Jump to content


Fotografije

Kupovina polovnog drumaša od oko 500e


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
253 odgovora na ovu temu

#141 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 05:31 AM

Slazem se doneklo, mada tema ode u oftopic. Ko to kupuje drumas, pa lulu, pa sticnu, volan, traku, sediste, pedale pa to mu dodje pola bicikla.
A ja sam to i probao i na kraju prodao. Ne mozes od Yuga napraviti Stojadina.


Morao bih da se ne složim sa tobom a složim sa ostalima. Sedlo, lula, korman i pedale su kontaktne tačke na biciklu koje, kada biciklista tačno zna šta mu odgovara, se prenose sa bicikla na bicikl.

Po onome kako je tvoj Scott bio podešen, odnosno po izvučenosti šticne, reklo bi se da je taman za tebe. Mi smo ti savetovali da probaš drugi korman i dužu lulu jer bi te to sa sve trakom i montažom koštalo svega 50 eura, ali ti si odbio da probaš i kupio drugi bicikl i izgubio 150 eura. Nebitno, važno je da se osećaš dobro na bajku, ali poenta je da nisi ni probao da promeniš lulu i korman sa jedne strane, a sa druge savetuješ da to nema smisla raditi.

Opet se vraćamo na tu, jako bitnu stvar... Položaj vozača na biciklu se može i treba korigovati drugom lulom, kormanom ili šticnom ako ne odgovara u potpunosti a ram je otprilike taman za vozača...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#142 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 August 2022 - 05:42 AM

Evo razlike u geometriji ženskog i muškog speedstera iz iste godine, po veličinama

 

https://geometrygeek...r-disc-2018-54/

https://geometrygeek...r-disc-2018-56/

 

Edit: ako nekad u budućnosti ovi linkovi ne budu dostupni, sve relevantne mere geometrije rama su identične u deseti deo milimetra.


  • 2

#143 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1382 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 August 2022 - 06:45 AM

Evo razlike u geometriji ženskog i muškog speedstera iz iste godine, po veličinama
 
https://geometrygeek...r-disc-2018-54/
https://geometrygeek...r-disc-2018-56/
 
Edit: ako nekad u budućnosti ovi linkovi ne budu dostupni, sve relevantne mere geometrije rama su identične u deseti deo milimetra.


Lažu skotovi :D

Nije off rasprava o veličini bicikla kad god neko pita za savet pri kupovini. Svako od nas je na neki način prošao 'inicijaciju' traženja optimalne veličine i pozicije, menjanje delova je veoma normalna i poželjna stvar u biciklizmu. Manje iskusni članovi će da citiraju YT naspram iskusnih koji nešto znaju davno pre nego što je bilo interneta (ne mislim na sebe, ja spadam u one prve) pa nije zgoreg imati to na umu pri ispaljivanju argumenata ;)
  • 0
The sea, the sea

#144 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 08:22 AM

Ne znam dal da idem da pogledam taj CR1 (probam da spusim cenu max), pa ako mi se svidi ću ga kupim ili da čekam neki Scott Speedster (Opel Astra među drumašima po mojim svatanjima).
Sad mi je drumaška problematika mnogo jasnija, hvala svima na savetima, al bez opuštanja, još ima do cilja.
  • 0

#145 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3367 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 08:40 AM

И мени делује да је ово Дрво живота поново у акцији


  • 2

#146 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4281 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 02:32 PM

Evo razlike u geometriji ženskog i muškog speedstera iz iste godine, po veličinama

 

https://geometrygeek...r-disc-2018-54/

https://geometrygeek...r-disc-2018-56/

 

Edit: ako nekad u budućnosti ovi linkovi ne budu dostupni, sve relevantne mere geometrije rama su identične u deseti deo milimetra.

 

Ako linkovi ne budu dostupni tu su slike da dokažu da nema nikakve razlike između muških i "ženskih" Scott ramova. Kao što je skoro sa sigurnošću odmah rečeno dotičnom "stručnjaku".

Attached Thumbnails

  • screenshot_00049.jpg
  • screenshot_00059.jpg

  • 0
.

#147 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 03:19 PM

Screenshot-2022-08-31-17-14-02-594-com-a

A oni koji ne moraju cekati, vecina proizvodjaca ima zenske i muske verzije. Ako se nekom isplati menjati pola bicikla svaka mu cast. I opet ce mu lula biti preblizu.

Mnoge kompanije imaju zenske brendove, tipa Giant Liv ili Scott Contessa.

I nije istina da nisam probao duzu lulu itd kad sam u PM dobio ponude da probam. I probao sam doduse ne od IgoraN nego nekog drugog.

Razlike izmedju zenskih i muskih drumasa su velike. I opet sve je ovo oftopic. Coveku sam samo predlozio da licno proba ako mu je size na granici.

I nemojte da me sprdate da je zamena delova za zenskie bajseve 50e. Treba da se promeni pola bicikla.
  • 0

#148 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 03:41 PM

Ako linkovi ne budu dostupni tu su slike da dokažu da nema nikakve razlike između muških i "ženskih" Scott ramova. Kao što je skoro sa sigurnošću odmah rečeno dotičnom "stručnjaku".

I te kako ima "strucnjace", zato Giant ima Liv a Scott Contessu. Verujem da bi ti kupio Contessu, promenio pola bajsa, tj volan, kurble, sediste, volan i lulu i onda bi rekao jbt kako sam u pravu.


Vidis ja sam to vozio zaista i nema sanse da to postane "muski" drumas. Ima da menjas skoro sve. Kako ja tebi koji nikad nisi probao Scott Contessu da objasnim sta se sve mora menjati ?

Kada vidite M na biciklu to je S ili cak XS na zenskom. Toliko o slicnosti.
  • 0

#149 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4281 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 04:17 PM

Nemaš ti pojma a izgleda ne znaš ni da čitaš podatke o veličini muškog i "ženskog" rama. 

 

Contesa nema šta da "postane" muški ram kada je to muški ram sa ženskim imenom. Inače ga vozim godinama i sem imena nema nikakve razlike sa "muškim" ramom. Samo ne znam koji ti problem imaš kada nećeš da prihvatiš da su to isti ramovi. Ili nećeš da se feminiziraš na "ženskom" ramu, možda ti je ispod časti. 


  • 0
.

#150 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 04:30 PM

"Contesa nema šta da "postane" muški ram kada je to muški ram sa ženskim imenom. Inače ga vozim godinama i sem imena nema nikakve razlike sa "muškim" ramom. Samo ne znam koji ti problem imaš kada nećeš da prihvatiš da su to isti ramovi. Ili nećeš da se feminiziraš na "ženskom" ramu, možda ti je ispod časti. "


Da citiram, to je zenski bicikl. Rekao sam ako neko to kupi i promeni pola bicikla svaka mu cast. Mada ako uporedis godine nisu svake godine to bili isti ramovi.


Nije meni do feminiziranja. Nisam tada ni znao da Speedster ima "zensku verziju". Kad sam seo, video sam. Pa video br 45.

Ako ti savetujes nekoga da kupi ZENSKI bicikl kako ga sam proizvodjac reklamira, onda si bas podbacio. Zamena delova je velika. Ko to kupi a da je muskarac ima da se obesi od nervoze.

Vec sam napomenuo sta sve treba da se menja. Zenski bicikl je zenski bicikl. Sam proizvodjac ga svrstava u zenske. Ali kapiram da si pametniji i od proizvodjaca. Ja sam probao to i samo zelim zenama da probaju. Muskarci moraju menjati sve.

I za KRAJ opet pise model M ram 45. Zenska Contessa ! Ako te nista ne bude asociralo onda to hoce. Namerno je stavljena ta brojka. To nisam ni ja znao tad kad sam kupovao ali covek se uci dok je ziv. Preporucivati muskarcu zenski bicikl gde ce morati da menja hrpu svega je po meni izvinjavam se na recniku - idiotsko.

To prodati zeni/curi i kupiti muski bicikl. Ne pricam ja samo o ramu vec celom biciklu.
  • 0

#151 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 31 August 2022 - 05:31 PM

A jesi primetio i meru u cm na tom ženskom ramu?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
  • 0

#152 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 05:55 PM

Vredi li ovaj šta?

https://www.kupujemp...oglas/140909256
  • 0

#153 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 06:29 PM

A jesi primetio i meru u cm na tom ženskom ramu?
Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Da ne ponavljam razlike tipa volan, lula, sediste, kurble itd nisam probao musku verziju, ali od svih ikada ramova koji su tkzv M ta zenska verzija moze da se turi u lagani S. Cak i manje.

I opet napominjem on se prodaje kao zenski bajs. Da sam znao ne bih ga kupio. Gledao sam slike, uzeo to M i porucio. Zato savetujem pokretaca teme da ga licno proba ili nadje bas tu verziju na sajtu proizvodjaca i proveri otprilike od-do da li ce mu stajati.


Problem sa takozvanim zenskim biciklima je oprema. A ram je malo reci da je bio mali.

Neko je rekao da nisam probao vecu lulu i sticnu. Jesam. Prvi mi je IgorN sa foruma ponudio besplatnu probu pa da mu vratim delove. No posto se kasnije i nije oglasavao ja sam ipak probao lulu 12 i nije bilo razlike.


Vratio staru i bacio na prodaju. Lula je toliko blizu da je to neopisivo. Kompletno telo mi je islo ka napred. Oslanjao sam se na samaraljke.

Onda sam uzeo drugi bajs, daleko pazljivije birao, i sad mi je teziste na sedistu. Onaj ko nije probao ne moze da zna. Ja sam sa onim drumasem svasta probao, cak napravio poduzu temu. Sam serviser mi je rekao da mi je mali.


I kad smo kod pametovanja, ne kazem tebi, vec drugima, neka pogledaju na sajtu proizvodjaca sta je M za zene, a sta za muskarce.

Zene imaju manji torzo, duze noge. Kod nas obrnuto (obicno). Nisu uopste iste preporuke M rama kod zena i kod muskaraca. Ono sto muskima je S to je zenama jedva M.


A ja sam to mnogo gledao da se opet ne zajebem i nisam se zajebao.
  • 0

#154 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 06:29 PM

Jel zna neko kako da ja proverim da li je moj bajs ženski ili nije? Tek sam sad shvatio da me pređašnji vlasnik debelo preveslao; prodade mi bicikl crvene boje!
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#155 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 06:30 PM

Vredi li ovaj šta?https://www.kupujemp...oglas/140909256



Beži od njega koliko te noge nose - ŽENSKI
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#156 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 31 August 2022 - 06:31 PM

I jel piše mera u cm na tom ramu ili ne?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
  • 0

#157 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 06:34 PM

Beži od njega koliko te noge nose - ŽENSKI



Zameri mu prvo staru grupu ! Ej legendaran ram. Shimano 105 3x9 iz muzeja. Salim se naravno. Solidan bajs, cena malo vise legendarna
  • 0

#158 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 06:38 PM

Gledam bas oglas i na kljestima kocnica pise Scott Pro mislim. Pa to onda nije full Shimano 105 ili se varam.

Licno mi se bajs VIZUELNO dopada. Jedino jos ne vidoh ovakve gume na drumasu, pa ovo kao da je za po njivi. Debljina guma.
  • 0

#159 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 06:48 PM

Jel zna neko kako da ja proverim da li je moj bajs ženski ili nije? Tek sam sad shvatio da me pređašnji vlasnik debelo preveslao; prodade mi bicikl crvene boje!



Muski je. Provereno
  • 0

#160 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 07:37 PM

Muski je. Provereno


S obzirom da sam nakon kupovine promenio sedam osmina bicikla, dakle sedlo, lulu, korman i pedale, čisto sumLJam da je muški....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika