Jump to content


Fotografije
- - - - -

Biciklom na more CG

more biciklom na more

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
27 odgovora na ovu temu

#1 SalaBrat

SalaBrat
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 20 April 2022 - 06:17 PM

Planiram u Julu(oko 10.07.) da idem na more bajkom iz Novog Sada!

Isao sam 2017 godine,i sada mi se opet ide n2:cool2,pa ako ima zainteresovanih neka me kontaktiraju!

Naravno uslov je da su u kondiciji,pa bih zamolio one koji nisu do sada vozili duze rute tipa 200-300km da se ne javljaju!

Uvek je bolje u drustvu,pa zato pisem ovde na vreme!

Idem drumašem i nosim stvari kao na brevet,znaci nista šator,šerpe,tiganji i kamp oprema n2:bikegirly

Planiram da vozim preko dana i da noću negde prespavam u smestaju,računam oko 200km dnevno da se može odmoriti usput i videti  lepote naše zemlje n2:1097[1],ta kilometraža može da bude i 150km ili 220km na dan sve zavisi od situacije!

Prvi put sam išao preko Tare pa na Višegrad,a sada bih preko Zlatibora,Prijepolja,Brodareva tim putem do CG

Na moru bih našao smeštaj negde gde je povoljan,recimo Sutomore a svakako bih biciklom obišao primorije koliko budem u mogućnosti,jer idem na plažu a ne da pravim kilometražu n2:Beach2  n2:beach

Povratak verovatno vozom a moguće i biciklom,sve po dogovoru!

Eto malo da vam zagolicam maštu,otvoren sam za sve predloge i sugestije!

Razmislite ima vremena do tada,pa da vozamo Bože zdravlja! Sportski pozdrav.

 

 


  • 2

#2 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 20 April 2022 - 07:57 PM

Samo da znaš da je taj put prilično "nezgodan" za bajs. Previše kamiona, autobusa i ostalih ludaka. 


  • 2
.

#3 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 April 2022 - 08:13 PM

Preko Novog Pazara, Berana i starim putem do Podgorice je dosta mirnija opcija. Dolina Lima nije za vožnju biciklom pogotovo u julu i avgustu jer je brza i uska magistrala.
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#4 SalaBrat

SalaBrat
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 21 April 2022 - 06:58 AM

Preko Novog Pazara, Berana i starim putem do Podgorice je dosta mirnija opcija. Dolina Lima nije za vožnju biciklom pogotovo u julu i avgustu jer je brza i uska magistrala.

U Prijepolju imam drugara i smestaj,pa me zanima put preko Jabuke?!kakva je tu situacija?

Hvala na predlozima @zare i tebi Igore!


  • 0

#5 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 21 April 2022 - 07:06 AM

Preko Jabuke znatno manje saobraćaja nego preko Gostuna, nema kamiona. Prijepolje - Jabuka konstantan uspon oko 20km dug i to 4 - 8,9 %. Posle je put dobar generalno uz jače uspone posle Tare i Šavnika.
Predivna priroda sve vreme, posebno oko Durmitora i Tare. Da posluži vreme to je odlična ruta.
Da, Nikšić i manastir Ostrog (obavezno) dole...
  • 1

#6 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 April 2022 - 08:54 AM

Elem, mišljenja i kriterijumi dolaze od čoveka koji je tuda prolazio na natovarenom biciklu sa maratonkama 622-42, tako da sve uzmi sa nekom dozom rezerve.

 

Šta god radio tj kuda god išao, na vreme ispitaj situaciju oko radova na putevima, jer toga ima... Ja još nekako i mogu da preživim 10-15km tucanika, ali sa drumašem bi to bilo dosta teže i neprijatnije.

Uspon iz Prijepolja do Jabuke je 14km sa 800m visinskih (konstantan uspon, sto kaze Pustolov). Nema saobraćaja i put je sasvim solidnog kvaliteta, verujem i za drumaša, posebno ako se uzme u obzir kakvi su ostali putevi po Srbiji. Na usponu ima dosta šume i vožnja je prijatna.

Bez obzira da li bi hteo da ideš putem Žabljak - Šavnik - Nikšić ili Mojkovac - Kolašin - Podgorica, u oba slučaja bih ja iz Prijepolja išao na Jabuku (u svakom slučaju ne na Brodarevo, što kaže Igor) i onda na Pljevlja pa do Đurđevića Tare, a tu onda imaš izbor - ili gore ka Žabljaku ili levo uz Taru ka Mojkovcu. Oba puta su fantazija za vožnju, dok god u drugoj varijanti u Kolašinu siđeš sa magistrale i voziš putem uz Taru gore ka Bijelom Potoku i Lijevoj/Maloj Rijeci (jedino bi tu ponovo išla napomena o proveri stanja na putevima). Inače, taj spust dole u Bioče je fantastičan - 20km jurcanja da se spustiš 1000m, dok gledaš u ovakve stvari (vozio sa Igorom pre 3.5 godine):
20170929_135257_resized.jpg
20170929_140358_resized.jpg
20170929_140526_resized.jpg

Sa druge strane, put za Žabljak i Šavnik je odličan, kraći od varijante uz Taru i sa manje rizika da se naleti na loš asfalt, a voziš po obroncima Durmitora sa pogledom na njegove vrhove, što je poseban doživljaj. Ima više pentranja, ali i jurcanja nizbrdo, jer da izađeš iz kanjona na Đurđevića Tari imaš uspon od nekih 10km i visinskih 600m, a onda je i Šavnik u rupi od 700m (uspon 15km)... Ništa specijalno za čoveka koji je vozio tolike brevete i PBP, ali eto da znaš.

 

Ja bih na tamo išao jednim putem a nazad drugim. A razmotrio bih i varijantu koju dao Igor tj preko N.Pazara i Berana, ali ja tuda nisam prošao pa nemam ništa da dodam  :)


  • 1

#7 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 21 April 2022 - 09:18 AM

Ja sam mislio na istoimeni Granični prelaz Jabuka pa sam rekao oko 20km iz Prijepolja koji je od samog mesta Jabuka udaljen 4km pretežno ravnog puta. Nadmorska visina mesta Jabuka je 1245m pa je pogled fantazija.


  • 1

#8 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 April 2022 - 11:33 AM

Boris je već opisao nekoliko različitih opcija.
Idealna ruta je uz Drinu do Foče i dalje kanjonom Pive pored Plužina i Nikšića. Ono što je nezgodno je popriličan broj visinaca jer put prelazi zapadne delove Durmitora. Intenzitet saobraćaja je izuzetno nizak i svodi se na putnička vozila i poneki kamper jer to nije tranzitni pravac ka moru. Zauzvrat se dobije vrhunski doživljaj jer je kanjon Pive pravi biser u CG a i šire. Usput posle Foče ima kampova sa bungalovima što je zgodno za prenoćište.

Put preko Novog Pazara vodi Ibarskom magistralom ali je tuda svakako manje stresno nego ovom preko Zlatibora. Posle N. Pazara saobraćaj je daleko manji.. put vodi preko Rožaja do Berana i dalje ka Kolašinu. Pre Kolašina skreće se levo na deonicu preko Biokova (ako se ne varam).. Boris je već opisao. Kao i prethodna ruta.. brdovito i lepo.

Treći potez je gore opisan.. preko Jabuke. Oko 14 km uspona poput onog uz Venac od Novosadske strane. Dalje preko Pljevalja do mosta Djurdjevića Tara..odatle ne bih preporučio kanjonom Tare jer se ponovo vraćaš na glavnu magistralu u Mojkovcu i spust kanjonom Morače. Ali je zato od Djurdjevića Tare nastavak preko Žabljaka božanstven.. ja to zovem sveti gral za bicikliste. Još ko ima vremena za Durmitorski prsten (85km i oko 2000+ visinaca.. jedan dan vožnje za to) pretvoriće mu se vožnja tog dana u sjajnu avanturu i uživanje. Ja Durmitorski prsten NE bih zaobišao. Može i pola prstena.. iz Žabljaka u Plužine i dalje ka Nikšiću.

Dakle, sve može i sve je odlučno osim magistrale Užice - Prijepolje - Brodarevo.. u letnjoj sezoni taj potez je ravan samoubistvu i vožnja biciklom pretvoriće se u motanje u nastojanju da se što pre prodje ta deonica.
Nikada je nisam vozio biciklom.. autom i autobusom jesam (automobilom tuda idem samo ako moram) i jednostavno je stresno.
  • 5
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#9 SalaBrat

SalaBrat
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 30 May 2022 - 11:22 AM

Definitivno ce biti preko Jabuke...pitanje za Borisa i tebe Igore,kako do Ostroga?Vidim da ste bili,moze li se biciklom do gore ili se mora negde ostaviti?Takodje me zanimaju detalji oko boravka i nocenja u krugu manastira!


  • 0

#10 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 May 2022 - 11:52 AM

Do Ostroga možeš bez problema biciklom, jer je i tih par kilometara od džade do samog manastira asfalt i to sasvim dobar - bar je bio 2017, ali pretpostavljam da se to održava u dobrom stanju, jer je manastir baš posećen. Tih par kilometara je sasvim solidno strmo, ali u svakom slučaju nije problem da se do manastira dođe biciklom.

 

E sad, što se ostavljanja bicikala tiče, mi smo ih vezivali pred samom kapijom, ali smo se ipak uzdali i u to da tu teško da dolaze ljudi koji bi da maznu nešto, bilo sa namerom ili usput tj kada vide priliku... niti tu dolaze ljudi sa stvarima koje je vredno krasti... Jednostavno, mesto i ljudi ne deluju rizično u tom smislu, iako je tu gomila sveta. Ali, kao što rekoh, mi smo imali sajle i brave pa smo ih vezali.

Spavali smo na pločniku, pod vedrim nebom, sa našim podlogama i vrećama, pored više desetina drugih ljudi. Dobili smo od manastira i dodatnu ćebad jer je bio sam kraj septembra i bilo je sveže. Dosta ljudi je spavalo u konaku i poprilično sam siguran da se to ništa ne plaća ali nisam siguran da baš možeš da računaš na slobodan smeštaj, iz prostog razloga što je gužva. Ne znam da li u bližoj okolini postoji nekakav drugi smeštaj, ali se ne sećam da sam išta video.


  • 1

#11 SalaBrat

SalaBrat
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 30 May 2022 - 12:49 PM

Borise hvala,i ja sam razmišljao tako da tu neće niko dirati bicikl,mada meni će sve stvari biti na njemu,mislim na torbu nazad i torbice(nemam nameru da skidam nista)Jednostavno uzmem dokumenta i novcanik..koliko je kapija udaljena od mesta gde ste spavali?


  • 0

#12 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 May 2022 - 01:30 PM

Imam slike odande koje bi trebalo (tj nadam se) da daju dobru sliku toga gde je šta i koliko je udaljeno, pa ću ih postaviti čim dođem kući. Ne sećam se baš svih detalja, ali mi se čini da bi trebalo da možeš da spavaš na pločniku i da budeš na par metara od bicikla, a možda ga čak i vidiš.


  • 1

#13 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 May 2022 - 04:12 PM

Kompjuter na kome su slike je trenutno okupiran od strane vise sile (klinja), ali evo screenshot-ova sa Google Street View:

 

Ovo je pogled sa prilaza kapiji  - desno je nizbrdo, levo je litica, a kapija je taj beli luk koji vidis. Nema nekog visokog zida, to je sve, jer ionako ne mozes da pridjes okolo posto je litica u pitanju.

ostrog02.png

Vec pred samu kapiju je sve poplocano, a moze da se spava gde god kada se udje, dok god ne smetas ljudima da prolaze.

 

Evo pogleda iznutra prema kapiji

ostrog01.png

Kada smo mi bili tamo bilo je bas puno sveta, ali se ljudi uopste nisu gurali da sede ili spavaju tamo iza drveca, uz zidic i blize kapiji, a tu biste bili vrlo blizu biciklima a mozda biste mogli cak i da ih vidite (mada ne vidis nista kada spavas hehe). Mi smo bicikle stavili bas tamo gde je onaj crni auto odmah levo iza kapije, uz zid. Mi smo spavali tu negde par metara ispred mesta gde je slikano i bili smo, manje-vise, najblizi kapiji od svih koji su spavali (veliki je plato, moze da se vidi na google).

 

Mislim da ne bi trebalo da bude ikakvih problema, posebno ako budete isli kada bude dovoljno toplo da se spava napolju.


  • 1

#14 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 30 May 2022 - 04:54 PM

Ako se najavis manastiru blagovremeno, verujem da mozes da racunas na smestaj. Nadji kontakt na netu, mislim da bi telefonski poziv i mail sa detaljima bili sasvim dovoljni da ti pruze smestaj.
  • 2

#15 SalaBrat

SalaBrat
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 30 May 2022 - 08:28 PM

Hvala vam na komentarima! n2:bikegirly Bože zdravlja u Julu krećem put Ostroga i mora!


  • 2

#16 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2022 - 05:12 AM

Nema potrebe da spavaš u konaku. Mlad, zdrav, prav.. dobiješ 2 ćebeta i to ti je dovoljno. Niko se na Ostrogu nije smrzao. Bicikl ostaviš kod kapije pre ulaska u sam krug manastira. Možda ti i dopuste da ga uteraš unutra ali moraš pitati gostoprimca. Ne moljakaš ga i ne ubedjuješ, samo pitaj i ako ti dozvoli ok.. ako ne onda znaj da ima razloga za to jer su često velike gužve i slično. Samo uzmeš lična dokumenta, ako imaš vreću poneseš i nju i spavaj na pločniku.. jer poenta posete Ostrogu i jeste da se prespava pod vedrim nebom.
Bicikl neće niko dirati, dovoljno je vezati ga sajlom za ogradu.. veruj mi, mnogi gore dolaze zbog nekog razloga.. nije njima do nečijeg bicikla.
Put do Ostroga je sredjen i osim nešto jačeg uspona od donjeg manastira sve je ok. Nekih 100 netara niže je zgradica sa toaletom.
Ispred samog konaka se već sa prvim znacima mraka podrazumeva da bude mir i tišina.
Briga će ti biti putevi i saobraćaj, julska vrućina i slično.. gore kod Ostroga brige nestaju.
Kad kreneš samo vozi i uživaj.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#17 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 31 May 2022 - 07:56 AM

Što se julske vrućine tiče, moj skromni predlog bi bio da pokušate da izbegnete da putujete u najtoplijem delu dana, a da se taj deo iskoristi za spavanje ako je ikako moguće, to jest da se zameni dan za noć. Ionako ćete spavati u smeštaju gde uvek možete da zamračite i da legnete da spavate, pa da na primer vozite od 6 popodne do recimo 8, 9 ujutru i onda spavanje. Tako biste ne samo izbegli vrućine nego i putovali u neku ruku bezbednije, jer noću ima daleko manje saobraćaja...


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#18 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2022 - 09:28 AM

Smasher, da rešiš da kreneš na višednevni put biciklom, zar bi stvarno doneo odluku da voziš noću i, praktično, ne vidiš više od pola predela kojima prolaziš? Vrućine umeju da budu brutalne, ali se ta cena ipak rado plati...


  • 2

#19 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 31 May 2022 - 09:34 AM

Pa ako bi vozili sa sve pauzama tih nekih 14 sati, pošto leti dan traje jako dugo, otprilike 8 sati bi im bio dan, a samo 6 mrak po kojem se ne vidi. Meni lično vrućina baš teško pada, zato sam to i predložio.


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#20 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2022 - 10:10 AM

Kako kaže Čorba, mada ne ovaj naš Čorba xD "Teoretski ljubav lepo zvuči, malčice je drukčije u praksi" xD


  • 2





Also tagged with one or more of these keywords: more, biciklom na more

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika