Jump to content


Fotografije

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8701 odgovora na ovu temu

#8481 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 18 August 2021 - 11:27 AM

 A sta mislite da smo radili nekada kada nije bilo kao sada da se kupe felne? Bili su tada drumasi i i to skupoceni sa dobrim felnama, koje su bile udarene,  sabijene i sl. Mislite da se to nije popravljalo. Ili mislite da se to imalo za kupiti na svakom kiosku kao danas. Imalo ako bi vam neko doneo iz Italije. To je jedna vrsta majstorstva koja je sada izumrla, od pojave tj. dostupnosti felni za zamenu. 

 

Postoji alat ja ga i dan danas imam kozi sluzi da se izvuce felna koja je nabijena u rupu. Zatim se radilo fino peglanje ako je otvorena sa dva cekica, jedan veliki koji je sluzio kao apsec i jedan manji s kojim se to fino peglalo. Ali to je posao za onoga ko zna da radi od par sati. Medjutim ni ja koji sam to nekada radio, ne pamtim kada sam se zadnji put sa time zezao, iz razloga sto nekada taj posao izadje skuplje nego da se zameni felna. Pogotovu kod jeftinih felni je to neisplativo. Kada felna pukne tu naravno da nema pomoci, nego ovde pricam o ostecenju koja su nastala od udarca u rupu. Sto se tice peglanja mislim da je bio i ostao neprevazidjen majstor za to Gazdic Milovan. Oni stariji znaju da je on bio nas izuzetno uspesan reprezntativac tadasnej SFRJ, pa kasnije trener i mehanicar reprezentacije.

 

Ovaj video gore tek ne pokazuje nista, jer mi ovde pricamo o Kineskoj felni za drumasa, a vi je uporedjujete sa vrhunskom santa cruz felnom za MTB. Prvo nije im ista namena ,uvek su za MTB felne masivnije i jace sto se i vidi iz ovog videa, a tek usporedjivati kvalitet nekog kinez sa ovim je suludo.


  • 1

#8482 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 18 August 2021 - 11:40 AM

U pravu je Bakara definitivno. Posle gledanja tog videa i ja sam počeo da razmišljam da nabavim karbonske točkove, a i hoću sigurno, čim naučim da vozim bicikl ko taj lik sa snimka.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#8483 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 18 August 2021 - 11:48 AM

Znaci nikad n2:redbull

 

 

 A sta mislite da smo radili nekada kada nije bilo kao sada da se kupe felne? Bili su tada drumasi i i to skupoceni sa dobrim felnama, koje su bile udarene,  sabijene i sl. Mislite da se to nije popravljalo. Ili mislite da se to imalo za kupiti na svakom kiosku kao danas. Imalo ako bi vam neko doneo iz Italije. To je jedna vrsta majstorstva koja je sada izumrla, od pojave tj. dostupnosti felni za zamenu.

To o cemu ti pricas mozda ima smisla za celicne felne,

jer svaka alu felna koja je ostecena je uglavnom tu i pukla, i tu nikakvo peglanje ne pomaze, jedino da se vari pa brusi i slicno...a to nema smisla.

 

Kineske felne sigurno da su losije, ali su opet sigurno jace od alu felni u istoj cenovnoj kategoriji.


  • 0

#8484 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 18 August 2021 - 11:48 AM

Da samo cena dobrih  Santa cruz tockova je 1800 dolara.

https://www.vitalmtb...ews/2751/expand

 

Ne uporedjujte to ni blizu sa kinezom od 200 dolara.


  • 0

#8485 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 18 August 2021 - 11:50 AM

Znaci nikad n2:redbull

 

 

To o cemu ti pricas mozda ima smisla za celicne felne,

jer svaka alu felna koja je ostecena je uglavnom tu i pukla, i tu nikakvo peglanje ne pomaze, jedino da se vari pa brusi i slicno...a to nema smisla.

 

 E nemoj molim te.  Dok sam radio kod Galeta radili smo vrhunske tockove sa Pinarela, Montagnera itd. O cemu pricas? Nemoj.

I aluminijum ne pukne nego se uglavnom iskrivi. Uradio sam na stotine al. felni.

 

Ako si video  kad ono u Sarajevu majstror sa dva cekica pravi metalne tanjire i sl, e to se tako tako radi, ne znam kako da ti objasnim. Uglavnom spase se felna. Od zavisnosti naravno od udarca. Ne moze smrskana. Ali ona ubijena se izvuce samo tako, da se ni na kocenju takoreci nista ne oseca.

Pored tog alata koji sluzi da se izvuce felna na mestu gde je ubijena, ima jos jedan ako je mnogo iskrivljena na stranu. Ima slucajeva kada ne moze na zice da se izvuce, e tada taj alat stupa na scenu. Ima kao neka dva pakna metalna koji idu sa jedne strane a sa druge stane jedan pakni koji onda preko navoja nateze i vraca felnu u osu.


  • 0

#8486 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 18 August 2021 - 12:09 PM

 E nemoj molim te.  Dok sam radio kod Galeta radili smo vrhunske tockove sa Pinarela, Montagnera itd. O cemu pricas? Nemoj.

I aluminijum ne pukne nego se uglavnom iskrivi. Uradio sam na stotine al. felni.

 

Ako si video  kad ono u Sarajevu majstror sa dva cekica pravi metalne tanjire i sl, e to se tako tako radi, ne znam kako da ti objasnim. Uglavnom spase se felna. Od zavisnosti naravno od udarca. Ne moze smrskana. Ali ona ubijena se izvuce samo tako, da se ni na kocenju takoreci nista ne oseca.

Vidi se da si majstor,da bog da bilo sto vise takvih majstora na sajtu.

 

Sta ljudi naprave od smrskane karoserije automobila,lancima  i hidraulikom istegnu  smrskanu karoseriju na fabricke mere pa kupis i pojma nemas kakav je auto bio,ispada da ne moze ostecena Al. felna,puknuta ne moze, ali sto kazes vecinom su izoblicene i u excentru od nasih ruina.


  • 0

#8487 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 18 August 2021 - 12:26 PM

Vidi se da si majstor,da bog da bilo sto vise takvih majstora na sajtu.

 

Sta ljudi naprave od smrskane karoserije automobila,lancima  i hidraulikom istegnu  smrskanu karoseriju na fabricke mere pa kupis i pojma nemas kakav je auto bio,ispada da ne moze ostecena Al. felna,puknuta ne moze, ali sto kazes vecinom su izoblicene i u excentru od nasih ruina.

 

 Ja razumem zasto oni to ne razumeju. Sad je sve dostupno. Onda su te vrhunske felne bile skupe kao otrov, nije imalo gde da se kupi, a krivilo se, vozilo se ozbiljno. Tada putevi jos gori nego sada. Vozi se trka kisa, mislis bara ono krater. Da vide sta se izvlacilo i peglalo ne bi verovali. I onda mi kazu ne moze da se pegla. Al dobro. Ja bih vole da to nisam morao  da radim, vec raspletem, upletem drugu i siguran si i najmanje si se namucio. 

 

Koliko je sve to proslost svedoci i to, da ja sad ni ne znam gde su mi ti alati. Znaci nisam ih sigurno dobrih 15 godina upotrebio. Sto? Iskrivi felnu, stavim drugu i mirna backa. 


  • 0

#8488 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 468 posts

Postavljeno 18 August 2021 - 12:53 PM

"A kod nas realno je Scott i jedino što može da se nađe kršteno a novo"

 

Ima i KTM-ova.

 

Jeste, njih sam zaboravio, ali objektivno je kod nas izbor novih bajseva nikakav. Čak je Dechatlon tu osveženje a i oni nemaju gomilu modela u ponudi kod nas kao što neko već reče. Dakle ne da ih nemaju na stanju što bih razumeo u ovoj situaciji, nego u odnosu na Zapad nemaju ni u planu da ih ponude ovde :) Ok, možda imaju u planu nekada... 

 

Koliko je sve to proslost svedoci i to, da ja sad ni ne znam gde su mi ti alati. Znaci nisam ih sigurno dobrih 15 godina upotrebio. Sto? Iskrivi felnu, stavim drugu i mirna backa. 

 

Pa čemo zagovaranje aluminijuma za felne iz razloga što može da se ispravlja kad i sam kažeš da to 15 godina nisi radio? Onda i nema baš mnogo smisla :)


  • 0

#8489 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 18 August 2021 - 01:03 PM

Kad već pominjete kupovinu novih bicikala u radnjama, šta kažete na ponudu drumaša (Scoot i Look) u našem Planetbike-u, jesu su dobri tj vrede li kupovine, kakve su im cene u odnosu na kvalitet i sl... Šta mislite?
  • 0

#8490 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 18 August 2021 - 01:08 PM

 Pocela je rasprava da li je bolje jeftina kineska felna ili  aluminijumska kvalitetna poznatog proizvodjaca . A ako je skupocena i vredna al. felna, sto da se ne ispravi?     A karbon ces malo sutra  bilo sta da uradis. Ja sam sada popravljao karbonski ram, tako da su te popravke ako bi se neko  na to odlucio, nisu ni malo jeftine. I opet je to neki neispitani kinez, Ja se sa tim nikada ne bi zezao. Ali postujem sta  god  ko misli da je za njega najbolje...

 

I da ja sam uvek za karbon, to sam uvek pisao na svi temama. Ali samo renomiranih i dokazanih proizvodjaca. Sta da sa tim kinezom pri velikoj brzini uletim u neku rupu u on se prelomi na pola. Sta bi bilo sa vozacem. Moze to da se desi i sa kvalitetnom renomiranom felnom, ali oni bar imaju neku kontrolu kvaliteta za razliku od kineza. Pa i cena je u skladu sa tim.


  • 0

#8491 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 18 August 2021 - 01:15 PM

 


  • 0

#8492 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 18 August 2021 - 01:25 PM

Ne bih do modernizujem forum ali vratite se na temu. Za trpavate ovu bez razloga kada ima mesta na forumu koliko hoćete.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#8493 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 18 August 2021 - 01:30 PM

Jeste. Povuče čoveka razgovor i sam vidi ali ...


  • 0

#8494 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4281 posts

Postavljeno 18 August 2021 - 02:41 PM

Nije problem što čoveka povuče razgovor nego administratora/moderatora i koga sve treba da bude i da prebaci u odgovarajuću temu, nema na puškomet.


  • 0
.

#8495 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 18 August 2021 - 02:49 PM

Nije problem što čoveka povuče razgovor nego administratora/moderatora i koga sve treba da bude i da prebaci u odgovarajuću temu, nema na puškomet.

 To se zove, rec na rec  :)

Dobro je dok lepo razgovaramo i dok niko nikoga ne vredja. A ovoj temi od 400 strana nista nece smetati ni ovih dve. 


  • 2

#8496 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4281 posts

Postavljeno 18 August 2021 - 03:51 PM

Ne radi se o tome nego će neko nekada se setiti i tražiti ovo što je pisano i neće ga nikada naći jer je u potpuno pogrešnoj temi.


  • 0
.

#8497 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 18 August 2021 - 03:58 PM

Ne radi se o tome nego će neko nekada se setiti i tražiti ovo što je pisano i neće ga nikada naći jer je u potpuno pogrešnoj temi

 

E tu si 100% u pravu. To mi nije palo napamet.


  • 0

#8498 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 21 August 2021 - 11:58 AM

https://www.2bike.rs...lasi/u/zinderen
  • 0

#8499 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 21 August 2021 - 02:28 PM

 

 

Ja inace voliim karbon i njegov sam zagovornik, ali za nase krs puteve, mislim da je bolji aluminijum. Da  zivimo u Nemackoj ili Italiji pa i ajde.

Mislis da tamo ne puca plastika? A najveca fora kada se kaze KARBON . Zvuci  zestoko. Obicna poliesterska smola kombinovana sa ugljenicnim vlaknima,.

 

IMG_20210819_122801.jpg

 

IMG_20210819_123614.jpg


  • 3

#8500 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 21 August 2021 - 02:47 PM

Kad već pominjete kupovinu novih bicikala u radnjama, šta kažete na ponudu drumaša (Scoot i Look) u našem Planetbike-u, jesu su dobri tj vrede li kupovine, kakve su im cene u odnosu na kvalitet i sl... Šta mislite?

 

Vrede naravno. I Scott i Look imaju vrhunske modele. Generalno, ja skidam kapu svakom ko se bavi biciklizmom tj uvozom i prodajom sa takvim i tolikim lagerom. Kapa dole za Planet Bike.

 

Problem je naravno nekontrolisani uvoz onih drugih bicikala koji onda te bicikle iz PB čini relativno skupim i lošom "investicijom". 


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika