Jump to content


Fotografije

Preporuke za Bajs za momka, budžet 1000e. Visina 190cm, težina 105kg.

1000e Preporuka Nova bicikla XL

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
41 odgovora na ovu temu

#21 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 April 2023 - 06:52 PM

Još jedno drugarsko pitanje: Kada si se već toliko upustila u ovo istraživanje (svaka čast za trud i ideju), zar ne bi bilo logično da uzmeš i sebi i dečku po bajs (za po ~500e mogu oba da budu veoma dobri) i onda zajedno uživate u pedaliranju? Ne želim da dodatno komplikujem celu akciju, nego mi samo tako deluje prirodno da ste oboje već u biciklizmu dovoljno da se otisnete u vožnje u duetu :)
  • 0
The sea, the sea

#22 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 15 April 2023 - 07:26 PM

Najbolje sobni bicikl da kupi, mogu oboje da voze.


  • 1

#23 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 15 April 2023 - 08:15 PM

ili tandem :)
  • 0

#24 Bajszamomka

Bajszamomka
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 17 April 2023 - 12:51 PM

Hvala na odgovorima!

Izbor suzen na:

1.  Focus Whistler - https://www.2bike.rs...l#.ZDZNFuyxVPw​

2.  Hardtail Cube Reaction, koji mi se zaista dopada, medjutim, moram da priznam da "čuju se kao roj pčela u rojevnom nagonu" ne zvuci bas najprimamljivije s obzirom da uzimam za poklon te gledam da bude sto "noviji". Naravno da ne ocekujem necujnu voznju, ali ako se zna i za ostale bicikle sa spiska da su bucnije, onda okej, posteno.

3. 
Scott aspect 950

4. Bergamont Rd5 - https://www.2bike.rs...1-full-grx-2023

E sad, ovaj bergamont se bas fino usunjao tu, posto je jedini gravel. 

Ja se trudim da pratim sledeci savet:

Po onome što si ti opisala tebi treba ono što se preciznije zove cross-country hardtail mountain bike, dakle ima široke i udobne gumu, udobnu "normalnu" poziciju na biciklu i jednom rečju je skoro pa devojka za sve osim nekih brzinskih rekorda po putu i ekstremnih spusteva niz planine, kao dva ekstrema. 

Jer mi hardtail po ovom opisu zvuci kao ono sto ja trazim. Medjutim, vidim da su Scott aspect i Cube reaction hardtail, a za Focus Whistlera ne nalazim tu informaciju, samo da je mtb. Ne znam koliko se razlikuje ako nije hardtail?
Bergamont totalno druga kategorija, a opet privlacno zvuci, posebno sto u oglasu pise "*Besprekorno stanje , bez ulaganja"... 
Scott aspect 950 ako uzimam, uzimam nov, to je takodje jedan plus.

Sto se poruka nevezanih za samu biciklu tice, svake godine se konsultujem sa momkom oko poklona i zainatila sam se da ove godine napravim pravo pravcato iznenadjenje (pa makar na svoju stetu).
Nisam tip koji bi vozio bajs (ni rolere, ni kola...), ali i da mi se omakne, meni je rodjendan mesec dana nakon momkovog, tako da moze on da uzvrati uslugu; ocekujte temu "Preporuke za bajs za devojku" (moze jedna elektricna ponika?)  n2:Heristical
 
 


  • 0

#25 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 17 April 2023 - 06:45 PM

Realno njemu je sve jedno jer ne vozi pa neće praviti razliku jer nema sa čime da uporedi.
Kupi nov iz radnje, ipak je lepše kad je poklon za rođendan nov novcijat izradnjanski.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#26 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 17 April 2023 - 06:51 PM

I kad sedneš na njega a ono miriše na novo (pod uslovom da u datom momentu nemaš gasove).
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#27 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Postavljeno 17 April 2023 - 07:26 PM

 

2.  Hardtail Cube Reaction, koji mi se zaista dopada, medjutim, moram da priznam da "čuju se kao roj pčela u rojevnom nagonu" ne zvuci bas najprimamljivije s obzirom da uzimam za poklon te gledam da bude sto "noviji". Naravno da ne ocekujem necujnu voznju, ali ako se zna i za ostale bicikle sa spiska da su bucnije, onda okej, posteno.

 

Ali taj opis je zapravo covek koji hvali svoj bicikl :) na biciklu postoji jedan deo koji se čuje a to je osovina zadnjeg točka kada bicikl ide a pedale se ne vrte, takozvani freehub. I generalno među biciklistima postoji težnja da se to što bolje čuje jer je to da kažemo ekvivalent nekom zvuku motora kod sportskih automobila. Recimo pogledaj ovaj kratki klip https://www.youtube....rts/q4X4UXdJXF4 oni pri svakom opisu bicikla obično uvrste i kako se čuje zadnji točak, a ovde pričamo o biciklima koji dostižu i dvocifrene cifre u hiljadama evra, ili makar visoke jednocifrene :)

 

Jer mi hardtail po ovom opisu zvuci kao ono sto ja trazim. Medjutim, vidim da su Scott aspect i Cube reaction hardtail, a za Focus Whistlera ne nalazim tu informaciju, samo da je mtb. Ne znam koliko se razlikuje ako nije hardtail?

Hardtail je u bukvalnom prevodu tvrd rep, tj u ovom slučaju zadnji deo bicikla, dakle nema zadnji amortizer. Focus spada u tu kategoriju zasigurno. 

 

Što se tiče dileme mtb ili gravel, ja imam oba pa nisam merodavan, ali recimo ovaj klip na koji sam pre neki dan naišao dobro objašnjava suštinu jednog i drugog, s tim da naginje malo ka gravelu zato što oni dolaze iz sveta drumskih bicikala, neko ko dolazi iz mtb sveta bi verovatno više naginjao kao mtb-u. 


  • 0

#28 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 17 April 2023 - 08:39 PM

Aj rizikovaću da iznesem i ja mišljenje:

Ova tema je trenutno najveći trol na srpskom internet nebu
  • 2

#29 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 17 April 2023 - 09:27 PM

I meni se nesto cini.


  • 0

#30 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 18 April 2023 - 03:47 AM

Izgleda...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#31 Bajszamomka

Bajszamomka
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 18 April 2023 - 08:52 PM

Hvala mhetlerovic na objašnjenju, ja sam zaista mislila da on navodi manu... Sada kapiram. Odgledala sam video i možda nisam trebala jer sada naginjem ka gravelu više...
Međutim, primetila sam da se čovek u videu žalio na hvat na uskom volanu, i iako pretpostavljam da bi na ovaj konkretan Bergamont mogao da se namontira 'normalan' volan, nešto mi lakše deluje da ga odmah otpišem.

Pošto mi treba predugo da se odlučim, moram nažalost i Focus Whistlera da otpišem, jer mislim da neće stići dostava na vreme, a i svakako da bih volela da bacim oko na bajs uživo pre kupovine.

Javila sam se članu Vidak u poruci, pa se nadam saradnji.

Što se gosn' dušana tiče, samo ću reći da mi se javila jedna članica u privatnim porukama da mi kaže da je ovakvo ponašanje uobičajeno na ovom forumu (the boy who cried troll), i da je to nju, između ostalog, navelo da prestane da koristi ovaj forum. Takođe mi je i ona poslala preporuke i hvala joj na tome!
Samo ukazujem na interesantnu činjenicu kako svi osim tebe primećuju tvoje ponašanje. :)
  • 4

#32 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 19 April 2023 - 02:00 AM

Ma jok, mi se ovako ponasamo samo kad nas poseti drvo zivota, inace smo normalni :)


  • 5

#33 kowach93

kowach93
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 19 April 2023 - 01:10 PM

Pozdrav nov sam na ovom forumu pa ne znam gde da pitam ko se razume u bicikle. Skontao sam kupovina novih bicikla od 200e i kusur ne vrede nista, pa sam se bacio u istrazivanju polovnih bicikla sa kupujem prodajem. Naisao sam na prodavca koji prodaje bicikle iz uvoza pa na primer ima ova bicikla https://m.kupujempro...0-1681909272977 da li vredi tako nesto kupiti na slepo posto sam daleko od ns ili ne? Ima jos bicikla ovaj prodavac al deluju mi da su ok pogotovo sto su bicikle od aluminijuma
  • 0

#34 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 20 April 2023 - 10:37 AM

Dobar bicikl za te pare.


  • 0

#35 Bajszamomka

Bajszamomka
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 26 April 2023 - 01:11 PM

Samo da javim da sam na kraju uzela Scott Aspect 950, nov iz PB. Momak je presrecan i apsolutno odusevljen, kaze napravila sam savrsen izbor. Provozao ga je, savrseno mu lezi i odgovara.
Jedina stvar koja nas je oboje iznenadila jeste sto ne moze volan da se podigne mnogo uopste, ali takav je model, nista strasno.

Inace, samo da se zna, ako neko ikada bude narucivao bajs iz Planet Bike-a, a treba mu da stigne u odredjeno vreme, mora minimum dve sedmice unapred da naruci. Sramotno su usporeni sto se dostave tice (sa jednog kraja grada na drugi), morala sam na kraju da organizujem prevoz da licno pokupim bajs da bih stigla na vreme, uprkos tome sto sam narucila nedelju dana unapred. 

Elem, volela bih da se zahvalim svima koji su izdvojili vreme da mi objasne najosnovnije stvari koje svaki pocenik zna! Najvise bih se zahvalila Relji koji je izdvojio vreme da mi pojasni dosta stvari, uprkos svim obavezama. Hvala puno!!!

Sada smo bas zagrejani za ovu pricu, te kupujemo brzinomere, citamo o dodatnoj opremi, a cak se i ja razmisljam da uzmem bajs i za sebe, sto kaze Woody, da zajedno uzivamo u pedaliranju... Videcemo.

P.S. Samo da se zna da je zbog prevoza morao prednji tocak da se skine i uspela sam posle sama (uz pomoc yt-a naravno) da ga prikacim!!! Jeste sitnica, ali ja moram da se pohvalim. n2:party-021 

Edit: I moram da naglasim da se nisam pokajala sto sam uzela nov. Prva dva servisa su besplantna, svi delovi su tu ako mi nesto zafali, garancija, spreman za voznju, itd... Ako se neko dvoumi, pogotovo za poklon, preporucujem nov da se uzme!


  • 3

#36 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 April 2023 - 07:44 PM

E neka je sa srećom, samo lagano i uživajte!
  • 0
The sea, the sea

#37 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 27 April 2023 - 11:10 AM

Bravo! Pametna odluka. Kvalitetno je polovno a i povoljno, no nema ništa lepše nego kad kupiš ili dobiješ nešto potpuno novo. Da nikome novac nije problem, siguran sam da bismo svi uvek kupili nov bicikl, nov auto, novu kuću, novu ženu itd. :D


Nego, ako momku ovaj poklon i ovolika želja da ga usrećiš nije jasan znak da treba da te ženi, onda ćemo mi sa foruma zajedno da ga pritisnemo da te zaprosi. :D
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#38 Bajszamomka

Bajszamomka
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 23 May 2023 - 08:24 PM

Evo mene opet... Došao je red na moj rođendan, te je dečko odlučio da uzvrati uslugu. Po preporuci prodavca iz Planet Bike smo se odlučili za ženski Bajs Polar Athena. Namena bi mi bila gradska vožnja,i svakako mi reče čovek da i ako mi ne budu prijale tanke gume, da uvek mogu da nadogradim 28". Što se volana tiče, podesiv je, te mogu i da ga spustim pa da bude kao na MTB.

U principu, sada razmišljam o tome i zanima me šta konkretno čini MTB MTB. Hoću reći, ako na Athenu, koja je Trekking bike, nadogradim MTB gume i spustim volan, šta onda ona postaje, hibrid neki? Takođe, ako na MTB stavim tanje gume i nadogradim lulu za volan i tome slično, da li je on i dalje MTB?

Malo banalno pitanje, ali gde drugde da ga postavim. :)
  • 0

#39 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 May 2023 - 08:35 PM

Ima tema "jedno glupo pitanje"

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#40 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Postavljeno 23 May 2023 - 09:36 PM

U principu, sada razmišljam o tome i zanima me šta konkretno čini MTB MTB. Hoću reći, ako na Athenu, koja je Trekking bike, nadogradim MTB gume i spustim volan, šta onda ona postaje, hibrid neki? Takođe, ako na MTB stavim tanje gume i nadogradim lulu za volan i tome slično, da li je on i dalje MTB?

 

Čekaj tek da shvatiš da postoji jedno 4-5 podvrsta MTB-ova :) Nebitno je kako se zove, bitna je pozicija na biciklu, kakve ima prenose, kakve ima gume i to će definisati kako će bicikl da se ponaša i da li će da odgovara zadatoj nameni. Svaki bicikl može da se vozi na (skoro) svakom terenu, ali nije najlogičnije da voziš Downhill mtb bicikl po asfaltu ili da koristiš drumski bicikl za akrobacije (mada nije da nije rađeno). Ljudi često uzimaju MTB za gradske vožnje jer je nešto udobniji (šire gume, amortizer) od sličnih trekking bicikala na primer. S druge strane to znači i da je manje efikasan - treba više snage za postizanje iste brzine, ali većini ljudi to nije toliko bitno. 

 

Opet sve promene na relaciji MTB u trekking ili obratno su moguće kao što je taj prodavac i posavetoveo, evo ima ovde bar dva primera korisnika koji su "punokrvne" MTB pretvorili praktično u trekking bicikle za vožnju po asfaltu - primer i primer i to najviše gumama, može se tu menjati i volan/lula, ali realno nije baš toliko bitno. Isto tako može i trekking da se pretvori u nešto blisko MTB-u sa širim gumama i malo agresivnijom pozicijom sedenja. 

 

U suštini ne postoji pravi odgovor - sve zavisi od potrebe konkretnog korisnika, ne postoji pravi odgovor. S druge strane je dobro što suštinski ne postoji ni potpuno pogrešan odgovor (za ovu konkretno dilemu), mogu se gume i naknadno promeniti ako na primer odlučiš da voziš neki malo off-road. 


  • 2





Also tagged with one or more of these keywords: 1000e, Preporuka, Nova bicikla, XL

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika