Jump to content


Fotografije

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8701 odgovora na ovu temu

#8521 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 22 August 2021 - 09:35 AM

   Ja uvek kazem, bolje da ima pa neka je i skuplje, nego da uopste nema. Ovo je najgori scenario. Ja imam jos 5 lanac na stanju za 9 brzina. Prodacu jos 2 , ostala 3 cu da cuvam za sebe. Ko zna kada ce da stignu. E tako je bilo nekada , sto sam pisao gore. Nije bilo ni felni nicega. Onda se secam prvr hid. disk kocnice. Nije bilo posto su plocice, nego gde da ih nadjem. Muka mi je od toga, a sada opet isto.


  • 0

#8522 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 22 August 2021 - 09:42 AM

Ono što bih zamerio Planetbike-u nisu toliko ni cene jer kad se sačeka popust može da se ipak kupi povoljno bicikl ako uzmemo u obzir da nam je tu prodavnica kod nas, garancija 2 godine, redovan servis besplatan i plaćanje na rate itd.

Ono što me nervira što su drumaši svi sa diskovima i sa gumama 30mm i što su teški nešto ispod 10kg ili čak i više. Takav bicikl više se ne može nazvati drumski.
Pre par godina samo bila je ponuda drumaša sa gumama do maksimalno 25mm, pa i lep izbor lakših od 8kg...
Ovo sad mi se ne svidja uprkos svim trendovima što je u neku ruku i relativns stvar.
  • 1

#8523 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4284 posts

Postavljeno 22 August 2021 - 10:17 AM

Zato ima sve što treba na oglasima, da poživi cikloberza.
 

 

Oglasi kao i prodavnice nikada nisu bili gori. 


  • 0
.

#8524 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4416 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 August 2021 - 11:42 AM

@vidak, setite se svoje izjave kad vsm ukradu auto, bicikl, telefon...



Zar misliš da je sve kradeno? Nisi ni svesna kako npr Nemci olako menjaju bicikl posle kratkog vremena za neki drugi. Imaš gomilu bele tehnike u ispravnom i očuvanom stanju kojase jednostavno ostavi da neko uzme. Imaju ljudi tamo dobar standard i mnogi neće jednu stvar da loriste 10 godina već posle godinu-dve prodaju budzašto a često i poklone kako ne bi imali obavezu da tu stvar transportuju na otpad i pri tom da plate što je bacaju.
Samo se na Balkanu stvari bacaju u prirodu.
A to da možeš da voziš sa nekim krš biciklom ako ti nije dostupan bolji, samo izvoli. Mnogi od nas voze do ekstremnih mogućnosti a za te potrebe Capriolo i Polar su obične kante sa kojima se samo možeš napatiti.
I naravno, ne moramo da čitamo predavanja o moralu.. prvi oni sa zapada nemaju morala jer nas gaze, ucenjuju i usput otimaju Kosovo. Zašto bi zrebali da ih žalimo? Odosmo malo u off, ali ja ih ne žalim jer se Balkanu nameću kapitalizam i NEmoralne vrednosti.
  • 5
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#8525 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4416 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 August 2021 - 11:46 AM

Posledice Korone ćemo tek da osetimo, tačno je. Samo da bude, niko neće pitati za cenu.
Tu će valjati cikloberza, bar u tim teškim situacijama se dobro snalazimo i nadam se da će biti tamo dovoljno ove naše robe.


Upravotako. To ti je kao ona sirotinja koja radi sve i svašta, legalno i nelegalno za siču jer gladna usta ne biraju.
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#8526 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14707 posts

Postavljeno 22 August 2021 - 01:48 PM

Sve te polovne stvari mora neko da kupi nove da bi dosle do nas Srba. :)


  • 1

#8527 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 22 August 2021 - 02:11 PM

Ono što bih zamerio Planetbike-u nisu toliko ni cene jer kad se sačeka popust može da se ipak kupi povoljno bicikl ako uzmemo u obzir da nam je tu prodavnica kod nas, garancija 2 godine, redovan servis besplatan i plaćanje na rate itd.

Ono što me nervira što su drumaši svi sa diskovima i sa gumama 30mm i što su teški nešto ispod 10kg ili čak i više. Takav bicikl više se ne može nazvati drumski.
Pre par godina samo bila je ponuda drumaša sa gumama do maksimalno 25mm, pa i lep izbor lakših od 8kg...
Ovo sad mi se ne svidja uprkos svim trendovima što je u neku ruku i relativns stvar.

 

E moj  Milane. Mi smo za Skott znas koliko zanimljivo trziste, Pisao sam, jedna prodavnica u Nemackoj, proda vise bicikla nego sto se proda u celoj Srbiji. Onda nam daju sta daju a sve dobro i po dobrim cenama ide njima. Zamisli koliko generalni zastupnik za Scotta ili Shimana u Nemackoj, proda njihove robe. E onda moze i da trazi i najbolje cene i asortiman i sve..

 

I to ce da bude dokle nam bude bio ovakav standard. Dokle god nam glavno mesto za snabdevanje delova bude CB, a ne prodavnica. I na kraju dokle bude postojala ova tema.

 

Da si u normalnoj zemlji da ti je plata 2-3000 e jel bi se zezao sa polovnim lancem od 10 e kada nov kosta 20? Ne bi. E onda ne bi ni mogao da te jebe neki lukavi prodavac. Onda ce postojati tema, glupi kupci, kada ti pored dobre plate kupujes polovne krseve. 

 

Koja smo mi beda kada bicikl ne mozemo da odrzavamo. Sada izasao neki Audi a 6 , cena jednog led matrix fara 4000 e. Zamisli lupis nekog, razbijes oba fara, pa hauba ,pa hladnjak, pa interkuler isl. Popravka 15000 e . A mi lanac kupujemo polovan.  E gde smo...


  • 3

#8528 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14707 posts

Postavljeno 22 August 2021 - 02:16 PM

"Zamisli lupis nekog, razbijes oba fara, pa hauba ,pa hladnjak, pa interkuler isl. Popravka 15000 e . A mi lanac kupujemo polovan.  E gde smo..." "E gde smo..."

Genijalno... Znaci Nemac laganica izvuce karticu i puff da 15000e i ne sekira se, plus ostavi bicikl od 3000e na ulici da uzme neko umesto da plati recikliranje, ne vozi mu se vise taj bicikl star je dve godine... A nece niko da bere maline... E gde smo...


  • 1

#8529 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 22 August 2021 - 02:29 PM

"Zamisli lupis nekog, razbijes oba fara, pa hauba ,pa hladnjak, pa interkuler isl. Popravka 15000 e . A mi lanac kupujemo polovan.  E gde smo..." "E gde smo..."

Genijalno... Znaci Nemac laganica izvuce karticu i puff da 15000e i ne sekira se, plus ostavi bicikl od 3000e na ulici da uzme neko umesto da plati recikliranje, ne vozi mu se vise taj bicikl star je dve godine... A nece niko da bere maline... E gde smo...

 

Pa taj nemac ima sta da izvuce, a mi mozemo da izvucemo znas sta....

Za lanac nemamo. 


  • 1

#8530 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 22 August 2021 - 02:35 PM

Ko bre nema?
Daj 5 lanaca odmah

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
  • 0

#8531 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14707 posts

Postavljeno 22 August 2021 - 02:35 PM

(link)   Nemamo za lanac jer smo uzeli "polovan" bicikl star 3 meseca sa SRAM XX1 komponentama za soma evrica... Samo prednja viljuska FOX32 na njemu kosta toliko.


  • 1

#8532 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 22 August 2021 - 02:46 PM

Dodje covek ja mu kazem lanac za 9, 2200 din, a on prebledi, ko duha da je video. Videcu kada skupim pare, uuuu ala je skup i tako. Beda smo da nema kud. Sreasno.

 Da se razumemo ja sam prvi kupovao sa CB, ali zato sto mi je bilo skupo za RS sid race da dam npr 1000 e, ili za XTR mehaniku isto toliko. Ali da sam imao para sigurno polovno gledao ne bi. Ali sam ja svestan toga, ne zivim u iluziji ekonomskog tigra.


  • 1

#8533 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14707 posts

Postavljeno 22 August 2021 - 02:50 PM

Super, a koliko si ti platio taj lanac koji preprodajes za 2200 dinara?


  • 0

#8534 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4284 posts

Postavljeno 22 August 2021 - 02:51 PM

Ma ajte molim Vas, niste svesni koliko smo jaki. Samo niste obavesteni  n2:hahaha .


  • 0
.

#8535 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 22 August 2021 - 02:54 PM

Super, a koliko si ti platio taj lanac koji preprodajes za 2200 dinara?

 

Dobio sam ih na poklon. I??? I ja ih ne preprodajem nego ugradjujem.


  • 0

#8536 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 22 August 2021 - 02:56 PM

Očekujte Nemce sledeće (izborne) godine na našim granicama kad čuju i oni koliko nam dobro ide. Neće više ići za Švajcarsku i SAD već kod nas.
Mi smo taoci penzionera a mladi neće da glasaju jer misle da se to njih ne tiče a svako ko ima preko 18 godina je učesnik u kreiranju politike samo što nisu svesni.
  • 0

#8537 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14707 posts

Postavljeno 22 August 2021 - 02:58 PM

@milovuk1967   Pa mogao si i ti kao @chamade sto vozi besplatno sirotinju (odnosno svercuju se jer nece da plate kartu, pogotovo ovi mladi od dvadesetak godina radno sposobni kojima je tesko da beru maline) da poklonis makar lanac.

 

Dolazi dolazi Nemac u Srbiju ne brinite, kupi lep plac u prirodi sagradi kucu i uziva, kaze ovde jeftino za zivot lepa priroda dobri ljudi, izgleda da i njemu nije lako da baci 15000e. I Slovenac i Rus ima verovatno i Kanadjana vise im prija ova klima...


  • 1

#8538 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 22 August 2021 - 03:04 PM

Pa mogao si i ti kao @chamade sto vozi besplatno sirotinju (odnosno svercuju se jer nece da plate kartu, pogotovo ovi mladi od dvadesetak godina radno sposobni kojima je tesko da beru maline) da poklonis makar lanac.

 

 Vidi se da nista radio nisi osim visio po forumima. Kada budes radio, pa svaki mesec  drazavi morao da placas porez, doprinose i kojekakve harace, onda se javi. Dotle postavljaj linkove jer to najbolje radis.


  • 3

#8539 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14707 posts

Postavljeno 22 August 2021 - 03:23 PM

A u Nemackoj ne placas porez i doprinose? Tamo drzava uzima sama i ne pita dal' imas ili nemas  :)


  • 1

#8540 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 22 August 2021 - 03:28 PM

Pa idi da pitas Nemca da ti pokloni lanac. 

 

Drug mi u Svajcarskoj, zove me, kaze, ovi ludi, da mi zakrpe gumu na bajsu traze mi 40 svajcaraca.


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika