Jump to content


Fotografije

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8694 odgovora na ovu temu

#7941 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 09 April 2018 - 12:57 PM

I ajd sad, izmeri tu vilu, pa da vidimo hoćemo li trgovati :)

evo ga...mentol u najavi :)

 

@saska:

nemoj da ga poslusas...hoce da te prevari, da odes do maxija

i da izmeris vilu i onda, posle svega, da je ne kupi!

Ja njega znam 50 godina, veliki je to razbojnik!


  • 4

#7942 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 09 April 2018 - 03:13 PM

Свако ко продаје нешто из економских разлога, односно продаје да би нешто зарадио, упознат је с тим какви купци постоје и чим је изашао на берзу значи да је сагласан са тим условима. Дужан је да одговара купцима на питања у ,,ситна црева'' све док су пристојни. Исто као и у продавници што се очекује од продавца. Уосталом, и тамо човек проба, мери загледа, није сигуран и на крају не купи. Па шта онда? Да га продавац научи памети? :D свака надрнданост продавца је прави показатељ пре свега, личне културе. Е сад, ако неко продаје а не мора, или га баш брига да прода или је само надрндан по природи - посебна је категорија.
  • 3

#7943 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 09 April 2018 - 03:30 PM

Niko tu ništa ne mora ni kupac a ni prodavac

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 2

#7944 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 April 2018 - 11:49 AM

evo ga...mentol u najavi :)

 

@saska:

nemoj da ga poslusas...hoce da te prevari, da odes do maxija

i da izmeris vilu i onda, posle svega, da je ne kupi!

Ja njega znam 50 godina, veliki je to razbojnik!

Pa sad, Igore, da je sve ostalo i tačno, al da me znaš 15 godina pre rođenja, pretera ga... :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#7945 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 10 April 2018 - 01:21 PM

Свако ко продаје нешто из економских разлога, односно продаје да би нешто зарадио, упознат је с тим какви купци постоје и чим је изашао на берзу значи да је сагласан са тим условима. Дужан је да одговара купцима на питања у ,,ситна црева'' све док су пристојни. Исто као и у продавници што се очекује од продавца. Уосталом, и тамо човек проба, мери загледа, није сигуран и на крају не купи. Па шта онда? Да га продавац научи памети? :D свака надрнданост продавца је прави показатељ пре свега, личне културе. Е сад, ако неко продаје а не мора, или га баш брига да прода или је само надрндан по природи - посебна је категорија.

 

 

Koji nonsens. Nije moje da hendlujem ono što su majka i otac propustili. Kojekakve psihopate i sociopate sa KP koji hoće da flipnu za popodne i pokupe 100e. Ljudi koji rade u prodavnicama su u radnom odnosu i njihovo ponašanje je regulisano ugovorom potpisanim sa poslodavcem. Mali oglasi fizičkih lica nemaju ništa sa tim i sve je na nivou dobre volje i ličnog vaspitanja. 


  • 0

#7946 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 10 April 2018 - 01:22 PM

Pa sad, Igore, da je sve ostalo i tačno, al da me znaš 15 godina pre rođenja, pretera ga... :)

:D

Иначе, мени човек пре неки дан тражио да му пошаљем слике капица/затварача за врх виле.
  • 0

#7947 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 10 April 2018 - 06:58 PM

Pa sad, Igore, da je sve ostalo i tačno, al da me znaš 15 godina pre rođenja, pretera ga... :)

 

Mislim da je IgorN, u svom neslaganju sa Saškom, ironično (mada možda malo smotano...) izjavio ovo iznad.

 

Na njegov je račun (saškin) ne na tvoj, bar se meni tako čini :)


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#7948 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 April 2018 - 07:41 PM

Ja mislim da su se njih dvojica odlicno razumeli, ali da tebi treba jedno ladno pivo. :D

Edit. Mislim na srdjonija i igora.
I na apatinsko.
  • 1

#7949 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 10 April 2018 - 08:17 PM

Ja mislim da su se njih dvojica odlicno razumeli, ali da tebi treba jedno ladno pivo. :D

Edit. Mislim na srdjonija i igora.
I na apatinsko.

 

"Kako je propao rokenrol"


  • 2

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#7950 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 April 2018 - 09:08 PM

Ja mislim da su se njih dvojica odlicno razumeli, ali da tebi treba jedno ladno pivo. :D

Jeste :) ništa gore nego biti često trezan :) gubi čovek smisao za fine nijanse n2:hahaha


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#7951 Saska

Saska
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 11 April 2018 - 04:25 AM

Znam čoveka u NS, bili smo neko vreme takoreći rod :) , koji je savršeno razrađen auto servis upropastio jer je mušterije dočekivao nadrndano i stavljao im do znanja da svako njihovo pitanje znači da su idioti. A sjajan majstor, i inače sjajan lik.

 

Informacija o težini vile je jedna od ključnih informacija o istoj, a uz to je meni bila posebno važna, jer je direktno odlučivala da li bih je uzeo ili ne. Makar o tome je mogao prodavac da razmisli. I namerno nisam rekao o kome se radi, jer me ništa nije prevario, pa nema razloga da ga razvlačim po forumu. Al pretpostavljam da bi mu i inače bolje išlo da je mrvicu, eto, ljubazniji, pa makar nekad zbog toga i pojeo govno :) Pošto sam često i prodavac, najeo sam ih se i živ sam, još...

 

I ajd sad, izmeri tu vilu, pa da vidimo hoćemo li trgovati :)

Pazi uopste me ne zanima da merim stotine delova ni u ludilu,proizvodjac na sajtu laze ili napise za neku M velicinu,i sta mislis da ima problema da proda,jel bi bila prevara ako mu se svidi tezina a ispostavi se da vaga nije tacna,naravno da ne,nek uprti kantar na ledja i nek dodje da meri,kako to da vrli iskusni kupci ne zameraju opis ''stanje kao na slikama'',eeejj


  • 1

#7952 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 April 2018 - 04:43 AM

Pazi uopste me ne zanima da merim stotine delova ni u ludilu,proizvodjac na sajtu laze ili napise za neku M velicinu,i sta mislis da ima problema da proda,jel bi bila prevara ako mu se svidi tezina a ispostavi se da vaga nije tacna,naravno da ne,nek uprti kantar na ledja i nek dodje da meri,kako to da vrli iskusni kupci ne zameraju opis ''stanje kao na slikama'',eeejj

 

Ne moraš meriti ništa. Nekom će to biti OK i kupiće. Nekom će masa dela biti važna, pa neće kupiti ako je ne zna. Neko možda i stvarno dođe sa vagicom.

 

Za reklamacije tačnosti podatka - vidi se da radiš dosta s ljudima - sigurno bi se našao neko ko bi se budnio. Opet, možeš se ograditi, takva ti je tačnost vage. Ako nabaviš dovoljno preciznu i ne lažeš pri davanju podataka o težini, procenat takvih će biti prilično mali.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7953 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 11 April 2018 - 12:12 PM

Koji nonsens. Nije moje da hendlujem ono što su majka i otac propustili. Kojekakve psihopate i sociopate sa KP koji hoće da flipnu za popodne i pokupe 100e. Ljudi koji rade u prodavnicama su u radnom odnosu i njihovo ponašanje je regulisano ugovorom potpisanim sa poslodavcem. Mali oglasi fizičkih lica nemaju ništa sa tim i sve je na nivou dobre volje i ličnog vaspitanja.

Који је проценат социопата или психопата на КП? Ако може тај податак па да наставимо причу о остатку купаца који не спада у ту категорију. :D И ради се о томе да је ствар васпитања, али и прихватања услова који важе у трговини, па макар то било и преко малих огласа.
  • 0

#7954 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 11 April 2018 - 12:14 PM

...
  • 1

#7955 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 April 2018 - 02:12 PM

Svakodnevno ulazim na berzu u potrazi za potrebnim komponentama za tekuce projekte.Svega sam se nagledao.Od lomina u odlicnom, gotovo nekoriscenom stanju do precenjenih komponenti.Ali u ovoj meri da to prkosi zdravom razumu,jos nisam.Do danas.

https://www.2bike.rs...-1#.Ws4WYyW4Qew

Nadam se da je greska.Ako nije...no comment...:)
  • 0

#7956 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 11 April 2018 - 02:35 PM

U čemu se prevara ili lukavstvo sastoji?

Jbga pa bar napišite neko objašnjenje kad već kačite oglase.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#7957 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 April 2018 - 03:16 PM

ako mu se svidi tezina a ispostavi se da vaga nije tacna,naravno da ne,nek uprti kantar na ledja i nek dodje da meri,kako to da vrli iskusni kupci ne zameraju opis ''stanje kao na slikama'',eeejj

Saska, ili kako se već zoveš, ovde nije u pitanju plus minus 20 grama, da li vaga laže ili ne, to me ne interesuje, niti se takvim glupostima u životu bavim. Interesovala me težinska kategorija vile - da li ima 1200 ili 2100 grama, pošto taj jebeni podatak ne mogu nigde da nađem.

 

Moj pedesetogodišnji drug IgorN je pomogao s težinom čelične, ali težina te alu ostaje izgleda večita zagonetka. Srećno s prodajom. Ja više neću da gnjavim :)


  • 4
Homesick for a place you've never been...

#7958 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 11 April 2018 - 03:59 PM

U čemu se prevara ili lukavstvo sastoji?

Jbga pa bar napišite neko objašnjenje kad već kačite oglase.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Pa ako napises da je deo u odlicnom stanju a on izgleda kao da je preziveo 3. svetski rat onda stvarno ne znam da li treba neko objasnjenje. 


  • 6
.

#7959 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 11 April 2018 - 04:14 PM

Saska, ili kako se već zoveš, ovde nije u pitanju plus minus 20 grama, da li vaga laže ili ne, to me ne interesuje, niti se takvim glupostima u životu bavim. Interesovala me težinska kategorija vile - da li ima 1200 ili 2100 grama, pošto taj jebeni podatak ne mogu nigde da nađem.
 
Moj pedesetogodišnji drug IgorN je pomogao s težinom čelične, ali težina te alu ostaje izgleda večita zagonetka. Srećno s prodajom. Ja više neću da gnjavim :)

Невероватно. Имам утисак да је том продавцу мрско и да поставља оглас и да би највише волео да му се уплати новац још док му је продаја само на нивоу идеје у глави. А и то без питања. :D
  • 4

#7960 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 11 April 2018 - 10:34 PM

Svakodnevno ulazim na berzu u potrazi za potrebnim komponentama za tekuce projekte.Svega sam se nagledao.Od lomina u odlicnom, gotovo nekoriscenom stanju do precenjenih komponenti.Ali u ovoj meri da to prkosi zdravom razumu,jos nisam.Do danas.

https://www.2bike.rs...-1#.Ws4WYyW4Qew

Nadam se da je greska.Ako nije...no comment... :)

 

Imam ja isti taj pogon u (skoro pa istom )malo boljem stanju, javi na PP ako te zanima ;)


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic





4 članova čita ovu temu

0 članova, 4 gosta, 0 anonimnih korisnika