Jump to content


Fotografije

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8694 odgovora na ovu temu

#8041 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 05 May 2019 - 06:33 PM

Nasli ste da se raspravljate sa covekom koji ima ubedljivo najskuplju robu na cikloberzi i koji je prodaje po cenama kao da to radi u radnji u kojoj se izdaje fiskalni racun koji obezbedjuje garanciju na tu robu i koji potvrdjuje placanje poreza na istu. Sa covekom koji za polovnu robu trazi istu ili vecu kolicinu novca nego sto prodavnica trazi za novu.

Takvom je jednostavno nemoguce objasniti to sto vi pokusavate da mu objasnite.
  • 3

#8042 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3353 posts

Postavljeno 05 May 2019 - 06:48 PM

Nasli ste da se raspravljate sa covekom koji ima ubedljivo najskuplju robu na cikloberzi i koji je prodaje po cenama kao da to radi u radnji u kojoj se izdaje fiskalni racun koji obezbedjuje garanciju na tu robu i koji potvrdjuje placanje poreza na istu. Sa covekom koji za polovnu robu trazi istu ili vecu kolicinu novca nego sto prodavnica trazi za novu.
Takvom je jednostavno nemoguce objasniti to sto vi pokusavate da mu objasnite.

У праву си. Али је у увек у свађалачком режиму рада :)
  • 0

#8043 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 05 May 2019 - 08:15 PM

Ne mora da daје garanciju. Ako je nešto u originalnom pakovanju i nije vađeno iz njega da to je novo! Švabe napišu da je nešto novo i da ne daju garanciju. Piše u oglasu. Možda bi trebalo da to naglasi u oglasu. Sa druge strane zar prodavac ne određuje kolika je marža? Što se tiče slanja, u Nemačkoj, na jednom od sajtova polovnih delova za bajs da bi nešto prodao moraš da registruješ svoju adresu na kojoj živiš koju oni proveravaju. Sa druge strane Švabe stvarno sve uslikaju, svako oštećenje svaku tačku i opišu ali ne daju za upola cene, čak sam nalazio oglase gde je polovna stvar skuplja nego nova u radnji (koja je na akciji).


  • 2

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#8044 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 06 May 2019 - 04:38 AM

I opet se potvrdjuje ta teza, da u Srbiji nema prave trgovine, nego ko koga kako zavrne. Dobro je sto je dosao Lidl pa bar imamo prave akcije, i robu koja se kontroliše, jer smo mi sami sebi, najveci neprijatelji. Samo da ima veci izbor biciklisticke robe, da konkurisu ovim svercerima sa cikloberze i kp.
  • 0

#8045 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 May 2019 - 05:31 AM

ako ne dajem racun znaci prodajem kradenu robu?to je super fazon kad bi neko da prodje jeftinije,samo sto ja mogu da prodajem za manje od podavnice a zasto bih

 

Ne mora da znači. Mada, za novu robu na koju se ne dobija račun se može sa relativno visokim procentom verovatnoće pretpostaviti da je ili šverc (ili barem utaja poreza), ili kradena.

 

Suština je da kupac pita/traži jeftinije i to je OK. Tvoje je da odrediš po kojoj ceni prodaješ. Pa gde se nađete. Ako niko ne kupuje robu, obično pomaže kad se spusti cena. S tim što bih lično za cenu sličnu onoj u radnji, pre uzeo u radnji: zbog toga što to znači račun & garancija, porez kojim se plaćaju zdravstvo i ostalo i slično.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#8046 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 06 May 2019 - 05:37 AM

Picture1.jpg

Obozavam znalce koji kupe 1deo u 10 godina,nek pokusaju oni da se bave trgovinom da vidimo kako bi mazali kupce,evo primera ne otvarane robe nego tako poslate,prvo iskusan poznat trgovac da ovako posalje sediste i drugo posta da ga tako primi,nisam ja foliju odmotao ,tako mi je isporuceno pa sam slikao da ga pitam jel zdrav i zasto ga u posti bar nisu stavili u njihovu kesu,e sad bi vrv trebalo da imaju posebne radnike koji bi strucno otvarali i ponovo zapakovali posle provere ovih pomenutih kupaca koji kupe 1 deo u 10 godina i taj vrate.

 

Ajde,ajde sta mi kukas neces propasti(karma je cudo)...


  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#8047 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 06 May 2019 - 06:35 AM

У праву си. Али је у увек у свађалачком режиму рада :)

bas zbog takvih kog si citirao


  • 0

#8048 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 06 May 2019 - 06:36 AM

Ne mora da znači. Mada, za novu robu na koju se ne dobija račun se može sa relativno visokim procentom verovatnoće pretpostaviti da je ili šverc (ili barem utaja poreza), ili kradena.

 

Suština je da kupac pita/traži jeftinije i to je OK. Tvoje je da odrediš po kojoj ceni prodaješ. Pa gde se nađete. Ako niko ne kupuje robu, obično pomaže kad se spusti cena. S tim što bih lično za cenu sličnu onoj u radnji, pre uzeo u radnji: zbog toga što to znači račun & garancija, porez kojim se plaćaju zdravstvo i ostalo i slično.

i ja sam kupac znas


  • 0

#8049 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 06 May 2019 - 06:38 AM

Ne mora da daје garanciju. Ako je nešto u originalnom pakovanju i nije vađeno iz njega da to je novo! Švabe napišu da je nešto novo i da ne daju garanciju. Piše u oglasu. Možda bi trebalo da to naglasi u oglasu. Sa druge strane zar prodavac ne određuje kolika je marža? Što se tiče slanja, u Nemačkoj, na jednom od sajtova polovnih delova za bajs da bi nešto prodao moraš da registruješ svoju adresu na kojoj živiš koju oni proveravaju. Sa druge strane Švabe stvarno sve uslikaju, svako oštećenje svaku tačku i opišu ali ne daju za upola cene, čak sam nalazio oglase gde je polovna stvar skuplja nego nova u radnji (koja je na akciji).

znas da iz nemacke iz bikediscounta uglavnom stize bez pakovanja u najlonu 


  • 0

#8050 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 06 May 2019 - 06:45 AM

Ништа смешно. Ако продавац каже да је НОВО, логично је да МОРА да да гаранцију, па и рачун ако купац тражи. Ново није оно што изађе из продавнице. Не добисмо одговор у вези са седлом. Како знамо да је тако послато? Ако јесте, зашто је примљено у том стању? Ако је примљено, зашто није тражен поврат новца? Него, због чега сте Ви десет година на форуму свађалачки расположени? :) добар је купац само онај који уплати паре, а ни не тражи део?

odgovorih gore,zato sto sve sto prodam moram i da kupim,da ne ispadne kako su kupci pametniji od nas prodavaca,zbog tog vaseg tona takav moj,posto sam kupac i prodavac ipak sam vise na strani prodavaca iako imam ista i gora iskustva precutkivanja mana,kupci su tezi jer nisu upuceni avise znaju koliko tudja roba vredi


  • 1

#8051 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3353 posts

Postavljeno 06 May 2019 - 07:51 AM

odgovorih gore,zato sto sve sto prodam moram i da kupim,da ne ispadne kako su kupci pametniji od nas prodavaca,zbog tog vaseg tona takav moj,posto sam kupac i prodavac ipak sam vise na strani prodavaca iako imam ista i gora iskustva precutkivanja mana,kupci su tezi jer nisu upuceni avise znaju koliko tudja roba vredi

Ако Ви купујете нешто што неко огласи као ново, а није ново јер нема рачун, гаранцију и све што треба, или КАО ново па га под тим описом продаје за 80% цене новог, и пристајете да разговарате са неким коме не пада на памет да даје информације о артиклу који продаје јер га мрзи, то је ваша ствар :) то не значи да и ми треба да то прихватимо, ни да се у слујау када продајемо, тако понашамо. Него, због чега седло није враћено ако је стигло отпаковано и да ли сте рекламирали продавцу? Можемо ли добити одговр на то питање? :)


  • 0

#8052 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 06 May 2019 - 07:55 AM

na mozete dobiti odgovor jer to nije bitno za ovu temu,primer je dat kako je lukav prodavac upakovao robu i nadovezano je na temu o otvaranju robe pred kurirom kao nemogucom,zamisli kad bi svako sad imao podpitanje na koje treba odgovoriti,a na kraju obicno ispadne da je kriv onaj sto nije otvorio cetvore oci 


  • 0

#8053 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3353 posts

Postavljeno 06 May 2019 - 08:26 AM

na mozete dobiti odgovor jer to nije bitno za ovu temu,primer je dat kako je lukav prodavac upakovao robu i nadovezano je na temu o otvaranju robe pred kurirom kao nemogucom,zamisli kad bi svako sad imao podpitanje na koje treba odgovoriti,a na kraju obicno ispadne da je kriv onaj sto nije otvorio cetvore oci 

Како да знамо да је дошло тако упаковано? Логичан потупак је непримање пакета који је поцепан :)  Но, ко смо ми да добијемо одговор на културно постављено питање. Верованто тако прођу и купци :)


  • 0

#8054 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 06 May 2019 - 08:34 AM

ma da naravno samo ti zakljuci i presudi,tebi ne treba odgovor posto si  bolji citac izmedju redova


  • 0

#8055 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3353 posts

Postavljeno 06 May 2019 - 08:55 AM

ma da naravno samo ti zakljuci i presudi,tebi ne treba odgovor posto si  bolji citac izmedju redova

Закључио само само једно - ни на једно питање нисмо добили конкретан одговор, али смо од Вас добили ,,пресуђивање'' да су наши купци брука и срамота јер неће да дају паре ни за шта, односно неће да купе нешто што не знају шта је, а уз то је још и скупо :)  


  • 0

#8056 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 06 May 2019 - 09:36 AM

da bas je cudno kako ti kupci nisu na forumu da dodju i napisu iskustva ,nego bas vi sto nikad nista niste kupili niti upoznali prodavca imate mnogo sta o njemu da zakljucite,zbog takvog ''vaspitanja''  takvi moji odgovori


  • 0

#8057 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3353 posts

Postavljeno 06 May 2019 - 10:19 AM

da bas je cudno kako ti kupci nisu na forumu da dodju i napisu iskustva ,nego bas vi sto nikad nista niste kupili niti upoznali prodavca imate mnogo sta o njemu da zakljucite,zbog takvog ''vaspitanja''  takvi moji odgovori

На берзи сам десет година и свакодневно продајем и купујем и рекреативно возим бицикл :) нико сем Вас овде није пресуђивао. Што се тиче куповине, једном сам хтео од Вас купим неки алат, за који се испоставило да је јефтинији у продавници код заступника произвођача. Но, шта да се ради, свако има своју рачуницу


  • 0

#8058 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 06 May 2019 - 11:45 AM

Pa naravno svako ima izbor gde ce sta kupiti i uvek ima negde jeftinije,samo ne vidim razlog za bes i komentar kako sam ja bezobrazan jer sam od nekog skuplji ili najskuplji,nek taj izvoli raditi sa xtr delovima pa nek vidi po kojoj ceni mu padaju s neba,i to nije prvi i poslednji koji me ne poznaje a ni robu koju prodajem nije video,ali ima zakljucak da je to skupo,onaj koji te delove vozi zna da su cene realne i da ima puno delova koje poklanjam ali taj oglas obicno preskoci, a kad ti das komentar "verovatno tako prodju i kupci" ne ocekuj od mene takvu slatkorecivost koju ovde plasiras
  • 0

#8059 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 May 2019 - 11:52 AM

nek taj izvoli raditi sa xtr delovima pa nek vidi po kojoj ceni mu padaju s neba,

U ovom slučaju, na forumu, nisu problem delovi, nego obična, ljudska komunikacija. Zašto bi se svađao sa bilo kim?


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#8060 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 06 May 2019 - 12:03 PM

mozda ti ne primecujes izmedju redova podrugljivi ton koji ja vidim i neku ociglednu laz koja prolazi neprimeceno,da li treba sad dajem primere kako su mnogi delovi jeftiniji od ostalih,naravno da takvi sagovornici to ne zasluzuju,ko ima obraza nece to pisati nego ce pozvati i videti da li dajem informacije ako nista od mene ne kupuje,ovde se nije radilo o meni ,samo sam se pojavio da bi neko jedva docekao da napise kako sam ja najskuplji,,xaxa,koga zabole


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika