Jump to content


Fotografije

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8694 odgovora na ovu temu

#8001 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 21 May 2018 - 09:20 AM

Tako odes na jos nekoliko udaljenijih mesta i potrosis dobar deo para za gorivo
  • 1

#8002 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 21 May 2018 - 10:52 AM

Odlazak da vidi krš ga je upravo koštao vremena i para, zar ne?

Misliš da je bolje da je kupio oštećen ram i napisao zalopojku ovde?

Ja bih rekao da je prilično pametno uradio, živce je sačuvao.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#8003 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 21 May 2018 - 11:01 AM

Ako je nešto u oglasima previše povoljno, obično postoji valjan razlog za to. Treba samo malo uključiti mozak.   


  • 0

#8004 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 21 May 2018 - 12:32 PM

Ako je nešto u oglasima previše povoljno, obično postoji valjan razlog za to. Treba samo malo uključiti mozak.

Ne razumemem takav odgovor.
Ako vec ne znas o kojoj ceni je rec.
Ja sam napisao da je drugar dogovorio korektnu cenu, a ako je tebi cena u okviru prosecne plate u Srbiji previse mala, onda ok...
  • 4

#8005 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 21 May 2018 - 01:10 PM

Napisao si sasvim super cenu... Korektnu je drugi padež. Batali sad prosečnu zaradu, ovde se meri u minimalnim ;)
  • 0

#8006 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 21 May 2018 - 01:35 PM

Poenta ove price nije cena robe, vec realno stanje i opis...
  • 3

#8007 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 21 May 2018 - 01:45 PM

Dobro, kolika je ta korektna cena, ako nije tajna ? Da vidim koliko je realno bilo očekivati da ram bude u opisanom stanju po toj ceni ...


  • 0

#8008 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 21 May 2018 - 01:52 PM

Posto vidim da te zanima roba, pozoves i dogovoris cenu.Mozda dobijes i jos povoljnije.
Posle toga odes, vidis i preneses nam utiske.
Salu na stranu...mislim da je 470eur cena rama koja se trazi.
  • 1

#8009 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 21 May 2018 - 03:08 PM

Ne znam koliko je to realno za klot ram, ali koliko sam uspeo da vidim po internetu, malo nije ... bez defekta, naravno ...

Tako da si u pravu, i lepo je od tebe što si to ovde objavio. Ona moja opaska o mozgu važila bi da je u pitanju prodaja ispod realne cene ...
  • 0

#8010 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 21 May 2018 - 03:12 PM

To je top klasa od Ktm-a.
Poenta je da se samo obrati paznja na sam ram.
Na kraju mozda to nekome i ne smeta,a prodavac shvativsi okolnosti jos spusti cenu...
  • 0

#8011 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 21 May 2018 - 07:31 PM

Nebitno i da je cena 10x manja, defekt treba da se navede.

Nastavlja se trend krivljenja kupaca što nisu obavešteni ili nisu do detalja sve pregledali, a to što prodavac krije defekte nema veze.


  • 5

#8012 NemanjaNG

NemanjaNG
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 01 July 2018 - 02:37 PM

Zdravo, mozda i nije tema odgovarajuca za moje pitanje, ali ovo je najpribliznije sto sam nasao. Sta mislite o ovoj bicikli i o ovom prodavcu? Covek ima profil i na KupujemProdajem, i ima preko 500 pozitivnih ocena, i samo jednu negativnu, da li je to dovoljno da narucim biciklu od njega, i platim, bez da sam je probao i sve, nego da verujem opisu? https://www.2bike.rs...od#.WzjmsDozapp


  • 0

#8013 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 31 July 2018 - 09:25 PM

mozda nije za ovu temu, al nemam pojma gde bih stavio

https://www.2bike.rs...-4#.W2DSjNIzaUl

super mu je dres, ali zasto na gacama ne pise DOLE, nikako mi nije jasno?

n2:hahaha  n2:hahaha  n2:hahaha


  • 1

#8014 MarkoD

MarkoD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationBGD

Postavljeno 17 October 2018 - 10:44 PM

Prosto i jednostavno. Ako kupujes bajk, model godinu dana star, ocekujes da je kao nov (ako to pise) ako je sve preko toga ima neka ogrebotina itd. Peoblej je sto na berzi svi zele da kupe glanc nov bicikl za jako malo para. Naravno da precutkuju prodavci mane. Svuda u svetu se precutkuju neke mane necega sto je polovno. Da je nesto ekstra novo ne prodaje se za mnogo manje pare nego sto je stvarno to novo u radnji. Kako ocekujete da bicikl star 6 godina bude bez neke mane? Za tih 6godina mora negde da je ocesan, da se ogrebao itd.

Opet ono čuveno"sta ti očekuješ za te pare..", ekstremno me nervira ta rečenica.
Ono što kupac očekuje je njegova privatna stvar i to se tebe ne tiče. Precutkivanje mana nije "normalno svuda u svetu" već ne nemoralno, bezobrazno a u nekim zemljama i protivzakonito! Moje iskustvo je srećom da vas prevaranata nema većina što je pravo čudo obzirom da kod nas ne postoji ni zakon ni sudstvo i gde je sve dozvoljeno.
  • 4

#8015 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 14 January 2019 - 10:25 AM

https://www.2bike.rs...10#.XDxiDFVKjIU

 

Pretpostavljam da prodavac najverovatnije nije upucen sta prodaje, a ja se izvinjavam ako je do moje greske, svakako neka me neko ispravi.

Iskreno ja ne znam koji je ovo Specialized ram, komponente manje vise bitne.

Cisto samo bih bacio akcenat na potencijalnog kupca, da se podobnije raspita.

Pretpostavljam da je bicikl iz uvoza, i da je neko drugi uradio farbanje i nalenice...


  • 0

#8016 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 28 February 2019 - 10:31 PM

Odavno nisam gledao oglase i zadnjih nekoliko dana se bacim na potragu za mtb-om sa 26 " tockovima za cerku. Zaprepastio sam se koliko ima oglasa sa po 2-3 slike gde je bicikl slikan iz komsiluka, gde se ne vidi ni jedna jedina bitna stvar, ne vidi se ni koja je mehanika a o stanju u kome je bicikl da ne pricamo. Ili oglas zatrpan slikama a opet se vidi sve kao na one 2-3 slike. U opisu ili ne pise ama bas nista ili jedva da nesto pise koliko da ne bude prazno...

Nasao sam 15-20 oglasa koji bi mi mozda bili interesantni ali mi ne pada na pamet da ulazim u bilo kakvu pricu sa takvim prodavcima.

Nije mi jasno kako ljudi tako misle da prodaju bilo sta?? A sa druge strane se cudimo kada neko naleti na prevaranta. Neki su prosto primorani da rizikuju i veruju "prodavcu" na rec.


  • 1
.

#8017 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 28 February 2019 - 10:46 PM

pa takvi su danasnji oglasi, retko gde ces da naletis na neki oglas s punim opisom i stanju bicikla, a jos da se i razume u to sto prodaje. sve neki preprodavci koji prodaju 'full ispravne' bajseve..
tako da uvek moras da postavljas pitanja, a pojedinci se jos i naljute sto ih smaras

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
  • 0

#8018 StivenBre

StivenBre
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts
  • LocationBor

Postavljeno 14 March 2019 - 02:29 PM

Prosle godine kad sam se bacio u potragu za polovnim bajsom do 200e nisam znao da postoji ovaj forum pa sam trazio na kupujem prodajem. Poslao nekih 20ak poruka i na vecinu mojih postavljenih pitanja dobijao odgovor  "ima, nema, jeste, nije". Kao da ih neko prisivljava da prodaju to sto prodaju pa teska srca odgovaraju. Imao sam srece sa jednim preprodavcem bicikala koje dovozi iz Nemacke pa je naveo u opisu oglasa sva ostecenja i ogrebotine uz prilozene slike. Dan danas se iskreno nadam da je bajs "dovezen" iz Nemacke  n2:hahaha


  • 1

#8019 sone69

sone69
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 02 May 2019 - 09:24 PM

Da ne otvaram novu temu...jutros vidim oglas, covek prodaje Fulcrum Racing 3 tockove. U opisu stoji da su tockovi odlicni, u super stanju, kočione površine kao nove što se vidi iz slika, lepo se vrte, široke žice jako lepo izgledaju uživo...Posto sam udaljen 60-ak km od Zemuna, a i u nedostatku vremena, zamolim drugara iz Beograda da ode i kupi mi tockove. Kad je dosao, imao je sta i videti...Na tockovima nisu sve aero zice, vec ima i okruglih, kociona povrsina ostecena, a felna ulubljena. Nista od toga nije ni slikano, niti je u razgovoru sa mnom spomenuto, vec mi receno da su tockovi odlicni itd.

Prodavac je sava (savacar) . Kaze da nije primetio :) 

Evo i par slika kao dokaza...A evo i linka oglasa: https://www.2bike.rs...28#.XMtVlIkzY-o

Attached Thumbnails

  • viber image 2019-05-02 , 21.05.08-.jpg
  • viber image 2019-05-02 , 21.05.08.jpg
  • viber image 2019-05-02 , 21.05.07.jpg
  • Без наслова-.png

  • 1

#8020 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 02 May 2019 - 09:48 PM

"nije primetio"...ma nemoj...lopuža prevarantska i gnjida jedna...ja sam razgovarao sa njim i pričao je sve najbolje o točkovima...po glasu je mlađa osoba i sigurno mu prevarantski maniri neće doneti dobro u životu...ne pratim često forum ali mi se sada nešto mota po glavi da sam skoro pročitao nešto loše o njemu?


  • 4




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika