Jump to content


Fotografije

Polovan gradski bajs za oko 500e


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
53 odgovora na ovu temu

#21 GileSU

GileSU
  • Members
  • PipPip
  • 49 posts

Postavljeno 20 February 2024 - 08:11 PM

Od sredine pogona do vrha te cevi, do mesta gde ulazi sticna. Valjda :D


  • 0

#22 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 20 February 2024 - 08:12 PM

Hvala lepo. Odustao sam od novog.

 

Izbor se sveo na ova dva:

CANYON ROADLITE 28

Cube SL Road Race

 

Cube je 54cm, trenutni KTM mi je 53cm, tako da bi trebalo da mi odgovara i Cube.

Menjaci i pogon su ista klasa, ali je kod Cube novija serija. Obruci, nable i kocnice su drugacije.

 

Da ste na mom mestu, koji bi ste bicikl kupili? Ne mogu da se odlucim.

posto su oba bicikla u "NS", probao bi ih i odlucio se za onaj koji mi vise "fizicki" odgovara.

Da mi identicno odgovaraju obratio bih paznju na istrosenost delova

pa ako je i to podjednako onda bih izabrao noviju generaciju.

 

U ovom slucaju mi se CANYON cini bolje "izbalansiran" delovima

tipa shimano-dt naspram shimano-tektro-joytech.

 

Da sam na tvom mestu kupio bih bicikl sa "savijenim" volanom,

tako da msm da to nije put kojim treba da ide ova priča...

Pitaj sta te zanima pa da ti odgovorimo ako znamo,

ali odluka mora da bude tvoja :)


  • 1

#23 GileSU

GileSU
  • Members
  • PipPip
  • 49 posts

Postavljeno 21 February 2024 - 08:07 AM

Znam da sam dosadan, ali nije mala svota novca, a i ne kupujem svaki dan, stoga ne zelim da pogresim. 

Nadam se da jos ima neko ko je ostao strpljiv da mi pomogne :)

 

Odustao sam od Cube, nije iz NS.

Razmaram i opciju savijenih volana. Covek koji prodaje Canyon, ima i ovo u pondudi:
 

CUBE NUROAD 28 GRX

 

CUBE NUROAD 28 Claris

 

CUBE NUROAD 28 Tiagra

 

SCOTT SPEEDSTER 28 Tiagra

 

Tako da cu kod nejga probati sve bajkove, pa odluciti.

 

Najbolje mi se cini Nuroad GRX, ali mi je cena od 830e previsoka. Da li se ipak isplati doplatiti za njega?

Nuroad Claris je niza oprema, pa mi je to malo odbojno. Ili je to ipak dovoljno za moje potrebe?

Nuroad Tiagra mi deluje okej.

 

Favorit mi je Scott, od 700e. 

Ne znam, nisam pametan, umorio sam se od trazaenja :D

 

Da li je normalno da svi imaju mehanicke disk kocnice, a ne hidraulicne?


  • 0

#24 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 21 February 2024 - 08:28 AM

Meni nije jasno pitanje. U prvom postu postavljac teme kaze da je budzet 500 evra. Do 600e max. A sada u prethodnom postu su postavljeni linkovi bicikala od 700e,830e itd, koji daleko premasuju ovu sumu. Pa ceo topic deluje totalno konfuzno, uz svo postovanje za postavljaca teme.
  • 1

#25 GileSU

GileSU
  • Members
  • PipPip
  • 49 posts

Postavljeno 21 February 2024 - 08:34 AM

Da, slazem se da je ispalo konfuzno. Mislio sam da dam oko 500e, ali prosto nisam naisao na nesto sto mi je okej za tu svotu, pa sam budzet povecao. Novac nije toliki problem, jer u sustini radije bih kupio nov za 1300e, ali mi je onda bojazan od kradje veci.

 

Recimo da sam sad spreman 700e da dam.

Najvise bih voleo kad bih taj od 830e mogao da spusitm malo, a ako ne onda neki od ova dva sa Tiagra opremom, Cube(650e) ili Scott(700e).


  • 0

#26 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 21 February 2024 - 08:43 AM

Ja sam pre drumasa dugo vozio trek bicikle, sad cu da kupim gravel i mogu ti reci da za 500-600e imas na KupujemProdajem da biras bicikle i to u odlicnom stanju. Zaista ne znam zasto bi trosio vise od toga. I ne razumem sta ce ti kod treka cak 11 brzina pozadi ? Imao sam Shimano 105 sa 11 brzina i Ultegru sa 10 i Tiagru sa 9 i zaista ne vidim razliku izmedju 10 i 11 brzina, a grupe sa 11 brzina su osetno skuplje po oglasima. Onako okvirno dileri prodaju i Gravel i Trek i drumske bajseve i preko 100+e skuplje nego verzije sa 10 brzina. Mislim da bi ti mnogo ustedeo ako bi kupio noviju Tiagru sa 2/3x10 ili 105/Ultegru sa 2/3x10. Takvih bicikala ima kao blata za 450-600e na KP. Ponuda na Cikloberzi je siromasnija.

Plus : gore su postavljena 4 oglasa od istog coveka, a kod njega su i na KP i ovde cene minimum 100e pa navise iznad proseka, jer covek prodaje mnogo bicikala i cene su mu fiksne. Ide na zaradu.

I jos da dodam iz licnog iskustva svaku grupu sa Shimano Tourney/Shimano Claris bih preskocio u sirokom krugu. Imao sam na Focusu novog Clarisa, pa em je to vec premali raspon brzina, nego sto to uopste nije predvidjeno za duze voznje. Po meni su sem malog broja brzina Shimano Claris grupe jako loseg kvaliteta, da ne pricam o patronama koje se mogu menjati svakih mesec dana. To vazi i za kasete. Tourney, Claris ne bih bas nikome preporucio.
  • 0

#27 GileSU

GileSU
  • Members
  • PipPip
  • 49 posts

Postavljeno 21 February 2024 - 09:26 AM

Razumem, hvala na sirokom odgovoru.

 

Ukoliko bih gledao Tiagra 2*10, onda mi se ovaj Scott uklapa u sve navedeno. To bi trebalo da je gravel bajk.
Pogledacu bas i na KP ponudu, bitno mi je da je iz NS, da mogu da ga probam.

 

Ima jos koji zanimljiv:
Cube NuroadPro 2x10

Stevens tabor 2x10 full GRX 51cm

Stevens Tabor 2X10 Tiagra 54cm


  • 0

#28 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 21 February 2024 - 09:41 AM

Razumem, hvala na sirokom odgovoru.
 
Ukoliko bih gledao Tiagra 2*10, onda mi se ovaj Scott uklapa u sve navedeno. To bi trebalo da je gravel bajk.
Pogledacu bas i na KP ponudu, bitno mi je da je iz NS, da mogu da ga probam.
 
Ima jos koji zanimljiv:Cube NuroadPro 2x10
Stevens tabor 2x10 full GRX 51cm
Stevens Tabor 2X10 Tiagra 54cm


E ovo je zanimljivo. Pogledaj i na KP, bolja je ponuda. Znam oba prodavca. Na primer ovaj Stevens Tabor sam licno probao, u dobrom je stanju. Prodavac ga je kupio u Kikindi. Zato sto znam i tog prodavca (veoma korektan covek). S' obzirom da si oko 5 cm visi od mene garantujem ti da ce ti biti mali. Plus originalno je bajs prodavan za 430 evra ! Ovaj iz Curuga ga je samo kupio i turio za 550e. Cisto da znas. Meni odgovara ram, ali ja sam se tada odlucio za drumski bajs, pa sam kupio/prodao isto Stevens ali Aspina, ali od originalnog prodavca koji ga je dovukao iz inostranstva. Sto se tice ovog od 51cm, to je premalo i meni, kamoli tebi. Moj licni savet ti je da pogledas zaista KP, jer naces mnogo vise ljudi koji prodaju licni bicikl (prodaju 1 bicikl), nego dilere sa 50+ komada. Tebi definitivno ide L, a recimo ono je M, a drugi model je S.

Sto se tice onog prvog Skota, tako nesto planiram ja sebi da kupim. Ali ne bas isto. Ja zelim da dodam paktreger, tako da imam dropove (navika, ali problem sa ledjima), mogu normalno da ga vozim, plus paktreger, posto sve vise vozim po gradu, a ne od mesta do mesta.
  • 0

#29 GileSU

GileSU
  • Members
  • PipPip
  • 49 posts

Postavljeno 21 February 2024 - 03:22 PM

Pregeldao sam sve oglase ponovo, uzduz i popreko. Poludeo sam vise od gledanja.

 

Sad sam naisao na ovaj:

Cube Attain Pro ( 2021 ) 56cm

 

Kupicu neki do kraja vikenda, ne mogu vise da razmisljam o tome :D


  • 1

#30 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 February 2024 - 04:18 PM

Bicikli od 51cm do 56cm, budžet od 500e do 1300e... nešto sumnjam da je bitno koji ćeš da uzmeš, sigurno će biti - bicikl!
  • 0
The sea, the sea

#31 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 21 February 2024 - 04:20 PM

Ne znam sta da kazem, ja sam ti predlozio KP. Alarga, Nikola i ostali nabavljaju sve te bicikle iz Kikinde po znatno nizim cenama i prodaju ih daleko skuplje. A da stvar bude zanimljivija i na KP i na Cikloberzi 3 naloga iz NS (a 2 prodavca) prodaju bajseve iz Kikinde. Pa eto precesljaj na KP ko prodaje bajseve iz Kikinde i kupi direktno, ustedi koju kintu. Ukoliko ti cena ne igra ulogu, onda uzmi sta ti se najvise svidja. Ja sam uzeo bajs direktno za 450e. Nisam morao da dam 600-700. Ja se ne bih samo ogranicio samo na Novi Sad, iako sam mu u okruzenju. Kad kupujem bicikl ogranicim se na Vojvodinu. Jedino sto obavezno pregledaj bicikl uzivo i opis. Od AlargaNS sam kupio bajs porucivanjem. U opisu je stajalo da je grupa 2x10, a bila je 3x10. Stanje bicikla ni blizu na slikama. Tako da ako se bas odlucis da uzmes bicikle od njega i ovog drugog iz NS - obavezno dobra provera. Ja sam onaj vratio licno, nije me mrzelo da platim taksi i vratim. Posto su dosle poluraspale rucice menjaca, poderan i grupa nije odgovarlaa opisu, na sta je on rekao "kako nisam video na slici", a ja njemu odgovorio "pa nisi ni slikao". Nekako si postavio bas oglase jedine 2 osobe od kojih ne bih ni Chips kupio. Uglavnom srecno sa kupovinom i naravno pazljivo.

P.S ako pazljivo pogledas slike gde su slikane, videces da su sve slike od prodavca iz Kikinde. Ima covek oglase na KP, znatno jeftinije. Ovo su preprodavci.
  • 0

#32 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 21 February 2024 - 04:26 PM

Aj malo da resetujem i dam svoju perspektivu...

 

Kazes da ti treba gradski bajs, da se plasis kradje, i slicno i plus vec imas bajs.

 

Ako vozis malo, dakle koristis bajs kao gradski bajs i na mjesecnom nivou si do nekih 200km, ja ne vidim sto bi uopste kupovao nov bajs > Ja imam bicikle koji su vise k evra a trenutno najvise vozim celicanu u dx opremi koja mi stoji ispred zgrade vezana za ogradu, i pukvalno jede 80% savremenih bicikala po gradu (subjektivno) i cak i da je neko digne bilo bi mi krvio ali ne previse...

 

Hocu da kazem, ako bicikl koristis kao gradski, tvoj trenutni bajk sa nekih 100eur ulaganja ima da bude apsolutna bombonica, a 3x9 ili 3x8 su dovoljni za sve varijante uspona/spusteva.


  • 3

#33 GileSU

GileSU
  • Members
  • PipPip
  • 49 posts

Postavljeno 22 February 2024 - 07:46 AM

Kupio sam na kraju bajs, Cube Attain Pro 2021 56cm sa Sora opremom. Bio je 600e
Uporedio sam ga sa Cube arhivom tog bajsa, sve je fabricki. Na ramu postoji samo jedna ogrebotina.
 
Trenutno sam zadovoljan, ide neuporedivo brze od starog MTB. Treba malo da se priviknem na uzi korman, jer skrece i na najmanji cim.
Ove pedale su tu privremeno, zamenicu ih za neke bolje.
Sic mi je malo neudoban, na MTB sam imao dosta deblji i udobniji. To cu videti sta cu sa tim.
 
Hvala sivma na pomoci  :)
 
 
Ne vidi se bas lepo na slici, nije skroz crn. Slikano je sinoc u holu zgrade.

  • 1

#34 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 February 2024 - 09:19 AM

Super, uživaj!
  • 1
The sea, the sea

#35 GileSU

GileSU
  • Members
  • PipPip
  • 49 posts

Postavljeno 22 February 2024 - 12:16 PM

Hvala!


  • 0

#36 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 22 February 2024 - 01:45 PM

godspeed :)


  • 1

#37 GileSU

GileSU
  • Members
  • PipPip
  • 49 posts

Postavljeno 22 February 2024 - 02:20 PM

Hvala lepo :)

Ostaje mi jos svetlo da kupim i brzinomer. Sta biste preporucili?

 

Da li je ovo okej:

Svetlo set 1

Svetlo set 2

Brzinomer

Sigma 8.0 nema temperaturu, tako da 10.0 mislim da mi je okej.

 

Brzinomer, zicani ili wireless?


  • 0

#38 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 22 February 2024 - 04:31 PM

A sta ce brzinomeru temperatura?
  • 0

#39 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 February 2024 - 04:44 PM

Hvala lepo :)
Ostaje mi jos svetlo da kupim i brzinomer. Sta biste preporucili?
 
Da li je ovo okej:
Svetlo set 1
Svetlo set 2
Brzinomer
Sigma 8.0 nema temperaturu, tako da 10.0 mislim da mi je okej.
 
Brzinomer, zicani ili wireless?


Bilo bi 'okej' da prvo pregledaš teme o svetlima i brzinomerima pa onda tamo pitaš za savet, ako ne nađeš dovoljno informacija ;)
  • 0
The sea, the sea

#40 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 22 February 2024 - 06:44 PM

Hvala lepo :)
Ostaje mi jos svetlo da kupim i brzinomer. Sta biste preporucili?

Da li je ovo okej:
Svetlo set 1
Svetlo set 2
Brzinomer
Sigma 8.0 nema temperaturu, tako da 10.0 mislim da mi je okej.

Brzinomer, zicani ili wireless?

Uvek bezicni ako mozes, prosto nema nijednu manu u odnosu na zicani. Makar ne brines da ce ti puci zica koja ide i preko vile.

Sto se tice svetala, imas da kupis za 2000 dinara i prednje i zadnje svetlo u Kaprijolu koja su bas jaka, napred idu 3 baterije, nazad 2. Veoma su slicna ovim Sigminim.

Sto se tice brzinometra, dosta su jeftiniji Cateye Velo, a rade kao sat. I to se svodi na licne preferencije. U principu posto su sva svetla LED, ja prosto zbrojim broj led lampica napred i uzmem ona koja imaju najvise.

Jos samo da dodam da ukoliko nisi profesionalac ne moras da dajes brdo love na ciklometar. Mozes naci nove i polovne ciklo cak i na Cikloberzi. Nisam primetio odstupanja od Sigme/Cateye u odnosu na no name Kineze. Bitno je da su pravilno podeseni parametri za velicinu tocka i ostalo.

Srecno sa novim bajsom. Srecna voznja.
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika