Jump to content


Fotografije

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8694 odgovora na ovu temu

#8661 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 25 April 2022 - 08:39 PM

Joze, gume sam skinuo sa bajsa od devojke, jer sam joj montirao tour verziju malo siru od te 37-622, gume vise stajale na tepihu nego sto su vozene, tako sam ti i objasnio. Kad su stigle zvao si i rekao da su gume odlicne, jedan drugom smo se zahvalili i to je to. Dan kasnije si me zvao i rekao da ne umes da montiras i da ces mozda ici kod nekog strucnjaka da ti namesti. Opet kasnije saljes mi sliku razvaljene gume gde si iscupao zicu u rubu gume. Nikad nisam nista poturao niti se sluzio prevarama, cak i da ti se iz bilo kog razloga nisu svidele, vratili bi ih nazad i nema problema, ali da stvar koja je bila kao iz radnje, izvrljis i onda pokusas da mi poturis nazad je bas bezveze.

Da gumu nisi ostetio ja bi je rado primio nazad i vratio ti novac, ovako nemamo sta da pricamo, a sledeci put probaj sa necim sto nije pajser ili srafciger ili sta god da si koristio.

Ja maratonke navlacim rukom (malo bole prsti ali ide), skidam ih sa plasticnim montiracem i do sad nisam uspeo da napravim defekt ni na jednoj.
  • 9

#8662 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 26 April 2022 - 10:34 AM

Lukav ovaj lik što si mu prodao gume. Prvo bio srećan, onda razdrljao gume nestručnom montažom, tražio da ti ih vrati takve a kad nisi hteo ulogovao se na forum da te bar malo popljuje. Ima nas raznih, dabome. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#8663 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 April 2022 - 11:07 AM

Lukav ovaj lik što si mu prodao gume. Prvo bio srećan, onda razdrljao gume nestručnom montažom, tražio da ti ih vrati takve a kad nisi hteo ulogovao se na forum da te bar malo popljuje. Ima nas raznih, dabome. :)



Ima ukupno 3 posta na ovom forumu.. i napljuva čoveka.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#8664 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 26 April 2022 - 01:50 PM

Pre bezobrazan i glup nego lukav....


  • 0

#8665 OldMountainMTB

OldMountainMTB
  • Members
  • PipPipPip
  • 134 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 04 September 2022 - 07:55 AM

Marko Vukovic,Bajina Basta 

Vesto uslikao menjac tako da se ne vide svi nedostaci.U opisu stoji da je sve ok medjutim jedan sraf koji limitira hod zadnjeg menjaca je polomljen i ostao u navoju,isto tako polomljen i ostao u navoju i sraf kojim se regulise pozicija menjaca.Fali parce tela kod mesta gde se zakljucava menjac,zamenjena neodgovarajucim delom podloska lezaja jednog zupcanika,zamenjen imbus sraf(osovina) jednog zupcanika najobicnijim srafom sa buvljaka.
Ponudio da mi vrati novac ali sam odbio,ne zelim da se dobacujem menajcem preko Srbiju sa nekom jajarom i pilicarem.Vidim na slici da ima dete i ne mogu da verujem da ljudi sebi dozvoljavaju da im neko kune decu zbog ovakvih stvari.
Inace meni je bio potreban samo kavez menjaca jer je na mom menjacu kratak pa sam zamenio i tako da sam ja resio svoj problem ali ......

https://www.2bike.rs...-2#.YxRV1z1Bzcs
 


  • 1

#8666 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 04 September 2022 - 08:01 AM

Daleko je veći problem u onome ko je spreman drugome da "prokune decu" zbog neispravnog menjača od same suštine problema. Ako je čovek spreman da vrati novac, ne vidim u čemu je problem. Ako kupac ne želi da se dobacuje biciklističkim delovima preko Srbije zbog nezadovoljstva stanja polovnih delova, možda bi trebalo da kupuje nove.


  • 4

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#8667 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 04 September 2022 - 08:17 AM

Na slici se vidi da fali sraf za štelovanje, inače se sa slika ne vidi mnogo toga. 

Nije problem ako je spreman da vrati novac. Problem je ako je svesno prodavao nešto što ne valja pa ako prođe prođe. Ako ne prođe, biću pošten pa nuditi vraćanje novca. Da ne pominjemo koliko to zezanje košta vremena pa i novca a kupcu se žuri da reši problem. 


  • 3
.

#8668 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 September 2022 - 08:58 AM

Ako se kupcu žuri, ima dve opcije, da reši problem brzo i jeftino polovnim delovima za koje rizikuje loš kvalitet ili brzo i skuplje novim delovima pa ima garanciju i neuporedivo veće šanse da o tim delovima neće razmišljati dugo vremena. Prodavci polovnih delova nisu u obavezi da izlaze u susret, niti da imaju moralne kodekse, berza je uvek bila po principu kako se ko snađe pa ko voli nek izvoli.
  • 0
The sea, the sea

#8669 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 05 September 2022 - 05:46 PM

@Woody, jel ti prodajes na berzi?


  • 0

#8670 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 September 2022 - 06:22 PM

@Woody, jel ti prodajes na berzi?


Ponekad da, uglavnom kada zamenim neki relativno vredan deo pa stari ne nameravam da koristim. Kompenzujem cenu novog dela prodajom starog.

Ako pitaš da li sam i ja beskrupulozni prodavac koji je po sistemu APP, odgovor je ne. Ako pitaš da li me je neko nekad zeznuo pri kupovini, jeste i nisam se bunio jer je to po meni rizik koji preuzimam kada kupujem na crnom tržištu. Ne očekujem da svi imaju moj sistem vrednosti.

Konkretno onaj menjač na slikama izgleda skarabudženo, fale šrafovi, onaj buvljački se isto vidi, ja bih ga kupio jedino ako mi treba samo deo koji je ok, što je i bio slučaj sa ovim kupcem.
  • 0
The sea, the sea

#8671 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 05 September 2022 - 06:53 PM

Hvala na odgovoru


  • 0

#8672 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 28 October 2022 - 12:52 PM

:)
2FA57862-0ADF-446B-AC5E-BD7EF3BEEBFC.jpeg
  • 1

#8673 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 04:56 AM

Ne znam da li je ovo za tu temu, ali negde sam morao da postujem. Slučajno naleteh na oglas i ne mogu da sakrijem "oduševljenje" . Obratite pažnju na opis koji stoji uz oglas. Genije :)


https://www.2bike.rs...-5#.ZBk4uFO1KSQ
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#8674 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 March 2023 - 03:16 PM

Ima dva oglasa za isti bajs, na jednom 1000e na drugom 950e cena!
Vrv može za 600e

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#8675 Napster

Napster
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 03:28 PM

To vam je milannbg...
  • 0

#8676 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 03:56 PM

Sve je to OK, verovatno je fleksibilan prodavac i alal mu vera na tome. Ali kako on edukuje šire narodne mase i napušava u svom oglasu to mi je vrh! Podseća me na onog ludaka što je prodavao auto gume za 10 eura ako se sećate... Pa kad ono napiše u oglasu kad dođeš kod mene da kupiš gume nemoj da mi pametuješ i da se kurcobecaš jer ćeš dobiti Uniorovim pajserom u glavu, hahah! :)
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#8677 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 21 March 2023 - 04:35 PM

https://www.polovnegumebeograd.rs/


  • 1

#8678 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 06:51 PM

Hahaha, e to je taj ludak! Toliko je bio popularan u neko vreme da je čak neka novinarska ekipa htela da napravi reportažu o njemu a on ih oterao u tri lepe! :)


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#8679 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 26 July 2023 - 01:06 PM

Da li je neko kupovao Garmine kod ovog prodavca? https://novi.kupujem...erId=2012326448

 

Kakva su iskustva?


  • 0

#8680 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 26 July 2023 - 01:18 PM

mislim da jeste neko sa foruma kačio njegove oglase i potvrdio dobro iskustvo.

a mislim i da ne može baš da se lažira ovoliki broj pozitivnih ocena (znam da će neko reći da sve može da se fejkuje, naravno da može, ali može i da se detektuje).


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika