Jump to content


Fotografije

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8695 odgovora na ovu temu

#7921 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 07 April 2018 - 07:21 AM

Pa nije dobio odgovor kakav je tražio, težinu vile...
Tu se to završava ovaj ili neće ili nema kako da izmeri, a srdjoniju je to značajno, tako da ne treba da rizikuje.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#7922 Saska

Saska
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 07 April 2018 - 07:51 AM

Ne razumem šta si hteo da kažeš. Prodavac nije izmerio težinu vile. I......?

Na njemu je da li hoće to da uradi ili ne. I od toga zavisi kada će i da li će u opšte prodati to.

Od merenja vile zavisi kada ce je prodati?axaxa,kupci su uvek pametniji izgleda od prodavaca,nek guglaju malo mozda proizvodjac nije slagao gramazu ili nije uracunao razne propratne delove pri merenju,ali oni nece doci na ove strane,kakvih sve ima bisera od pitanja covek bolje nista da ne opisuje i odgovara


  • 0

#7923 NikolaMrka

NikolaMrka
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 April 2018 - 09:03 AM

Pa nije dobio odgovor kakav je tražio, težinu vile...
Tu se to završava ovaj ili neće ili nema kako da izmeri, a srdjoniju je to značajno, tako da ne treba da rizikuje.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Prilikom kupovine polovnih stvari NIKAKO ne treba rizikovati jer uvek ispadne onako kako ne treba.

 

 

Od merenja vile zavisi kada ce je prodati?axaxa,kupci su uvek pametniji izgleda od prodavaca,nek guglaju malo mozda proizvodjac nije slagao gramazu ili nije uracunao razne propratne delove pri merenju,ali oni nece doci na ove strane,kakvih sve ima bisera od pitanja covek bolje nista da ne opisuje i odgovara

 

Od ponašanja i odgovora zavisi kako će je i da li će je u opšte prodati. Naravno da i ja odmah prekidam komunikaciju kada dobijem takav drzak odgovor.

A što se tiče podataka, najbolje je sve naći na Google-u. Dešavalo mi se da i u radnjama od prodavaca dobijem pogrešan podatak. Srećom, Google is your friend :)

Živeli i Srećan Uskrs.


  • 2

#7924 asdarko

asdarko
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 07 April 2018 - 09:06 AM

Ne postoje glupa pitanja, vec samo glupi odgovori.
  • 1

#7925 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 April 2018 - 09:08 AM

Na njemu je da li hoće to da uradi ili ne. I od toga zavisi kada će i da li će u opšte prodati to.

Razumem, poznate su mi te reči :) Ali, ovde se radilo o direktno postavljenom pitanju prodavcu, ne o šturim podacima koje je stavio na oglas.

 

@Saska

Da sam mogao da izguglam taj podatak, ne bih te pitao, ali nema ga nigde. A istina je - od osnovnih informacija o proizvodu (u šta spada težina vile), kao i od tvoje spremnosti da ih daš kupcima, zavisi da li ćeš ga i kad prodati. Ako ih pre toga ne rasteraš ljubaznošću :)


  • 3
Homesick for a place you've never been...

#7926 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 07 April 2018 - 10:27 AM

Prodavac je razumeo da ga pitas za tezinu da bi utvrdio da li je alu ili celicna, jednostavno. Pitaj ga ponovo da ti izmeri vilu, jednostavno... Mene je covek pitao da izmerim unutrasnje gume, i izmerio sam ih, mislio sam da je neka sala, ali covek je bio ozbiljan i kupio ih je, ima nas raznih, na pozitivnu stranu.


  • 2

#7927 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 07 April 2018 - 10:42 AM

Možda nema mogućnosti da je izmeri. U suštini nije prodavac lukav.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#7928 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 April 2018 - 11:12 AM

U suštini nije prodavac lukav.

Nije, drugačiji je, to sam i napisao na početku prvog posta :)

 

Prodavac je razumeo da ga pitas za tezinu da bi utvrdio da li je alu ili celicna, jednostavno.

Moguće. U suštini, ni kao prodavac ni kao kupac nisam osoba sa posebnim potrebama :) , samo volim ipak da tačno znam za šta dajem pare. Mogao je staviti vilu na vagu, ili reći da nema čime da je izmeri.

 

No - život mi ne zavisi od toga da li ću nešto za bicikl prodati ili kupiti. Ovo je bilo stavljeno kao, eto, još jedna zanimljivost iz naših berzanskih kolegijalnih odnosa.


  • 4
Homesick for a place you've never been...

#7929 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 07 April 2018 - 02:13 PM

Има тих продаваца који су вазда надрндани, а ваљда очекују да је некоме част њихово постојање на берзи. Зашто би купац морао сам да претражује, односно, зашто да не пита продавца све што га занима? Наравно да има и разноразних купаца, али то овде није тема. Чак није ни проблем ако продавац не може да обезбеди све информације ако то саопшти на пристојан, културан начин. :)
  • 6

#7930 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 April 2018 - 02:26 PM

Dobro je, nisam jedini koji meri unutrašnje gume n2:Heristical


  • 2

#7931 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 posts

Postavljeno 07 April 2018 - 09:52 PM

Ne postoje glupa pitanja, vec samo glupi odgovori.

Veruj mi da ima.

Neka od tih su...A zasto prodajes to, ili jos neverovatnije pitanje je-Koliko si to platio  n2:loony


  • 0

#7932 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 07 April 2018 - 10:57 PM

Zasto prodajes je vrlo dobro pitanje. I mozes da dobijes dosta informacija iz samog odgovora. Makar bio i lazan odgovor.
  • 2

#7933 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 posts

Postavljeno 08 April 2018 - 04:56 AM

Po meni bitan je opis i stanje robe, ako je to dobro opisano ili dato u odgovoru situacija je jasna.
Ako prodavac lazno prikaze robu onda ce svakako dati isti odgovor i za razlog prodaje.
Licno meni je apsolutno nebitno ko prodaje i zasto prodaje, bitno mi je realno stanje.
Opet svako to vidi na svoj nacin.
  • 2

#7934 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 08 April 2018 - 08:24 AM

Zasto prodajes je vrlo dobro pitanje. I mozes da dobijes dosta informacija iz samog odgovora. Makar bio i lazan odgovor.

Pa sad ne znam kakve korisne informacije tu izvuces, ja obično odgovorim da prodajem zbog para...
Ne vidim koji drugi razlog?

To pitanje je vrlo naivno, isto kao i ono koliko si platio...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 1

#7935 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 08 April 2018 - 05:54 PM

To koliko sam nešto platio to je moja stvar. Postoji cena koju određuje prodavac i na kupcu je da li mu to odgovara ili ne.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#7936 Saska

Saska
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 09 April 2018 - 07:13 AM

Razumem, poznate su mi te reči :) Ali, ovde se radilo o direktno postavljenom pitanju prodavcu, ne o šturim podacima koje je stavio na oglas.

 

@Saska

Da sam mogao da izguglam taj podatak, ne bih te pitao, ali nema ga nigde. A istina je - od osnovnih informacija o proizvodu (u šta spada težina vile), kao i od tvoje spremnosti da ih daš kupcima, zavisi da li ćeš ga i kad prodati. Ako ih pre toga ne rasteraš ljubaznošću :)

Posle dugo godina trgovine ne mogu zakljuciti da li su gori kupci delova ili muzickih komponenti,da dobro citas gori,mislim da su najgori preprodavci muzickih izdanja,sve oglase pratim i vecina nema ni osnovni opis,sto za mene ne znaci da cu takvog prodavca otpisati,takodje neki ''provereni'' dugogodisnji prodavci stave pogresan opis,na osnovu slike se vidi da je greska,tipa devetofazni pogon a na slici dynasys 10,to su neke sitnice koje su za njih mozda zanemarljive,moje misljenje da se ne udubljuju previse i nije im zameriti,sigurno ih necu pljuvati na ovaj nacin koji neki rade,zamisli par stotina oglasa da svaki deo meri i pise gramazu,svaki bicikl da izmeri,totalno je besmisleno da deo prodaje ljubaznost,retki su kupci koji procitaju opis i na osnovu slika procene da im odgovara,konkretno posalju podatke i zahvale se po stizanju dela,to ti je fazon udjes u prodavnicu dobar dan trazim taj i taj model patika,znate nemamo taj vise ali imamo najnoviji na popustu 20%,znaci ne treba se rugati ljudskoj inteligenciji,da ne ulazimo u pricu o nestrucnosti u prodavnicama nove biciklisticke opreme i delova,i opet ne znaci da tamo necemo kupovati,pohvalim devojke iz planet bajka iako su pale s marsa,treba zadrzati posao i prehraniti porodicu,nije prevara neupucenost,eto bar je neko sebi nahranio ego sto se bolje razume od prodavca,i to je nesto


  • 2

#7937 Saska

Saska
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 09 April 2018 - 07:18 AM

Po meni bitan je opis i stanje robe, ako je to dobro opisano ili dato u odgovoru situacija je jasna.
Ako prodavac lazno prikaze robu onda ce svakako dati isti odgovor i za razlog prodaje.
Licno meni je apsolutno nebitno ko prodaje i zasto prodaje, bitno mi je realno stanje.
Opet svako to vidi na svoj nacin.

Jel mislis da svaki prodavac bajseva proba onaj koji ima?kako da proba razne velicine ako mu jedna odgovara,ne znaci ako je seo na njega 200m da je proverio stanje,sad zamisli pitanje za bajs ili bilo koji deo,''koliko je vozen'',odgovorno tvrdim da je svaki odgovor laz,nego se na osnovu stanja naravno filuje da ga baba vozila do pijace


  • 0

#7938 Saska

Saska
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 09 April 2018 - 07:22 AM

Nije, drugačiji je, to sam i napisao na početku prvog posta :)

 

Moguće. U suštini, ni kao prodavac ni kao kupac nisam osoba sa posebnim potrebama :) , samo volim ipak da tačno znam za šta dajem pare. Mogao je staviti vilu na vagu, ili reći da nema čime da je izmeri.

 

No - život mi ne zavisi od toga da li ću nešto za bicikl prodati ili kupiti. Ovo je bilo stavljeno kao, eto, još jedna zanimljivost iz naših berzanskih kolegijalnih odnosa.

Prodavali mi svojevremeno ritchey wcs alu i carbon sticnu,i iscima me lik slobodno mogu reci posle iskustva mentol,da odem do maxija i izmerim,obe su mu bile sumnjive,carbon prelaka,alu preteska,pre svega je rekao da hoce obe uzeti,i dogovorimo se za nizu cenu za obe,na kraju nijednu nije kupio,takodje su mi omiljeni kupci koji pitaju za nizu cenu,u 100% slucajeva kad im se odmah izadje u susret odustanu,pristanes na cenu koju sami odrede,i onda pocinju podpitanja,axaxax


  • 0

#7939 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 April 2018 - 07:24 AM

Posle dugo godina trgovine ne mogu zakljuciti da li su gori kupci delova ili muzickih komponenti,da dobro citas gori,mislim da su najgori preprodavci muzickih izdanja,sve oglase pratim i vecina nema ni osnovni opis,sto za mene ne znaci da cu takvog prodavca otpisati,takodje neki ''provereni'' dugogodisnji prodavci stave pogresan opis,na osnovu slike se vidi da je greska,tipa devetofazni pogon a na slici dynasys 10,to su neke sitnice koje su za njih mozda zanemarljive,moje misljenje da se ne udubljuju previse i nije im zameriti,sigurno ih necu pljuvati na ovaj nacin koji neki rade,zamisli par stotina oglasa da svaki deo meri i pise gramazu,svaki bicikl da izmeri,totalno je besmisleno da deo prodaje ljubaznost,retki su kupci koji procitaju opis i na osnovu slika procene da im odgovara,konkretno posalju podatke i zahvale se po stizanju dela,to ti je fazon udjes u prodavnicu dobar dan trazim taj i taj model patika,znate nemamo taj vise ali imamo najnoviji na popustu 20%,znaci ne treba se rugati ljudskoj inteligenciji,da ne ulazimo u pricu o nestrucnosti u prodavnicama nove biciklisticke opreme i delova,i opet ne znaci da tamo necemo kupovati,pohvalim devojke iz planet bajka iako su pale s marsa,treba zadrzati posao i prehraniti porodicu,nije prevara neupucenost,eto bar je neko sebi nahranio ego sto se bolje razume od prodavca,i to je nesto


Čovek je podelio iskustvo. Nije pljuvao prodavca. Bitna, suštinska razlika.

O radu posla za koji čovek nije nemam lepih reči, ali imam donekle razumevanja. Teško se živi. Mada lično ni pod pretnjom oružjem ne bih prihvatio posao direktora bolnice. :)


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7940 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 April 2018 - 11:35 AM

Prodavali mi svojevremeno ritchey wcs alu i carbon sticnu,i iscima me lik slobodno mogu reci posle iskustva mentol,da odem do maxija i izmerim,obe su mu bile sumnjive,carbon prelaka,alu preteska,pre svega je rekao da hoce obe uzeti,i dogovorimo se za nizu cenu za obe,na kraju nijednu nije kupio,takodje su mi omiljeni kupci koji pitaju za nizu cenu,u 100% slucajeva kad im se odmah izadje u susret odustanu,pristanes na cenu koju sami odrede,i onda pocinju podpitanja,axaxax

Znam čoveka u NS, bili smo neko vreme takoreći rod :) , koji je savršeno razrađen auto servis upropastio jer je mušterije dočekivao nadrndano i stavljao im do znanja da svako njihovo pitanje znači da su idioti. A sjajan majstor, i inače sjajan lik.

 

Informacija o težini vile je jedna od ključnih informacija o istoj, a uz to je meni bila posebno važna, jer je direktno odlučivala da li bih je uzeo ili ne. Makar o tome je mogao prodavac da razmisli. I namerno nisam rekao o kome se radi, jer me ništa nije prevario, pa nema razloga da ga razvlačim po forumu. Al pretpostavljam da bi mu i inače bolje išlo da je mrvicu, eto, ljubazniji, pa makar nekad zbog toga i pojeo govno :) Pošto sam često i prodavac, najeo sam ih se i živ sam, još...

 

I ajd sad, izmeri tu vilu, pa da vidimo hoćemo li trgovati :)


  • 2
Homesick for a place you've never been...




8 članova čita ovu temu

2 članova, 5 gosta, 0 anonimnih korisnika


    Bing (1), stefank90, Trotter