Jump to content


Fotografije

Polovan gradski bajs za oko 500e


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
53 odgovora na ovu temu

#41 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 22 February 2024 - 08:14 PM

Pritom bih dodao da nemam nista vise da dodam na ovu temu. Niti cu. Konfuzija od pocetka do kraja. Prvo je bio tip volana, na sta je upozoren, pa se izbor sveo na 2 modela, da bi to na kraju bilo 10+ modela, pa broj je varirao od 51-56. Pa nije mala svota novca, a onda bajsevi od 830e, pa onda nakon toga i nakon mog upozorenja da kupuje od preprodavca, on kupi sam na svoju ruku od dilera, sto mi je bilo smesno, a taj bajs je kostao 420e. Eto on je platio 600e. Njegovo pravo. Zatim se postavljaju linkovi svetala i ciklometara koji su od 50+ evra po komadu, pa se ne osecam kompetentnim da ista vise kazem ovde. OP je radio sve na svoju ruku, nije nikog poslusao (mislim), tu su plusici za zahvalnice i to je to. Zatim amazon linkovi sa nemackim domenom, a kupuje se u Srbiji.

OP je samo trebao reci da ima love tipa 1000e i da mu treba gravel + oprema jer ce to ici za Nemacku. Ili gde vec. Toliko od mene.
  • 1

#42 sebekkg

sebekkg
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKg

Postavljeno 22 February 2024 - 09:59 PM

Jedno pitanjce Blue? Taj na kp iz kikinde je ovaj F0ks?

Sent from my SM-S928B using Tapatalk
  • 0

#43 GileSU

GileSU
  • Members
  • PipPip
  • 49 posts

Postavljeno 23 February 2024 - 10:16 AM

Zivim u Novom Sadu, nemam automobil da idem do Kikinde, a ne zelim  nikoga da cimam i opterecujem da me vozi do Kikinde, Nisam zeleo da porucim na slepo, pa sam zato kupio u Novom Sadu od preprodavca. Ne ide nista za Nemacku, nego sam rodjen i odrastao u Subotici i cesto narucim nesto iz EU u Segedin. Na tip volana sam upozoren i usvojio sam to. Kupio sam bajs sa zakrivljenim kormanom.

Taj iz Kikinde trenutno nema nista od gravela, svi su neki city bajkovi.

Takodje, problem je bio i sto nisam znao sta mi treba, nisam znao sta bih kupio, koje su mi potrebe itd. A kad se zapalim da kupim nesto, onda samo o tome razmisljam, tako da sam kupio na brzinu, bez mnogo razmisljanja... Mozda sam mogao malo vise da razmislim, ali sta je tu je. 
Zadovoljan sam sa ovim za sad, pa cemo videti za dalje.


  • 0

#44 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 23 February 2024 - 11:03 AM

Zivim u Novom Sadu, nemam automobil da idem do Kikinde, a ne zelim  nikoga da cimam i opterecujem da me vozi do Kikinde, Nisam zeleo da porucim na slepo, pa sam zato kupio u Novom Sadu od preprodavca. Ne ide nista za Nemacku, nego sam rodjen i odrastao u Subotici i cesto narucim nesto iz EU u Segedin. Na tip volana sam upozoren i usvojio sam to. Kupio sam bajs sa zakrivljenim kormanom.
Taj iz Kikinde trenutno nema nista od gravela, svi su neki city bajkovi.
Takodje, problem je bio i sto nisam znao sta mi treba, nisam znao sta bih kupio, koje su mi potrebe itd. A kad se zapalim da kupim nesto, onda samo o tome razmisljam, tako da sam kupio na brzinu, bez mnogo razmisljanja... Mozda sam mogao malo vise da razmislim, ali sta je tu je. 
Zadovoljan sam sa ovim za sad, pa cemo videti za dalje.


Izvini ako sam bio preostar. Imam licni animozitet prema preprodavcima, jedan preprodaje 110 komada, drugi 50. Manje vise ih sve znam. Ja sam kupio bajs i dobio originalne slike. Moje slike su isto bile ispred tih vrata i garaze, samo od originalnog uvoznika iz Kikinde. Hteo sam u najboljoj nameri da ti ustedim bar 150-200e. Samo iz najbolje namere. Meni moj nije odgovarao zbog ledja, pa sam prodao bajs koji sam platio 430e+2000 din za 550e. Kupili ga Rusi iz Novog Sada, tj doslo su autom. Inace taj iz Kikinde donosi na kucnu adresu, tonu bicikala ne stavlja na oglase, jer ta 2 iz NS kupe sve. Moze da ti uveze sta hoces za daleko manje para i to nije reklama. Taj Aesthetic od koga si kupio ima nalog i na KP, samo je tamo AlargaNS. Nije jedan bicikl nikad provozao, samo preprodaja sa tudjim slikama. Eto, cisto da znas u cemu je bila fora.

Suma sumarum, drago mi je da si zadovoljan biciklom. Ja sam samo imao dobru nameru. Svi ti bajsevi su solidni tehnicki, jer su servisirani u Ki. Samo su cene dignute 100-200e.

Zelim ti puno ugodne voznje.
  • 0

#45 GileSU

GileSU
  • Members
  • PipPip
  • 49 posts

Postavljeno 23 February 2024 - 12:18 PM

Nema problema, sve okej. Kad sagledam sve i jesam zvucao konfuzno :D
Cak mislim da momak poseduje mnogo vise bajseva od oglasenih 110, po onome sto sam video.

 

Covek iz Kikinde, pretpostavljam da je to fox sa KP. U kom smislu moze sve da uveze? Tipa kazem sta me zanima, koji model, koja oprema i on ce kroz neko vreme da nabavi takav bicikl od preko? Ili drugacije?


  • 0

#46 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 23 February 2024 - 12:30 PM

Pa ja nisam zeleo nikog da reklamiram, ali sam i takav da nemam dlaku na jeziku. Takav sam. Da, vecina tih dilera kupuje od 2 prodavca koje licno znam. Znam im originalne cene, znam originalne nabavne cene, znam sve. Koliko su dileri halavi je za "roman". Mogao bih i sam da dilerisem, imam love nije to moj fah. Dobio sam i poruke na KP. Garantujem da oba dilera ubiraju masnu zaradu, kao preprodavci. Zato sam kroz prste hteo da kazem zasto ne kupovati od njih, vec direkt od nekog iz Ki. Ja nemam nista od toga. Ja se bavim sasvim drugim stvarima. On okaci city bajseve i retko drumase, jer ovi uzimaju "naveliko" jer lik prodaje po vise nego korektnim cenama. Ja sam uzimao direkt. Cak mogu okaciti slike ispred istog mesta. A nisu moje licne slike. Zeleo sam da ljudi ne bacaju pare dilerima. Kontam kad neko uveze iz inostranstva i turi neku cenu. To mi je OK. Ali ovo dilerisanje po Srbiji i pravljenje monopola je debilana. Ja nemam problem sa time da kazem. Da, moze se poruciti. Sve sto ovi dileri iz NS i NBG prodaju su masne provizije, a nisu ih oni ni uvezli. Pa zasto da ne ustedim nekom komentarom ? Zabole me za slavu. Ja sam direktan covek. Naravno da se moze naci jeftinije.

Izgleda da je ovo sto se zove "uvezena inflacija", tipa neko prodaje top bajs 400-500e, a onda se preprodaje za 600-800. Necu ni da pricam sta sve znam, mogu ceo topic da napravim.
  • 1

#47 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 23 February 2024 - 12:35 PM

ajde jebote, ako nemaš problem da kažeš, reci i koji je Kikinđanin, da ga hapsimo :)


  • 0

#48 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 23 February 2024 - 12:41 PM

Stavio sam u Attachment bajs koji sam pazario za 430e (2000 din dostava autom do vrata !!!), pa eto posto mi nizak volan ja sam to stavio na prodaju za 550e, prodat je. Nisu moje slike, samo je moj bicikl. Slucajno sam zaradio 100e. Sad uporedite slike. A imam jos slika koji dileri nemaju, jer nisu dileri ih otkupili. Znaci ovo je bicikl je 430e ! E sad odete na KP i Cikloberzu i nadjete istog Stevens Aspina za 599e ispred iste garaze sa fiksnom cenom koji je stariji i nema interno rutiranje. Pa vidite da vecina bicikala poticu sa istog mesta.

Attached Thumbnails

  • IMG-cad4597e466c9e6b12ac190b3dca2789-V.jpg

  • 0

#49 tomtrag

tomtrag
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 263 posts

Postavljeno 23 February 2024 - 01:22 PM

 Blue druze, nemam nista protiv ni preprodavaca, ni dilera, ni uvoznika iz "Prve ruke", ali moras znati da svako, svi mi, bilo kojim poslom da se bavimo, u biznisu imamo isti cilj, da nesto zaradimo. Zasto pljuvati po nekome ko ima 100, ili 200 ili xxxxxx bicikl i zeli na svakoj da zaradi 100, 200, ili 50000 eura? Ovo je otvoreno trziste polovnjaka i svako ima pravo formirati cenu koju zeli, ili ti na osnovu ponude i potraznje. Neko ce se zadovoljiti marzom od 10%, neko nece. Ti koji nisi preprodavac si na jednoj bicikli zaradio 100e, ili ti nekih 25%. Ulozio si 430e. Zasto nisi zeleo podici cenu tvoje bicikle za samo 10e? Zato sto si pretpostavio da mozes dobiti vecu cene, i bio si u pravu, i fino zaradio. Zasto bi tebi neko sad zbog toga pridikovao, bilo bi i ruzno i besmisleno, zar ne? Ako je to vec tako lako kao sto mislis, zasto nisi kupio 150 bicikli u Kikindi, ili bilo gde, onako na nevidjeno ulozio 65000e i onda polako krcmio te iste bicikle, ne znajuci da li neka ima kvar sitan, ili ozbiljan, pa da na te popravke ulozis jos recimo 5000 e?  Nije to bas tako kao sto se cini nekima... U svakom slucaju, svima nam je dostupan internet, okrenemo par brojeva i znacemo, manje vise, gde ima ko koju robu i po kojoj ceni i na osnovu ponude i nasih zelja i finansijskih mogucnosti, izabracemo robu. Malo oduzih, ne zamerite... ;-)


  • 1

#50 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 23 February 2024 - 01:34 PM

Blue druze, nemam nista protiv ni preprodavaca, ni dilera, ni uvoznika iz "Prve ruke", ali moras znati da svako, svi mi, bilo kojim poslom da se bavimo, u biznisu imamo isti cilj, da nesto zaradimo. Zasto pljuvati po nekome ko ima 100, ili 200 ili xxxxxx bicikl i zeli na svakoj da zaradi 100, 200, ili 50000 eura? Ovo je otvoreno trziste polovnjaka i svako ima pravo formirati cenu koju zeli, ili ti na osnovu ponude i potraznje. Neko ce se zadovoljiti marzom od 10%, neko nece. Ti koji nisi preprodavac si na jednoj bicikli zaradio 100e, ili ti nekih 25%. Ulozio si 430e. Zasto nisi zeleo podici cenu tvoje bicikle za samo 10e? Zato sto si pretpostavio da mozes dobiti vecu cene, i bio si u pravu, i fino zaradio. Zasto bi tebi neko sad zbog toga pridikovao, bilo bi i ruzno i besmisleno, zar ne? Ako je to vec tako lako kao sto mislis, zasto nisi kupio 150 bicikli u Kikindi, ili bilo gde, onako na nevidjeno ulozio 65000e i onda polako krcmio te iste bicikle, ne znajuci da li neka ima kvar sitan, ili ozbiljan, pa da na te popravke ulozis jos recimo 5000 e? Nije to bas tako kao sto se cini nekima... U svakom slucaju, svima nam je dostupan internet, okrenemo par brojeva i znacemo, manje vise, gde ima ko koju robu i po kojoj ceni i na osnovu ponude i nasih zelja i finansijskih mogucnosti, izabracemo robu. Malo oduzih, ne zamerite... ;-)

Kontam tvoju poentu, ali se ne slazem sa njom. Ja sam prodavao 1 bicikl. Cena od 550e je bila samo zato sto je diler prodavao stariji model za 599, ima jos jedan od 630e koji se prodaje koji je jos stariji. Zato kazem slucajno sam zaradio, posto sam znao da ce pokusati da me skidaju sa cenom. I pokusali su. Imao sam ponude tipa 400e samo. E onda slucajno dosli Rusi iz NS i kupili ga bez cenkanja, jer je bajs bio top.


Kao sto sam rekao ja se bavim drugim stvarima. Nemam ja nista protiv sto neko hoce da namerno zaradi 100-200e po komadu, a da nije seo na njega. Ja sam prodao licni bajs. Uzimao ga za sebe. Ta masovna kupovina je razlog ovih vestackih cena. Ovo se bas zove dilerisanje.

Isto tako imam ja bogat KP nalog, ali ne bavim se npr dropshipingom. Tj ne prodajem stvari koje nemam, pa nemam oglase tipa "dostava za 7 dana". To je KP dozvolio jer prihoduju 200e po korisniku za neogranicen broj oglasa. Pa se desi ironija, a ja saradjujem sa KP da covek ima 120 000 oglasa preko skripti sa generickim slikama, a nema NISTA na stanju. Znaci ti porucis od njega, pa kad stigne on se omasti i dobijes nesto sto mozda lici na ono sa genericke slike.


Svako ima pravo da prodaje po ceni kojoj zeli, ali ne odobravam monopol. Ne bih voleo da iko pokupuje sve, pa digne to sve u vis, pa posto nemas ponudu uzimas to hteo/ne hteo. Takvi kao gore nabrojani dileri nikad nece imati moju podrsku. Ja sam obicnim ljudima samo rekao cega da se paze. Oni i dalje imaju izbor da li ce da bogate nekog klinca sa viskom kevinog kapitala ili ce kao i on uzeti robu direkt i ustedeti sebi.

Nema nicega loseg u tome u ukazivanju "tkzv nelojalne konkurencije". Toliko su lenji da cak ne odrade ni sopstveno slikanje. Ako negde ima jeftinije, fer je to preporuciti. Neko se upeca, neko ne.
  • 1

#51 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 February 2024 - 02:25 PM

Pritom bih dodao da nemam nista vise da dodam na ovu temu. Niti cu.


Dodao bih da nemam šta da dodam na sve ovo :D
  • 1
The sea, the sea

#52 tomtrag

tomtrag
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 263 posts

Postavljeno 23 February 2024 - 02:34 PM

n2:Heristical  n2:Heristical  n2:Heristical


  • 0

#53 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 23 February 2024 - 03:15 PM

Dodao bih da nemam šta da dodam na sve ovo :D


Dobro tema u temi, koji ste smor, nisam sebe vukao za rukav
  • 1

#54 avalon

avalon
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 05 March 2024 - 11:22 PM

Cao svima.
Ja sam se skoro registrovao na forumu, mada ga odavno citam.
Svaka cast na znanju koje delite.
@BlueOcean - bas si dao dobre informacije, cenim to.
Inace, i ja sam u potrazi za nekim biciklom ,doduse u skromnijem opsegu, pa mi je jos vise drago sto sam nasao mesto gde se dele ovakve informacije.
Puno pozdrava,
nadam se da cu naci nest oza mene i da cu postati pravi clan ovog foruma.
Poz
Avalon


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika