Jump to content


Fotografije

TOUR DE FRANCE 2021


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
207 odgovora na ovu temu

#121 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 16 July 2021 - 03:35 PM

Jednostavno, ti najbolji svetski vozaci, imaju takve fizicke predispozicije, koje im je Bog dao i koje ne mogu da se nadoknade nikakvim treninzima, ishranom ili dopingom. Svi oni treniraju zajedno ali samo neki od njih postane vrhunski top vozac i legende biciklizma. 


  • 1

#122 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 16 July 2021 - 04:12 PM

I otkrismo toplu vodu.


  • 1

#123 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 16 July 2021 - 06:28 PM

Vise od jednog sata je drzao konstantno 600 w .

Dva sata trke 557 w,

Tri sata po 417 w.

5 min 703 w

Na tako teskoj etapi.

I glavna stvar tour traje preko 20 dana. Cisto za ove sto kazu da to nije nesto.

Ovo je analiza na osnovu "Estimated" watts (kao i sto pise uostalom), zanaci podaci nisu na bazi powermetra vec na bazi stravinih vati. Nisu validni.

Pogacar krije podatke o vatima na stravi. Link: https://www.strava.c...ties/5632384949,

 

Niko na svetu ne moze drzati 557W na jedan sat, posebno ne moze u toku trke koja traje vise sati imati segment od 60minuta na kom ima 557W. Taj ko bi to mogao postavio bi i novi ginisov rekord na 1 sat definitivno.

 

Inace pro elita je uglavnom preko 400+ W pa do 490W. Ovde imate link: https://procyclinguk...ro-cyclist-ftp/

 

Recimo Mathieu van der Poel ima 486W na 75kg i da se nije povukao bio bi glavni konkurent Pogacaru za trofej na TDF.

Steta bas, bilo bi mnogo interesantnije.


  • 1

#124 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 16 July 2021 - 07:06 PM

Eto sad opet :)
  • 0

#125 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 16 July 2021 - 07:47 PM

vodite diskusiju ko je brzi, i ko ima koliko snage

a potpuno zaboravljate da je ovo njima sedamnaesta etapa po redu i oni i dalje u proseku celu trku izvlace sa prosecnih 250-300w i naravno da ne ispucaju maksimum na svakoj trci, to prosto ne bi imalo smisla.

 

I mnogo se frljate procentima, kada je neko jaci 20% to je vec ogromna razlika.


  • 3

#126 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 16 July 2021 - 07:57 PM

Jednostavno, ti najbolji svetski vozaci, imaju takve fizicke predispozicije, koje im je Bog dao i koje ne mogu da se nadoknade nikakvim treninzima, ishranom ili dopingom. Svi oni treniraju zajedno ali samo neki od njih postane vrhunski top vozac i legende biciklizma.

Тако је, већ у детињству измерене психомоторичкие особине и функционалне способности које се током каријере надограђују врхунском методиком тренинга, медицином, уосталом и комплетном логистиком.
Иначе, јесте ли видели како професионални боксер пегла рекреативне борце и јаке момке? Исто изгледа као поређење рекреативног бициклисте и професионалца.
  • 0

#127 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 16 July 2021 - 08:09 PM

Ovo je analiza na osnovu "Estimated" watts (kao i sto pise uostalom), zanaci podaci nisu na bazi powermetra vec na bazi stravinih vati. Nisu validni.

Pogacar krije podatke o vatima na stravi. Link: https://www.strava.c...ties/5632384949,

 

Niko na svetu ne moze drzati 557W na jedan sat, posebno ne moze u toku trke koja traje vise sati imati segment od 60minuta na kom ima 557W. Taj ko bi to mogao postavio bi i novi ginisov rekord na 1 sat definitivno.

 

Inace pro elita je uglavnom preko 400+ W pa do 490W. Ovde imate link: https://procyclinguk...ro-cyclist-ftp/

 

Recimo Mathieu van der Poel ima 486W na 75kg i da se nije povukao bio bi glavni konkurent Pogacaru za trofej na TDF.

Steta bas, bilo bi mnogo interesantnije.

 

 

 Zanimljivo, ajde da probamo da vidimo sta je stvarno.

 

1. Moguce je da mi nemamo Pogacareve podatke, ali ne znaci da niko nema i da nisu dosli do njih. Ali ajde neka nemaju, imaju drugih vozaca?  Imaju. Mogu li na osnovu njihovih podataka da izracunaju kolko je on pravio snagu?

 

 

 

2. Pretpostavimo da nemaju niciije podatke. Postoje algoritmi na osnovu merenja, pomocu kojih na osnovu uspona, btzine na tom usponu i tezine vozaca, mogu priblizno izracunati potrebnu snagu? Ove tri stavke imaju, je l tako? Neka pogrese 10%  i opet je tu negde.

 

3. Koliki sarlartani oni moraju da budu pa da izbace onaj podatak da je vozio 5. min 703 W? Pa to se onda granici sa ludilom.

 

4. Da li to znaci da ni ovo nije tacno?  https://www.velonews...stages-1-and-2/

 

5. Ako ni ovo iznad nije tacno, onda mozemo da sumnjamo u sve sto stoji na netu , pa i u ono sto si ti postavio.

 

6. Flocus napisa da ima ozbiljnih rekreativaca koliko hoces sa 300 W, znaci samo jos malo da vezbaju i gledamo ijh na touru. Jer su blizu snage koja pise u onom tvom linku.

 

7. Da li bi  ovi sto su radili na osnovu stravinih metoda, mogli sebi da dozvole da toliko promase?

 

 Cisto razgovaramo, zanimljiva je tema.


  • 0

#128 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 July 2021 - 08:51 PM

Youtuber je žestoko nalupao jer on juri klikove i trebaju mu naslovi u stilu kurira i blica. Ovaj članak što si linkovao pročitaj još jednom i obrati pažnju na to koliko minuta su držali 500-600W. Probaj da voziš svoj maksimum za 5 minuta, a onda pokušaj da zamisliš da to držiš sat vremena. Nema poređena.
Video sam fotografije ciklokompa jednog forumaša koji je držao sat vremena 330W. Drugi je držao 300W 20 minuta. Oni su dobri, ali kad pogledaš Stravu, ima i boljih od njih.
Ne izvrći moje reči, jasno sam napisao da rekreativci mogu da dođu do 300 ili nešto preko toga, a za 400+ treba posvetiti godine ozbiljnog treniranja i odricanja.
  • 2

#129 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 July 2021 - 09:00 PM

Komedija od teme :D


  • 0

#130 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 16 July 2021 - 09:01 PM

Youtuber je žestoko nalupao jer on juri klikove i trebaju mu naslovi u stilu kurira i blica. Ovaj članak što si linkovao pročitaj još jednom i obrati pažnju na to koliko minuta su držali 500-600W. Probaj da voziš svoj maksimum za 5 minuta, a onda pokušaj da zamisliš da to držiš sat vremena. Nema poređena.
Video sam fotografije ciklokompa jednog forumaša koji je držao sat vremena 330W. Drugi je držao 300W 20 minuta. Oni su dobri, ali kad pogledaš Stravu, ima i boljih od njih.
Ne izvrći moje reči, jasno sam napisao da rekreativci mogu da dođu do 300 ili nešto preko toga, a za 400+ treba posvetiti godine ozbiljnog treniranja i odricanja.

 

  Sta da dodju do 300??? 

 Napisao si  sa ftp 300 rekreativaca koliko hoces. Sta izvrcem? 

 A skylab je u svom clanku postavio onu tabelu gde pro peleton vozaci oni slabiji prave  295 -302w i tako dalje. Pa ko laze onda ovde?

Ti tvoji rekreativci kojih ima kako kazes koliko hoces, jaci od pro vozaca. Sta je s vama?


  • 0

#131 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 16 July 2021 - 09:11 PM

 MVP je više vozač za jednodnevne klasike.Bar za sada.Tanak je na brdu tako da i nema neke šanse na turovima sa etapama koje imaju uspone po 15-20km.Pogi je opet fenomen.Mene je malo Roglič razočarao.Očigledno su mu silni padovi ubili samopouzdanje i postao je baš nesiguran. Vidjećemo kako će Remco da se povrati posle propalog Gira.I njemu je povreda dobro skresala krila.Stara garda polako ide prema penziji(Nibali, Qintana, Sagan, za Grajfela da i ne govorim).Mene fascinira Valverde.U svim trkama ove godine je pri vrhu a u 5-toj deceniji.I naravno povratak MK.Već je bio otpisan posle silnih pehova ali izgleda da je kod sprintera najbitnije imati ekipu.

Da malo pustimo W i ovo ono.


  • 1

#132 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14625 posts

Postavljeno 16 July 2021 - 09:25 PM

Izgleda kao jos jedan Tour koji ce se brzo zaboraviti.


  • 1

#133 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 16 July 2021 - 09:31 PM

I jos nesto. Ako postoje rekreativci koji mogu  da drze 300 w sat vremena, zasto je onda nemoguce da trenutno kako vidimo najjaci biciklista kao sto je Pogacar ne moze drzati 600 W, Uporedjujemo ljude amatere sa mozda trenutno najjacim covekom u biciklizmu koji postoji.

 

 yt je samo preneo one podatke. Onda ni ovo nije tacno https://www.velonews...stages-1-and-2/

  Samo je tacno sta se nama svidja?


  • 0

#134 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 July 2021 - 09:51 PM

  Sta da dodju do 300??? 

 Napisao si  sa ftp 300 rekreativaca koliko hoces. Sta izvrcem? 

 A skylab je u svom clanku postavio onu tabelu gde pro peleton vozaci oni slabiji prave  295 -302w i tako dalje. Pa ko laze onda ovde?

Ti tvoji rekreativci kojih ima kako kazes koliko hoces, jaci od pro vozaca. Sta je s vama?

 

Napisao si "Flocus napisa da ima ozbiljnih rekreativaca koliko hoces sa 300 W, znaci samo jos malo da vezbaju i gledamo ijh na touru".

A ja sam napisao "rekreativaca sa 250-300 koliko hoćeš. Preko 300 zahteva ozbiljan trening, ne samo mnogo vožnje". 

 

Imaš problem da pohvataš i ovo do sada, ne znam zašto bih se trudio dalje. Ali evo u jednoj rečenici: pro vozači sa FTP od 300W verovatno imaju 50kg i penju brda kao blesavi. Ovi rekreativci sa FTP od 300W su uglavnom 70 ili 80 kg pa ne mogu da se mere se profi vozačima od 300W i 50kg. 

 

I ovde napuštam dalju raspravu, nema više nikakvog smisla.

 

Edit: U članku piše da su vozili 500-600W na nekoliko minuta. Ja to nisam osporavao, samo tvrdim da nisu nadljudi koji su 4x bolji i ne mogu da drže sat vremena 500-600 W.


  • 1

#135 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 16 July 2021 - 10:02 PM

Napisao si "Flocus napisa da ima ozbiljnih rekreativaca koliko hoces sa 300 W, znaci samo jos malo da vezbaju i gledamo ijh na touru".

A ja sam napisao "rekreativaca sa 250-300 koliko hoćeš. Preko 300 zahteva ozbiljan trening, ne samo mnogo vožnje". 

 

Imaš problem da pohvataš i ovo do sada, ne znam zašto bih se trudio dalje. Ali evo u jednoj rečenici: pro vozači sa FTP od 300W verovatno imaju 50kg i penju brda kao blesavi. Ovi rekreativci sa FTP od 300W su uglavnom 70 ili 80 kg pa ne mogu da se mere se profi vozačima od 300W i 50kg. 

 

I ovde napuštam dalju raspravu, nema više nikakvog smisla.

 

Edit: U članku piše da su vozili 500-600W na nekoliko minuta. Ja to nisam osporavao, samo tvrdim da nisu nadljudi koji su 4x bolji i ne mogu da drže sat vremena 500-600 W.

 

Boris Vallee 349 W , 80 kg.  Tako da ti i to pada u vodu. Taj tvoj rekreativac je jaci od ovog pro tour vozaca. Posto si napisao da znas nekog koji pravi 350 w.


  • 0

#136 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 16 July 2021 - 10:06 PM

I šta to dokazuje.Osim jake želje za svađanjem.


  • 0

#137 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 16 July 2021 - 10:20 PM

I šta to dokazuje.Osim jake želje za svađanjem.

 

 i sta si ti zakljucio iz svega ovoga? Ima li logike da rekreativac ima snage kao pro vozac? Da li je to moguce? I to da ih ima dosta?  I da ti kazem ja flocusu verujem. Ali onda nema sanse da ako amateri mogu sat vremena da drze 350 w, a da profi ne moze 600. To znaci jedno, da su oni podaci tacni o pogacarevoj snazi.

 

 A ono sto je skylab okacio siguran sam da nije tacno. Zato sam i terao ovoliko da bi se videlo koliko je to besmisleno. J sam pazljivo procitao onaj njegov text. Sam autor kaze sledece. Do informacija sam dosao preko nekih podataka, preko obrnutog inzinjeringa (to je cirkus metoda) i preko glasina , to je ono rekla kazala.

 I sam na kraju kaze da su to najstoze cuvane tajne tako da sve treba primiti sa rezervom. Toliko o jacini tog texta.


  • 1

#138 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 16 July 2021 - 10:47 PM

I jos nesto. Ako postoje rekreativci koji mogu  da drze 300 w sat vremena, zasto je onda nemoguce da trenutno kako vidimo najjaci biciklista kao sto je Pogacar ne moze drzati 600 W, Uporedjujemo ljude amatere sa mozda trenutno najjacim covekom u biciklizmu koji postoji.
 
 yt je samo preneo one podatke. Onda ni ovo nije tacno https://www.velonews...stages-1-and-2/
  Samo je tacno sta se nama svidja?



Sajt koji si dao je potpuno ok izneti podaci su realni i tačni. Pretpostavljam da si ti možda pogrešno zamenio minute za sate i sekunde za minute?

Što se tiče strave i stravinih estimated wati. Algoritam ne zna da li je vozac vozio u grupi ili solo, iz kog smera je duvao vetar, kakav je asvalt i jos dosta drugih stvari koje uticu. Donekle je tacno na brdu ali samo donekle kad su bas veliki nagibi i jako mala brzina. Tako da apsolutno ne moze biti referentno merilo.

Svako uz malo treninga moze dogurati do 250W. Vec od 250 do 300 treba troduplo vise treninga nego do 250. A od 300 do 350 treba za 90% amatera nezamislivo mnogo treninga. Preko 350 ako nisi genetski frik tesko ces ikad da postignes, a kategoriju 400+ necu ni da komentarisem. To su sve ljudi sa VO2max-om preko 80. U "zlatno EPO doba" Amrstong je mogao drzati na brdu 530W na 20 minuta. To kad se preracuna dodje na 503 W FTP-a.
  • 0

#139 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 16 July 2021 - 11:00 PM

Sajt koji si dao je potpuno ok izneti podaci su realni i tačni. Pretpostavljam da si ti možda pogrešno zamenio minute za sate i sekunde za minute?

Što se tiče strave i stravinih estimated wati. Algoritam ne zna da li je vozac vozio u grupi ili solo, iz kog smera je duvao vetar, kakav je asvalt i jos dosta drugih stvari koje uticu. Donekle je tacno na brdu ali samo donekle kad su bas veliki nagibi i jako mala brzina. Tako da apsolutno ne moze biti referentno merilo.

Svako uz malo treninga moze dogurati do 250W. Vec od 250 do 300 treba troduplo vise treninga nego do 250. A od 300 do 350 treba za 90% amatera nezamislivo mnogo treninga. Preko 350 ako nisi genetski frik tesko ces ikad da postignes, a kategoriju 400+ necu ni da komentarisem. To su sve ljudi sa VO2max-om preko 80. U "zlatno EPO doba" Amrstong je mogao drzati na brdu 530W na 20 minuta. To kad se preracuna dodje na 503 W FTP-a.

 

 

Nisam ja nista pomesao. Ako profi drzi 420 w , 5 min, ima li logike da amater drzi 350 W sat vremena?

 

  A oni podaci za Pogacara i jesu na brdu gde se i sam slazes da je donekle tacno. Nisam ni ja rekao da je 100%, ali verujem da vrlo malo grese. Na kraju kazu nekome posle trke, idi na taj uspon 30 na sat da vidimo koliko ce ti W trebati. Slican po kilazi Pogacaru. I tako deonicu po deonicu bez zurbe mogu da rekonstrusu celu trku, jer imaju podatke o brzini na svakom delu staze. Taj neko naravno ne moze da vozi kao Pogacar, ali deonice sa pauzama moze. Slazemo se?


  • 0

#140 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 16 July 2021 - 11:47 PM

Nisam ja nista pomesao. Ako profi drzi 420 w , 5 min, ima li logike da amater drzi 350 W sat vremena?

A oni podaci za Pogacara i jesu na brdu gde se i sam slazes da je donekle tacno. Nisam ni ja rekao da je 100%, ali verujem da vrlo malo grese. Na kraju kazu nekome posle trke, idi na taj uspon 30 na sat da vidimo koliko ce ti W trebati. Slican po kilazi Pogacaru. I tako deonicu po deonicu bez zurbe mogu da rekonstrusu celu trku, jer imaju podatke o brzini na svakom delu staze. Taj neko naravno ne moze da vozi kao Pogacar, ali deonice sa pauzama moze. Slazemo se?

Profi moze da drzi 420W pun sat i ima logike da amater moze drzati 350W. Jeste retko ali ja ih znam recimo dvojicu i to ovde kod nas. Jedan je cak blizi cifri od 370W ima powermetar i ima sve dokumentovano na njegovim voznjama na stravi. Ima jako naprednih amatera. I ta razlika je dosta mala ako posmatramo u snazi tj vatima. Medjutim razlika u izdrzljivosti je ogromna. Profesionalci mogu voziti tako svaki dan a i najnapredniji rekreativac bi vec treci dan bio mrtav. Cancellara, kad je osvojio zlatnu medalju u Riju, bio je jedan od najboljih hronometrasa tada drzao je 1sat i 15 minuta, ako se secam, oko 460W. A bio je najaci tada. U metolologiji treninga sa powermetrom postoji nesto sto se zove Power Curve. Izguglaj taj Power Curve za nekog pro vozaca i shvatices odnos medju zavisnosti izmedju snage i vremena. Po meni je Pogacar trenutno na oko 440 do 450 W ftp-a, Froom dok je pobedjivao imao je toliko a bio je oko 66kg kao i Pogacar sada. Kod Pogacar-a je kljucan oporavak, ima intervju sa njegovim trenerom koji kaze da se Pogacar uvek oporavljao mnogo brze od njegovih vrsnjaka.

Ako ima 450W i naidje na brdo od recimo sat vremena penjanja, on sigurno nece voziti sa 450W pun sat vec sa recimo 410W u svojoj tempo zoni ili zoni 3 snage, da bi sacuvao energiju za ostatak trke. Ima podatak W' bal i to njegov tim prati da ne udje u crveno.
  • 2




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika