Jump to content


Fotografije

Ponovo Mavik


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
77 odgovora na ovu temu

#41 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 February 2023 - 06:58 AM

Inače Mavic svoje ulje za Fh prodaje za 20e 100ml i u pitanju je mineralno ulje. S obzirom da je litra 200e to ulje zapravo leči sidu samo Mavic neće nikom da kaže.
Neću ga kupiti iz principa, naći ću neko silikonsko....



Pokušaj sa LHM uljem za Citroenovu hidrauliku.
Mavic preporučuje ono što oni proizvode a to ne znači da ne postoji adekvatna zamena.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#42 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 01 February 2023 - 07:13 AM

Ulje za lanac moze da bude lepljivo da bi se, gle cuda, zalepilo za lanac i duze ga podmazivalo. Sa druge strane to svojstvo lepljivosti moze da utice da perca glave nable sporije menjaju polozaj tj, ukljucuju i iskljucuju tocak.


  • 0

#43 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 01 February 2023 - 12:39 PM

Guma je OK, to jest mekana je. Medjutim ono sto je ocigledno je da je bilo poprilično prljavštine u tom samom ležištu. Samo to kad očistim biće bolje ubeđen sam. Inače Mavic svoje ulje za Fh prodaje za 20e 100ml i u pitanju je mineralno ulje. S obzirom da je litra 200e to ulje zapravo leči sidu samo Mavic neće nikom da kaže.

Neću ga kupiti iz principa, naći ću neko silikonsko....

100ml za 20e je ok jer ćeš koristiti 3-4 kapi i to je to. DT swiss ima posebnu mast za ratchet i isto nije džabe ali manje košta od ratchet-a.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#44 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 01 February 2023 - 02:53 PM

Slazem se da to nije skupo, tu ide oko 15-20 kapi i trajace to godinama.

Medjutim ima tu drugi problem. Mineralno ulje je dobro za onaj semering, ali opet ni blizu kao silikonsko, ali su oni iz tog razloga preporucili mineralno ulje.
Medjutim najveci problem tih glava nije propadanje tog semeringa, nego to sto plasticna biksna pojede aluminijumsko telo i FW dobie luft. Da to ulje nije bas neko koje zadovoljava te kilave nable, je dokaz da ljudi širom sveta koji su koristili to njihovo ulje, jesu sacuvali semering, ali je nabla dobila luft. Semering kosta 1-2 evra, a nabla SLR 250 e
Zato sto to ulje nema ono sto ima silikonsko a to je da podmaze dovoljno kvalitetno spoj aluminijumske glave i teflonske biksne. Da su preporucili silikonsko, bojim se da bi samo bilo jos dosta skuplje od ovog mineralnog, pa su isli na neki kompromis.
  • 0

#45 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 01 February 2023 - 10:00 PM

Naravno da je skupo pišljivo mineralno ulje koje košta 200 eura za litru. Ne radi se o tome koliko će trajati nego koja su mu svojstva i šta treba da podmaže, pod kojim uslovima radi to što on podmazuje. Pa full sintetička ulja za motore koji se vrte na 9000 obrtaja u minutu i koja rade na Bog te pitaj kojim temperaturama i koja podmazuju cilindre na ko zna kojim pritiscima koštaju 4 puta manje!

Problem je u tome što Mavik napravi to govno koje svakako nije savršeno za podmazivanje ali na to isto nalepi svoju deklaraciju i prodaje zapravo svoj brend. Litra tog ulja u proizvodnji košta zapravo par eura ali ljudi jednostavno vole da veruju u gluposti, zato to i postoji.

ŠTo se mene lično tiče ja sam danas kupio silikonsko ulje koje košta 5 eura 200ml i podmazaću time. Ma sve i da mi se razleti ceo freehub biću srećniji da kupim novi za 36 eura nego da me neko pravi budalom.

Attached Thumbnails

  • IMG_20230201_1935362.jpg

  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#46 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 01 February 2023 - 11:17 PM

Nekoliko puta sam napisao da ne treba kupovati silikonske sprejeve nego samo ulja. Razlog je sto vecina sprejeva sadrzi samo oko 2% silikonskog lubrikanta u sebi.

 

Znaci podmazes nesto sa sprejem i on 98% ispari i ostane strasno mala kolicina pravog maziva. Npr, kada se podmaze cak i sa cistim silikonskim uljem, FW se cuje tiho nekih prvih 10-15 dana, a onda postaje sve glasniji. Znaci sa cistim silikonskim uljem koje je 100% lubrikant, zamisli onda koje je podmazivanje sa necim sto  nema ni 2% pravog ulja u sebi. Plus sto neki sprejevi znaju da imaju u sebi neke aditive koji nisu pozeljni, cak i malo nekih derivata nafte, ali je to manji problem.


  • 0

#47 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 02 February 2023 - 05:02 AM

To i jeste ulje samo što se nalazi u toj bočici pa misliš da je sprej. Kada stisneš onu kapicu za prskanje ne izlazi onaj sprej kao na primer za podmazivanje lanca nego bukvalno mlaz ulja bez pare. Može se na primer par puta špricnuti na kašičicu i namazati. Drugo jednostavno nema u prodaje a da vijam vlasnike fotokopir mašina zarad par kapi ulja ne merem.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#48 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 02 February 2023 - 05:44 AM

Taj Balistol je odilčno ulje i namenjen je za između ostalog, podmazivanje gumenih/silikonskih dihtunga koji trpe velike brzine i pritiske pa mislim da će završiti posao. Kažu da podmazuje drastično bolje od sličnih Wurth i drugih ulja. A i cena mu je drastično manja od pominjanih.


  • 0
.

#49 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 February 2023 - 06:01 AM

To i jeste ulje samo što se nalazi u toj bočici pa misliš da je sprej. Kada stisneš onu kapicu za prskanje ne izlazi onaj sprej kao na primer za podmazivanje lanca nego bukvalno mlaz ulja bez pare. Može se na primer par puta špricnuti na kašičicu i namazati. Drugo jednostavno nema u prodaje a da vijam vlasnike fotokopir mašina zarad par kapi ulja ne merem.

Link sa njemaćkog amazona za Liqui Moly silikonsku mast.

 

Trebalo bi da ti dugo traje to malo pakovanje od 100 grama.

 

Ako ti se ne "zarobljavaju novci," vidi da nađeš pakovanje od 500 grama tog modela - odvadi sebi koliko god proceniš da ti treba, a ja bih ostatak otkupio po punoj nabavnoj ceni kad naletiš u Novi Sad. Imam još pola kutijice tako da mi ne gori, ali gledam sve nabaviti na vreme (a ne nađoh tu mast u Srbiji).

 

Payoneer, PayPal, ili prljav keš - kako god ti više odgovara za da ti prosledim novce.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#50 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 02 February 2023 - 07:42 AM

To i jeste ulje samo što se nalazi u toj bočici pa misliš da je sprej. Kada stisneš onu kapicu za prskanje ne izlazi onaj sprej kao na primer za podmazivanje lanca nego bukvalno mlaz ulja bez pare. Može se na primer par puta špricnuti na kašičicu i namazati. Drugo jednostavno nema u prodaje a da vijam vlasnike fotokopir mašina zarad par kapi ulja ne merem.

Ok ako je tako, nego dole na dnu boce pise da je sprej. Mozda su sada smislili neke specijalne sprejeve, ali ja nisam to video ovde da ima.


  • 0

#51 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 02 February 2023 - 09:36 AM

Link sa njemaćkog amazona za Liqui Moly silikonsku mast.

 

Trebalo bi da ti dugo traje to malo pakovanje od 100 grama.

 

Ako ti se ne "zarobljavaju novci," vidi da nađeš pakovanje od 500 grama tog modela - odvadi sebi koliko god proceniš da ti treba, a ja bih ostatak otkupio po punoj nabavnoj ceni kad naletiš u Novi Sad. Imam još pola kutijice tako da mi ne gori, ali gledam sve nabaviti na vreme (a ne nađoh tu mast u Srbiji).

 

Payoneer, PayPal, ili prljav keš - kako god ti više odgovara za da ti prosledim novce.  :)

Posto je 100 gr masti?


  • 0

#52 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 February 2023 - 09:43 AM

Posto je 100 gr masti?

 

Ovi daju nešto kusura od 20 evra (mada nisam siguran koliko traže za poštarinu unutar nemačke).

 

Ovde ima 500 grama za kusur od 50.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#53 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 02 February 2023 - 09:45 AM

Ovi daju nešto kusura od 20 evra (mada nisam siguran koliko traže za poštarinu unutar nemačke).

Dobra je to cena. Ja sam ovde placao dosta skuplje. Donosio neki lik na KP isto iz Nemacke. Dobro, normalno je da i on zaradi.


  • 0

#54 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 February 2023 - 09:51 AM

Dobra je to cena. Ja sam ovde placao dosta skuplje. Donosio neki lik na KP isto iz Nemacke. Dobro, normalno je da i on zaradi.


Meni je dosta teško naći to kod nas - a na stranu to što mnoge stvari izađu preko 50% više od cene u nemačkoj sa sve njihovim PDV-om uračunatim.
 
Više volim dati novac našim ljudima, ali za skuplje stvari se osećam nekako glupavo kad dam toliko više nego što moram.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#55 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 02 February 2023 - 10:02 AM

Najgore je sto je ta mast tako dobra i onda me tera da svasta sa njom podmazujem. Kada npr namazem kedere na autu  oni progledaju, i dugo budu ko iz radnje. I sve tako iznalazim zasta da trosim...


  • 0

#56 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 02 February 2023 - 11:33 AM

@Bike Gremlin


Neću uzimati tu mast jer već sam kupio sprej to jest ulje i meni to završava sav posao, kako i napisah. Ako ti treba ta mast mogu ti doneti kad budem dolazio, platićeš je koliko i ovde košta, samo me moraš podsetiti. ..
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#57 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 02 February 2023 - 11:35 AM

Taj Balistol je odilčno ulje i namenjen je za između ostalog, podmazivanje gumenih/silikonskih dihtunga koji trpe velike brzine i pritiske pa mislim da će završiti posao. Kažu da podmazuje drastično bolje od sličnih Wurth i drugih ulja. A i cena mu je drastično manja od pominjanih.



Tako je. I na bočici piše da služi za podmazivanje plastike, gume i metala, a sva 3 materijala se nalaze na freehubu, kao što je Milovuk i napisao.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#58 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 936 posts

Postavljeno 02 February 2023 - 12:12 PM

Pa ima ta firma (predstavništvo i u Srbiji - Svilajnac)
Sigurno imaju i tu mast
https://www.liqui-moly.rs/contact/

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#59 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 February 2023 - 12:33 PM

Najgore je sto je ta mast tako dobra i onda me tera da svasta sa njom podmazujem. Kada npr namazem kedere na autu  oni progledaju, i dugo budu ko iz radnje. I sve tako iznalazim zasta da trosim...

Odlična je za tu namenu - ali to konkretno odlično radi i glicerin iz apoteke.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#60 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 02 February 2023 - 03:07 PM

Glicerin se koristio nekada dosta da ne zalede kederi, da se ne pocepa guma, zatim da ne zalede brave pa da kljuc nece da udje.

Medjutim ono svojstvo da deluje kao nesto sto bukvalno osvezava gumu, vraca elasticnost, savitljivost, tu je opet silikon nezamenjljiv. Plus sto se  glicerin ispira veoma lako, dok je silikon daleko postojaniji.

 

Posto ja inace volim da imam svu tu hemiju, nasao sam koncetrovani glicerin 100%, to je malo redje nego med. Kupio sam 3 litra. On isto nema da se kupi u slobodnoj prodaji. Onda ga ja razblazujem po potrebi i sluzi mi za gume za kola, bicikl i sl. I to traje godinama.

 

 U nedostatku tih masti ronioci su nekada za te njihove gume koristili vazalin, tako da je to neko prelazno resenje.

 

Kao sto sam pricao za karbonske ramove da imaju samo jednu manu a to je cena, to isto vazi za silikonske masti i ulja...


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika