Jump to content


Fotografije

Giant TCR jedan od prvih generacija.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
46 odgovora na ovu temu

#1 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 09 March 2024 - 08:52 PM

Naime zelim da porucim i blizu sam toga GIANT TCR COMPOSITE. On tehnicki spada u prvu generaciju Giant TCR bicikala.

Identican bajs ovom :

https://www.ebay.co....tm/375184090691

S' obzirom da je sve apsolutno isto, da li je ovo mali bicikl za ljude 177-178 cm ? Seat tube je nesto nizi (50cm), vozio sam 52-54, a top tupe je tu negde vozio 54.5, ovo je 53.5.

Mnooooooogo sam istrazivao o prvoj generaciji TCR modela, jer su prvi doneli (bar po GCN kanalu) sloping/compact ram koji se bitno razlikovao od tadasnjih horizontalnih/vertikalnih cevi, pa ne vaze danasnje dimenzije S/M itd. Ovo spada u M, nasao sam i verziju S koja je toliko mala da je za ljude do 160 cm.

Sa druge strane nisam nikad video najveci model L. Prodavani su samo u S/M/L koliko sam ja nasao. Postoji video na GCN na kome ovakav bajs, samo serija TCR ONCE (za spanski tim) samo kultni, gde vozac GCN 10 cm visi od mene ladnjaka vozi seriju ONCE.


Pa me zanima da li sam se zeznuo ako uzmem bajs isti sa onog linka sa eBay ? Grupa je matora 105 (9-speed) a ram je doslovno identican onom sto sam ja nasao. Ispasce me grubo oko 250-260e. Da li neko ima iskustva sa ovim TCR ? Po YT komentarima mnogi ih hvale kao blesavi, ali ja nemam vise podataka o ovom bajsu, kamoli chart size. Bitno mi je da ne bude mali jer je compact size. Promena lule i sedista se podrazumeva, verovatno.
  • 0

#2 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 09 March 2024 - 11:37 PM

Aluminijumski OCR sličnog godišta u 50 veličini je imao horizontalnu dužinu 55 cm. Ne verujem da je ovde neka druga priča, tih 53,5 cm je skoro sigurno mereno duž same cevi a ne realno po horizontali. 


  • 1
.

#3 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 10 March 2024 - 07:03 AM

Moguce, bojao sam se da mi ne bude mali. Neka ide zivot, porucio sam ovakav primerak iz Vranja. Prodavac je trazio na KP 300e, ja sam ga kupio za 210e. Nisu neke pare, a bicikl je jako dobro ocuvan. Jedino sto je star. A nisam vozio tako mator bajs. Vidim da su dosta retki. U najgorem slucaju, ako bude falilo uzecu duzu lulu. Hvala Zare, daj Boze da su te mere. Danas retko ko i pise mere, ne znam zasto. Pa sam poredio oglas sa istim sa eBay.
  • 0

#4 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 10 March 2024 - 07:41 AM

Ne pišem napamet za mere, vozio sam OCR  :wink: .

Attached Thumbnails

  • OCR_3__2.JPG

  • 1
.

#5 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 10 March 2024 - 09:05 AM

Video sam OCR, izgleda skoro identicno kao TCR, cak su imali i identicnu semu sivo/plavo. Ni ne znam koja je razlika. Uglavnom nisam platio skupo bajs, pa doce sta ce doci, nisam odoleo da probam to cudo.

Edit : gde si iskopao chart size ? Ja se ubih da pronadjem ali nisam uspeo 😀
  • 0

#6 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 10 March 2024 - 09:17 AM

Onda kada sam vozio OCR, tada sam ga iskopao, davno  :smile: .


  • 1
.

#7 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 10 March 2024 - 09:28 AM

Super, sreca. Nadam se da je i TCR isti, onda je idealan.
  • 0

#8 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 10 March 2024 - 01:51 PM

Kazu ovde da TCR i OCR nisu iste geometrije, da OCR ima duzu ceonu cev dok je TCR vise trkacki (valjda zato to T na pocetku u poredjenju sa opusteno kod OCR) :) https://www.roadbike...advanced.83506/
  • 2

#9 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 10 March 2024 - 02:07 PM

Nigde ne mogu da nadjem frame size za TCR sa kraja 90ih, pocetka 2000ih. Nista ostaje da licno saznam kad mi prekosutra stigne paket. Inace zanimljivo da iako je compact i deluje malen, vozio ga cak vozac od 186 cm, ali ode mu kicma posto je visok. Cudi me kako ga je uopste vozio.

Ja sam nasao na jednom oglasu, onom gore da je ST 50, a TT 53.5, sto bi danas ispalo S, a nekad je to bio M. Ja sam mogao da vozim i 52-53x56.

Zato sam sumnjao da ce biti mali, ali videcu, nisam vozio nikad tako star bas i jos TCR.
  • 0

#10 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 12 March 2024 - 05:31 PM

Evo stigao mi je Giant TCR Compact. Dimenzije su efektivan TT 53.5, ST = 50 CM. Merio sam veoma precizno. Mozda nekom pomogne, nema chart size. Okacicu i Head tube. Kad je stigao, nastelovao sam sajle i menjace, tako da 3x9 rade kao sat. Neverovatno koliko dobra grupa i precizna kad je dobro podesena. Sve je 105. Ugradio sam nove pedale Wellgo, iako sam mogao da ostavim SPD koje su stigle uz njega, ali to su bile najteze pedale ikada. Stavio sam ultralake za probnu voznju, nisam se odlucio za SPD. Podmazao lanac, nastelovao koliko sam mogao lulu tj volan, posto je lula 90mm (mogla bi duza, ali dobra i ova). Mislim da samo lula nije fabricka, narucio cam i original od 120mm. Inace ova od 90mm ide u vis ne znam 15-30 stepeni pa prija za ledja. Sediste sam pomerio u nazad 5mm, zbog krace lule. I da, zamenio sam sve 4 pakne. Koci kao blesav.

Bicikl je "badava" placen, a jako je ocuvan. Nije bas 10/10, ali blizu. Ipak je star preko 25 godina. Poneo ja komplet inbusa u dzep i hajde u voznju. Nisam stavljao ni 2 drzaca bidona, niti pomeno pumpu, tasnicu, rezervnu gumu, svetla, ama bas nista. Kupio sam flasu vode i razvukao ja otprilike 60 KM. Nisam ni ciklo kacio.

Ovo sam kupio da jasem po gradu i jer sam hteo da probam ovaj antikvitet. Ispalo je da su recenzije sasvim ispravne. Ovo je nesto najbolje sto sam vozio, a vozio sam daleko skuplje i na papiru bolje. Ne samo da su me odusevili menjaci, to radi uvek, ako je podeseno nego ergonomija. Od obicne voznje po gradu, ja na kraju obisao susednu Opstinu. Ama nikakvih bolova u ledjima, mozda jer je lula "upside", na dropovima mi milina sprint. Zao mi samo sto nisam obukao bici odelo. Ali dobro.

Ne znam da li cu ga prodati ili zadrzati, ali vredeo je svake pare. Sigurno da ce mi biti odsad glavni bajs za po gradu, posto ionako sam u "wolt fazonu" kad idem u nabavku tj na ledja.

Mozda ga i prodam. Ali definitivno cu pokusati da kupim jos stariju 100% karbon varijantu od ONCE spanskog tima, tj zutu varijantu.

Ovaj alu sa karbon vilama je tezak tacno 9.2 KG sa pedalama. Hocu sebi da kupim ONCE verziju. Bio sam skeptican prema antikvitetima, ali vise nisam. Bicikl je izuzetno brz, kompaktan, dobar za sprint, cak i uz penjanje na most pod visokim nagibom. Ja ne znam kakvi su novi TCR ali ovo je perverzija od rama. Nije to ni najlepsi bicikl, niti najlaksi, ali da je top top je. Daleko bolji od Stevens Strade, Aspina, Alleza, Caad8 i slicno.

Svidja mi se sto je siv. Nije nesto atraktivan, bas je neutralne boje. Uzivo je mnogo lepsi. Tako da definitivno cu potraziti ONCE seriju. Kolekcionarski. A tek cu da se zaninteresujem za novije TCR. Nisam znao da su tako dobri.

EDIT : Jedino sto nisam dobro uradio je sto sam mogao spustiti rucice menjaca da budu u ravni sa volanom, to cu spustiti da bolje hvatam kocnice na dropovima, ali nisam preterano podesavao bajs. Bila je probna voznja.


Suma sumarum najjaca stvar na bajsu je izuzetan ram, a moram da pohvalim i Mavic Open Pro tockove. Ni milimetar osmice, osecam da su robusni.


IMG-20240312-140509.jpg


IMG-20240312-140625.jpg
  • 2

#11 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Postavljeno 12 March 2024 - 06:08 PM

Prelep bicikl. Rekao bih da vredi onog finansijskog stresa sa kurirskom službom :)
  • 1

#12 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 12 March 2024 - 06:18 PM

Prelep bicikl. Rekao bih da vredi onog finansijskog stresa sa kurirskom službom :)

Hvala, vredi. Eto ovo sam kupio cisto da probam, mislio sam da ce biti polu krs, ali nije. Jako je zahvalan. Mislim da je 210 evra koliko sam ga platio smesna cena. Ako nekog zanima mogu okaciti jos slika, sve su jako vise rezolucije (samo full na linkovima). Generalno lepa zabava za malo para. Sad sam ocio bacio na jos jedan stariji Bianchi.

https://www.kupujemp...m_content=oglas

I ovaj antikvitet bih da probam. Ali def cu kupiti Giant TCR Compact Once verziju u originalnoj TDF semi, stvarno je ram top za brzu voznju. Zanimaju me jako TCR modeli. Moram naci temu da pitam za iskustva sa novim verzijama, ako takva postoji.
  • 0

#13 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 13 March 2024 - 10:17 PM

Znači horizontalna dužina je 53,5 cm?


  • 0
.

#14 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 14 March 2024 - 08:26 AM

Znači horizontalna dužina je 53,5 cm?


Da. 100%.
  • 0

#15 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 14 March 2024 - 04:12 PM

Nisam očekivao da je kraći od OCR-a ali ako veličina odgovara nije ni bitno koliki je. 

Inače nemoj mnogo da očekuješ od matorih gvozdenjaka pa makar bili i vrhunski. Bude to ok ali ne može da se meri sa novijim bicikima.


  • 0
.

#16 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 14 March 2024 - 05:20 PM

Nisam očekivao da je kraći od OCR-a ali ako veličina odgovara nije ni bitno koliki je. 
Inače nemoj mnogo da očekuješ od matorih gvozdenjaka pa makar bili i vrhunski. Bude to ok ali ne može da se meri sa novijim bicikima.


Evo danas sam ga bas bas sprintao. Znaci maksimalni sprint, pa polako, pa opet sprint. Uzivao sam ! Predobar bicikl. Pritom danas me zvao decko iz Nisa, narucio je bajs preko KP, pa je eto prodat. Saljem ga u ponedeljak. Jako jako zahvalan ram. Zivo me zanima kakvi su novi TCR, ovim sam se odusevio. Ako naletim na ONCE verziju kupicu za kolekciju.

Sad cu da narucim neki drugi bicikl. Generalno ovaj TCR ne deluje kao mator, kao da je bio ispred svog vremena iako je mator kao Biblija :)
  • 0

#17 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 14 March 2024 - 08:43 PM

Giant je radio odlične ramove, teško da tu može biti neke greške. Mene su nervirali sa dimenzijama ramova jer se posle nije znalo koji je koja veličina. Toliko su se zaneli sa nekim svojim merama da su morali da uvedu M/L veličinu jer su pravili nenormalne razlike između 2 veličine. 


  • 0
.

#18 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 14 March 2024 - 08:52 PM

Giant je radio odlične ramove, teško da tu može biti neke greške. Mene su nervirali sa dimenzijama ramova jer se posle nije znalo koji je koja veličina. Toliko su se zaneli sa nekim svojim merama da su morali da uvedu M/L veličinu jer su pravili nenormalne razlike između 2 veličine.

Skroz se slazem. Kod starih modela imali su samo S/M/L, bar koliko sam ja pratio ino forume i opsirno po Internetu. Ovo M/L im doslo nesto kao TT 55 cm. Pa ni M ni L. Generalno te fore sa M/L bih uvek zaobisao, a prakticno spadam bas u M/L. Bolje i M npr pa se lako da resiti lulom, nego L gde nemam fore da skracujem lulu ako je ram 56+ cm. Tehnicki mogu i 53.5/54/55/56 ali uvek bih odabrao varijantu 53.5/54 + lula. E sad nisam pratio geometrije za sedalnu cev. Matore verzije sa pocetka 2000ih sto se tice "slop rama" im je bila ST 50 cm sto bi danas bilo tkzv small, posto su sad obicno 53/54/56, ali makar na ovom TCR koji ide u Nis, je zaista ram fenomenalan. Cak je "duzi" i laksi od npr Stevens Aspina koji je 54x54. Nisam bio "sabijen". Jos da sam turio kao sto nisam lulu od 120 koju sam porucio (stoji 90ka) bilo bi jos lepse.
  • 0

#19 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 15 March 2024 - 09:22 PM

...
  • 0

#20 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 20 March 2024 - 03:04 PM

Presao sam oko 1000 kilometara sa njim, najbolje ulozene pare. Jedino se bojim kvarova, jer je tesko naci patrone od 118.5 (ako sam upamtio), koliko je kvalitetan nemam reci.

Sad trazim mnogo noviji TCR, ovi pogoni deluju robusno, ali svestan sam da nema delova, pa moram da se modernizujem, ali da ih ima, ne bih ga ni menjao. Odlican za sprinteve, a samo me sprint i zanima.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika