Jump to content


Fotografije
- - - - -

Biciklom na more CG

more biciklom na more

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
27 odgovora na ovu temu

#21 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2022 - 10:12 AM

Pa ako bi vozili sa sve pauzama tih nekih 14 sati, pošto leti dan traje jako dugo, otprilike 8 sati bi im bio dan, a samo 6 mrak po kojem se ne vidi. Meni lično vrućina baš teško pada, zato sam to i predložio.



Ne ide to tako. Može na dan-dva i onda si gotov.. samleven, i tu je maltene kraj vožnji.
Svetla garderoba.. bele majice dug rukav, bele nogavice.. ima ih u Lancast-u u NS i teraj ceo dan.. noć je za odmor.
  • 3
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#22 SalaBrat

SalaBrat
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 31 May 2022 - 11:22 AM

Hej polako,prvo nema nas nego ja  n2:1097[1]. Teško da ću naći saputnika iz mnogo razloga da ne nabrajam!Prema tome sam idem i planirao sam da vozim danju(nekad je to bilo drugačije dok me pas nije ujeo zimus ako se sećate pisao sam na forumu)Volim noćnu vožnju najviše ali pošto idem sam mislim da je bolje terati danju...Vrućine mi do sada nisu smetale...Neki plan je da prvi dan krenem rano iz Novog Sada i da idem do Prijepolja(oko320km).Tu imam drugara gde bih proveo dan-dva pa odatle preko Jabuke prema Nikšiću,pa dalje put Ostroga!

Noćna vožnja je moguća na samom startu,jer tu nemam ništa novo što bih propustio da vidim,ali od Prijepolja bih sigurno išao preko dana!

Ne znam da li treba na Ostrog stići za dana,ili nije problem i uveče ako stignem...od Prijepolja ima oko 190km!?

Tu bih prenoćio i sutradan nastavio put mora!

To je neki plan za sada,imam 15 dana u Julu za tu avanturu n2:beach


  • 0

#23 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2022 - 12:10 PM

Igor i ja smo na Ostrog stigli mislim oko 9 uveče, pa dok smo spremili večeru, jeli, dobili ćebad i zalegli... Verovatno je bilo blizu 11, a još uvek je bila gungula oko nas i sigurno nije bio nikakav problem da se dođe ni nakon toga. Ako spavaš sam na pločniku i niko ti ne treba onda verovatno možeš da dođeš bilo kada, ali ako ti je potreban neko iz manastira zbog smeštaja ili ćebadi, onda već ne znam. Što kaže Tomislav, najbolje da se raspitaš kod njih.

 

Prijepolje - Ostrog 190km i 4000m visinskih... Nije zanemarljivo nikako, ali su usponi skoncentrisani u 4 deonice tako da vožnja nije cimanje gore-dole, nego možeš da uhvatiš ritam. A i vožnja je lepa pa napor ne padne teško :)

ppOstrog.PNG

Edit. Spust u Đurđevića Taru iz pravca Pljevalja je super zabavno jurcanje. Pogled sjajan jer nema šume, praktično tri pravca i nekih 6-7km puta da se spustiš 500m


  • 1

#24 SalaBrat

SalaBrat
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 31 May 2022 - 07:07 PM

Hvala Borise za informacije,Prijepolje Ostrog jeste oko 4000mnv i prvi dan od Novog Sada do Prijepolja je isto 4000mnv i 320km!

Ništa ne znam dok ne krenem na put,i naravno ništa nije pod moranje,ako primetim da mi ne ide kako sam zamislio,pauza odmor pa sledeći dan nastavljam!

Puno toga imam u planu,tako da su izmene veoma moguće,Bože zdravlja samo!


  • 0

#25 Sambasador

Sambasador
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 12 April 2024 - 04:22 PM

Ljudi dobar dan, spremam se da odem po Ostrog ako Bog da tamo posle Vaskrsa. Trebaju mi neke informacije ako ste voljni da pomognete. Vozim ebike Ktm cento 11 plus 625wh baterija.
Sta bi me posavetovali osnovno da ponesem? Planiram da spavam u smestaju, i da vozim 4 dana. Mozda stignem i pre ali nemam iskustva sa takvim rutama, tako da je bolje da krenem ranije. Trenutno se zagrevam po Fruskoj Gori, prelazim dnevno izmedju. 50-100 km.
Zanima me sto se rute tice kuda krenuti, koju navigaciju aplikaciju koristiti? Da li Google maps pa gledati pesacku rutu?
Da li je dobar ovaj redosled Novi Sad, Ruma, Sanac, Koceljeva, Valjevo, Kosjeric, Uzice,Zlatobor, Kokin Brod, Nova Varos, Prijepolje, Pljevlja, Savnik, Niksic i OSTROG
Hvala unapred.
  • 0

#26 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 12 April 2024 - 05:20 PM

Sa biciklom u voz do Valjeva, Uzica, ili jos dalje a onda sedi na bicikl i pedalaj.


  • 1

#27 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 12 April 2024 - 07:40 PM

Komoot daje neke male mogućnosti kada je free, vidi da li bi ti bilo dovoljno. Vidi neke druge free aplikacije koje mogu da te sklone sa većih puteva.

Boris (ris cycling) je vozio Novi Sad - Petrovac na moru u 24+h. Imao je pratnju kola (nije bio E-bike). On je iz Novog Sada pitaj ga za neki savet, šta poneti i koju rutu izabrati.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#28 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 12 April 2024 - 09:04 PM

Komoot daje za road vožnju klasičan put (automobilski ) za CG (Bar, npr). Naravno, sada treba ručno proći svaki km i izabrati i modifikovati zaobilaske za kritične/zaebane delove (komoot će rado napraviti alternativne rute/predloge za te tačke).
Inače , godišnje plaćam 12 evra Pro verziju i za inostranstvo je fantastična aplikacija e4b6ad7298a508b08d896892b7d17df7.jpg

Sent from my CPH2449 using Tapatalk
a0beec84dbfede50b0908b6d62aecdfa.jpge1a5b306ab4149432562854a669ae00a.jpg
  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: more, biciklom na more

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika