovao mnogo urednije.
Sedište namestim libelom da bude ravno a onda ga nagnem blago za stepen ili dva

Sent from my CPH2449 using Tapatalk
  • 0

#30 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 29 March 2024 - 05:56 PM

Hvala puno za savete, okrenucu lulu "naopako", kad budem menjao traku, pa cu onda podesiti i rucice menjaca. E sad ja ne znam jel uopste mogu da se provuku kablovi ispod trake ? Ja sam mislio da to vazi od grupe do grupe tipa 105 5600 i 105 5700. A ovo za sediste cu proguglati, zaista ne znam. Ja sam samo odvratao one "sine" napred, nazad, uopste i ne znam za te nagibe.
Hvala na predlozima, uvek to uvazavam i postujem.

EDIT: Znam da definitivno rucice menjaca ne stoje normalno i da treba srediti lulu, ali zaista sam samouk. Niko ziv ne voze drumasa ovde. Pa je sve sto procitam ili vidim. Jedina dobra stvar kod ovako lose postavljenog volana je sto se lako hvataju rucice pa ga lako voziti po gradu, ali videcu da popravim to.
  • 0

#31 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 March 2024 - 07:44 PM

Sklonio bih i "brkove" , to jest bužire bi provukao kroz traku volana.

Ne može bužir ispod trake sa ovim šamaraljkama.
  • 1
The sea, the sea

#32 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 29 March 2024 - 07:47 PM

EDIT : Skontao sam, uzeo sam imbus 6 i poravnao sediste. Doduse sediste je tvrdo kao daska, mozda ga valja menjati, ovo je neka budzevina od sedista.

A volan sam spusio dosta i ispravio i rucice menjaca su sada vertikalne. Lula je definitivno neprirodna i bezveze, treba ravna. Pa kad dodam sediste i lulu, mozda je bolje da odmah uzmem bolji bajs. Bice ovde ulaganja oho ho.
  • 1

#33 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 March 2024 - 10:19 AM

Najlakse je kupiti drugi bicikl. Namesti to sediste i korman kako treba, a onda sedi, vozi i uzivaj. Ako bude problema koje ne mozes da resis bez mnogo muke ili novca, onda kupi drugi koji nema tih problema.

 

Ili ako ti je drugi bajs cist merak onda samo napred, ali i ovaj si tek kupio i hvalio ga vise nego sto sam ja ikada hvalio ijedan svoj bajs (a zasluzili su pohvale), tako da ne znam sta mislis da ces dobiti osim manje novca na racunu i novu temu za pisanje.


  • 0

#34 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 30 March 2024 - 11:41 AM

Sinoc sam dobro namestio poziciju, sredio volan, poravnao sediste. Slazem se da je bajs dobar mehanicki, ali neke stvari zahtevaju ulaganja. Pa bez skrivanja. Dosao je sa nekom trakom koja nije za bicikl, danas cu da okacim novu, to je 1500 din. Lula ne valja, cak je bolja da je ovako vozim, kad je stavim u minus savijam se od bolova, probao danas pola sata, radicu ceo dan. Sediste je neko sacuvaj me Boze, nije ni za drumasa, neki rucni rad. Bukvalno daska usivena nekom tkaninom. Znaci sediste pod moranje. Gume Vitoria su vec spremne za zamenu. Kociona povrsina na zadnjem Mavic tocku skoro potrosena, tako da mozda valja i tocak menjati. Prednji je dobar. Cak i da uzmem polovno+novo najjeftinije gume+lula+sediste+Mavix CPX tocak = preko 100-120e. Videcu. Najgore sto me donji deo ledja odvaljuje kako sam pravilno podesio bicikl, a inace imam problema sa njima. Pa videcu isplati li mi se ili da odmah kupim drugi, noviji. Plus sve to sto bih kupio je totalno low-end, tipa Lugano gume i slicno. Ne znam jel vredno ulaganja. Ostavicu jos par dana, da vidim kako ce reagovati ledja. Ako budu bolela, batalicu drumase skroz i uzeti neki trek/tour cisto za rekreaciju.
  • 0

#35 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 30 March 2024 - 12:03 PM

Izgleda da ti je mali taj bajs ako te bole donja leđa

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
  • 0

#36 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 30 March 2024 - 12:20 PM

Izgleda da ti je mali taj bajs ako te bole donja leđa
Sent from my M2101K9G using Tapatalk

Vrlo moguce. Ram je 53.5x 50cm, a lula je samo 9 cm ako se secam. Znaci na dropovima sam savijen kao blesav. Preprodao sam top Stevens Aspina 54x54 nedavno, nije mi se svidjao, ali bio je pravilno podesen i dosta je bolje lezao. Pa bukvalno moram uzeti novu lulu i sediste, jer ovako lupetam napamet, ali da deluje vise kao small deluje. Zgodan voziti na rucicama, ali na dropovima nikako. Zato se troumim. Ali prvo moram da eliminisem ledja, inace imam diskus, mozda je sediste/lula/ram a mozda cu morati da promenim vrstu bicikla.
  • 0

#37 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 30 March 2024 - 02:01 PM

Pa sa 9 cm lulom se vozi ram bar za broj veći nego što treba a to ovde sigurno nije slučaj. 

 

Stavio si sedište sada manje-više horizontalno (onako kako velika većina vozi) i imaš probleme sa leđima. Bacio bi pare na bike fiting jer bi ti i oni isto tako namestili sedište. 

Obzirom da imaš problema sa leđima a jasno mi je kakvih kada vidim kako ti je sedište stajalo kada nisi imao problema, podesi poziciju onako kako tebi odgovara i vozi. Da li je po bike fitingu ili nije, briga te. Ne može tamo neko drugi da zna šta je tebi udobno. Pogledaj kako se inače podešava pozicija pa iskoristi ono što možeš a da ti pozicija i dalje bude udobna. 


  • 0
.

#38 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 30 March 2024 - 03:38 PM

Bojim se da mi nismo dovoljno stručni da dajemo savete ako čovek ima neki hronični problem sa leđima koji ga ometa u vožnji.
Onako podešen tj. raštelovan bicikl sigurno nije kako treba.
E sad da li treba da promeni bicikl i da li će dobiti nešto ako počne da modifikuje ovaj veliko je pitanje.
Pitanje je da li je drumaš uopšte odgovarajući tip bicikla za nekoga kome odgovara uspravnija pozicija zbog problema sa kičmom.
To treba neko stručan da ga posavetuje.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
  • 0

#39 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 30 March 2024 - 04:13 PM

Očigledno nemaš problema sa kičmom, na sreću. Ja (povremeno) imam ili sam imao pa "znam" malo više od srećnih ljudi koji nemaju taj problem. Taj "raštelovan" bicikl je njemu odgovarao i tu je kraj priče. Ako mu je onakva pozicija dobra, čisto sumnjam da će moći da se namesti po propisu na bilo koji bicikl. 

Neka čovek vozi ono što mu odgovara pa ma kako to čudno izgledalo. Ni jedan doktor i ni jedan bike fiting mu neče moći reći kako da sedi. Moraće sam da nađe svoju poziciju. Pa ja sam prvi prodao vrhunski ram zato što je imao potpuno skraćenu cev viljuške i falilo mi je par cm da mogu da vozim normalno. 


  • 0
.

#40 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 30 March 2024 - 04:43 PM

Hvala ljudi mnogo na korisnim savetima. Stvarno to cenim, svima kapa dole. Probao sam nekih 20 minuta, kicma me boli, ali imam trnjenje duz donjeg dela ruku. Kao da sam skvrcen na biciklu. Deluje mi cak i kad ga normalno vozim da mi je nizak. Ako probam dropove, sto je suludo kao da sam na malom ramu. Inace ove oznake M (tako pise na ramu) mislim da nista ne znace, pre 20-25 godina bili su samo u S/M/L varijanti. Generalno su svi u pravu. Ovo je normalan polozaj bicikla, ja ga samo nisam podesavao do sinoc otkad sam ga kupio, osim sto sam spustio sticnu. Ironija je da mi je nepravilno postavljen bicikl "vise prijao", tako da moguce da je ovo pogresan bicikl za mene. Videcu sta ima od opustenih geometrija, ovaj bukvalno kao da je za trke, 0 udobnost kad je pravilno podesen. Ja sam ga vozio onako "defektno" ali onda je delovao da je visi. Mozda bi lula i sediste promenuli stvar, ali nisam pametan. Mislim da cu napraviti pauzu sa postovanjem dok ne vidim sta i kako. Volim drumase, ali moguce da nisam mlad kao pre. Kicma kida, a eto i ruke trnu kad je propisno podesen. A sad gledam onu sliku sto sam okacio, totalno bezveze pozicija ali mi nije smetalo. Doduse i bicikl je izgledao nelogicno. Tako da napravicu pauzu, videti sta ce biti sa kicmom, ovaj je na prodaji, pa dobrooo cu razmisliti da li da uzmem drumas ili touring/trek. Da ne donosim glupe i brze odluke. Jos jednom hvala svima na nesebicnoj pomoci.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika